Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha volt altatásos műtéted, te hogy ébredtél? fórum

Ha volt altatásos műtéted, te hogy ébredtél? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
32. bajuti
2013. okt. 17. 19:39

Mindenkinél más.Én az első altatás után(fél órás műtét) még kb.4 órát aludtam,fel-fel ébredtem,illetve az első étkezés után hánytam is.

Amikor 2.alkalommal altattak,ha jól emlékszem 1 órát-utána teljesen jól voltam és hamar magamhoz tértem,igaz akkor babát vártam,úgyhogy teljesen más "koktált" kaptam.

Fölösleges előre félni-tudom,könnyű mondani. :)

Nem lesz semmi baj!

2013. okt. 17. 18:44

Kis műtét után 1 órával már haza akartam menni, de nem engedtek. 20 perccel a műtét után má kajálni akartam. A rövid altatást imádom, pihentető.

A nagyműtétnél már más volt a helyzet: hánytam, kiszáradtam, belázasodtam. Persze ez nem feltétlenül az altatás miatt volt.

Ha rutinműtéted lesz nem lesz utána semmi, alszol egy jót. :)

30. sajert
2013. okt. 17. 18:36

Jól.


Szerencsés vagyok ebből a szempontból. Elaludtam, felébredtem. Se hányinger, se fejfájás, csak kábaság.

29. honeywald (válaszként erre: 26. - TroubleFl)
2013. okt. 17. 18:15
úristen.. de miért? mi történt? befulladtál? bedagadt a légcsöved?
28. Mzsuka
2013. okt. 17. 18:11
Fejfájás,hányás órákon keresztül.
2013. okt. 17. 18:11

Most februárban a császárkor úgy kb.2 óra kiesett.Utólag mondták meg a szobatársaim,és az éjjeli ápolónő,hogy az elődjét félkómásan az altatásból ébredezve megharaptam,és csapkodtam nagyon amikor áttettek a tolóságyról az ágyamra.

Úgy fél 2-től fél 4-ig nem tudtam magamról.

26. TroubleFl (válaszként erre: 16. - Katinkaboszi)
2013. okt. 17. 18:04
Igen ez egy nagyon jo tanacs es ha lehet meg biztos ellenorizek hogy nem vagy-e allergias az altatora mivel tolem meg kerdeztek hogy allergias vagyok valamire es a valaszom az volt "nem(vaggy is nemtudtam rola ) igy ujra kellet eleszteni
2013. okt. 17. 17:50
5 altatásos műtétem volt, mindegyik más, másképp ébredtem de nem szörnyen! Ne félj,vigyáznak rád!
2013. okt. 17. 17:46
Nekem három órás műtétem volt. Az ébredéssel nem volt baj,nagyon sokáig majd meg fagytam, úgy fáztam. A nővérek nem győzték a takarót hozni rám. Egy idő után el múlt. Nagyon szomjas voltam és kába.
2013. okt. 17. 17:40
Elsőnél sírva, másodiknál megkönnyebbülten, harmadiknál hánytam, de nem rögtön.
22. syria (válaszként erre: 4. - Macskanita)
2013. okt. 17. 17:40

Pont úgy ébredtem (strumma, ill. nőgyógyászati műtét után), mint egy normális, nyugodt éjszakai alvás után.

Nyugi, ne parázz, ne foglalkozz a horrortörténetekkel. Azzal csak stresszel magad.

2013. okt. 17. 17:36
Én szinte azonnal felébredtem, semmi probléma nem volt. Utána kába voltam még, és később vissza is aludtam.
20. pidiko
2013. okt. 17. 17:33
a missed után én is sírva ébredtem:(
2013. okt. 17. 17:32
Én halványan emlékszem arra, hogy igen erélyesen kérdezgetnek, válaszoltam, de nagyon jó volt aludni utána. Én eléggé féltem előtte és kaptam nyugtatót is, ezért aztán csak lassan tértem magamhoz, de nagyon kipihentnek éreztem magam. Viszont a vegetatív idegrendszert megbolygatja az altatás és nekem az műtétet követő napokban pl. egy teljesen tökéletes fogam kezdett el fájni. De tudtam, hogy semmi baja nincs és nem fájhat, egy idő után el is múlt. Már csak azt vettem észre, hogy nem is fáj.
2013. okt. 17. 17:25
Többször altattak már és a legutóbbi ébredés kifejezetten jó volt...nem tudom milyen drogot nyomathattak nálam, de ébredés után be nem állt a szám és nagyon jó kedvem volt...kb. mintha becsiccsentem volna. Teljesen kipihent voltam...tök jó élmény volt. Most már értem miért mondják azt egy-egy szerre, hogy akár egyetlen alkalom is függőséget okozhat. Szerintem ne félj tőle...bárhogy is érzed majd magadat el fog múlni :) és minden rendben lesz.
17. Adruzs
2013. okt. 17. 17:25
Én vigasztalhatatlanul zokogtam vagy órákon át. De valószínű azért, mert nagyon féltem a műtéttől és akkor jött ki a stressz.
2013. okt. 17. 17:24

Fontos lenne, hogy a pontos súlyodat mond meg amikor kérdezik, mert előfordul több altatót adnak, mivel az súly után megy és ettől lehetséges egy kis hányinger, néha hányás is az ébredéskor.


Egyébként semmi gond, ha kis műtét akkor főleg, mert nem mélyen altatnak, mint egy órákig tartó műtét alatt.


Embere válogatja, ki hogy reagál az altatóra és főleg mit kap, milyen koktélt:D

2013. okt. 17. 17:24
Sírva ébredtem, eléggé rossz volt, de nekem azért, mert úgy ébredtem, hogy egy katéterem. Hugycső katéterem, ami nekem fájt, de egyébként nem volt semmi olyan fájdalmam. Kicsit zavart voltam, de csak ébredés után 1 percig, utána már nem volt baj.
2013. okt. 17. 17:21

Kis nőgyógyászati műtét után úgy ébredtem,mint alvás után otthon.Semmi bajom nem volt tiszta volt a fejem,jól voltam,

Egy nagy műtét után elbeszélgettem a dr.nővel,elmagyarázta hogy mi történt,én kérdezősködtem,stb.aztán aludtam tovább órák hosszát és semmire nem emlékeztem.De jól voltam.

2013. okt. 17. 17:20

Gyerekkoromban emlékszek, hogy amikor magamhoz tértem, csupa hülyeséget beszéltem :) Missed ab után úgy sírtam, hogy nem tudtam abbahagyni - nem igazán voltam még magamnál. Illetve egyszer egy altatás után felhívtam a férjem főnökét és kérdeztem tőle, hol van a férjem...de erre nem is emlékeztem :) Később tudtam meg :D


Ezeken kívül semmi nem volt :) Nem voltam rosszul, nem hánytam, semmi ilyesmi...

Talán egy picit szédelegtem, de nem volt vészes.

2013. okt. 17. 17:20
Kicsit kómás voltam utána fél órát aztán semmi különös, mintha mi sem történt volna
11. pidiko (válaszként erre: 1. - Macskanita)
2013. okt. 17. 17:14
fáradt voltam aztán aludtam egyet és semmi bajom nem volt/missed ab volt meg eü küret/
2013. okt. 17. 17:14

Szia!

Engem többször altattak már, kisműtéthez is meg nagyműtéthez is. Mikor a császár után ébredtem, a férjem megijedt. Azért írom, hogy ha ez előfordul, ne ijedjenek meg a családtagjaid. Nagyon-nagyon fáztam mikor felkeltem, de úgy remegtem, hogy összekoccantak a fogaim. Férjem rohant a dokiért, hogy baj van. Azt hitte valami epilepsziás roham. Szóval ez tök természetes, ha esetleg ezt éled át.

9. simple (válaszként erre: 2. - Macskanita)
2013. okt. 17. 17:14
Az ébredésre nem emlékszem, de azt mondták hogy nagyon sírtam. Aztán mikor már emlékszem, kicsit bódult voltam, de semmi több. Se hányás, semmi ilyesmi nem volt.
2013. okt. 17. 17:13

Az altatószertől függ szerintem, milyen állapotban ébredsz


lehet hányás, szédülés, kótyagosság, indokolatlan zokogás, stb.


szerintem felesleges aggódnod

2013. okt. 17. 17:13
Őrjöngve,sírva,téptem ki infúziót.Lekötöttek végül.De volt olyan is,hogy simán csendben,nyugodtan.
6. babszibobó (válaszként erre: 2. - Macskanita)
2013. okt. 17. 17:13

Mikor hogy...sajnos rengeteget altattak.

Volt amikor eszméltlen rossz volt, hirtelen nem tudtam hol vagyok és kik vesznek körül, volt amikor szó szerint kacagva.

Nagy műtét után mindig émelyegtem, volt, hogy hánytam is:-S és szakaszos volt, mármint kiesett pár dolog pár órából.

2013. okt. 17. 17:13

Én vigyorogtam, semmi problémám nem volt.

Ne parázz!:-)

4. Macskanita (válaszként erre: 3. - 089e41917e)
2013. okt. 17. 17:11
mindenféle horrort hallottam, hogy ébredéskor hánynak, órákig kótyagosak...stb...
2013. okt. 17. 17:09
Zavart voltam egy kicsit, semmi több... Illetve egy kis időre nem emlékszem...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook