Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi ideig tart egy póthagyatéki eljárás? fórum

Mennyi ideig tart egy póthagyatéki eljárás? (tudásbázis kérdés)

9. bnedora (válaszként erre: 2. - Sena)
2011. szept. 23. 15:41
Kapsz egy új időpontot, beszerzed a megfelelő okmányokat, és ott helyben lerendezik. Kérdés, mikorra kapsz időpontot.
8. pamacs85 (válaszként erre: 7. - Sena)
2011. szept. 23. 14:14

Akkor ott is rajtaülősek :( végül is nekik mindegy.


Annyi a megszüntetéshez kell az összes örökös és a halotti ak. is.

Ó és fizetni kell pá száz ft ügyintézési díjat :(


Ha nem sok is akkor is a Tietek és a bank csak rajta ül és minden hónapban gombolja le a havidíjat.

7. Sena (válaszként erre: 6. - Pamacs85)
2011. szept. 23. 13:46
Remélem. Bár ha jól számolok már el is telt egy hónap, mióta az önkormányzatnál megírták a papírokat. Lehet hogy rá kell telefonálnom a közjegyzőre, mert múltkor is ültek a papíron és a telefonhívásom után mondták, hogy :"Ó, igen. Éppen ma akartuk postázni!" Nem egy egetrengető nagy összegről van szó, de most nagyon jól jönne.
6. pamacs85 (válaszként erre: 5. - Sena)
2011. szept. 23. 13:37

Nekünk is kimaradt egy dolog annyit kellett tennünk írni az illetékes önkormányzatnak egy kérelmet a póthagyatéki eljárás elindítására amiben leírtuk miről van szó és, hogy az adatokban változás nem történt. Mivel mi nem ott lakunk ahol Anya lakott így nekünk macerásabb mert a leltár felvétel meg itt történik vagy utazunk (300 km) így levlében bonyolítunk mindent, és még odaírtuk, hogy az örökség a jogszabályoknak megfelelően történjen és nem kívánunk részt venni a tárgyaláson a csekket a fenti címre kérjük.


Szerintem nem lesz annyi idő mint előzőleg.

5. Sena
2011. szept. 23. 13:32
Az eredeti hagyatéki anyu halála után majdnem 4 hónappal volt. Most viszont nem mondtak semmit, hogy ez a póthagyatéki kb mennyi idő. Ja, és azt se tudom, hogy be kell mennünk majd újra a közjegyzőhöz, vagy csak kiküldi a papírt? Nincs semmi pereskedés és vita, hál' Istennek. Anélkül is elég macerás ez.
4. pamacs85 (válaszként erre: 3. - Pamacs85)
2011. szept. 23. 13:24
... tudom milyen ez a procedúra és az időtartam függ mennyi ügye van a közjegyzőnek, de szerintem a letár felvétel után 1 hónapon belül meglesz a tárgyalás is.
3. pamacs85 (válaszként erre: 2. - Sena)
2011. szept. 23. 13:23

Elvileg ua, ha a hagyatéki tárgyaláson azt mondjátok hogy nem kívántok fellebbezni (már miért tennétek na de megkérdezik) akkor az az adott naptól jogerős és akkor már aznap vagy másnap mehettek a pénzintézethez a pénzt kivenni és a számlát megszüntetni.


és sajnálom :( tudom

2. Sena
2011. szept. 23. 13:19
Édesanyám hagyatéki ügyénél kimaradt a végzésből egy bankszámla. Póthagyatékit kellett felvenni. Vajon az mennyi idő míg elrendeződik és hozzáférhetünk a bankszámlához? Ugyanaz a közjegyző csinálja, aki az eredeti hagyatékit?
1. Sena
2011. szept. 23. 13:17
Mennyi ideig tart egy póthagyatéki eljárás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook