Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hagyatéki tárgyalás-különös eset, segítsenek kérem! fórum

Hagyatéki tárgyalás-különös eset, segítsenek kérem! (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
13. timycat (válaszként erre: 6. - Honeywald)
2011. okt. 19. 21:44
autóval kapcsolatban csak az a lényeg, hogy a forgalmiban ki szerepel tulajként; ha az elhunyt szülőd, akkor egyértelmű, hogy ti öröklitek
2011. okt. 19. 21:41
Ezt neked kellene intézned nem a nagyszüleidnek, neked kell a hagyatékkal foglalkozóval közölni hogy mije volt az elhunytnak, neki pedig kötelessége utána járni....
2011. okt. 19. 21:40

Az ingatlanról ki kell kérni a tulajdoni lapot, és rögtön kiderül, kié.

az autóról az önkormányzatnak is tudnia kell.

A hagyatéki eljáráson elvileg neked is jelen kellett volna lenned. Ha mégsem voltál, az gáz. Én elmennék a közjegyzőhöz, és ott kérdeznék rá, hogy mi van ilyenkor? Nem mellesleg, megkeresnék egy ügyvédet előtte.

2011. okt. 19. 21:33

egy autóról beszélünk, nem egy kiló paradicsomról.

Olyan nincs hogy nem tudnak róla. No meg igen, andi igazad van, hogy kerülnek a képbe a nagyszülők???

semmi közük hozzá

2011. okt. 19. 21:31

aki eladja az autót, annak 5 napja van hogy bejelentse hogy adásvétel történt, ha szerencséd van akkor ezt megtette, ha a szüleid nem tették meg valami oknál fogva.

De ha mégsem, akkor keresd fel ha tudod az autó régi tulaját, és kérd hogy segitsen, mert biztos hogy tud, ha akar

8. andi6020 (válaszként erre: 3. - Honeywald)
2011. okt. 19. 21:30

Kissé zavaros ez a történet.

Mi az, hogy önkormányzat nem tud róla hogy létezik az autó? Azért ez nem bemondásos alapon működik. Ráadásul a Te elhunyt szülőd után Te vagy az egyenes ági örökös, nem a nagyszüleid. Hogy kerülnek ők egyáltalán a képbe? Nem is értem....

2011. okt. 19. 21:29

az autót csak egyenes ági leszármazott örökölheti, ha az nincs akkor megy nem egyenes ági rokonnak.

Az önkormányzatnál érdeklődd meg hogy be volt-e jelentve az autó, biztos hogy be szerintem.

Milyen idős autóról van szó? Rendben vannak a papirjai?

6. honeywald (válaszként erre: 4. - Minden név foglalt)
2011. okt. 19. 21:28
ne is beszéljünk roluk....nem ott vette aza utot, ahol lakott. ezért nem tudnak sztem rola. miből gondolod h tudhatnának?
2011. okt. 19. 21:27
mert hivatalosan ugye a tulaj az, akinek engedélyt kell adnia az átírásra...ha pl eladja a kocsiját. de ő nem él, így cxsak az örökösöknek lehetne adni, vagy eladni azt nem? tehát jól sejtem, hogy ez lehetne akár zsákutca?
4. minden név foglalt (válaszként erre: 3. - Honeywald)
2011. okt. 19. 21:26

olyan nincs hogy az önkormányzat nem tud róla.

már ne haragudj, de milyenek a Te nagyszüleidd?

mert ahogy olvasom nem lehetsz velük valami jó viszonyban. A másik szülőd él még?

3. honeywald (válaszként erre: 2. - Minden név foglalt)
2011. okt. 19. 21:23

nem ezzel van a gond. csak a nagyszülők a hagyatéki leltározás során a közjegyzőnek azt mondták h a gyermeküknek nem volt semmije..

de mi, mint a gyerekei pedig tudjuk, hogy igenis volt neki, amit örökölni tudunk, mert ő nevéán volt pl az autója is!

De most a kérdésem az, h mivel nincs bejelentve az az auto, de a tulaj már nem él, akkor mit tehetnék én mint örökös, h megszerezzem? az önkormáényzat nem tud rola h létezik az auto, mert azt mondták h nem létezik..

2011. okt. 19. 21:09
Ha a szülő elhunyt, akkor a gyermek a örökös, márha esetleg nem volt más a végrendeletben. Testvéred van? mert ha igen, akkor ő is örökös.
2011. okt. 19. 21:01

Kérek mindenkit, aki tudja, hogy merre lehet érdeklődni az alábbi témában, írjon, mert S.O.S.!


röviden a lényeg: egyik szülőm elhunyt, és a szüleinél (nagyszüleimnél) lakott.

Én ugye örökös vagyok, de a nagyszülők semmit sem jelentettek be a hagyatékkal kapcsolatban, tehát elméletileg nem volt semmije, amit örökölnénk, gyakorlatilag egy motor és egy auto a minimum, ami a nevén volt.

Kérdésem: ilyenkor én mit tehetek ha valamit szeretnék mégis megörökölni? a tulajdon-átadás az hogy történik? mit tehetek hogy mégiscsak valamit "megkapjak"? mert a tulajdon az a szülőm nevén van minden...de ő elhunyt, így ki jogosult arra, hogy az elhunyt nevéről átírassa az elhunytnak a tulajdonát másra?

remélem érthetően kérdeztem, kérem segítsenek!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook