Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha valaki kiutazik Angliába 1 hétre, milyen biztosítást kell kötnie? fórum

Ha valaki kiutazik Angliába 1 hétre, milyen biztosítást kell kötnie? (tudásbázis kérdés)


2012. jún. 26. 12:57
sürgősségi pl. infarktus, vagy a balesetből származó komolyabb sérülés. De nem az egy komoly lázzal járó vírusfertőzés.
10. Anthico (válaszként erre: 8. - 9b10f3d7ff)
2012. jún. 26. 12:53

Ez nem arra van?

"Sürgősségi betegellátás külföldi költségei megbetegedés esetén "


Amúgy napra pontosan kötjük majd meg (kezdeti és visszajövetelig).


Köszönöm a segítséget! :)

2012. jún. 26. 12:49
A biztosítást lehet kérni x naptól, y napig.
8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - Anthico)
2012. jún. 26. 12:48

Jogvédelem, pl, ha balesetet okozol, vagy más okoz, de rád szeretné verni. Vagy bármilyen jogi segítség esetére szól.

Én ebből hiányolom a betegbiztosítást, mert itt csupán balesetekről ír, ami remélem nem lesz.

7. JudyTim (válaszként erre: 4. - Anthico)
2012. jún. 26. 12:48
Nem tudom milyen banknál vezeted a számládat, de pár évvel ezelött amikor a fiam idejött a Ra..en banknál a számla mellé lehetett kérni egy 3 hónapig érvényes teljeskörű biztosítást. De minden esetben ha megkötöd valahol, nagyon figyelj, hogy időben lemond, mert ha nem a futamidő lejárta elött már 2 héttel levonják a számládról a következő 3 havi részletet. :D
2012. jún. 26. 12:43

Az ismerősöm szerint aki kint él nagyjából semmit. Elméletileg sűrgősségi ellátáshoz van, de sürgősségiben ellátnak amúgy is, ha nincs semmi papírod. Azért ha idejösz (túristáskodni), akkor váltsd ki. Nem tart semeddig és nem került semmibe.

Ha meg ide jösz dolgozni, akkor meg azért nem kell, mert onnantól kezdve itt fogod fizetni az eü ellátást és akkor az EU kártyát itt kell (kéne) kiváltani, hogy otthon kaphass alapellátást. Mert akkor meg otthon nem (lenne) szabad fizetnia TB-t... EUs szabályok szerint.

2012. jún. 26. 12:42

¾ a Kártyát csak az adott állam társadalombiztosítási szervével szerződött

szolgáltató fogadja el,

¾ az adott állam társadalombiztosítása/egészségügyi szolgáltató által

nyújtható ellátások igénybevétele esetén, és

¾ az adott tagállamban biztosítottak által is fizetendő önrészekre/kötelező

hozzájárulásokra a Kártya nem nyújt fedezetet.

Az ellátási csomag, így az orvosilag szükséges ellátások köre tagállamonként

eltérő, és emiatt előfordulhat, hogy bizonyos típusú ellátások – pl. mentés –

esetén a Kártyát nem fogadják el.

*

4. Anthico (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2012. jún. 26. 12:42

Akkor tehát egy utasbiztosítás kell ahhoz, h minden téren biztosítva legyen az ember.

A*lianznál találtam ezüst, arany és platina kategóriát. Az arany nem tűnik vészesnek összegben és ezekre biztosít:

-Sürgősségi betegellátás külföldi költségei baleset esetén

-Sürgősségi betegellátás külföldi költségei megbetegedés esetén

-Baleseti eredetű maradandó, teljes (100%-os) egészségkárosodás

-Baleseti eredetű halál

-Poggyászkár

-Jogvédelmi biztosítás (ezt nem tudom, micsoda)

-Felelősségbiztosítás

-Utazási segítségnyújtás


Ezek elegendőek vagy vannak még egyéb, plusz lehetőségek más biztosítóknál?

2012. jún. 26. 12:36

Szerintem nem, mert az arra jogosít csak fel, hogy itthon majd fizetik, a kezelésed, (ha sor kerülne rá) de, hogy ne keljen ott fizetned, ahhoz úgy tudom külön biztosítást kell kötnöd. A sürgősségit megoldják természetesen.

Jó nyaralást, és ne keljen a kártya :)

2012. jún. 26. 12:17
Nem nagyon vagyok otthon a témában. Sima, autós utazásról lenne szó, semmi extra. Ilyen esetben milyen biztosítás az, amit érdemes kötni? Ha egészségügyi gond van, elegendő az EU-s TB kártya?
2012. jún. 26. 12:16
Ha valaki kiutazik Angliába 1 hétre, milyen biztosítást kell kötnie?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook