Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hagyatéki tárgyalás-különös eset, segítsenek kérem! fórum

Hagyatéki tárgyalás-különös eset, segítsenek kérem! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
43. a0c1361e44 (válaszként erre: 42. - Honeywald)
2011. okt. 21. 06:16

Lehet félre értettem!

Úgy vettem ki az irásodból, hogy amig beteg volt nem látogattad, nem ápoltad, de az is lehet, hogy ezért nem te vagy a hibás, hanem a körülmények.


A lényeg, hogy menj be az önkormányzathoz!

42. honeywald (válaszként erre: 39. - A0c1361e44)
2011. okt. 20. 22:46

ezt nem igazán értem, h az ápolás nem kell...


itt csak az a legnagybb baj, h előlünk mindent eltussolnak a többi rokon aki mmég ebben érintett és nekünk soha semmit nem mondanak el nem beszélik meg velünk a dolgokat

41. honeywald (válaszként erre: 40. - 91d4989ab9)
2011. okt. 20. 22:44
igen tudom, de az nincs
2011. okt. 20. 06:27
azt ugye tudod hogy az adósság is öröklődik?
2011. okt. 20. 06:25

Be kell menni az önkormányzathoz és beadni hagyatéki eljárásra papírokat. Nem baj, ha valaki úgy adta be, hogy nem irt rá mindent, te ezt pótolhatod.

Az önkormányzat adóügyi osztály pedig utána tudsz nézni, hogy valóban van e a nevén autó. El kell mondani, hogy miért érdekel.


Amit csúnyának találok: az ápolás nem kell, de az örökség igen...

2011. okt. 20. 02:59
Végig olvastam az egész történetet...sajnos a gyerekek nem látogatták apjukat, így csak az örökség után, (ha egyáltalán van)jöttek rá, hogy volt apjuk és netán jussuk is. Ha az autó érdekel, menj be az Önkormányzat adó csoportjához, persze, ha tudod a rendszámát az jobb, de ha nem név szerint is megmondják...van-e a nevén autó vagy sem. Ennyi az egész, örülj, ha nem lesz, mert lehet, hogy rosszabbul jártok egy ócska járgány öröklésével.....
37. honeywald (válaszként erre: 35. - Bnedora)
2011. okt. 20. 01:03

mindennek aminek lehet én akarok utánajárni két okbol:

1. tanulo vagyok reggelől estig egyetem, nincs állandó keresetem

2. az én ügyem. ennyi. tudni akarok mi folyik itt. szánalmas

2011. okt. 20. 00:57
Most már megyek aludni, jó éjszakát!
35. bnedora (válaszként erre: 34. - Honeywald)
2011. okt. 20. 00:54

Először is el kell menni a közjegyzőhöz, aki a hagyatékot intézte, és el kell neki mondani a történetet. És közölni vele, hogy vannak gyermekei az elhunytnak, és úgy tudjátok, hogy volt a nevén egy autó is. Természetesen, mindezek pénzbe fognak kerülni, sőt öröklés után örökösödési adót is kell majd fizetni. Az önkormányzatnál meg kell nézni azt, hogy kinek a nevén van az autó. Az autót mindig a lakóhely szerint tartják nyilván.

Ha, a közjegyző jár mindezek után, akkor ő felszámíthat külön pénzt, ezért lenne jó, ha ti néznétek utána. Ennek ez a menete. Az autót úgy sem tudnátok eladni, míg nincs a neveteken. Ezt az utat végig kell járni, ha mindenáron szeretnétek az autót megkapni.

34. honeywald (válaszként erre: 32. - Bnedora)
2011. okt. 20. 00:38
ugyértem, h mivel kapom azh árvaságit higy benne vok az országos rendszuerbe..de nemtom h a közjegyzőhöz csak szájhagyomány utján terjednek dolgok v ő is utána tud esetleg itt is keresni ennek?
33. honeywald (válaszként erre: 32. - Bnedora)
2011. okt. 20. 00:36
ezt hogyan tudhatnám meg? hol kérdezzek utána? de én kapok árvaságit még, mert nappali egyetemre járok,és államilag finanszirozottan,és 25éves koromig igy kapom!
2011. okt. 20. 00:29
Azért írtam korábban, hogy utána kellene járni az autó árának, mert lehet, hogy nem éri meg pár ezer forintért végigcsinálni. Lehet, hogy még a nagyszüleidet el is fogják marasztalni, amiért valótlan dolgot állítottak. De, először is azt kellene megtudni, hogy hogyan lett lezárva a közjegyzőnél a hagyaték.
31. bnedora (válaszként erre: 29. - Honeywald)
2011. okt. 20. 00:25
Értsd meg, amíg nem vagy feltüntetve, hogy ÖRÖKÖS, addig nem tudsz mit csinálni. Amennyiben a nagyszüleid nem közölték, hogy élnek gyermekei, akkor becsapták a közjegyzőt. Csak abban az esetben örököl szülő, ha nincs gyermeke az elhunytnak. Szerintem, mivel ők ezt "elfelejtették" közölni, így valószínű, hogy ők lettek az örökösök.
30. honeywald (válaszként erre: 27. - Bnedora)
2011. okt. 20. 00:22
csak ugy tudom ha ujbool kiviszem a közjegyzőt és én mondom el h mi az ami az ő nevén van...tudom!!!!
29. honeywald (válaszként erre: 27. - Bnedora)
2011. okt. 20. 00:22
azt beszéltrük bátyámmal h ez egy zsákutca, mert a tulajdonos az apám, aki meghalt szal ha eladják a kocsit, akkor is kell a beleegyezésünk minden papirmunkához is.... zhsákutca
28. honeywald (válaszként erre: 26. - Bnedora)
2011. okt. 20. 00:20
dew én ebben nem vok hibás. amugy meg tudják h vannak gyerekei. de semmi vagyona nincs állitolag, lergalábbis a bejelentettek alapján
27. bnedora (válaszként erre: 25. - Honeywald)
2011. okt. 20. 00:20
Akkor meg hogyan akarod érvényesíteni az öröklést?
26. bnedora (válaszként erre: 19. - Honeywald)
2011. okt. 20. 00:19
Már megbocsáss, de a nagyszülőknek be kellett volna jelenteniük, hogy vannak gyermekei. Innentől kezdve nektek kellett volna intézni mindent.
25. honeywald (válaszként erre: 24. - Bnedora)
2011. okt. 20. 00:13
hát jo de érted kinek van erre pénze.... nagyon drága
24. bnedora (válaszként erre: 3. - Honeywald)
2011. okt. 20. 00:12

Amennyiben valóban tudod, hogy volt a nevén tulajdon, akkor póthagyatéki eljárást kell indítani. Papírokkal igazolni a tulajdonjogot. Kérdés, megéri-e, jobb lesz utána nézni.

Én is voltam hasonló szituba, az unokaöcsém elfelejtette beírni a résztulajdonokat. Ráadásul nekem még fel is kellett kutatnom, mert eltűnt évekre.

23. honeywald (válaszként erre: 12. - Gyöngyszemü)
2011. okt. 20. 00:07
igen, de a nagyszülőknéál élt..oda volt utoljéára bejelentve, mikor meghalt akkor is, tehát hozzájuk mentek ki. aközjegző leirta h nem örököl senki semmit és cső
22. honeywald (válaszként erre: 14. - A14deb9047)
2011. okt. 20. 00:06
az elhunyt szüleinek, azaz a nagyszüleimnek annyi volt a "joga" h mivel velük lakott és akkor halt meg mikor ott élt, abban az időben (nemtom már másképp foglmazni) igy ő hozzájuk mentek ki és ők mondták el h mit hagyott hátra.
21. honeywald (válaszként erre: 13. - Timycat)
2011. okt. 20. 00:05
igen, apa szerepel benne, legalábbis én igy tudom
20. honeywald (válaszként erre: 11. - 57aa4ea1e8)
2011. okt. 20. 00:04
nekem miért kellet volna ott lennem? én ugy tudom, és féléve is ez volt mkor nagynéném halt meg, h a gyerekeinek kiküldtek levelet h mikor lesz hagyatéki tárgyalás ahol megbeszélik h ki miről mondd le, ki mit akar megvenitöbbiektől stb... de itt ilyen nem történt egyik sem. azért sem, mert nem én laktam velük, nem mondanak el semmit h mikor mit intéztek el, és mivel nincs örökölni való (legalábbis a közjegyzőnek ezt mondták) igy megszűnt az eljárás, és nincs hagyatéki tárgyalás
19. honeywald (válaszként erre: 10. - Minden név foglalt)
2011. okt. 20. 00:01
apám, aki meghalt, a szüleinél lakott az utolso percekig, oda is volt bejelentve. hosszu sztori h miért nem velünk lakott, meg anyámmal ugye ők még régebben elváltak. a lényeg az h azért van köze a nagyszülőknek ehhez, mert velük élt, és így ő hozzájuk ment ki a közjegyző, hiszen oda is volt bejelentve. így tőlük kérdezte meg h mi az amit hátrahagyott és azt hazudták h semit... mellesleg megjegyzem, h ezt is más rokon felől kell megtudnom, biztos forrásbvol. arrol nwem is beszeélve h a temetés idejét is ugy tudftam meg, h én hivtam fel őket h ugyan áruljáék máér el h mi vfan. mikor direkt megbeszépltük h szolni fognak rola. segitséget nem kértek pézben sem... imádom amikor eljátszák a hattyú halálát
18. honeywald (válaszként erre: 9. - Minden név foglalt)
2011. okt. 19. 23:57
ezt nem értem. az autót újonnan vette még 6éve kb, sajét nevére íratta, és mai napig ő a tulaj, hacsak nem íratták át a nagyszüleim nevére, de kizárt dolognak tartom, mert emlékszem h irni kellett meghatalmazást h a kocsihoz tartozo befizetéseket nagyanyám intézze el helyette mert már korházban volt fekvő beteg. tehát tuti az ő nevén is van, nem volt extulajdonos, max cég amitől elhozta ujonnan
17. honeywald (válaszként erre: 7. - Minden név foglalt)
2011. okt. 19. 23:55
4gyereke van kötük én is ugye, tehát 4en vagyunk örökösök. de nem mi laktunk vele, mert évekkel ezelőtt elhagyott minket és egy jo idő után beteg lett,az vitte el, és szüleinél élt utolso két évében, akik ughye a nagyszüleim, igy tehát ők mondták be h mije van illetve most vmiért mágincs semmilye
16. honeywald (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2011. okt. 19. 23:53

ő náluk lakott már az utobbi időkben.. szüleim régen elváltak, és évekkel később mikor beteg lett akkor került vissza vhonnan nagyszüleimhez.


Akkor hogy megy a hagyatéki leltározás? a kocsi mesze van a garázssoron... mágis megtették, h nem mondták be...

15. a14deb9047 (válaszként erre: 13. - Timycat)
2011. okt. 19. 22:30
"Viseli terhét, húzza hasznát"... ha autóról van szó, akkor is.
14. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Honeywald)
2011. okt. 19. 22:29

Az egyenesági leszármazott örököl, a felmenő nem.

Nem volt hagyatéki leltár, hagyatéki tárgyalás?

Ebben az esetben az elhunyt szüleinek nincs joguk semmit tenni. A felmenő csak akkor örököl, ha nincs sem egyenesági leszármazott.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook