Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van beleszólása az apának, hogy az anya hova költözik a gyermekkel? fórum

Van beleszólása az apának, hogy az anya hova költözik a gyermekkel? (tudásbázis kérdés)


29. f8db0709b8 (válaszként erre: 28. - Állólámpa)
2016. aug. 31. 11:20

Szia!

Első körben tudnod kell,hogy átveszik e,ha igen kapsz egy papírt hogy oda fog járni,a régi pedig kiadja a kilépő papírokat.Lakcím kártya is kell hozzá és anyakönyvi kivonat.legalábbis 4 éve így ment.

2016. aug. 31. 09:38

Sziasztok!

Időközben eljött az idő, hogy 2 hét és költözünk.

Abban kérném a segítségeteket, hogy milyen sorba kell mit intézni? Oviban mennyivel a költözés előtt kell szólni, hogy nem fog már oda járni?

27. hajni0012 (válaszként erre: 1. - Állólámpa)
2016. júl. 19. 15:45
Szia!Mivel egyedülàllo anya vagy jàr az ingyenes jogi segitség!Gyàmügyre ha bementek mind a ketten születési anyakönyvikivonat +személyes okmànyok papirra fektetik hogy mibe egyeztetek meg és onnantol addig érvényes amig nincs màs itélet pl.biroság.Tudtom szerint nem szolhat bele a költözésbe még a tàvolsàgba se köthet bele addig amig belföldön vagy de megkell adnod a cimed illetve az elérhetőséged és a làthatàst ugyanugy biztositanod kell.A gyerektartàsban is megtudtok egyezni szintén papirra vethető gyàmügynél is de a birosàg jobb.ha feketén dolgozik akkor is van egy minimum fizetendővösszeg amit a birosàg megàllapit amit akkor is kell fizetnie ha " nincs "jövedelme ha nem fizeti 3 honap utàn fel lehet jelenteni a birosàgon vagy a gyàmügyön kiskoru veszélyztetése miatt.De ha làthatàst elhanyagolja ugyanez a szabàly érvényes!Nekem megvolt a vàlàs gyerektartàs megàllapitàs làthatàsrol a végzés de apuka nem törödött vele a gyerek lelkileg kikészült ugyhogy 1 év utàn mikor egyàltalàn nem fizetett és nem is làtogatta őket eljàràst kértem ellene és egy àtfogo (pszihologiai iskolai ovodai) vizsgàlat utàn 2 honapja megvonta a jogait a birosàg!kell sok kitartàs erő de elöször probàld meg szépen megbeszélni vele ha nem megy segitenek a csalàdvédelmi szolgàlatnàl ingyenes ügyvéddel!sok sikert!!!
26. f8db0709b8 (válaszként erre: 25. - Pitypang)
2016. júl. 19. 10:01

Érezzük igen..

Mondjuk nálunk én kaptam meg a felügyeleti jogot,igy azérz könnyebb...

2016. júl. 19. 09:37

Nálunk közös szülői felügyeleti jog van, viszont a gyermek lakóhelye az anya mindenkori lakóhelye. Mindenkori. Vagyis ha el akarok költözni, el is fogok. ;) Elváltunk, nem a volt férjem szabja meg, hol éljek. A láthatást majd megoldja. Én is munka miatt teszem, azaz a pénz miatt. Mivel ő nem fog többet adni, megoldom én, de így. Ki kényszeríthet arra, hogy filléreket számoljak, amikor lehet jobb is?

Engem bosszant ez a téma amúgy. Gondolom érzitek. :D

24. f8db0709b8 (válaszként erre: 23. - Csinoska2012)
2016. júl. 13. 09:55

Én körbejártam mindent költözés előtt.

Első dolog költözés után a lakcím volt,illetve kereset beadása az illetékes bíróságra!

2016. júl. 13. 09:46
Ez a téma engem is érdekelne ,most egy nagy városban élek ,de jövőre szeretnék a fővárosba költözni ,többek között az exem viselkedése miatt,én úgy tudom nem szólhat bele hova költözök a kicsimmel.
22. nikletty (válaszként erre: 12. - 328e1b30ab)
2016. júl. 12. 21:50
náluk volt válás, bíróságon, anyukánál maradtak a gyerekek és párom hétvégén kapott láthatást
21. f8db0709b8 (válaszként erre: 20. - Állólámpa)
2016. júl. 12. 18:14

Fenyeget?

Mi is albiba jöttünk,a nyugalom végett,lecarom azt a 10ezret,mikor gyógyszer többe kerül ha beteg...iskoláztatni kell,ruházni stb.....én sem akartam semmit kérni,de a bíróság akadékoskodott igy lett a 10...lehetett volna több is,de szabadulni akartam,na meg a gyereké a pénz.

Beszélj ügyvéddel én is ezt tettem már a költözés előtt 9hónappal is,igy volt idöm felkészülni minden eshetőségre..aztán kiderült a gyerekrablásra nem voltam..1hét után kaptam vissza 4évesem a rendőrségen ..gondolom nálunk ez is közrejátszott,hogy a biróság nálam hagyta,nem az apjánál akinek stabil háttere van.

Gyerek,nyugalom stb...azt nézd nektek mi jo ..én két gyerekkel mertem lépni,és nem bántam meg...sőt!

20. állólámpa (válaszként erre: 19. - F8db0709b8)
2016. júl. 12. 17:33

És azt mivel lehet bizonyítani, hogy feketén dolgozik?


Amúgy annyira nem akarok akadékoskodni, mert nekem csak egy dolog kell, a nyugalom. Csak azért kérdeztem a gyerektartást, mert ha esetleg bármi úgy alakul, de koppkopp nem fog.. Akkor legalább legyen valami fogalmam, hogy hova nyúlhatok pénzügyileg. Vagy ha kötekedik a költözéssel kapcsolatban, mert mindig a bírósággal "fenyeget", legyen mit nevetve mondanom, hogy akkor nem csak nekem kell majd adnom.

19. f8db0709b8 (válaszként erre: 18. - Állólámpa)
2016. júl. 12. 17:14

Bizonyitani kellene..ha nem megy,akkor állam által megelőlegezettet kell kérni de ezt nem tudom hogy működik.

Érdemes volna ügyvéddel beszélned,lehet még amit kifizettél neki albérletet is vissza tudod perelni .

18. állólámpa (válaszként erre: 17. - F8db0709b8)
2016. júl. 12. 17:05
És ha nincs abszolut állandó bejelentett munkája, csak évek óta fekete munkából él, akkor ilyenkor mit kell nézni?
17. f8db0709b8 (válaszként erre: 15. - Állólámpa)
2016. júl. 12. 16:54
Reális összeg a fizetêsének 15-25%-a.
16. f8db0709b8 (válaszként erre: 15. - Állólámpa)
2016. júl. 12. 16:53

Nagypapa jön autóval pénteken és vasárnap hozzák vissza.Apuka nem mozdul.

10000ft a gyt,ezt leszabályozták.

Gyámügy előtt is megegyezhettek mindenben,ha ott nem sikerül,akkor bíróság.

Nekem 2év csata volt,gyerekelhelyezéssel együtt.

15. állólámpa (válaszként erre: 14. - F8db0709b8)
2016. júl. 12. 16:39

A hétvégeken hogy van a láthatás? Pénteken megy az apjával, és vasárnap délután érkezik haza? Vagy csak szombaton kezdődik?


Gyerektartást mennyit fizet nálatok az apa?

Mert eddig nálunk elutasítottam ezt, csak hogy ne tudja a fejemhez vágni, hogy pedig ő..... Inkább én fizetek neki albérleti díjat. De már egyre több helyről azt kapom a fejemhez, hogy már bocsánat, de jó nagy marha vagyok. Úgyhogy ha nem lesz kinek ócsárolnia, biztosan élni fogok evvel a lehetőséggel, de semmiképp nem akarok bírósági hercehurcát, úgyhogy egy reális összeget akarok tényként közölni vele majd.

2016. júl. 12. 15:39

Mi 82vel jöttünk arrébb,2hetente van láthatás plusz szünetek fele .működik a rendszer.

Nalunk is próbált beleszólni,de az uj lakhely bírósága feltette az i-re a pontot

2016. júl. 12. 15:20
Országon belül nincs beleszólása. A láthatás meg pont maradhat ugyan úgy is. Az útiköltség megosztását pedig bíróságon lehet kérni.
12. 328e1b30ab (válaszként erre: 11. - Nikletty)
2016. júl. 12. 14:17
Minek nem jártatok utána? Nem tudja a férjed, kinél van a gyerekei felügyeleti joga?
11. nikletty (válaszként erre: 6. - 328e1b30ab)
2016. júl. 12. 13:45

nem jártunk utána mert apuka, azaz a párom nem szőrszálhasogató


váláskor hétvégi láthatást kapott de hetente 50ezer ft-ből (ami gyerektartás után maradt) ennyit nem tudott kigazdálkodni... tehát lehetőségei korlátozottak lettek, akárhogy is nézzük.


Szünetekben mindig jöttek, jönnek - ez lett a megoldás, azóta már nagyok.

2016. júl. 12. 13:38
Én úgy tudom, hogy országon belül költözhettek az apa beleegyezése nélkül, de a láthatást biztosítani kell.
2016. júl. 12. 13:02
Nincs,de a láthatást továbbra is biztosítani kell.
2016. júl. 12. 12:47
Tapasztalatom szerint nincs.
2016. júl. 12. 12:03
Nálunk nincs bíósági határozat arról, hogy a láthatás kit mikor, hol, hogyan illet. Apuka elköltözött, és onnantól kezdve egyedülálló szülőként vagyok hivatalosan, közös megegyezéssel van a láthatás. Egy városban élünk, az apa házában, innen szeretnék lépni, hogy ne legyek kiszolgáltatva a mindenféle zsarolásnak, s mivel munkát csak ilyen távolságban találtam, ezért költöznénk.
6. 328e1b30ab (válaszként erre: 2. - Nikletty)
2016. júl. 12. 11:58

200 km még nem a láthatás korlátozása.


Kié a felügyeleti jog?

5. 4975ebdc2f (válaszként erre: 1. - Állólámpa)
2016. júl. 12. 11:40
Ha közös a felügyeleti jog igen.
2016. júl. 12. 11:33
igen én is akartam írni a 70km nem is olyan sok, persze több nyílván mint az egy város
2016. júl. 12. 11:32

70 km nem távolság, már bocsánat! :D


Persze kifogásokat egyszerűbb gyártani...

2. nikletty (válaszként erre: 1. - Állólámpa)
2016. júl. 12. 11:32

szia úgy tudom elvileg beleszólhat az apa, ill. gyámhatóság vagy a bíróságnak is jóvá kell hagyni.

De a gyakorlat:

párom exe kb 200 km-re akart menni a gyerekkel az új pasijával, bejelntette, mi beleegyeztünk. Ennyi volt. De elvileg nem teheti csak úgy meg, mivel korlátozza a bíróság által megszabott láthatás gyakorlását. De megoldották egymás között, jöttek/jönnek a gyerekek amikor csak tudtak. Nálunk még jobbat is tett, mert míg közelebb voltak nem akarta a nő elengedni hozzánk a gyerekeket, csak hogy párom mehet oda pár órára... így viszont kénytelen lett elengedni a szünetekben őket

2016. júl. 12. 11:19

Sziaaztok!

Egyedülálló szülök tanácsát, tapasztalatait várnám a következő témában;

Egyedülálló anyaként érdekelne, hogy az apának mennyi beleszólása van abba, ha az addigi lakhelyét a gyermek(5) és anya megváltoztatja, messzebre költöznek.

A láthatás eddig telejesen szabad volt, amikor épp ráért az apa, akkor jött a gyerkőchöz, mentek ide-oda, amikor lehetőség volt rá, viszont a költözés után, leginkább a távolság(70km) szabna határt. Az érdekel, hogy az apa ilyen esetben joggal mondhatja azt, hogy nem mehet az anya és gyermek?

Van erre valami szabályozás?


Köszi a válaszokat előre! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook