Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha résztulajdonos vagyok (kissebb részben) egy lakásban, van beleszólásom ki költözhet oda? fórum

Ha résztulajdonos vagyok (kissebb részben) egy lakásban, van beleszólásom ki költözhet oda? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
75. Mezei Virág (válaszként erre: 73. - Jucci86)
2016. ápr. 5. 17:43

:( Akkor van miben dagonyáznia...

Nagyon szomorú, de ez várható is volt.

74. andi6020 (válaszként erre: 72. - Forrest2010)
2016. ápr. 5. 07:00
már mindegy, gondolom
2016. ápr. 5. 06:53
Hát én még sokkos fel sem fogtam igazán.A hölgyeménynek feltűnt egy nagybátyja akit anyagilag ki kellett segíteni. Aztán megint és megint és megint.Az öregem a kocsiját is eladta,hiteleket vett fel hogy ezeket finanszírozza.És nem szabadul tőlük.Elvileg nem a lakás kell nekik,csak a pénz, csak nem mer hazamenni nehogy ott legyenek.Hangsúlyozom elvileg.Mert apám még mindig jóba van az itallal,és nem lehet neki elhinni neki semmit.Nem nagyon beszéltem vele mióta ezzel a nővel van,most is csak azért keresett mert már nagy sz@rban lehet.Úgy verték át ahogy az a nagykönyvben meg van írva.
2016. ápr. 5. 06:30
Bakker ! hát ez nagyon rossz történet ! írjad bővebben , hátha legalább megkönnyebbülsz , ha kiírod magadból !
2016. ápr. 5. 05:58
Kedves mindeki!Ezúton szeretném elmesélni nektek hogy a jelenlegi helyzet hogy hogy drága édesapám a saját lakásába nem mer bemenni.....ennyit a nagy szerelemről.Nem az apám életébe akartam beleszólni hanem ezt akartam elkerülni.
70. forrest2010 (válaszként erre: 65. - Jucci86)
2015. jún. 28. 14:27
Kedves fórumindító ! remélem , van olyan szerencsétek , h apád azóta kicsit reálisabban látja a saját helyzetét .
69. forrest2010 (válaszként erre: 51. - Ericika2)
2015. jún. 28. 14:19
...előfordul , h valakinek mázlija van , Neked mázlid volt duplán is ! :)
68. 4c3a5e5783 (válaszként erre: 61. - Jucci86)
2015. ápr. 11. 15:15
Tetszik vagy nem, a haszonelvezet erosebb, mint a tulajdon. Ez mindig igy volt, s talan igy is marad.
67. Mezei Virág (válaszként erre: 65. - Jucci86)
2015. ápr. 8. 17:55

Ha ő nem akarja, nem tudtok neki segíteni.

Valószínűleg nem látja ezeket a veszélyeket.

A rezsit azért még ő fizeti remélhetőleg :(

Mert ha nem, adósság marad utána :(

66. michelle.r (válaszként erre: 65. - Jucci86)
2015. ápr. 8. 17:53
Megértelek, de akkor sem tehetsz semmit. Nem védheted erőszakkal, jogképes, felnőtt ember, és láthatóan nem kér a segítségedből.
65. Jucci86 (válaszként erre: 64. - Mezei Virág)
2015. ápr. 8. 17:49
Tudom,félre ne érts,csak sokan támadtak hogy mit szólok én bele az apám életébe,meg hogy mit izgat ki mit örököl.De csak a saját érdekében próbáljuk védeni,nem a saját malmunkra akarjuk hajtani a vizet...
64. Mezei Virág (válaszként erre: 63. - Jucci86)
2015. ápr. 8. 17:35

"ha így folytatja akkor egy szál gatyában fog állni a saját lakása elött mert ki fogják semmizni..."


Ez nagyon valószínű, sajnos! :(

63. Jucci86 (válaszként erre: 62. - Mezei Virág)
2015. ápr. 8. 17:27
Igen az övé is,amiért Anyukám dolgozott meg nem ő.Ha rajta múlt volna már gyerek korunkba nincs tető a fejünk fölött.Mi csak a saját érdekében akarjuk megvédeni,mi a bátyámmal a saját házunkban élünk,nekünk nem kell az a lakás....csak ha így folytatja akkor egy szál gatyában fog állni a saját lakása elött mert ki fogják semmizni...
62. Mezei Virág (válaszként erre: 61. - Jucci86)
2015. ápr. 8. 17:11

Apukád viselkedése hagy némi kívánnivalót, az igaz, de mégis csak az ő háza elsősorban. (még akkor is, ha ti is örököltök és tulajdonosok lesztek)

Ő dolgozott érte, meg az anyukád. Ő nem csak haszonévező, hanem tulajdonos is!

A ti részeteket remélhetőleg nem tudja elherdálni, arra vigyázzatok.

Sok szerencsét kívánok!

2015. ápr. 8. 16:48

Kedves Mindenki!

Ma beszéltnk egy ügyvéddel,hogy mire számíthatunk,gondoltam leírom nektek mi a helyzet:

Anyukánk 50%os tulajdonrészből apánk nem örököl semmit,hanem a bátyámmal 2en kapjuk.Viszont a mi részünk felett haszonélvezeti jogot kap,és sajnos nincs beleszólásunk hogy kit költöztet oda.

Kaptunk pár tippet hogy javíthatnánk a helyzeten,ha minden ingóságról,pénzről lemondunk cserébe mondjon le a haszonélvezeti jogról.Vagy lemondunk a tulajdon jogról cserébe mi kérjük a haszonélvezeti jogot és akkor beleszólhatunk ki lakik ott.Sajnos ott tartunk a haszonélvezőnek majdhogynem több joga van mint a tulajdonosnak...

Hogy apánkkal mire jutunk azt még sajnos nem tudjuk,májusba lesz a hagyatéki.

60. Jucci86 (válaszként erre: 56. - Ericika2)
2015. márc. 22. 13:03
Apu részéről semmilyen szeretet nem volt.Ő mindíg saját magának volt a fontos. Főleg amíg ivott.mindig bajt hozott ránk, volt hogy anyu mentett meg attól minket hogy a fejünk fölül elvesszen a fedél.Anyu szabadult volna tőle de ha elvált volna ugyanúgy egy fedél alatt lettünk volna.Aztán Anyu valahogy az évek során helyre rakta abba hagyta az ivást, anyu vezette a családi kasszát és szépen éltek mindenük megvolt. És most nincs"kontroll" alatt folyik a pénz a semmire és ő is süllyed egyre mélyebbre.És mi nem tudunk mit tenni ellene csak nézzük.
59. ericika2 (válaszként erre: 58. - Ericika2)
2015. márc. 22. 12:08

Túl gyors gépelés, a helyes:


Valószínű édesanyád 2014 március 15-e előtt hunyt el, ekkor még a régi öröklési rend alkalmazandó.

58. ericika2 (válaszként erre: 57. - BESTia ☺)
2015. márc. 22. 11:40

Az új Ptk –t hatályba lépése utáni elhalálozás esetén kell alkalmazni.


Valószínű édesanyád 2014 március 15-r előtt lat meg, ekkor még a régi öröklési rend alkalmazandó.

2015. márc. 22. 11:09
Nekünk tavaly júniusban volt a hagyatéki és úgy örököltünk, ahogy írtam.
56. ericika2 (válaszként erre: 54. - Jucci86)
2015. márc. 22. 11:07

Hát így nem optimális (enyhén szólva), de sajnos nincs beleszólásod.

Sajnos saját magától nem tudod megvédeni, farokvezérelt üzemmódban van :(


Azért ilyenkor sok minden megkérdőjeleződhet a szüleid kapcsolatából is.

Mennyire is volt az őszinte szeretet?


Talán észhez tér még időben.


Remélhetőleg nem issza magát halálra még ez előtt.

55. michelle.r (válaszként erre: 52. - BESTia ☺)
2015. márc. 22. 10:47
Dehogy tudom rosszul :)
54. Jucci86 (válaszként erre: 51. - Ericika2)
2015. márc. 22. 10:39
Hidd el semmi kifogásom nem lenne ha minden a maga idejében történik.Csak Anyukám eltemettem január 3án és 4én már regisztrált a társkereső oldalra....Ez szerintem kicsit sem tisztességes, sem Anyuval szemben sem velünk szemben. És igen engem nagyon zavarba korkülönbség merz egyértelmű mire megy ki a dolog.De jó legyen nagy a szerelem meg minden.Csak ne halmozna hülyeséget hülyeségre Apu.Meg ilyen mértékben ne pénzelné a nőt.Na meg az eletminőségének sem tesz jót mert mint írtam azóta folyamatosan részeg, már délelőtt 10kor kész van.Hozzáteszem 2x találkoztak eddig és már be akar költözni a nő.Szerintem ez is minősíti a nőt.Ha idővel egy korabeli nővel össze ismerkedik aki nincs ilyem rossz hatással rá, igen tudnék örülni neki.De így csak a szomorúság és az idegeskedés marad.
53. ericika2 (válaszként erre: 52. - BESTia ☺)
2015. márc. 21. 23:02

A Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény az 1959. évi IV. törvény felváltására született, 2013. február 11-én fogadta el az országgyűlés és 2014. március 15-én lépett hatályba.


Lényeges változás, hogy gyermekek mellett már nem általános haszonélvezeti jogot örököl a hagyatékon a túlélő házastárs, hanem részben ő is a gyermekekhez hasonlóan tulajdonjogot örököl, mégpedig annyit, mintha ő maga is az örökhagyó egy gyermeke lenne.

(41-es hozzászólásomban van a törvényhely).


Én is 12 éve anyukám halála után az ő részét egészében megörököltem, apukámnak haszonélvetzeti joga volt rá csak.

Ha ez most történne, akkor az örökrész fele apukámé lenne, tehát a ház háromnegyede az övé lenne.

52. BESTia ☺ (válaszként erre: 47. - Michelle.r)
2015. márc. 21. 22:35

Rosszul tudod. Nemrég, néhány éve változott a törvény, most már a házastárs "csak" a haszonélvezeti jogot örökli. Egy éve halt meg anyum, tesómmal 1/4-1/4 részt örököltünk, többi apumé.

De ez jelen esetben részletkérdés.

51. ericika2 (válaszként erre: 42. - Jucci86)
2015. márc. 21. 22:22

Azon kívül, hogy jogot végeztem, meg is éltem ezt a szituációt. Anyukám 13 éve hunyt el, 42 év házasság után.

A halála után az első két év szörnyű volt apukámnak, magányos volt, meg nekem is ezt látni és igazán nem tudni segíteni.


Három évvel később összebarátkozott egy özvegyasszonnyal, odaköltözött hozzá (neki van saját háza is). Nagyon örültem neki, apukám teljesen kivirult. A hölggyel is jól öszebarátkoztunk - mondjuk közöttük nem volt ekkora korkülönbség, mint nálatok.

Sajnos apukám 2 éve meghalt, a hölgy egy évig még ott maradt a házban - én kértem rá- aztán visszaköltözött az övébe. Elbúcsúzott az emlékektől, nekem is jó volt, hogy valaki van a házban.

Sokszor találkozunk, telefonálunk, jön hozzánk, szóval "megörököltem" őt, egy pótanyukát.

Azért írom le, hogy ilyen is van.


Én is egy özvegyemberrel kerültem össze, a felesége 40 évesen hunyt el, ottmaradt két kamasz gyerekkel. 11 hónappal a feleség halála után ismerkedtünk meg- szóval nem telt ki a gyászév.

12 éve együtt vagyunk jóban-rosszban.


Kívánom a legjobbakat nektek is.

50. ericika2 (válaszként erre: 48. - Mrssecret)
2015. márc. 21. 22:12
Nem, a törvny szerint nem kell, olvasd el a 35. hozzászólásom.
49. fincsi5 (válaszként erre: 46. - Jucci86)
2015. márc. 21. 21:12

Csak közhelyet mondhatnék, de inkább nem.:)

Testvéred sem áll közelebb hozzá?

Tényleg nem árt óvatosnak lenni: ebben a korban nagyon hülyék tudnak lenni.

48. mrssecret (válaszként erre: 47. - Michelle.r)
2015. márc. 21. 21:09
Igaz amit írsz. de mivel közös tulajdon a lakás, nem kell mindenki beleegyezése a beköltözés engedélyezéséhez?
47. michelle.r (válaszként erre: 34. - Mrssecret)
2015. márc. 21. 20:59

Tévedsz. Apa tulajdonos, bejelentve, jogszerűen tartózkodik a lakásban/házban. A vendégeként a nő szintén, akár rövid, akár hosszú távon.


Nem mellesleg az apa a saját fél tulajdonrészéhez most megörökölte a másik fél egyharmadát, továbbá haszonélvezti joga van.


A saját éltében azt tesz a tulajdonrészével, amit jónak lát, akár el is ajándékozhatja.

46. Jucci86 (válaszként erre: 45. - Fincsi5)
2015. márc. 21. 20:52

Húúú tudod hányszor próbáltuk? De mi vagyunk a rosszak.Mert nem értjük meg őt meg irigyek vagyunk rá. ..

Tisztába vagyunk hogy ez nagyon gáz de úgy érezzük tehetetlenek vagyunk.Azért próbálunk mindenben megkapaszkodni.Tudod elég baj hogy én Anyukám elvesztésén sem vagyok túl kicsit sem, még ezen is agyalni kell

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook