Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Hagyjam vagy lépjek fórum

Hagyjam vagy lépjek (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
630. gribedli*** (válaszként erre: 627. - Fincsi5)
2017. aug. 8. 17:17

Na igen, az asszonytartás nálunk egy teljesen korrekt körülmények között zajló, normál válás után is van. Vagyis ha senki se csalt meg senkit, akkor is. Kivéve ha férj és feleség egyformán keresnek, akkor nincs helye az asszonytartàsnak mert ez egy kiegészítés, tehát ha amíg egy család voltak, x jövedelem jutott egy főre, akkor válás után is annyi kell, hogy jusson, tehát ki kell pótolni a nő fizuját, hogy ugyanolyan életet élhessen.


Normáliséknál természetesen nem lehúzásos jellegű ez sem, hanem úgy pótolja ki, hogy józan ész keretein belül, teszem azt, biztosítva legyen a lakhatás a nőnek és egyéb is, olyanok is, ami nem kerülne ki a nő fizujából de házasság alatt volt neki és ezért jár. Amíg nincs új pasija, okvetlenül meg fogják neki ítélni. Ha van új pasi, akkor már új család és onnantól szüntetik be.


De ismerek olyat, aki 20 éve fizeti, a gyerekek felnőttek és kérte az ex férj, hogy hadd csökkentsék már kb 200-400€-val az asszonytartást. És megítélték neki nemtomhány év pereskedés után, hogy csak mindössze 100€-val kevesebbet fizessen, de a többit továbbra is kell.


De mivel maga a válásdíj is 3ezer € körül van, azért ott sem mindegy, hogy kinek a hibájából mondják ki, aki hibàs, vagyis aki csalt, az fizeti ezt is.

629. Magdalénia (válaszként erre: 626. - Gribedli***)
2017. aug. 8. 16:06

Nevezhetjük pénzbírságnak. :D


Az asszonytartásról van ismeretem, mert egy ismerősömnek megítélték.

Olyan esetet még nem hallottam, hogy férfi kapott volna.

628. Guruljka (válaszként erre: 627. - Fincsi5)
2017. aug. 8. 15:57

Ma is van, bizonyos feltételek mellett.

Azaz pontosabban házastársi tartás a neve.


[link]

627. fincsi5 (válaszként erre: 626. - Gribedli***)
2017. aug. 8. 15:45
Régebben volt asszonytartás, tudom, de akit én tudok, ő beteg volt, nem tudott dolgozni, nem tudom, ma hogy van..
626. gribedli*** (válaszként erre: 624. - Magdalénia)
2017. aug. 8. 15:29

De most is van erre törvény. Lehet, hogy Magyarországon nincs, de máshol igen. Mert ha megcsalás miatt válnak el, akkor a hibás fél fizeti a válás költségeit, plusz pl az asszonytartást is. Akkor is, ha házassági szerződés volt.


Nyilván ahol nincs jogi/anyagi következménye, ott hamarabb félredugnak hiszen nem vesztenek vele semmit ilyen értelemben, nincs tétje. De megnézem, ha külön költségekkel is járna, akkor hányan gondolnák meg kétszer. Biztos sokan.


Szóval ne legyél olyan biztos ebben, hogy ma elnéznek mindent mert nem. Sőt, szerintem még előrejutás is ez, hiszen régen meg pont ez volt, hogy a férfi hűtlenséget nem büntették, csak a nőit. Most viszont a csaló fél fizet, legyen az férfi, vagy nő. Így mindjárt jobb.

Úgy gondolom, hogy ezzel a nők védettebb helyzetben vannak. Mondjuk kell is, lévén hogy sok a gyilkosság házasságon belül, kell az ellensúly.

625. 1c2bf7d42c (válaszként erre: 623. - Massalhangzo)
2017. aug. 8. 15:23
Nincs borzalmasabb elet, mint amikor ket megkeseredett, mar szinte gyulolo ember el egy fedel alatt egymas mellett.
624. Magdalénia (válaszként erre: 623. - Massalhangzo)
2017. aug. 8. 15:10

Változik a világ. Régen elítélték a házasságtörést, nemcsak erkölcsileg, hanem törvény is volt rá.

Mára megszűnt a törvényi ítélkezés és már erkölcsileg sem ítélik meg olyan szigorúan a házasságtörést. Van rá példa, ld.a topikokat.


Csak pár év múlva, nehogy kötelező legyen. ;)


Egészen más véleményt alkotni akkor is, ha közvetlenül nem éltünk át hasonló "megrázkódtatást", mint amikor a saját, megélt tapasztalatunk vezeti a tollunkat. Akkor egy konkrét esetről van szó, míg az előbbi az ismeretekből leszűrt következtetés.

623. massalhangzo (válaszként erre: 622. - Magdalénia)
2017. aug. 7. 22:39

sajna egy hazassagnak akkor is vege lehet, ha ket ember egyutt marad, akar eletuk vegeig


de mindig azon a ket emberen mulik, hogy mit toleralnak, hogyan erzik, mi a hatar. hiszen minden kapcsolat, hazassag mas, a ket ember kotodese, ragaszkodasa, szeretete egymashoz is mas merteku. ezert nem lehet akar ugyanarra a helyzetre is altalanos megoldasokat huzni

622. Magdalénia (válaszként erre: 620. - Massalhangzo)
2017. aug. 7. 22:12

Jól kitárgyaltuk, de biztosan nem eléggé. :) Mindenre van példa és ellenpélda.

A Te okfejtésed is teljesen megállja a helyét.

621. Magdalénia (válaszként erre: 619. - Sanyinak)
2017. aug. 7. 21:57
Most, hogy mondod, azt kellett volna. :D
620. massalhangzo (válaszként erre: 588. - 4213133598)
2017. aug. 7. 21:53

nem akkor szokott vege lenni egy hazassagnak, amikor az ember hirtelen felindulasbol azt mondja, hogy vege, barmi is valtja ki. akkor van vege, amikor a masikra mar nem tudsz ugy ranezni, nem tudsz ugy viselkedni, mint a tarsaddal


sokkal gyakoribb, hogy egy ilyen szituban nem valnak szet rogton, sot megbeszelik, folytatni akarjak, megbocsajtani, elfelejteni, csak eppen nem sikerul, es megmergezi, tonkreteszi a kapcsolatot a bizalmatlansag


persze lehet homokba dugni a fejeket, es csak az inflagrantinak hinni, de igazabol boven eleg az erzes, hogy szar van a palacsintaban. mert az tesz tonkre mindent, nem egy (vagy tobb) felredugas. az, hogy kiderul, megsem szeretitek, tisztelitek egymast annyira, hogy egymas ele alljatok, ha valami gond van, vagy ha valamelyik fel szart kavart

619. sanyinak (válaszként erre: 618. - Magdalénia)
2017. aug. 7. 21:47
Belé folytottad utána a szót?
618. Magdalénia (válaszként erre: 613. - Csikil4ny)
2017. aug. 7. 20:57
Nekem ezt az első anyósom mondta, de "csak" 4 évig. :)
617. Magdalénia (válaszként erre: 615. - Sanyinak)
2017. aug. 7. 20:47
Ez a fogadalom így nem ér! ;)
616. csikil4ny (válaszként erre: 615. - Sanyinak)
2017. aug. 7. 20:32
:) Eredetileg közgazdászné volt...
615. sanyinak (válaszként erre: 613. - Csikil4ny)
2017. aug. 7. 20:10

Bizony én sem lennék politikus feleség! :)

Persze ott alapból megy a hazudozás, miért éppen a családi életben mellőznék azt?!

2017. aug. 7. 20:07

Csak egyetlen mondat,nem is az én fejemből, de elgondolkodtató.

Fekete István írja egyik könyvében:

"Ne várd el, hogy máshol farkas legyen,ha otthon birkát csináltál belőle, csak azért,mert hagyta!"


Nem vitatkozásként,csak kikivánkozott!

613. csikil4ny (válaszként erre: 611. - 35d45e2ed1)
2017. aug. 7. 19:20
Én is ismerek hasonló mentalitású nőt. Igaz ő azt mondta, hogy anyagi gondja nincs a férje mellett, ismert politikusné, van öt gyermekük és "az asszony szoknyája sok mindent eltakar". De mindezek mellett sem cserélnék vele.
612. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 604. - Epervirág)
2017. aug. 7. 18:51
Igen. És én már eldöntöttem. De azért az hogy mellettem álltatok és beszélgettetek velem erről és tanácsokat adtatok az viszont határtalanul jól esett.
611. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 607. - Sanyinak)
2017. aug. 7. 18:48
Mindenki másképp rendezne adott helyzeteket ez teljesen érthető. Én többször végignéztem a környezetemben olyat hogy ott kőkeményen félrejárt a férj (na ott nem titokban hanem teljesen nyíltan) és mindezek után simán visszafogadta a felesége. Én saját részemre ezt soha el nem tudnám fogadni de láttam azon a nőn hogy ő teljesen kétségbe volt esve hogy elveszíti a férjét és boldog volt amikor visszafogadta őt. Igaz hogy azt mondta hogy a gyerekekre való tekintettel engedi csak vissza a férjét amit tudtam hogy nem igaz, de a lényeg hogy ő boldog volt így. Én ezt el tudom fogadni és pld. azt a nőt is továbbra is jó barátomnak tekintem és elfogadom ahogy van. Neki pld. sose tanácsoltam volna hogy te figyelj ezek után na ne! Mert ő más beállítottságú, teljesen eltérő tőlem.
610. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 605. - Ina87)
2017. aug. 7. 18:44
Nem tudok utánajárni semminek ebben a témát. Amit erről meg lehetett tudni azt én megtudtam, na nem egyszerűen hanem mert kivettem a kezéből a telefont amikor a nővel beszélt és utána rákérdeztem hogy hányszor beszéltél vele és mióta beszélgettek és megvártam hogy hazudjon ebben is és ezután toltam elé a híváslistát amin simán rajta volt az, hogy de igen hónapok óta és sokszor. Csak ahhoz hogy rá tudd bizonyítani hogy hazudott először annak el kell hangzania és ha letagadta nem oknélkül. Ennél többet ebben a témában megtudni nem lehet ezt is alig bírtam "kiszedni" belőle. Soha nem fogok tudni a többiről megbizonyosodni. De talán ennyi is elég ahhoz hogy eldöntsem.
609. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 599. - Epresturmix)
2017. aug. 7. 18:25
Teljesen rendben van amit írtál, valószínűleg a hozott példa az bele van vésődve az emberbe.
608. epervirág (válaszként erre: 607. - Sanyinak)
2017. aug. 7. 18:13
Ebben igazad van.
607. sanyinak (válaszként erre: 601. - Alidamolnar)
2017. aug. 7. 18:10
A fórum témája már nem hoz semmi újat. Kialakult két véleménytábor és ugyanazok a hozzászólások és érvek hangzanak el. Persze közben mindenki eredménytelenül próbálja meggyőzni a másikat.
606. sanyinak (válaszként erre: 598. - Csikil4ny)
2017. aug. 7. 18:05
Jajj, hát én őt nem láttam, de biztosan szerelmes volt belém, mert elsózta az ételt...
605. ina87
2017. aug. 7. 18:04
Nem olvastam el a hozászolásokat,tehát lehet h már ezeket a dolgokat javasolták,de még mi előtt kimondanám a válás szót,előbb utána járnék egy két dolognak,utána ha tényleg be bizonyosodott a megcsalás akk el lehet gondolkodni h hogyan tovább,vannak akik nem gondolkodnak hanem válnak lehet h ez a könnyebb út,mindenki saját maga ítéli meg a helyzetét te vagy benne te tudod igazán mérlegelni és eldönteni h mit szeretnél...
2017. aug. 7. 17:57
Mindenkinek van véeménye a témárol,de itt csak 2 ember fog ebben a témában dönteni Mazsu meg a férje.
603. csikil4ny (válaszként erre: 601. - Alidamolnar)
2017. aug. 7. 17:56
Ez tényleg vagy kötelesség vagy érzelmi kérdés, a szeretet jele. Amikor dühös voltam a férjemre, akkor nem jött, hogy elé pakolásszak mindent, amikor meg kedveskedni akartam, akkor képes voltam órákig a konyhában szorgoskodni. Mondjuk azt is megtanultam, hogy közvetlenül szülés után nem készítünk a kedvesnek szilvásgombócot. XD
602. Epresturmix (válaszként erre: 600. - Lapbarna)
2017. aug. 7. 17:54
És most megy a húzd meg ereszd meg! Tiszta gyerekes az egész! :D Najólvan, további jó acsarkodást ehhez a faszsághoz ami itt megy! :)
601. alidamolnar (válaszként erre: 595. - Sanyinak)
2017. aug. 7. 17:49

Hülyeséget írtál.

A konyhás néninek nyilván nem a szeretet a motivációja, amikor főz, mert neki ez a szakmája, ezért kap fizetést. Én viszont nem, és továbbra is fenntartom, hogy nekem érzelmi kérdés.

És megkérlek, hogy akadj le rólam, inkább a fórum témájára koncentrálj.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook