Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi időközönént lehet tüdő röntgent csináltatni? fórum

Mennyi időközönént lehet tüdő röntgent csináltatni? (tudásbázis kérdés)


2008. nov. 19. 18:03
Nekem 7 hónapos a kisfiam, Kristóf, és még szoptatom őt. A háziorvosom elküldött röntgenre, mondván, hogy nem okoz semmi problémát. Ezzel szemben a röntgen asszisztens megijesztett, hogy a röntgensugár kiválasztódik az anyatejben. Melyikükre hallgassak? Merjek-e szoptatni? Légyszi, segítsetek!
2008. jún. 1. 13:26
ha nem muszáj akkor egyszer se menj!:)
2008. jún. 1. 13:09
LEGJOBB ÉVENTE EGYSZER!
2008. jún. 1. 12:43
Üdv, én utánajártam, de évente 2-3 röntgen az amit szabad, ha esetleg többet csinálnak valami miatt, mert találtak problémát vagy további panaszod van, az sem jelent komolyabb problémát, de azért ha lehet teljen el közte legalább 2 hónap. Egyébként a röntgenek kis sugárterehléssel járnak, hosszabb távú következménye nincs, ha a leítakat betartják. A CT az már nagyobb sugárterheléssel jár, évente 1 esetleg 2 végezhető, mert ha ennél többet csinálnak az már okozhat problémát, de mint írtam a sima röntgen nem jár említést érdemlő sugárterheléssel, terhesen ólomköpennyel nyugodtan el lehet végezni. A röntgenek után ugyan nem ajánlatos rögtön teherbe esni, így várjunk legalább fél évet az utlsó röntgen után, aztán mehet a dolog;-) Fiatal gyerekek számára sem rejt komolyabb veszélyt a röntgen egyébként. Remélem elég felvilágosítással szolgálhattam.
2008. márc. 11. 19:00
Évente egyszer. Ha baj van úgy is visszarendelnek
2008. jan. 27. 21:09
Tudomasom szerint evente egyszer. Persze biztosan vannak kiveteles esetek.
2008. jan. 27. 19:21
Én évente járok
2007. júl. 15. 08:45
Szerintem,ha szükséges amikor a doki küld,de ha nem akkor 3 havonta.
2007. jún. 4. 15:21

Huh,köszönöm szépen.

Megnyugottam,akkor jövőhéten megyek ismét!:)

2007. jún. 4. 14:15
Az édesapámat röntgenezték többször is, de csináltak nála un. átvilágítást is. Az hogy el tűnik a lelet, az még önmagába nem baj, mert a felvételnek meg kellene lennie. Szóval ne idegeskedj, kis gyerekeknél, ha tüdőgyulladásuk van, szoktak ismétlő röntgent csinálni 2-3 hét után is.:-)))
2007. jún. 4. 13:57

Amikor én tüdőgyulladással kórházban feküdtem egy hónap leforgása alatt 3-4 röntgent is készitettek és nekem is volt, amit meg is kellett ismételni, mert nem sikerült.

Már engem is idegesitett és megkérdeztük a főorvost a tüdögyógyászaton, aki családi barát is, hogy nem lesz-e baj belőle, mert fiatal vagyok, meg különben is.

És azt mondta, hogy ez a röntgensugárzás annyira minimális, hogy egyáltalán nem kell aggódnom.

Szóval, semmi gáz.

Ne idegeskedj!

5. gpetra (válaszként erre: 4. - Virág3)
2007. jún. 4. 13:25
Akkor nem csinálnák meg...
4. Virág3 (válaszként erre: 3. - Badonyimariaeva)
2007. jún. 4. 09:10
De ez nem fog valamilyen károsodást okozni?
2007. jún. 3. 19:02
Évente,de ha nem sikerül,vagy probléma van meg kell ismételni.
2007. jún. 3. 14:23
Senki sem segít!:(
2007. jún. 3. 11:55

Voltam tüdőszűrésen,elkeveredett a lelet,illetve a kép,de találtak valami rendellenességet,és hogy ki tudjanak vizsgálni,látni kéne a képet.

Valaki azt mondta,hogy évenete csak egyszer szabad tüdőszűrést csináltatni,szóval nem tudom!?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook