Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha valahol mellkas röntgent kérnek? fórum

Ha valahol mellkas röntgent kérnek? (tudásbázis kérdés)


2019. febr. 5. 10:57

Nagyon köszönöm mindegyikteknek, hogy foglalkoztatok ezzel.

Külföldi ösztöndíj, 10 ezer km-re. Már a felvételihez is csatolni kell az eredményt. Aztán mielőtt ténylegesen kiutazik, akkor is kell küldenie egyet. És még a célországban is megcsinálják. (Mondjuk marha jó lesz háromszor röntgenezve 7 hónap alatt:(

(Kínai nyelven van, ott mellkas rtg. van írva, ezért agyalunk, hogy minél kevesebbet kelljen körzetihez is rohangálni beutalóért, mert dolgozik is a lány, más városban most, ezért megkért, bogozzam ki kicsit). Nem beteg amúgy, szóval semmi baja, de ezek ott olyan kekecek, mint a franc.

12. epervirág (válaszként erre: 1. - Alidamolnar)
2019. febr. 5. 10:20
Szia! Igen ugyan az mint a tüdőszürèsre elmegy az ember.
11. Lávli (válaszként erre: 10. - Levarosbukta)
2019. febr. 4. 22:08

A tüdőszűrés egy mellkasröntgen :)

Ha egészséges munkavállaló vagy, nyugodtan vidd el te is az évi aktuális szűrővizsgálat eredményét az új üzemorvosnak :)

10. levarosbukta (válaszként erre: 9. - Lávli)
2019. febr. 4. 21:58
Abban igazad van hogy munkahelyhez, ösztöndíjhoz tüdőszűrést szoktak kérni. DE a topicinditó kimondottan a mellkasröntgent kérdezte. Valószínűsítem ezt is kérnek tőle és nem tüdőszűrést. Tüdőszűrést évente csinálnak. Mellkasröntgent ahányszor a beutaló orvos jónak látja. Más géppel csinálják a tüdőszűrést és más géppel a mellkasröntgent.
9. Lávli (válaszként erre: 5. - Levarosbukta)
2019. febr. 4. 21:03

Én nem haragszom, de nem tudom, láttad-e a szövegben, hogy betegség, panasz esetén csinálnak kétirányú röntgent, ez a mellkas átvilágítás.

Munkahelyhez, ösztöndíjhoz szükséges röntgenhez elég a tüdőszűrés, amikor egészséges valaki.

Ilyen esetben nem is csinálják meg 12 hónapon belül az átvilágítást. De ha te jobban tudod, én nem bánom :)

2019. febr. 4. 20:32

Nektek is köszönöm.

Akkor futhatunk ezzel is egy kört a körzetinél.

7. bnedora (válaszként erre: 1. - Alidamolnar)
2019. febr. 4. 20:13
Szerintem a tüdőszűrés és a mellkasátvilágítás nem ugyanaz.
6. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Alidamolnar)
2019. febr. 4. 19:15
5. levarosbukta (válaszként erre: 2. - Lávli)
2019. febr. 4. 19:12
Ne hari, de a mellkasröntgen és a tüdőszürő az teljesen két különböző dolog.
4. Lávli (válaszként erre: 3. - Alidamolnar)
2019. febr. 4. 18:36
Nagyon szívesen.
3. alidamolnar (válaszként erre: 2. - Lávli)
2019. febr. 4. 17:44
Nagyon szépen köszönöm!
2. Lávli (válaszként erre: 1. - Alidamolnar)
2019. febr. 4. 17:36

Szia, igen, ugyan az.

Ha egy éven belül volt tüdőszűrés, akkor annak a leletét el kell fogadni.

2019. febr. 4. 17:34

Sziasztok, segítsetek légyszi!

Ha valahol mellkas röntgent kérnek (munkahely miatt, külföldi ösztöndíj miatt pl.), akkor az ugyanaz, mint egy tüdőszűrő vizsgálat?

Vagy ez más?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook