Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hagyatéki tárgyalás-különös eset, segítsenek kérem! fórum

Hagyatéki tárgyalás-különös eset, segítsenek kérem! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
73. Regin_a (válaszként erre: 71. - Pillango2004)
2013. máj. 12. 09:27

Nem

Ha nincs hagyaték, vagy értékelhető hagyaték

Csak hoz egy határozatot a közjegyző

72. sárgabögre (válaszként erre: 71. - Pillango2004)
2013. máj. 12. 08:47
én ugy tudom hogy igen!
2013. máj. 12. 05:25

Szisztok!

Minden esetben van hagyatéki tárgyalás?

2013. máj. 8. 07:36
Köszönjük szépen!Ez pont jó hogy nem mindjárt mert sogornőm erre utazik és utána menne ki Londonba....
69. e28c748947 (válaszként erre: 65. - Sárgabögre)
2013. máj. 7. 20:50
Meg kell várni, míg a közjegyző megküldi postán a JOGERŐS hagyatéki végzést.Azzal lehet beballagni a bankba, mondjuk, ahol a pénz van, illetve a földhivatalhoz, ahol az ingatlant lehet "átíratni" az örökös/ök nevére.
68. bnedora (válaszként erre: 67. - Sárgabögre)
2013. máj. 7. 20:44
Ezt nem tudom pontosan, de gondolom a végzés után, ami kb. 30-60 nap.
2013. máj. 7. 20:24
Mennek mind a ketten.hagyatéki után mennyi idő míg hozzà jutnak a pénzhez?
66. bnedora (válaszként erre: 65. - Sárgabögre)
2013. máj. 7. 20:01
Ez elég nagy baj, mert mindent csak közösen lehet elintézni.
2013. máj. 7. 19:33
Szia!Nekünk olyan kérdésünk lenne hogy ha meg van a hyagyatéki tárgyalás utána mik következnek?Van egy ingatlan és pénz betét.Férjem és a tesója az örökösök,de nem beszélnek!
64. bnedora (válaszként erre: 63. - Sárgabögre)
2013. máj. 7. 19:26
Írd le a problémád.
2013. máj. 7. 19:20
Sziasztok!Van itt valaki aki nekem is tudna segíteni?????
62. Kis Péter (válaszként erre: 61. - Kis Péter)
2012. okt. 17. 10:59

Mamám a napokban talált egy szerződést amiben az áll hogy a férjétől bérbe vegy egy bizonyos ... ZRT ... nagyságú szántóföldet 1993-ben. A megállapodás szerződésben fel van jegyezve a tulajdonlap szám , helyrajzi szám , van rajt földhivatali pecsét továbbá 2 tanu is szerepel az szerződésen a tulajdonos aláírás alatt pedig papám neve szerepel . Mamám mivel nagyon beteges szegénynek nemrég volt agyvérzése, és sajnos le is bénult így meghatlmazott engem unokáját hogy járjak el az ügyben . Edasányám Katika mama lánya bement a földhivatalba és utána néztek hogy szántőfüldel mi lett ugyanis semilyen hagyatékitárgyalás nem volt , egyetlen hozzátartozója sem kapott értesítést hogy ilyen jellegű eljárás volt-e . Sem az özvegy sem pedig 3 gyermeke . Az ált a tulajdonlapon hogy 4 személy nevére került akiből 2szeméy a zrt-nél dolgoltak az egyik érdekes módon pont az irodában az akkori főnök felesége . Amit még nagyon érdekesnek tartok az az hogy azt álta tulajdonlapon hogy 2003-ban hagyatékilag került a nevükre . Hogy ezt megtudtam , segítséget kaptam hogy abban az időben melyik jegyzőhöz tartozott az ügy lebonyolítása , felkerestem viszanézte hogy 2003van volt -e hagyatéki tárgyalása papámnak és sehol nem szerepelt .

Így azt a tanácsot kaptam hogy menyek vissza aföldhivatalba és kérjem ki azt a pappírt az irattárból amin szerepel hogy konkrétan hogy is volt ez hagyatéki ügy lebonyoltása , azthiszem valahogy így fogalmazott a közjegyző nő és ezzel a pappírral menjek be a bírósághoz .

Kérem vlaki adjon nekem erre egy elfogadható feltételezést ez ügyel kapcsolatban hogy mi a fene folyik itt és ezek hogy lehetségesek ? Ami szintén érdekes a halála után nem volt semilyen leltár :/ Talán érdekes módon az is lehet az oka Feltételezem , hogy mivel egy kis lekóhelyről van szó itt mindenki ismer mindenkit és a polgármester és az új tulajdonosok elég jó baréti kapcsolatban álnak egymással . akik ezt megörökölték Papám halála után (2001-ben volt a temetés ) isten nyugasztalja szegényt :( az állítólagos hagyatáki tárgyaláson 2003-ban .

2012. okt. 17. 10:29
Sziasztok , tudna nekem valaki segíteni ?
60. honeywald (válaszként erre: 57. - Manka10)
2011. okt. 21. 18:43
nincs. se házastárs nem volt már, se élettárs... élete utolso 2évét ujra szegény a szüleinél élte..
59. b8103f009a (válaszként erre: 55. - Honeywald)
2011. okt. 21. 18:25

Szép kis nagyszüleid vannak,Te szegény:(

Mennyit érhet az örökség,van értelme feszegetni a dolgot?Mert sajnos minden amit Ti indítványoztok,nektek kerül pénzbe.

58. b8103f009a (válaszként erre: 52. - A0c1361e44)
2011. okt. 21. 18:23
Nálunk sem volt sosem vita,(de az már nem is a hagyatéki tárgyaláshoz tartozik,azt bírósági úton lehet rendezni)de minden halottunknál tartottak hagyatékit.Így nem hiszem,hogy ez ügyben lett volna változás,mert nálunk is voltak halottak ebben az időtartamban.Talán helyenként máshogy lehet?De ezt meg azért nem értem,mert gondolom egyfajta törvény van rá.Akkor ti jobban jártatok,mert minket lehúztak minden esetben a tárgyalás költségével is,plusz ugye még pár éve magánvagyon(ház..stb) öröklése után is kellett illetékelni.
57. manka10 (válaszként erre: 56. - Honeywald)
2011. okt. 21. 17:11
Az édesapádnak vannak testvérei?
2011. okt. 21. 17:07

KIDERÜLT AZ IGAZSÁG:


amikor apa kórházban volt irtunk egy meghatalmazást h az ő autóján lévő TARTOZÁST nagyanyám befizetheti...ezt aláírta.

mama azt mondta az utolsó pillanatban is, h kifizetik, nem lesz gond, el lesz intézve mert nem akarják h 50 helyett 200at kelljen fizetni mert kicsúszik a határidőből.. ennél is mondtam h adok én is bele. de nem engedte, határozottan el lettem küldve a picsába h ne szoljak bele ő elintézi. igy hát rábiztam..hát tessék.. és nem tehettem volna meg h befizetem helyette, mert nem én voltam rá meghatalmazva az apeh felé.

mivel tartozás van az auton, igy nem lesz hagyatéki. gondolom amig ki nem lesz fizetve.

de ezt sem értem, ha mi odatoljuk az arcukba a pént és tudjéák h kell miért nem veszik el. feháborito és undorito

55. honeywald (válaszként erre: 49. - B8103f009a)
2011. okt. 21. 17:02

34, 24, 22, 2. igy vagyunk.

azért nem intáztük a temetést, mert nem engedték nagyanyámék. nagyanyám egy erőszakos, arrogáns, stb. mindig mindent csak ő akar csinálni.

konkrétan belém akarta maygarázni anno, h nem kell szeretnem apámat,mert tudja h elhagyta anyámat.

ember az ilyen aki ilyet mondd? anyám is azt mondta h hiába váltak el, nekem az apám. nem ölt, nem csinált semmit, csak ugy döntött elmegy.


nem engedték h beleszoljunk bármibe is, hiába mondtam, h adunk pénzt mindent. mentem utánuk, ajtot bezárták. szó szerint. mindenből kihagytak. a temetés időpontját se tőlük tudtam meg.

de halotti torra már vittem enni-inni mindent, akkor már beengedtek az ajton

54. honeywald (válaszként erre: 48. - Manka10)
2011. okt. 21. 16:58

Azért nem tudtam rola semimt, mert ha kérdeztem se válaszltak nagynyáémék....mit tehettem volna? lementem hozzájuk váratlanul, beállitottam és addig nem indultam haza (120km) amig el nem mondták. Indok: azért nem beszélünk apád btegségéről, mert igy is rosz neki, hát még ha beszél is róla.


ki ne találd h nem voltam ott mindig amikor csak tudtam. a nagyanyám állandoan a nyakunkra járt mikor máég házasok voltak szüleim, és mikor elváltak 5éve, kkor is minden terhet kivett a keze üögyéből...soha nem hagyta h önállósodjon.

mindenben ott voltunk amiről hajlandoak voltak beszámolni nekünk, de sohasem magunktol, hanem ha nem tudtam leutazni hozzájuk felhivtam őket.

mellesleg amikor a legrosszabb és legkiszolgáltatottabb áőllapot

ban volt, rajtam kivül SENKI sem birta ápolni!!! erről ennyit.


én csak azért kérdeztem itt, mert nagyzüleimet tegnap is és ma s felhivtam és lerakták a telefopnt h nem érnek rá..kb 10másodperc után. vmit titkolnak megint. de nem értem miért.

53. honeywald (válaszként erre: 46. - B8103f009a)
2011. okt. 21. 16:52

kiderült, h mindent elhallgatnak előlünk..

soha semmit sem bezsélnek meg velünk.

a temetést azért ők fizették meg a nagyobbik bátyám, mert NEM VOLTAK HAJLANDÓAK elfogadni a többszörösen felajánlott segítségünket BÁRMIBEN... sajnos igen ez ighy van. a negyedik testvérünk ő 2éves lesz, az anyja pedig kidobta apámat mikor megtudta h beteg...neki azt se mondták el h elhunyt, csak később 2nappal...


nem végrendelkezett.

sajnos naganyám csak apámat látta és nagyon elrontotta őt. apám szeretett minket, és ezért is féltéken volt rám az öreganyám mikor én segitettem vmit apámnak és nem ő...nem értem miért gondol ilyeneket rólam. pl azt mondta APÁM ELŐTT a korházban h nmit pattogok, tán fáj a fopgam az örökségre?

kérdem én: ember az ilyen?

52. a0c1361e44 (válaszként erre: 51. - B8103f009a)
2011. okt. 21. 15:19

Nekem meg az érdekes. Volt pár halottunk és sosem volt tárgyalás.

Anyukám, apukám, nagymamám, anyós, após, nagynéni. Jó, nem most haltak meg hanem 1989.1996. 1997. 2005.2006.

Lehet azóta változott? Pedig azért volt "vagyon" is. Biztosítás, ház. A hagyatéki eljárást mindig az örökösök intézték. Felsoroltunk mindent, aztán kaptunk egy végzést. Igaz, nálunk sosem volt vita és ezt rá is írtuk a nyomtatványra.

51. b8103f009a (válaszként erre: 50. - A0c1361e44)
2011. okt. 21. 13:57

Ez számomra érdekes.Nagynéném 4 hónapja halt meg,semmi nincs a nevén,már életében a gyerekeire íratta a házát,meg amije volt.Lesz hagyatéki tárgyalás így is,ahol nyugtázzák jó pénzért,hogy nincs utána örökség.Nem kérdezték meg a gyerekeket akarják e.Most kapták meg az időpontot rá,és,hogy mennyit kell fizetni a tárgyalás lefolytatásáért.Nálunk sem kérdezték szeretnénk e,ez a hivatalos formája.

Nálunk nem küldött az önkormányzat semmit,nekünk kellett bemenni a halotti anyakönyvi kivonatért,nyilatkozni,hogy mit hagyott hátra az elhunyt,majd jött egy idő múlva a papír a tárgyalás időpontjáról.Aztán meg persze a hagyaték után le kellett illetékelni.Szerencsére már ezen változtattak.

2011. okt. 21. 13:48

Tárgyalás nem feltétlenül van! Hagyatéki eljárás van, ami abból áll, hogy az önkormányzat küld egy nyomtatványt és ki kell tölteni. Azt írunk rá, amit akarunk.

Nekem is meghaltak a szüleim és végig csináltuk mi is. Mi 3-an vagyunk testvérek és nem volt tárgyalás. A férjem szüleinél is így volt. Tehát nem zavaros egyáltalán a történet. Aki intézkedik, azaz aki megkapja a nyomtatványt az kitölti és leadja. Nem látja az összes örökös, mert csak egy nyomtatványt kell leadni. Ha viszont valaki később tudja meg, akkor benyújthatja a papírokat és akkor már lehet van tárgyalás.

49. b8103f009a (válaszként erre: 48. - Manka10)
2011. okt. 21. 13:41

De tudott róla,volt kapcsolata vele azt írta lejjebb.

Csak azt nem értem én,hogy amikor a temetést intézték,meg a hivatali dolgokat,akkor hol voltak az elhunyt gyerekei?Miért nem intézkedtek ők?Hiszen ki kell állítani a halotti anyakönyvit,ami mindenhova kell ha intézkedésre kerül sor...stb.Ezt nekik kellett volna már akkor intézni,és nem a nagyszülőknek.

A testvérek mennyi idősek?

2011. okt. 21. 13:26

Azért ez érdekes dolog,hogy hosszú évekig semmit nem tudtál róla, nem érdekelt mi van vele,a szülei gondosodtak róla és el is temették, erre most jösztök Ti a képbe a hagyatékkal.:((((

Hmmm... semmi közöm hozzá,de csúnya dolog lehet.:(

2011. okt. 21. 13:10
szia sajna elégsok mindenkim meghalt és eddig úgy működött mind az 4esetben hogy beidézték azt a közjegyzőhöz Akivel egy címen lakott ,az nyilatkozott hogy vannak e örökösök és kik és milyen ingóság és ingatlan van az elhunyt nevén. Ez után idéztek be az örökösőket a hagyatéki tárgyalásra ahol megkérdezték és rögzítették hogy nincs más örökös és vagyontárgy. Az autóval semmit nem lehet intézni ha más néven van és nincs egy meghatalmazás vagy ebben az esetben jogerős hagyatéki végzés a kezedben vagy a nagyszülők kezében. Eladni meg meghatalmazással nem is lehet. Hívd fel a helyi közjegyzőt ha nem tudod ki az akkor az önkormányzatot ahol a nagyszülők laknak vázold a problémát és valamit mondani fognak.
2011. okt. 21. 12:48

Nekem ez a történet nagyon zavaros,nem így működnek ezek a dolgok.Én is eltemettem már sajnos az apámat,meg 3 nagyon közeli rokonom is halt meg mostanában,ezért elképzelhetetlenek számomra az itt leírtak.A hagyatéki ügy egyáltalán nem így működik,hogy bemond xy bármit,és azt elhiszik.

A másik meg,hogy az egyenes ági leszármazott van beidézve a tárgyalásra,és nem a szülők.Az teljesen mindegy ez esetben kivel hol élt,csak akkor van jelentősége,ha végrendelkezett az elhunyt.A közjegyző pedig nem megy ki senkihez,csak küldik az idézést a hagyatéki tárgyalásra.Meg persze értesítenek mennyi pénzt vigyen magával a leszármazott.Ha így van ahogy leírod,akkor gondolom a nagyszüleid intézték a temetését apukádnak(amit szintén nem értek miért,hiszen 4-en vagytok gyerekei),ők intézték a papírokat,és letagadtak benneteket?!Így van?

Pót hagyatéki tárgyalást lehet kérni,(nekünk 4 éve a sima volt 36 ezer ft),és ott leltárba lehet vetetni amiről tudjátok,hogy az apukátoké volt.Már ha nem a szüleire hagyta,mert akkor csak a köteles rész jár belőle.Egy autót nem lehet csak úgy letagadni,olyan nincs.

45. a0c1361e44 (válaszként erre: 44. - Honeywald)
2011. okt. 21. 12:06

Elnézést!

Sok sikert!

44. honeywald (válaszként erre: 43. - A0c1361e44)
2011. okt. 21. 10:21

hjuhh ezt eléggé félreértetted!

a lehetőségk megengedték, h leutzzak hozzájuk, tényleg nem a szomszédban laktak. én nagyon apás voltam, szoval nkem ő volt a mindenem és utolsó percekig mellette voltam és mindent csináltam. nagyjábol szerepcere ilyenkor tudod... én a felnőtt, ő a kisgyermek a kszolgáktatottság miatt.. szoval dehogynem voltam ott! sokkolt a látványa hirtelen amikor megláttam a korházbna kerülése másnapján, de tuléptem ezen, ugyérzem ilyenkor erősödtem meg igazán lelkiekben és tudtam rá mosolyogni és nem sírhattam előtte.


igen, mondták h be kell menni, megteszem

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook