Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha utálja a bölcsit... fórum

Ha utálja a bölcsit... (tudásbázis kérdés)


2008. aug. 25. 17:36
Az egyik ismerősömnek van egy 1 éves lánya és pár hete születertt a kővetkező gyermeke,és elbír mindkettővel.Amúgy lehet,hogy azért nem akar 1,5 hét után újra bölcsibe menni,mert megszokta ,hogy 1,5 hétig veled volt és rossz neki újra elszakadni tőled.
2007. febr. 28. 19:53

Fannihedi, szerintem ha oviba megy a nagylanyod nem fogja kirekesztettnek erezni magat a csaladbol, hiszen mire o oviba megy a kicsi is nagy lesz mar. Nem az lesz hogy a kicsi szuletese miatt kell oviba mennie, hanem meg tudod neki magyarazni hogy o mar nagylany es a nagyok oviba jarnak. A beszokatas mindig fajdalmas, de egyszer kell tulesni rajta. Ha nem adnad oviba akkor az iskolakezdeskor kellene megkuzdeni az elvalassal.


Vandy, nalunk is ez megy hogy ha nyugos vagy sir akkor gyorsan beadom es eljovok. Szerencsere annyival konnyebb a helyzetunk mint beszokatasnal, hogy a gondozonot szereti es elfogadja, nem "idegennel" kell ottmaradnia. De mondjak is hogy sokat van olben, sokkal tobbet bujik mint a betegseg elott. Remelem azert a hasmenesig nem fogunk eljutni, oviban nekem mindig a hasam es a fulem fajt, en is szivbol utaltam oda jarni. Mostmar azert mas a helyzet mint annak idejen, rugalmasabbak a beszokatassal es talan az ovonok is felkeszultebbek.

2007. febr. 27. 15:47

Sziasztok! Én is hasonló problémák előtt állok. A nagyobbik kislányom, Fanni 2 és fél éves, a kisebbik 4 hónapos.

Nem adtam bölcsibe a Fannit, mivel még annak is nehéz bejutni, akinek az anyukája dolgozik, én pedig itthon vagyok GYED-en. Ha a Fanni 3 éves lesz, akkor viszont már jön az ovi. Nos, én ettől félek.

Annyi rosszat hall az ember. Pl.: hogy egyfolytában beteg lesz, ha közösségbe kerül, amit persze hazahoz a kistesójának. Aztán, a beszoktatás. Hova tudom rakni addig a kisebbiket? Meg persze, a szívem fog megszakadni, ha sírni fog, miután ott akarom hagyni. Így is kicsit féltékeny és mostanában nagyon érzékeny. Hamar megbántódik. És ez nem csak hiszti. Szerintem is azt fogja érezni, hogy őt kirekesztjük magunk közül és elküldjük otthonról, mert már van másik kisbabánk. Próbálom bevonni a hugicája ellátásába, és úgy látom, hogy élvezi is. Szereti őt. Mégis szomorkodik, hogy már mással is foglalkozunk, nem csak vele.

Nagyon szeret más gyerekekkel játszani, de az én jelenlétemet is igényli közben.

Dehát, ez az élet rendje. Ovi, aztán iskola. Előbb-utóbb nélkülünk kell, hogy boldoguljanak. Viszont nemcsak nekik nehéz ez, hanem nekünk, szülőknek is.

2007. febr. 27. 14:38

Sajnos a betegség miatt kiesett időszak okoz ilyen gondokat.Nekem nagy szerencsém volt, hogy 2 és fél hónap kihagyás után sem volt ilyen probléma.Egyik ismerősöm kisfiának hasmenése volt minden reggel csak azért, mert az anyja oviba akarta vinni.De neki sem volt választása.Végül valóban visszaszoknak a gyerekek.Csak rossz, ha sírva hagyja ott őket az ember.

Én ha nyűgösebben indul a dolog, akkor azt szoktam, hogy gyorsan elmegyek és akkor az ovónők jobban eltudják terelni a figyelmüket az elválásról.Volt, hogy megálltam az ablak alatt, miután kiértem és addigra már játszottak mind a ketten.

Nem fogja szerintem kirekesztettnek érezni magát, ha akkor mikor otthon van bevonod őt a babázásba majd.Tapasztalatból mondom, mert nekem most 4 hónapos a kisfiam és a nagyok szeetnek vele babázni.Néha egy kis felelősséget is rájuk lehet bízni ( pl. segítsen pelust hozni, keresse meg a baba cumiját és ha úgy látod óvatos, akkor adja oda a babának, meg hasonlók ).Segít.Meg hagyni kell hogy megszeresse a babát.Hidd el érzik a gyerekek ha a másik kisebb tőlük és vigyázni kell rá!

Legalábbis én ezt tapasztaltam a gyerekeimnél!

2007. febr. 27. 13:04
Állítólag én is hasonló tüneteket produkáltam kiskoromban. Hozzászokott a 1.5 hét alatt a "jóhoz", hogy otthon lehetett, persze hogy az sokkal jobb mint a bölcsi. Szerintem nemsokára visszaszokik, ne aggódj. De ha nagyon utálja, lehet hogy betegség tüneteket fog produkálni (nem színlelni, hanem tényleg mindenféle tünete jelentkezhet), csak hogy otthon lehessen. Én legalábbis ezt csináltam. Anyukámat teljesen kikészítettem. Az óvodát is utáltam végig, sőt az iskolát is(ehhez képest 18 évig jártam ). A gyerekemet is meg fogom érteni hasonló esetben, de sajnos szegénynek úgysem lesz más választása...
2007. febr. 27. 11:58

Kisfiam decemberben volt 2 éves, szeptember óta jár bölcsibe. A beszokatással nem volt semmi gond, nagyon jól viselte. Talán 2 reggel ha pityergett kicsit, de gyorsan megnyugodott az ölemben és ment játszani a többiekkel. A gondozónővel is hamar megbarátkozott. Eleinte csak 2-3 órát maradt, 3-4 hónap elteltével kezdett ottaludni. Most 1.5 hétig itthon volt betegen (eddig csak 1-2 napokat hiányzott) és mikor első nap újra vittem bölcsibe már a kocsiban hajtogatta hogy nem szereti a bölcsit. Odaérve produkálta a tipikus elválási tüneteket, csimpaszkodott és torka szakadtából üvöltött. Nagyon tanácstalan vagyok, hogy mi lehet az oka hogy így megutálta a bölcsit 1.5 hét alatt, mikor előtte lelkesen ment. Ráadásul bármelyik percben érkezhet a kistesó, így itthon sem nagyon tudom tartani, de a szivem szakad meg mikor így kell otthagyom. Nagyon rosszul érzem így magam hogy tudom hogy ő ott nem érzi magát biztonságban.


Ti tapasztaltatok már hasonlót? Mennyi ideig tartott? Van bármi amivel meg tudom neki könnyíteni ezt az időszakot? S mi lesz ha meglesz a tesója? Hogy fogja viselni akkor a bölcsit? Nem fogja azt érezni hogy őt kirekesztettük a családból a baba miatt?

2007. febr. 27. 11:51
Ha utálja a bölcsit...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook