Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hagyatéki eljárás fórum

Hagyatéki eljárás (beszélgetős fórum)

1 2
3. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Rlillus)
2015. márc. 5. 09:26

Megkapod a közjegyzői határozatot, melynek a végén az áll, hogy fellebbezési határidő a határozatban írtakkal szemben 15 nap. Amennyiben ez idő alatt senki sem fog benyújtani fellebbezést, akkor fog jogerőre emelkedni.

Annak birtokában járj utána, nézd meg, hogy a Földhivatalnál is a nevedre írták-e az ingatlant. Bár tudomásom szerint a közjegyzői határozatból ők is kapni fognak egy példányt, szerintem más intézni-valód ezzel kapcsolatban nem lesz.


Tudomásom szerint egyenesági rokon (=gyermek) öröklése esetén illeték-fizetési kötelezettség nincs. SZJA-bevallásba csak akkor kell majd szerepeltetni, ha esetleg az ingatlant eladod!!

2015. márc. 5. 09:20
A munkája az is, hogy felvilágosítson. Miért nem kérdezed meg tőle, hogy hogyan tovább?
2015. márc. 5. 09:00
Sziasztok. edesapam meghalt es ramhagyta a hazat. az a helyzet hogy a kozjegyzo kuldott egy papirt miszerint ha nincs mas orokos, akkor targyalas nelkul meg lehet oldani ha xy osszeget utalok neki a munkaert. a papirt hivatalos volt. pecset, alairas es elotte beszeltem a kozjegyzovel is. a penzt elkuldtem. ez utan mi a teendo? milyen papirokat kapok majd es mikor? koszi a segitseget es a valaszokat!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook