Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha résztulajdonos vagyok (kissebb részben) egy lakásban, van beleszólásom ki költözhet oda? fórum

Ha résztulajdonos vagyok (kissebb részben) egy lakásban, van beleszólásom ki költözhet oda? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
45. fincsi5 (válaszként erre: 44. - Jucci86)
2015. márc. 21. 20:26

30 év körüli?? Ha józan apátok, beszéljetek vele, mert ki tudja, mikre veszi rá a csaj.

Ez így nem jó,

44. Jucci86 (válaszként erre: 43. - Fincsi5)
2015. márc. 21. 20:24
Nem úgy szorul gondozásra....csak ha magunknak megfőzök viszek neki is.Kitakarítok neki ilyenek.Inkább a lelkét ápolom úgymond.Csak kezd elzárkózni tölünk a nő miatt.A szülinapján se köszönthettük meg mert a hölgy nem akart velünk találkozni.
43. fincsi5 (válaszként erre: 42. - Jucci86)
2015. márc. 21. 20:13

Na, hát ezt az elején ha mondod, másképp van nézve. :)

De hogy érted, ...gondozni kell apát? :)

2015. márc. 21. 20:08

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Sokat segítettetek!

Többen mondjátok hogy örülni kéne az új hölgynek. ...

Mindennek megvan a maga ideje.Gyakorlatilag Anyukám sírján még a föld se száradt meg olyan friss ez a dolog.Úgy gondolom hogy 40év házasság után egy tisztességes időt illett volna kivárni.Ha a felesége emléke miatt nek is de a gyerekei miatt.Apu nekünk nem teher, gondoztuk szívesen. Csak ő maradt.A hölgy jószándékáról meg annyit hogy apu régen alkoholista volt, mióta bekerült a képbe folyamatosan részeg, és apu január óta eltapsolt 700ezer forintot a kishölgyre és még 500ezer kéne neki.....És ő erőlteti hogy beköltözzön....

Hát köszönöm szerintem sem apukámnak sem a mi lelkünknek nem erre van szüksége.

2015. márc. 21. 19:39

[link]



7:58. § [Házastárs öröklése leszármazó mellett]


(1) Az örökhagyó házastársát leszármazó örökös mellett megilleti


a) a holtig tartó haszonélvezeti jog az örökhagyóval közösen lakott lakáson és a hozzá tartozó berendezési és felszerelési tárgyakon; és


b) egy gyermekrész a hagyaték többi részéből.


(2) A haszonélvezeti jog nem korlátozható, és a házastárssal szemben megváltása nem igényelhető.

40. ericika2 (válaszként erre: 36. - Ericika2)
2015. márc. 21. 19:28

A matematika:(

természetesen 4/6 + 1/6 +1/6 (és nem 1/3)

2015. márc. 21. 17:52

Sajna én is úgy tudom, hogy a haszonélvező bárkit beköltöztethet.

Mondjuk én nem csodálkozom, hogy nem örültök ennek a hölgynek. Reméljük hasznát is veszitek majd, ha apátok lerobban és ápolásra szorul, akkor is így fog ragaszkodni hozzá.

2015. márc. 21. 17:28
Ericikának van igaza:)
37. kisj
2015. márc. 21. 17:20

Te és a tesód 25-25%-ban lesztek valószínűleg tulajdonosok, apukád pedig 50%-ban, hacsak nincs valami másról végrendelet.


Ha Te, vagy a tesód haszonélvezeti joggal bírtok, akkor a hozzájárulásotok nélkül nem költözhet be senki.

Ha meg nem, akkor miért ne?

A puszta beköltözéssel még nem szerzett senki tulajdonjogokat magának.

2015. márc. 21. 16:54

Elsősorban az örökhagyó gyermekei örökölnek, azonban emellett az örökhagyó házastársát a leszármazó örökös mellett megilleti egyrészt holtig tartó haszonélvezeti jog az örökhagyóval közösen lakott lakáson, és a hozzá tartozó berendezési és felszerelési tárgyakon, másrészt egy gyermekrész a hagyaték többi részéből.

Tehát 4/6-od rész az apukátoké, 1/3-1/3 rész a tiétek.

Az özvegy haszonélvezeti joga "holtig tartó", tehát egy későbbi házasságkötés esetén sem szűnik meg.


Tehát nincs beleszólásotok abba, ki költözik oda, és nem kell ehhez a hagyatéki eljárás végét sem megvárni, ami sokszor igen hosszú ideig húzódik.


Próbáljatok meg örülni neki, hogy nincs egyedül. Nem nektek kell a gondját viselni egy magát a gyásztól elhagyó apának.

2015. márc. 21. 16:46

A haszonélvező a tulajdonossal szemben is védelmet élvez, hiszen a tulajdonos néhány alapvető jogát (birtoklás, használat és a hasznok szedésének joga) csak akkor gyakorolhatja, ha a haszonélvező e jogokkal nem él.


A haszonélvező szabhatja meg hogy a lakásba ki mehet be és ki tartózkodhat ott életvitelszerűen!A tulajdonosnak lehetőséget kell adjon a haszonélvező előre megbeszélt(ált. havonta egyszer) időközönként,hogy bemenjen a lakásba leellenőrizni hogy a haszonélvező rendeltetésszerűen használja-e az ingatlant!Az ottlakással keletkező rezsit természetesen a haszonélvezőnek kell fizetni!A lakás állapotát fenntartó(pl festés) munkákat a tulajdonos köteles kifizetni,továbbá a műszaki meghibásodásokat is köteles kijavíttatni!A haszonélvező kiadhatja az ingatlant albérletbe is!

2015. márc. 21. 16:39

Én úgy tudom (lehet tévedek), hogy a tulajdont megszereztétek akkor, mikor anyukád meghalt. Ez fog az ingatlannyilvántartásban megjelenni a hagyatéki után.

Az ingatlannyilvántartási bejegyzéstől függetlenül már most tulajdonosok vagytok a bátyáddal. Ami azt jelenti, hogy a beleegyezésetek nélkül senki nem költözhet be abba a lakásba, nem jelentkezhet be állandóra. Ha megteszi a hagyatéki előtt, később mehettek az okmányirodába (?), hogy nem járultok ehhez hozzá, hogy ott lakjon. Hogy ki tudjátok-e rakni ténylegesen, az más kérdés.

Etikai rész nem érdekes, ez jogi kérdés. (Természetesen megértem az érzéseidet, csak ugye ez nem számít annyira.)

2015. márc. 21. 16:38

Jucci! Édesanyád után hárman örököltök egyenlő arányban.Tehát apudnak van fél ház a nevén,plusz most kap 1/3-ot a felesége után,meg ti is 1/3-ot mindketten a testvéreddel.

A te és testvéred tulajdonán apudnak haszonélvezete lesz.

Egy,vagy két éve változott a törvény,hogy a hátramaradt házastárs a meghalt után egy gyermekrésznyit örököl.

32. kriszta773 (válaszként erre: 28. - Jucci86)
2015. márc. 21. 16:05

hát szerintem bármilyen kellemetlen nektek a szitu, az nem valószínű, hogy a nő azért akarna összebútorozni egy pénztelen, hozzá képest öreg pasival, mert meg akarja kaparintani a lakást, amit már most többen örökölnek. gondolhatod, hogy nem arra játszik, hogy negyedrészben ráírassa apukád, hogy majd esetleg 10-20 év múlva neki is csurran-cseppen valami, ha egyáltalán, perek, eladások és ki tudja még, mi után :)


apukáddal kéne megbeszélnetek nyíltan, lehet, hogy esze ágában sincs bejelenteni vagy bármi mást

31. 3d787b167a (válaszként erre: 23. - Babat84)
2015. márc. 21. 15:55
?????
2015. márc. 21. 15:48
A sógornőm annó örökölt az apja után egy fél lakást.A hagyatékira a másodikra elkisérte a tesom sógornőmet és bejelentette a közjegyzőnek,hogy igényt tart a hagyatékra.De a haszonélvezet korlátozásával.Az azt jelentette,hogy abba a lakásba senkit be nem engedhet,bérbe sem adhatja.Tehát korlátozva van.A közjegyző is nézett egy nagyot,s megnézte a rendeletet,hogy ilyen van.Csak úgy nem lehet senkinek sem a tulajdonába beköltözni,ott van fizetési kötelezettség is a tulajdonosok felé,nem csak ingyen használom.Ha kap haszonélvezetet,akkor korlázozni kérjétek.A vén majmok,azt hiszik majd megfiatalodnak egy pipi mellett.Vagy fizessék ki a másik tulajdonosokat és éljenek boldogan.Én ragaszkodnák a haszonélvezet korlátozásához az biztos.
2015. márc. 21. 15:33

megsporolja a lakasberleti dijat :(

a betartast kezdenem mondjuk azzal, hogy nem fizetnem ki a kozjegyzoi dijat

28. Jucci86 (válaszként erre: 26. - 4c3a5e5783)
2015. márc. 21. 15:30
Hát ennek a nőnek nem sok igénye van ha 30évesen össze cuccol egy 63évessel úgy hogy párszor találkoztak.Tuti erre megy ki a játék mert pénze meg nincs az öregemnek, csak a lakás meg a vastag bőr a képén.....
27. fincsi5 (válaszként erre: 23. - Babat84)
2015. márc. 21. 15:29
Szívesen.D
26. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 22. - Jucci86)
2015. márc. 21. 15:26

marad meg a noi furfang...

azt viszont nem tudom, hogy az allando bejelentkezes megakadalyozhato lenne-e...

(mondjuk en nem tudnek igy mas "agyaba" befekudni :( de kinek a pap, kinek a paplan)

25. Jucci86 (válaszként erre: 21. - BESTia ☺)
2015. márc. 21. 15:23
Ja értem
24. andi6020 (válaszként erre: 20. - Jucci86)
2015. márc. 21. 15:23
Én azt nem tudhatom. Nem vagyunk egyformák.
2015. márc. 21. 15:22
Köszönöm a válaszokat.
2015. márc. 21. 15:22
Ettől tartunk hogy tehetetlenek vagyunk, az a baj a a nő bejelentkezik állandó lakcimmel a lakásba tökmindegy ki mennyivel tulajdonos nem tudjuk kirakni a lakásból.Amiért Anyukám dolgozott nem ő. ...:(
21. BESTia ☺ (válaszként erre: 18. - Jucci86)
2015. márc. 21. 15:19
Anyukád részéből örökli a haszonélvezeti jogot.
20. Jucci86 (válaszként erre: 14. - Andi6020)
2015. márc. 21. 15:19
Szerinted egy ilyen ember ha 40év házasság után így cselekszik az mennyire gyászol?
2015. márc. 21. 15:18
Semmit nem jelent, hogy volt vagy sem hagyateki targyalas.
18. Jucci86 (válaszként erre: 12. - BESTia ☺)
2015. márc. 21. 15:17
Ő biztos tulajdonos mert eddig is az övé volt a fele.Anyu része öröklödik.
2015. márc. 21. 15:16

Nekem nemregiben ment el az egyik osom.

Mar a nevemen van az orokresz.

Nem hinnem, hogy beleszolhatnek, ha az ozvegy ugy dontene, hogy a tovabbiakban nem szeretne egyedul elni. Bar nalunk ez nem fog megtortenni.

Nalatok a rovid ido es az illeto kora a necces.

Ertheto az oszonos idegenkedes.

2015. márc. 21. 15:15
Igen, konkrétan meg se száradt anyukám sírján a föld. Igazából mindíg gondok voltak vele, anyu tartotta a kezébe a dolgokat. Attól tartok én is hogy odacuccolhat simán, csak a hagyatéki előtt is? Hátha nyernünk egy kis időt.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook