Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha van xFt A-hitelem OTP-nél, de már nincs annyira szükségem, le tudják pl. a felére csökkenteni? fórum

Ha van xFt A-hitelem OTP-nél, de már nincs annyira szükségem, le tudják pl. a felére csökkenteni? (tudásbázis kérdés)

29. barbara8854 (válaszként erre: 28. - Kicsilányka1984)
2010. szept. 13. 22:26
pont ezt akartam végülis én is megfogalmazni, szóval nem egyszerűű megszabadulni a kerettől..
2010. szept. 13. 22:12

én pont a múlt héten változtattam!305.000ft volt a hitelkeretem.bementem s 50.000ft.-ra lecsökkentettem.

kaptam egy papírt ma,hogy 8860ft.-ot terhelnek hitelbeállítási keretdíjként a számlámra:((((

ja és azt is írtak,hogy a fizum függvényében év végén újra felemelik:O(

2010. szept. 13. 21:54
Igen evvel össze vissza szorakoznak , nálunk egy egész fizuval csökkentették vissza szó nélkül a keretet eddig 2,5xlehetett a fizunak felvenni.... szemetek...ez is o.t.p....állítgatják össze vissza valami "automata"...
2010. szept. 13. 21:40
Ja amit még elfelejtettem: a hitelkeretet úgy is be lehet állítani, hogy fix legyen, és úgy ha növekedik a jövedelmed, akkor sem fog emelkedni :)
2010. szept. 13. 21:39

Sziasztok!

Be lehet állítani a csökkentett hitelkeretet, és még díja sincs... max. annyi,hogy ha túllépted, akkor a kellő pénzt befizeted. Nem minősül előtörlesztésnek,hiszen nem fix összegű és idejű hitelről van szó, hanem egy keretről, amit minden hónapban visszatölt a számlára érkező jövedelem. És még ha le is csökkented nem jelenti azt,hogy ne növeltethetnéd meg később, ha szükséged lesz rá. A keretnövelés meg nem kerül pénzbe... sőt, most még a keretbeállítási jutalékot is elengedik :)

2010. szept. 13. 21:28
Nekem mindig emelik:( És tényleg igazad van, hogy ha felemelik, akkor az ember sokszor jobban elengedi magát. És feleslegesen költekezik. Sajna én is így jártam, mikor 6 havi nélkülözés után, végre egy másodállással kezdtünk anyagilag helyrejönni. De mivel mindent az Otp-s számlára kapok, több jövedelem=több hitelkeret. És sajna ki is használtam feleslegesen.:( Én is most kezdtem el visszatölrteni, csak sajna nekem 10-szer annyi a tartozásom, mint neked:(
2010. szept. 13. 20:56
Mindenesetre átgondolandó. A kérdést még úgy írtam ki, hogy a felére csökkenteni. Végülis az sem lenne rossz, csak ne legyen már annyi, amennyi..
2010. szept. 13. 20:54
lehet hülye felfogás, de ha 2 csokival tartozom és lehetőségem van egyet visszaadni, akkor visszaadom azt az egyet, hogy már csak egyre legyen gondom:)
2010. szept. 13. 20:50

Átgondoltam többször, nem szeretnék már annyit, amennyit most megenged nekem a bank.

Különben is utálok tartozni, most végre vissza tudom rakni majdnem azt az összeget, amire anno szükségem volt. Pici minuszt szeretnék már, nem annyit, amennyi még most van.

20. dina12
2010. szept. 13. 20:37
Díjmentesen lehet csökkenteni, és lehet azt is kérni, hogy automatikusan ne emeljék. Viszont ha csökken a jövedelmed, akkor a keretet is csökkentik annak megfelelően.
19. bf5264a5b9 (válaszként erre: 17. - 546185aeac)
2010. szept. 13. 20:35
viszont pénzbe nem kerül hogy van :) aztán sose lehet tudni... nekünk egyik napról másikra meghalt a mosógép... még jó hogy volt hitelkeret, mert GYED-esnek áruhitelt nem adnak, úgyhogy tudtam venni :) A férjemnek külföldi munkáltatója van, úgyhogy hiába a bankszlakivonaton a jövedelem (nem munkabér jogcímen kapja) és a munkáltatói igazolást sem fogadják így el :(
2010. szept. 13. 20:34
Köszi Mindenkinek, mindjárt visszajövök :)
2010. szept. 13. 20:33
nekem meg nő a hitelkeretem, pedig nem is kértem...
2010. szept. 13. 20:32
Nekem automatikusan csökkentik, vagy növelik a beérkező munkabérnek megfelelően. Most pl GYED-en vagyok, és automatikusan lecsökkentették a fizumhoz képest (arányosan). Arra figyelek, hogy ne menjen minuszba, vagy csak annyira, hogy a következő hónapban a kapott GYED visszatöltse. A folyószlakeretet nem is igazán használom, mert azonnal kamatozik, inkább kértem egy hitelkártyát, aminek a kerete azonos a fizummal, ha megszorulok arról költök, és köv hó 15-ig kamatmentesen visszafizetem. A folyószlakeretet megtartom biztonsági tartaléknak, mert soha nem lehet tudni, hogy mikor szorulok rá, és manapság hitelt kapni szinte lehetetlen...
2010. szept. 13. 20:30
Jobban örülnék, ha a teljes hitelösszeget vissza tudnám rakni, hogy ne is kelljen már az A hitel. ...de a ma világban szerintem mindenkinek van :(
2010. szept. 13. 20:29

Igen, jól jöhetne, de most érzem úgy, hogy elég. nem akarom már a végtelenségig játszani, hogy addig veszem le, amig tudom....

Igaz, ez után is ezt fogom játszani, csak nem mindegy azért, hogy mennyivel csinálom :)

13. Káen
2010. szept. 13. 20:25
Szerintem sem fognak hülyének nézni és biztos, hogy lehet csökkenteni. Bár ha megtartod a keretet azzal nem veszítesz semmit, kamatot csak a felhasznált összeg után fizetsz nem a keret összege után. Szóval ha visszatörlesztesz valamennyi összeget, akkor csökkenni fog a kamatod. A keret meg még jól jöhet ha megszorulnál.
2010. szept. 13. 20:25

Köszi-köszi :)

Az lenne a lényege, hogy amit most összeszedtem, azt rárakni a számlára, hogy ne legyek annyival minuszba. Sokkal barátibban hangzik, a minusz 10, mint pl a minusz 30. főleg ha már elég a minusz 10is... ha tudom, hogy lemehetek 30ig, többet költök, pedig nem kéne feleslegesen :)ezért akarom csökkenteni

11. yanesz
2010. szept. 13. 20:18
Igen letudod vinni ameddig csak akarod.
2010. szept. 13. 20:17
Mint ahogy szimba írta az "A"hitel egy lehetőség,hogy mínuszba menj a számládon.Ha eddig mindig -30-on voltál,de most jobban állsz,akkor egyszerűen rárakod a számládra amennyit tudsz és kész.A bank csak a ténylegesen felhasznált hitel után von kamatot.Nekem volt olyan,hogy nem mentem mínuszba,de a hitelkeretem megvolt csak nem használtam ki.
9. szimba (válaszként erre: 8. - 546185aeac)
2010. szept. 13. 20:13
ha -25-ön áll a számlád, és eddig 50e volt a hitelkereted, mondhatod, hogy vigyék le 25-re. én legalábbis nem látom akadályát. kérdezd meg nyugodtan az ügyintézőt, hülyének biztos nem fog nézni :) nekem legalábbis így lenne logikus, ha ezt simán megoldanák neked.
2010. szept. 13. 19:57
szeretnék rátenni, és ami összeg kijön, ott úgymond "befagyasztani", ami még mindig minusz, de már nem kell, hogy több legyen...mert már ami összeg kijön, az épp elég...tehát amit írtam, volt pl 30. rárakom az 5-öt, és megmondom a csajnak, hogy most -25ön vagyok, lejjebb már nem akarok többet menni. tehát 30ra...
2010. szept. 13. 19:52

az A hitel egy hitelKERET. vagy kihasználod, vagy nem. (akkor használod ki, ha mínuszba megy vele a számlád.)

szerintem simán leviheted költség nélkül 25e-re a keretet (feltéve, ha nem állsz a számláddal mondjuk -30e-n).

2010. szept. 13. 19:33
Hűűű, az mit jelent ? Csak mondok egy példát, ha volt 50ezer de nekem elég 25, akkor rárakok 25ezret és így ?
5. krozika (válaszként erre: 3. - 546185aeac)
2010. szept. 13. 19:33
Természetesen pénzbe kerül, mert a bank előtörlesztési jutalékot számít fel.
2010. szept. 13. 19:31
Ha már felvetted a hitelt, akkor csak előtörlesztéssel tudod csökkenteni.
2010. szept. 13. 19:28
Szia. És pénzbe kerül ? Tudom, az OTP-s csaj ezért ül bent a bankban, hogy válaszoljon ezekre a kérdésekre, de nem akarom, hogy nagyon tájékozatlannak nézzen
2010. szept. 13. 19:26
persze
2010. szept. 13. 19:24
Ha van xFt A-hitelem OTP-nél, de már nincs annyira szükségem, le tudják pl. a felére csökkenteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook