Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha volt altatásos műtéted, te hogy ébredtél? fórum

Ha volt altatásos műtéted, te hogy ébredtél? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
2013. okt. 18. 20:40
köszike! :-)
61. Macskanita (válaszként erre: 60. - 2bd7ab0c9a)
2013. okt. 18. 20:40
tuti nem...:-DDD
60. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 50. - Macskanita)
2013. okt. 18. 19:48

Na, ugye, mondtuk, hogy semmi ok a pánikra, érdekes élmény, baráti sztorizáshoz éppen megfelelő!Gyors regenerálódást!:-)


Ahogy olvasok az itteni beszámolókban az ébredéskor előadott performanszokról, egyre inkább elbizonytalanodom vajon én mivel szórakoztathattam a közönséget, azt hiszem nem is bánom, hogy erről később nem egyeztettünk az érintettekkel...


Bízom benne azért, hogy nem mindenki vállal külön monológot, van, aki szépen csendben meghúzza magát...ezzel nyugtatom magam a hamarosan rám váró újabb altatás előtt!(Értem, nincs szerenád, nincs trágárság...ha elégszer ismétlem, az vajon hatásos ellenszer?:))

2013. okt. 18. 18:23
kicsit háborog agyomrom, de más bajom nincs. igaz ettem rendesen már délután
2013. okt. 18. 18:12
Három alkalommal úgy,hogy utána égett a képemről a bőr,de nem tudtam róla,mit tettem.Félrebeszélve,a sebészt a legtrágárabb szavakkal(nem is tudtam,hogy olyat is tudok)elküldve jó messzire.A negyedikre emlékszem,az se volt egyszerű,de ott nem tudtam semmit tenni,a lélegeztetőgéppel összekötve ébredtem,lekötözve.-legalább nem tudtam beszélni sem
57. ubi pretium (válaszként erre: 53. - Macskanita)
2013. okt. 18. 17:12
Jah,értem.Akkor is ügyes vagy,örülök,hogy minden rendben ment :)
56. gizus58 (válaszként erre: 50. - Macskanita)
2013. okt. 18. 17:00
Mielőbbi javulást kívánok neked! aludd ki magad!
55. Macskanita (válaszként erre: 52. - A0c1361e44)
2013. okt. 18. 16:42
köszönöm!!! :-)de asszem nemsokára elalszom.
2013. okt. 18. 16:42
Mielőbbi gyógyulást!:)
53. Macskanita (válaszként erre: 51. - Ubi pretium)
2013. okt. 18. 16:41
rutinműtét volt, vénás altatással. nem nagy műtétre kell gondolni...:-)
52. a0c1361e44 (válaszként erre: 50. - Macskanita)
2013. okt. 18. 16:40

Akkor jó:)))

Jobbulást!

51. ubi pretium (válaszként erre: 50. - Macskanita)
2013. okt. 18. 16:32
Hát gratulálok,hogy már ilyen jól vagy,hogy netezel,ennyi ettél :) Én ezt úgy max a 3-4.napon tudtam volna produkálni :)
50. Macskanita (válaszként erre: 49. - A0c1361e44)
2013. okt. 18. 16:25

sziasztok!

itt vagyok!

:-)

túléltem... bekötötték a branült, elkezdte belenyomni az "anyagot " az altatós, mondom neki, valami van a torkomban, erre rámtették a maszkot, majd se kép- se hang...

Állítólag sokáig ébresztgettek, de udvaroltama műtősfiúnak, felajánlottam a nálam 30-40 évvel idősebb idős szobatársaimnak, hogy tegezhetnek, kedves voltam mindenkivel...a férjem mondja...:-) ű

ettem paradicsommártást húsgombóccal, meg most kis szalonnát, igaz volt egy pont h majdnem elájultam, és úgy éreztem fél órán át, hogy okádni fogok, de hála égnek elmaradtak a mutatványok.

aludni a felébresztés után már nem tudtam, inkább bóbikskoltam..ű

annyi, hogy nagyon álmos vagyok...

2013. okt. 18. 16:13

Macskanita!

Túl vagy rajta? Tudsz netezni?

Jelentkezz!

2013. okt. 18. 14:49
Pár éve egy nőgyógyászati műtétem volt,kinyítottam a szemem a műtőben voltam.Hallottam,hogy valaki mondja felébredt a beteg,de nem volt időm megijedni,mert azt is értettem, készen vagyunk.Jól kiszámolták az altatószert.
47. ancsika688 (válaszként erre: 1. - Macskanita)
2013. okt. 18. 10:55
Nagyon fáztam,hányingerem volt.
2013. okt. 18. 05:11

volt egy 2,5 órás, egy 2 órás és 3 nem alatásos csak bódításos.

A bóditásps után fájt a fejem nagyon, z altatásos után az egyiknél a torkom a tubus miatt,de már baj nem volt.

2013. okt. 17. 22:13

1,5 órás altatás után kellemesen elbeszélgettem mindenkivel (orvos, nővér,anesztes) még a műtőben, kedélyeskedtem még a kórteremben is....aztán K.O.

mikor felkeltem újból egyáltalán semmire nem emlékeztem, pedig szinte a komplett önéletrajzomat leadtam zanzásítva:-D

2013. okt. 17. 20:11

20 perces altatás után: felöltöztem, átsétáltam a pihenőre, bár erre alig emlékszem. 1 óra alvás-ébrenlét váltakozva, fél óra ücsörgés, aztán taxizás haza, ennyi. rosszullét semmi.


1,5 órás után: kábaság, 2-3 óra alvás, utána séta a kórterembe. rosszullét semmi.


3,5 órás után: kábaság, hidegrázás (nagyon fáztam, de betakargattak és jobb lett), 2-3 óra alvás, utána séta a kórterembe. hányinger, egyéb semmi.


nyugi, simán bírható. ne görcsölj rá sztem.

2013. okt. 17. 20:09
nem volt benne semmi rossz, csak visszak is zuhantam az álomba kb 5 mp mulva. aztán megint felébredtem, megint elaludtam.
42. 2bd7ab0c9a (válaszként erre: 1. - Macskanita)
2013. okt. 17. 20:07

Ne aggódj, nem lesz semmi gond!:-) Nem emlékszem az ébredés konkrét pillanataira, csak foszlányokra, de bennem kellemes élményként maradt meg. Annyira kábult vagy, és ebből kifolyólag minden olyan kellemesen könnyed, mint amikor éjszaka félálomban kimész meginni egy pohár vizet, azt sem tudod hol vagy, de azt igen, hogy jó helyen...:-)(H!lye példa volt, mert az utóbbinál bosszantó fáradtság is társul ehhez, de vmi hasonló...)



A legjobbakat!

41. a0c1361e44 (válaszként erre: 16. - Katinkaboszi)
2013. okt. 17. 20:06

Én pontosan megadtam a súlyomat, de így is túlaltattak vagy csak én reagálok így. Alig tudtak felkelteni, és én nem is emlékszem, hogy felkeltem volna.


A dokim szerint nincs kis vagy nagy műtét csak műtét.

40. a0c1361e44 (válaszként erre: 35. - Macskanita)
2013. okt. 17. 20:04
Ez a műtéttől is függ. Az első műtétem nyaki műtét volt, így még másnap is csak ihattam volna, majd 2 nap pépes kaja, utána lehetett mindent ennem.
2013. okt. 17. 20:02

Mindenki máshogy viseli. Én pl. még napokig kába vagyok. Gondolom azért, mert nem vagyok hozzászokva a mesterséges altatáshoz. Engem már a bátorító is kiütött. De miután felkeltem, utána több éjszakát nem aludtam.


A fiam és a férjem is hasonló altatás után, de pl. a nénikém hasonlóan Ubi-hoz, őrjöng.

38. Nívea
2013. okt. 17. 19:59
Nekem missed ab műtétem volt. Az 15 perces altatás volt. Én úgy ébredtem, mintha nagyon pihentető alvásban lett volna részem. Azután sem volt semmi bajom az enyhe alhasi görcsön kívül. De tényleg semmi. Se szédülés, se hányinger, se kómás álmosság, semmi. Lelkileg már más téma. De gondolom a fizikai része érdekelt.
2013. okt. 17. 19:56
dalolva :)
2013. okt. 17. 19:54
2 ilyen műtétem volt az elsőnél jól ébredtem de utána 3 napig hánytam az altatótól a másodiknál csak remegtem amikor felébredtem de durván aztán visszaaludtam és minden rendbe jött :)
2013. okt. 17. 19:54
csajok, és ébredés után mikor lehet először enni, hogy az emberből ne jöjjön ki a kaja, illetve egyedül az utcán közlekedni?
2013. okt. 17. 19:50

nekem több altatásos is volt, a legrövidebb a két csm volt, semmi gond nem volt utána, kába sem voltam, de ha fél órát voltam altatásban...


egy térdműtét miatt kb 1 óra volt, ami után szintén jól voltam


másfél éve viszont volt egy több órás állkapocs műtétem, ami után iszonyú rosszul voltam, hányinger, gyengeség... ez volt a leghosszabb amiben részem volt-3-4 óra közötti


az egészből egyébként csak arra emlékszel,h. filmszakadás és ébredés...

2013. okt. 17. 19:46

Nekem már volt pár altatásos műtétem (hasi, nőgyógyászati) és tök jól ébredtem mindegyikből. Sem fejfájás, sem hányás nem jelentkezett hálistennek. Viszonylag hamar is ébredtem, aztán még szunyókáltam kicsit.

Engem inkább az viselt meg, hogy a műtét után sokáig kellett feküdnöm és attól fájt a derekam, hátam.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook