Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikortól lehet igazán egedni a gyereket fiúzni? Vagy nincs is beleszólásunk a dologba? fórum

Mikortól lehet igazán egedni a gyereket fiúzni? Vagy nincs is beleszólásunk a dologba? (tudásbázis kérdés)


2009. okt. 27. 19:11
nekem is van egy 12 éves fiam,és én is azt tapasztalom hogy sok mindent eltitkol.ha rákérdezek valamire igen röviden válaszol.nem meséli el a dolgokat,ilyenkor nem kérdezösködöm tovább mert látom nincs értelme.
16. supin
2007. okt. 9. 17:06
Nevelés kérdése! 3 laányt índítottunk el az életnek. Még a mai napig is kikérdezik véleményünket!! 2 már férjnél. A vőim szintén olyanok mintha a gyerekeink lennének! Mi ,a férjemmel nem korlátoztuk a lányokat.. Csak azt kértük tőlük,hogy mindig tudni akarjuk ki a párjuk.. és mennyire mély a kapcsolatuk...Lekopogom,eddig elégedett vagyok!! 2 gyönyörű unokám is van. A harmadik is utban a 31 éves lányoméknál.Így ott kettő lesz.. Büszke vagyok rájuk,és vejeimre is. A 3-ik lányom élettársát is szeretjük..
15. vikk00 (válaszként erre: 7. - Gizmóka)
2007. szept. 26. 15:48

hogy miért sumákol?...

ilyenkor szerintem, mikor a lányok elkezdenek lassan nőiesedni, valamennyire szeretnék megmutatni, hogy ők is ,,nők", és nem bújnak el anyu szoknyája alatt.legalábbis az, hogy egyes személyek ne csak anyuci pici lányát lássák, nagyon fontos..

De, ha eddig megbeszéltetek mindent, barátnője voltál, szerintem nem kell aggódnod, nem fog butaságot csinálni!

akkor kéne aggódnia valakinek, (bár valószínű nem aggódna) ha tizenéves korban, s előtte sem figyelt gyermekére, nem beszélt meg vele semmit, stb.

én anyukám ilyen.. soha nem kérdezte meg, mi a helyzet a fiúkkal, a suliban és egyebek. most ott tartunk, h egy héten 2* ha találkozunk, és 4-5 percet beszélünk egymással. ennek köszönhetően, ő nem tud rólam semmit, nem tudja mit gondolok, mit érzek.

14. puckandúr (válaszként erre: 7. - Gizmóka)
2007. máj. 28. 17:27

Modern szülők? Attól tartok, nem ugyanazt takarja ez a gyerekek és a mi fogalmaink szerint. Mi modernek vagyunk a saját gyerekkorunk normái szerint. Illetve akkori sumákságaink tudatában. De ez nem egyenlő a gyerekek "modern-érzésével".

Nyilván folyamatos toleranciakeresés az életük. Így mindig kintebb akarják tolni a határokat.

A sumákolás így is, úgy is meglesz, csak nem mindegy, hogy mihez kell viszonyulniuk. Én egy kicsit smasszeresebben adom elő :)

2007. máj. 20. 06:38

Tetszik a kérdés, jó, hogy feltetted.


Én naponta lepődök meg, milyen aranyos, kedves tinijeim vannak. Talán, mert egyszerre van 3, s ha valamit elcseszek, az azonnal triplán köszön vissza. Nem hiszem, hogy jó anya lennék, vagy hogy jobb anya bárkinél is. Gyakran hibázok.

Eddig is mindent megbeszéltünk, s nem baj, ha nem tudok mindenről. Nálunk is megy az sms-msn-tel-séta vonal. Pont azt csinálják, ami ebben a korban természetes. Meglátta, megmozdult a kis szíve, s most nem bír az érzelmeivel. A határokat mindig megbeszéljük:

Oks, lemehetsz a barátnőiddel, de figyelj oda a viselkedésedre, magad miatt sose kelljen szégyenkezned. Elmondom a véleményemet, s azt is, hogy biztosan fog hibázni, de nem baj. Megtanulja majd lassan kezelni az érzelmeit.

A másikkal könnyebb dolgom van, tudom ki tetszik neki régóta, őt néha bátorítani kell, hogy nyugodtan dobj neki egy üzit, ha már a suliban utaltál rá. Néha tartunk "tea break"-et, azaz leülünk az asztal köré, s órákig dumcsizunk egy tea + keksz fölött. Kivesézzük a mit szabad, mit nem témakört. Szerintem fontos, hogy legyen egy képe arról, hol vannak a határok. Ugyanakkor azt is tudnia kell, hogy miért vannak azok a határok. Az ő érdekét miként szolgálja.

Jóban vagyunk a szülőtársakkal, ha valami nagy gáz van, akkor intelligens módon tudjuk egymást figyelmeztetni.

Szerintem ebben a korban nagyon fontos, hogy kölcsönösen tudjunk bízni egymásban. Ez azt is jelenti, hogy nem kell attól tartania a gyerekemnek, hogy a titkait kifecsegem.Diszkrétnek kell lennem.

S nálunk is mint nálatok, feljöhet a barát, barátnő szinte bármikor.

12. kft
2007. ápr. 16. 17:33
bocs,hogy ide írtam de félrenyomtam és látom ,hogy nem tudjátok mi az.
11. kft
2007. ápr. 16. 17:30
A szavazásoknál a gátsipolyhoz: olyan orvosi műhiba,amit szüléskor ejt az orvos a gátmetszés során.Kegyetlen műtét, hosszú gyógyulás,ami nem 100% -os,egy életen át érezni kellemetlen tüneteit.Nemrégen egy fiatal anyukával is megtörtént ,tv -ben látható volt. Én is megtapasztaltam sajnos.
10. dogiz
2007. márc. 27. 12:09

Megszokni sehogy, csak beletrődni!

"...csak a szája ne lenne akkora!" Szerinted mi nem ilyenek voltunk? - ha nem is volt éppen ekkora szánk, de valami hasonló a maihoz.... hidd el lassan le fog szokni róla, a magam bőrén tapasztaltam, ha szólsz valamiért, csak azért is megcsinálja. Próbáld, valahogy viccesen elütni a dolgot: Na hogy álsz azzal a szőkéve, v. barnával., melyik tetszik jobban.. valami ilyen formán, egyszer csak megnnyillik feléd. Az biztos, hogy nálunk volt olyan 20 éves kora körül egy időszak amikor egy fiú miatt voltak vitáink, attól a perctől fogva (utólag a lányom vallotta be) amikortól nem tiltakoztam a kapcsolatuk ellen (belenyugodtam, ha lehet ilyet) már kezdte a fiú elveszteni varázserejét, s nem sok idő 2-3 hónap elteltével lassan rájött, hogy tényleg nem hozzá való.

Kitartás!!!

2007. márc. 27. 11:50
hogy lehet ezt megszokni,hogy már nem az én icipici kislányom?és nem mindig az van amit én akarok!?csak a szája ne lenne akkora!
8. Asra
2007. márc. 27. 11:43
semmi. változik. átmenet a gyerekkorból a felnőttkorba. kezd kialakulni a "magán"-élete. ha most nem szólsz, akkor előbb-utóbb nem fog titkolózni. (szerintem) mint ahogy igazából most sem azt teszi, csak talán úgy érzi nem értenétek meg.
2007. márc. 27. 11:35
A lányom 13 éves,eddig mindent megbeszéltünk,szerelme mindig volt de csak plátói.Ez még nem baj.De mostanában egyre több fiú udvarolgat neki,telefonál,sms,msn,stb..Viszont már nem mond el dolgokat,néha a hugától tudok meg ezt-azt,és nem tetszik ez a sumákolás.Érzem,hogy ez más mint eddig volt.Időre mindig hazajön,azzal szerencsére nincs gond,csak nagyon zavar,hogy nem tudom mit csinál mikor "könyvtárba"megy stb.Legszívesebben leskelődnék utána,de az már durva lenne.Bízni szeretnék benne,és ha eddig mindig meg tudtunk beszélni mindent,most miért mismásol?Elég modern szülők vagyunk,mi lehet a gond?
6. dogiz (válaszként erre: 3. - Gizmóka)
2007. márc. 27. 11:21

Szia! Szerintem éppen hogy bele kell szólni, csak nem mindegy hogy:)

Nekem már nagy lányom, fiam van. Szerintem mi sokmindent megbeszélünk együtt. Szigorú voltam velük, a magam módján, a fiam szerinte nem, melyik hogy éli meg, de voltak megszabott időpontok amikorra haza kellett jönni... pl. 16 éves koruk előtt nem járhattak diszkóba, csak suli diszkó ha volt ritkán. Nehezen, de megértették. A fiúzást valószínű ebből kifolyólag, a lányom nem kezdte el korán. Persze mindig voltak fiú barátai, akikkel együtt barátkozott, de csupán ennyi. Mindig megengedtem, hogy hozzánk jöjjenek, vagy ő elmenjen akár egy fiuhoz is, de a megbeszélt időben mindig itthon kellett lenni. Ez a fiamra is érvényes. Mai napig is ha itthon vannak, hétvégén felmennek a városba, barátokkal, hogy kb. mikor jön haza meg kell mondja. Én már ilyen vagyok:))

Lehet, hogy konzervatívnak fogtok tartani, de nálunk még most sem (20 és 24 évesek) nem alszik egy fiú vagy lány sem, sőt ők sem alusznak máshol.

Mi megegyeztünk ebben sok évvel ezelőtt a gyerekeimmel, megbeszéltük, ha majd eljön az ideje, a párjuk akivel együtt akarnak élni, ám legyen. Megértették és elfogadták. (A lányom főiskolát végzett, a fiam egyetemista, ezt csak azér írtam, hogy nem azok az elnyomott típusú gyerekek:)

Persze nevelés és szemlélet kérdése, a baráti körtől is függ, tisztában vagyok vele, de lehet nekem, nekünk szerencsénk van ilyen téren.

2007. márc. 27. 11:07
természetesen super,de néha elkeserítő is tud lenni,ha süket fülekre találok
2007. márc. 27. 11:03

Szia!

Egy szuper érzés anyának lenni!

Vagy nem ezt akartad ezzel elindítani?

2007. márc. 27. 11:03

elrontottam.bocsi.

Azt szerettem volna kérdezni,hogy szerintetek mikortól lehet igazán egedni a gyereket fiúzni?Vagy nincs is beleszólásunk a dologba?

2007. márc. 27. 11:02
Most ez komoly?:DDD
2007. márc. 27. 10:56
Sziasztok!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook