Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Hajfesték dilemma. Melyiket válasszam? fórum

Hajfesték dilemma. Melyiket válasszam? (tudásbázis kérdés)


15. Limor
2022. márc. 25. 14:21
Előző hozzászólásomat korrigálom. Pont most festem a hajam, és nézem hogy írta le a fodrász, szóval 6%peroxid ugyanannyi mennyiség mint a festék. (konyhai mérleg) De ahol utóljára rendeltem ott telefonon adnak tanácsot a kikeveréssel, vagy ha jóban vagy a fodrászoddal ő is elmondja. Az enyém megérti, hogy nem tudok olyan sűrűn járni hozzá mint ahogy az ősz hajamat kell festeni, ezért segít. Ugyanazzal a színnel és kikeveréssel festi az üzletben is mint én itthon.
14. Alnisa (válaszként erre: 1. - Pasionella)
2022. márc. 25. 11:57

Syloss rettentően szárítja a hajat.

Én L'Oréal Excellence Creme hajfestéket használok.

13. Kacsahercegno (válaszként erre: 10. - Pasionella)
2022. márc. 25. 11:02
Na jól van akkor, csak ez így kicsit fura volt. 😅 Ez a kevergetős dolog nekem sem annyira feküdne, pedig biztos bele lehet azért jönni, meg lehet tényleg jobb mint a bolti hajfestékek.
2022. márc. 25. 10:54
Csakis a Yellow márkájú! Jó minőségű!
11. Pasionella (válaszként erre: 9. - Limor)
2022. márc. 25. 10:27
Gyorsat gondoltam volna igen meg nem olyat amit nekem kell ebből meg abból kikeverni mert félek tőle hogy nagy katyvaszt okoznék csak :-D
10. Pasionella (válaszként erre: 8. - Kacsahercegno)
2022. márc. 25. 10:24

Annyit a védelmébe, amit ide nem írtam le, hogy ajánlotta azt, hogy ad Ő festéket csak ezeket ők mindig úgy keverik ki ahogy láttam, adnak hozzá stb... szóval hogy az nekem veszélyesebb műveletnek tűnik nekem azokkal próbálkozni mint eggyel ami bolti és úgy mond sok dolog nincs vele, de lehet csak én gondolom hogy bonyolultabb az amit ők használtak. Egyébként nem tudom milyen az övé mert eddig csak vágatni mentem hozzá.

Azt tudom hogy pl az előző fodrászom revlont használt és kevésbé volt tartós mint a syoss.

9. Limor (válaszként erre: 1. - Pasionella)
2022. márc. 25. 09:31
Szia, A syoss valóban az egyik legrosszabb minőségű márka hajápolás témában. Nekem a fodrász Matrix hajfestéket használ, amit a neten is meg tudok rendelni ha nincs időm elmenni fodrászhoz. A bolti hajféstetek után sprőd lesz a hajam, ettől nem. Matrix so color a neve. Ha ősz hajad is van, akkor 2 tubust vegyél. Keverd ki a sima színt az "extra coverage" színnel. 6% peroxid is kell hozzá kátszer annyi arányban mint a festék. Ha gyors megoldás kell, akkor a boltik közül talán a Loreal a legjobb.
2022. márc. 25. 09:15

Amúgy a fordászod is milyen, arról lebeszél, amit használsz, ráadásul ilyen ijesztgetősen, de nem ajánl alternatívát?? 🙄 A krémmánián nézelődj szerintem, ott rengeteg vélemény van, hátha ott tudsz találni valamit ami kíméletes, meg másoknak sem rontott a hajhullásán?


Amúgy a covidról egyre több elég súlyos utóhatás derül ki, pl. még kognitív károsodást okozhat, vagyis szellemi hanyatlást is, lehet van akinél ez már ennyire egyértelműen előjött.... A hajhullás ráadásul az egyik leggyakrabban emlegetett maradvány hatása. 🤦‍♀️

7. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Pasionella)
2022. márc. 25. 09:13
Ne drogeriás festéket használj. Nem tudom a fodraszod mivel dolgozik de sok jó minőségű festék megvehető fodrász kellekesnèl is. Ott mondják miből mennyi kell hozzá.
6. Ágio8405 (válaszként erre: 4. - Cc7a88f96d)
2022. márc. 25. 09:12
Vannak nálad bajok…..🙈
2022. márc. 25. 08:37

Szöszke, a név kötelez úgy látom...

Csak, hogy kicsit többet tudj a dologról, ha vennéd a fáradságot és utána olvasnál a neten akkor nem kellene elmagyaráznom de könnyebb tudatlanul okoskodni.

A bőrgyógyásznak teljesen mindegy mit mond rá, abban a pillanatban, hogy megvizsgált már csengett a díja... az áll érdekében, hogy megszüntesse a problémát ami szerencsére úgy tűnik sikerült.

A covid hajullást nem én találtam ki és nem Ő, van, tetszik vagy sem, örülök, hogy nem tapasztaltad még. Teljesen más mint bármilyen másik hajhullás, hajmosás során hullik ki a legtöbb nagy vastag tincsekben, olyan látványosan mint láthattad egy-egy rákos témájú filmben pl. A bőr elvékonyodik, helyenként sebes lesz. A haj szerkezetileg teljesen megváltozik, elvékonyodik, elgyengül. Mindez covid gyógyulás után 2-3 hónapra és kb 1.5-2 hónapig tart, legtöbb embernek fele mennyiségű haja kihullik de van akinek teljesen. Szerencsére miután vége a hullásnak újra ki fog nőni az elveszített haj.

Azt, hogy te az a típusú ember vagy valószínűleg aki egyáltalán azt sem hiszi el, hogy létezik a covid az nem az én problémám, az, hogy szét trollkollod a fórumom az már igen.


Boldog lennék ha a covidot megúsztam volna minden mellékhatás nélkül de ezen kívül akadt még pár és ahogy ezt sem igazolta a laborom így a többit sem.


Mostmár örülnék ha tovább tudnál lapozni vagy legalább vennéd a fáradságot és utána olvasnál a dolgoknak mielőtt itt osztod az észt.

4. cc7a88f96d (válaszként erre: 3. - Pasionella)
2022. márc. 25. 08:12
Persze,Covid óta van mindent mire fogni🙃
3. Pasionella (válaszként erre: 2. - Cc7a88f96d)
2022. márc. 25. 07:28

Mondjuk azért mert bőrgyógyász állapította meg???... Vannak kifejezetten erre utaló jelek ilyenkor a hajnál és tele van a rendelője ilyen páciensekkel mint én.

Örülök hogy megragadtad a lényeget.

2. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Pasionella)
2022. márc. 25. 05:50
Annyi oka lehet a hajhullásnak.Minek kell már mindent erre a sz ar covidra fogni?Ha elüt az autó az is a covid miatt van ugye?🙈😅
2022. márc. 24. 21:37

Poszt covidként két hónapig hullott a hajam. Lassan abbahagyja, ebből kifolyólag már nagyon szeretném befesteni, amíg hullott nem mertem de mostmár nagyon időszerű lenne.

Korábban syoss hajfestéket használtam de azt hallottam fodrásztól, hogy az egyik legrosszabb minőségű es legkárosabb a hajnak. Kár mert nagyon szépen fedte az ősz hajszálakat és tartós volt.

Vajon melyik márka az amelyik a legkíméletesebb a fejbőrnek, hajhagymáknak?

A fodrászom festette volna be saját jó minőségű festékkel de sajnos csak egy hónap múlva adott volna időpontot és az nem annyira opció

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook