Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajhullàs, hajritkulàs fórum

Hajhullàs, hajritkulàs (beszélgetős fórum)


2011. márc. 26. 05:08

Sziasztok!


Bár ez a fórum nem most kezdődött, azért leírom a saját tapasztalataimat. Decemberben volt egy nagyon erős megfázásom. Sosem hordtam sapkát, de most elő kellett vennem. Reggelente mostam hajat, eddig sosem volt belőle gond. 10 éves koromban kivették az összes mandulámat, mert akkor foltokban hullott a hajam (kopasz foltok voltak a fejemen). Most észrevettem, hogy a homlokomnál belátok a fejbőrön elég messzire, vagyis nagyon megritkult a hajam. Természetesen jött a pánik. Most indítottam el a góckutatást. Fogorvos, fül-, orr gégész, arcüregvizsgálat, vérvétel (pajzsmirigy), tüdőszűrés (mellhártya-, tüdőgyulladás) és már csak a nőgyógyász van hátra (cysta, petefészekgyulladás). Mivel hirtelen jött a hajritkulás, ami elég erős, ezért gyanakszom valami olyanra, ami nem a hajfestékben van, hiszen nem most kezdtem a hajfestést, ugyanazt a festéket használom, eddig nem okozott problémát.

Most lesz ingyen fejbőr mikroszkópos vizsgálata a közelben, oda is elmegyek.

Ha kiderül miért, vagy mitől hullik, azt megosztom. Ha nem derül ki, azt is. Természetesen ezeket a vizsgálatokat mindenkinek ajánlom.

Eddig negatív a fog, és az arcüreg.


Ha esetleg van valakinek még ötlete, hogy mit nézessek meg, azt szívesen fogadom - ha olvassa még valaki egyáltalán ezt a topikot :)

2009. dec. 11. 23:31
Igen! De én feltétlenül javaslom mindenkinek,aki ilyen panaszokkal künd, hogy kérjen a háziorvostól beutalót egy vérvételre, ami a vitaminokra, és a pajzsmirigy hormonjaira is kiterjed!
14. 260bec9530 (válaszként erre: 10. - Bebőke)
2009. dec. 7. 20:33

szió,sikertelen orrműtétem után nagyon elkezdett hullani a hajam.Igaz,lelkileg nagyon összeomlottam,azóta picit helyrejött a lelki állapotom,bár korrekció márciusban lesz.

Okozhatja a stressz is a hajhullást?

13. sysy66
2009. dec. 7. 19:26
mondjuk én ezt az egészet nem értem..ha vkinek kiveszik a manduláját az általában azért van mert gocos és ez miatt a goc miatt hullik a haj.na már most ha egysyzer kiveszik a gocot ami a gyulladást okozza a szervezetben akkor elvileg nem kellene hullania már sot..azota nekem sem hullik..de nekem ténlyeg nagyon beteg volt a mandulám..:S
12. 260bec9530 (válaszként erre: 1. - Innichen)
2009. dec. 7. 18:58

Nekem is hullik elég erősen a hajam az eredménytelen műtét óta.Nem is kevés.

Hajmosással nagyon sok jön ki.

Remélem,ez majd helyreáll.Elég nekem a sikertelen műtét miatt szenvednem,még ez is hozzá tevődik.

2009. nov. 11. 18:08

Kosz a sok jo tanàcsot. Kèt napja, màr kevesebb hullik. A gyogyszertàrban vettem egy ampullàs tonicot.Magyarorszàgon ezt nem lehet kapni, mivel a helyi gyogyszertàrban csinàljàk. Ezt màr hasznàltam kb 10 napja. Gondolom ez segitett

, hogy megàlljon a hajhullàsom. Szedek vasat , B vitamint, zinket , magnèziumot. Na meg a rougj termèkeket is hasznàlom. Fehèrjèt is eleget eszem, napi 70 g-ot

2009. nov. 9. 19:09
Én fodrász vagyok. Bár kétségbe ejtő a dolog, de szeretnélek megnyugtatni, hogy napi 100 hajszál (ez a határ)elvesztése még egészséges. viszont nem ártana elmenni egy vérvételre, ami terjedjen ki a pajzsmirigy által termelt hormonokat is, mert rengeteg oka lehet egy hirtelen, szokatlan hajhullásnak. De mindez vérvételből kiderülhet. Egy kis vitamin(Béta-karotin,vas)szedése, Varga hajcsepp, samponba keverhetsz 1-2 csepp teafaolajat(de csak 1-2cseppet!), fejbőr maszírozása, hetente 1szer tojássárgáját felkenni a hajtőre... Remélem tudtam segíteni!
2009. nov. 9. 06:53
Én is hasonló cipőben járok, egyre jobban ritkul a hajam. A hullás ellen most Bánfi hajszeszt vettem, nem tudom segít -e. Vérképem jó, az étkezésre, folyadékfogyasztásra figyelek, vitaminhiányom biztos hogy nincs. Figyelem a hozzászólásaitokat hátha találok valamit amit érdemes lenne kipróbálni.
2009. nov. 8. 20:20
sziasztok nekem egy pár éve nagyon hullot el is mentem a gockutatásra ott kimutattáak hogy a mandulámmal van gond vmi coccus nevu baci miatt..és ez ráment a pajzsmirigyemre ami tulműködött ez hajhullással fogyással ingerléknységel és fokozott izzadással járt.na viszamentem a dokihoz kis ido mulva mondta is hogy milyen szerencse hogy viszaállt a tsh szint mrt igy nem kell gyogyszerezni:D:D és most kivetettem a a manduámat habár már 2003- ban ki kellett volna de hát én csak huztam halasztottam képzeljétek még képes voltam akupunkturára is járni h meggyogyuljon:D de hát nem segitett
7. genlips (válaszként erre: 6. - Huhuanita)
2009. nov. 8. 19:58
hát akkor vitaminokra fel! :)
2009. nov. 8. 19:34
Biztos hogy igazad van mert olvastam hogy rendszeres B-vitamin és A-vitamin szedése is helyrehozhatja.Nekem még fogászati allergiát is néztek a pajzsmirigyen kívül de ott sem találtak semmit.
5. genlips (válaszként erre: 3. - Genlips)
2009. nov. 8. 19:28
vitamin-, ásványi anyagfeltöltésre van szükség (főként A-vitamin, B komplex, D vitamin, szelén, cink, réz, esszenciális zsírsavak) és méregtelenítésre
2009. nov. 8. 19:18

Együtt érzek veled,nekem kb 8 éve ritkul a fejem tetején

de nem olyan gyorsan ,kivizsgáltak minden téren,semmit nem találtak,kipróbáltam sok drága hajkencét de nem sok sikerrel.nemrég utána jártam a neten hogy ha egy nőnek a férfi hormonokból az átlagnál több van,akkor azért kezd el úgymond kopaszodni.de egy orvos azt mondta ha a fej még nem kopasz mindig van remény,a bőrgyógyászt ajánlotta. Ha sikerül valami kérlek oszd meg.sok sikert.

2009. nov. 8. 19:17
A hajhullásnak sok oka lehet. Ezekben keresheted az okát: okozhatja a tápanyaghiány, azaz nem megfelelő táplálkozás hormonzavar, nem elegendő vízfogyasztás, nem tiszta kozmetikumok használata (sampon, kémiai hajfestékek, amik durván roncsolják a hajat is)
2. 6bdce19b3c (válaszként erre: 1. - Innichen)
2009. nov. 8. 19:17

Szia!


Ilyenkor nagyon alapos vérvizsgálat kell..kérlek menj el a háziorvoshoz, kérj labor beutalót..


hajhullás oka lehet hiánybetegség, változókori hormoningadozás..igazából egy endokrinológus kellene..ha segíthetek orvosban..ha budapesti vagy, írj üzit!

2009. nov. 8. 19:13
Nagyon megritkult a hajam, oldalt kezdòdòtt kb kèt ève, de most a nyàron a fejem tetejèn is ritkàbb lett,eleinte hajhullàst nem vettem èszre, de most kb egy honapja hullik. Naponta ,tòbb mint 50 szàl, ha hajat mosok akkor a duplàja is. Nagyon fèlek, hogy megkopaszodok. Elmentem hajdiagnosztikàra, megàllapitottàk, hogy egy hajhagymàbol, nem kettò vagy hàrom nòl , hanem csak egy hajszàl. Ezèrt èrzem kevesebbnek. Valaki probàlta màr a Rougj termèkeket? Hogyan dusithatom meg ujra a hajam ? Hogy àllithatom meg a hajhullàst?Holnap megyek vèrvètelre. Remèlem kiderùl, mièrt hullik ès ritkul a hajam.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook