Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha valaki megnyeri a lottót, akkor hogy van ez? fórum

Ha valaki megnyeri a lottót, akkor hogy van ez? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2021. dec. 27. 05:35
... a héten se volt 5-ös :( :(
2021. dec. 26. 20:09
Uh, még nem tudom. :)
2021. dec. 26. 17:58

Vajon megnyerik egyáltalán, vagy elviszik a rekord főnyerményeket?

[link]

35. timycat (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 27. 23:12

Attól függ mekkora a nyeremény, de az igazán nagy nyereményeket nem is egyben utalják hanem több részletben. Biztosítanak kérésre tanácsadót is, pl hogy ne légy oktondi hogy egy bankszámlára kéred.

Nem a bank fogja meg a pénzedet, hanem már helyből a Szerencsejáték Zrt. Ha jól tudom az is korlát hogy kifizetést csak belföldi bankszámlára eszközölnek. De ez nem tuti, régen így volt.

34. df1e1c376c (válaszként erre: 33. - Df1e1c376c)
2021. márc. 27. 23:08
M
2021. márc. 27. 23:08
Remélem, holnaptól (vagy amikor húznak), akkor ettől kell félnek.
32. df1e1c376c (válaszként erre: 23. - Globus)
2021. márc. 27. 23:04
Fenttarthatatlan ingatlanok és autók :P
31. df1e1c376c (válaszként erre: 18. - Hpetra22)
2021. márc. 27. 23:01
A szerencsejáték zrt-nek baromi mindegy, hogy nyernek-e, mert ők mindenképp kaszáltak. A nyeremény a lefolozott pénzből van.
30. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Epresturmix)
2021. márc. 27. 19:12

Na ezért sem jó, ha kiderül a nyertes személye... :/

Gondolom a Szerencsejáték zrt. átutalja egyszerre a pénzt, és a bank miatt nem lehet egyszerre felvenni. Ha jól tudom minden banknál megvan hogy mennyit lehet. Utalásnál nem tudok ilyen korlátozásról. Vagy akkor utalni sem lehet? Ha pl valaki házat akar venni a nyereményéből, ne kelljen várnia kb fél évet vagy mennyit, azt átutalhatja nem ?

29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Globus)
2021. márc. 27. 19:08
De megnéztem, és ahogy Fewin írta, tényleg közzéteszik a nyertes szelvény azonosítóját, amin azt hiszem 5-6. szám vagy ekörül jelöli, hogy hol adták fel a szelvényt. Lehetséges hogy ezt a kódrendszert csak a központban tudják csak hogy melyik szám melyik várost, melyik lottózót jelöli vagy a lottóüzlet is tudja hogy neki mi a száma?
28. timycat (válaszként erre: 23. - Globus)
2021. márc. 27. 17:51

Nem véletlen utalják több részletben.


Férjem egy volt barátja nyerte meg vagy 20 éve az 5-ös lottót. Az hozzátartozik, hogy ők az előtt is nagyon gazdagok voltak. A pasas sokáig nem élvezhette, mert elvitte a rák. A család már elköltözött, de pl itt helyben a vállalkozásuk még mindig jól megy. Persze ők előtte is tudtak bánni a pénzzel.

27. timycat (válaszként erre: 21. - Bless the child)
2021. márc. 27. 17:48
El kell költözni. Az új helyen meg nem vagy feltűnő,hogy csóró voltál aztán gazdag lettél.
26. brandy85 (válaszként erre: 24. - Epresturmix)
2021. márc. 27. 17:45
Na akkor te jobban tudod. Okosabb lettem. De az tuti nem adhatják ki a lottózóba vagy nem jól tudom?
25. kisj
2021. márc. 27. 16:39
Gratulálok a nyereményedhez.
24. Epresturmix (válaszként erre: 20. - Brandy85)
2021. márc. 27. 15:36
Személyes megjelenés, bankba menetel, egyebek és van limit amennyit felvehet x időn békül. Ismerek személyesen nyertest. Mesélte. Azt is, hogy hányan rászálltak, hányszor jelentették fel piti dolgok miatt amit máskor a legnagyobb természetességgel megtett amikor nem volt pénze és a lőtéri kutyát nem érdekelte. Azóta ismét csóró, mert a pénz részét elosztogatta és felélte.
23. globus (válaszként erre: 21. - Bless the child)
2021. márc. 27. 15:30
Így van. Pénzügyi szakértő írta, több lottónyertessel találkozott, aki néhány év múlva hitel felvételére kényszerült, mert összes lóvét elk.rta befektetés nélkül.
22. globus (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 27. 15:29

Mit értesz az alatt, hogy rögtön tudják, ki a nyertes? A nagy értékű nyeremények tulajdonosait védi a titoktartás. Még a pénzt sem vehetik fel, utalással kapják meg. Ha neki nem jár el a lepcses szája, nem kezd két marékkal pénzt szórni, nem derülhet ki. Titkos.

[link]

2021. márc. 27. 15:16
Gondolom, ha valaki megnyeri a lottó ötöst, nem fog titokban maradni. Csak feltűnik vkinek, hogy hirtelen pénze lett az egyénnek.
20. brandy85 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 27. 15:03
Értem. Gondolom nagyobb összegnèl anonim marad a nyertes csak a szelvény kell meg egy szla szám
19. fewin (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 27. 14:01
Gondolom, hogy a nyertes kérheti, hogy külön ne reklámozzák. Azt meg alig hiszem, hogy minden lottózótulaj napi szinten olvasgatja és hasonlítgatja a számokat az újságból. Az eurolottós nyertes esetében meg...most őszintén, aki ekkora összeget nyer, az oda költözik el a pici falujából, ahova neki tetszik és abszolút nem érdekli, ki mit dumál róla utána.
2021. márc. 27. 13:43

Nem kapnak semmit.


A szerencsejáték zrt-nek nem jó, ha nyernek a lottón. Szóval jutalmat tuti nem adnak. Esetleg büntetést :)))))

17. Flóra76 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 27. 13:08

Úgy érzed nyerni fogsz?

Vagy már meg is történt?😀

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Brandy85)
2021. márc. 27. 13:03
Csak érdekelt, kíváncsi voltam, hogy mennyire marad névtelen az illető. Mert gondolom sokan titokban akarják tartani és ezt mondjuk egy kis faluban ha kiderül hogy ott adták fel, nem nagyon lehetséges.
2021. márc. 27. 12:56
Megkérdezhetem,miért annyira fontos,hogy hol adták fel?
14. andi6020 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 27. 12:47
Vicces hasonlat ez az ingatlanos :D :D
2021. márc. 27. 12:17
Játsz okoslottóval. Én is ezt teszem.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Fewin)
2021. márc. 27. 12:12

Köszi, megnézem :)

De akkor ezek szerint tudni lehet hogy hol adták fel a szelvényt az azonosítóból? És ha egy faluban, ahol egy lottózó van, akkor rögtön tudják hogy ki a nyertes nem? Meg mondjuk láttam, hogy sok esetben újságokban írnak róla, hogy hol adták fel, de valamikor csak megyét írnak. Ha jól emlékszem tavaly előtti eurojackpot nyertesről pl nem olvastam olyat hogy hol adta fel, pedig ez a legnagyobb lottónyeremény volt eddig Magyarországon. Azt hogy-hogy nem írta meg az újság, ha az azonosítóból úgy is tudni hogy hol adták fel?

11. fewin (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 27. 11:48
Azt nem tudom, mire jogosult a lottózó tulaja. De most megnéztem a kedvedért, mi a pontos neve az újságnak. Keress rá úgy, hogy Szerencsemix vagy a lottózóból hozz el egy ingyenes példányt. A tippmixes oldalak után a vége felé teszik közzé még a négyes találatokat elért szelvények számát is ötöslottónál. Ugyanígy a hatoslottónál, Kenón, Skandinávon, Puttón stb. elért nagyobb nyereményeket nyert szelvények sorszámát is.
10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Semleges)
2021. márc. 27. 11:20
Köszi, igen ezt úgy látszik nagyon túlgondoltam :)
9. semleges (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 27. 11:18

Ne viccelj, köszönő viszonyban sincs a kettő, az ingatlanost megbízod és szerződést kötsz vele x százalékért viszi neked a potenciális vevőket, intézi az adminisztrációt és amit kell. A lottózó teljesen más. Ott megvásároltad a szelvényt és kész. Ő azért van, hogy eladja, te meg megveszed, kész.

Nem is értem a kérdést:)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook