Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha mikrogyűrűs hajhosszabbításod van, hogyan ápolod a hajad, illetve mik a tapasztalataid? fórum

Ha mikrogyűrűs hajhosszabbításod van, hogyan ápolod a hajad, illetve mik a tapasztalataid? (tudásbázis kérdés)


2020. máj. 13. 14:41

Felfedeztem vmi újat,megírom,hátha vkinek segítek ezzel...

a mikrohüvelyes technika nekem bevált,ezt ugye már írtam...semmi gondom vele,kényelmes,szép,szeretem:) egyetlen kisebb gondom volt csak eleinte vele,ennél a technikánál is volt tincspotyogás eleinte,a haj maga nem hullik,de hetente legalabb 4-5 tincs leesett és mindig vittem legközelebbi alkalomkor,hogy tegyék vissza.

Aztán a hajasom kitalált egy olyat,hogy szedjük le,/amugy is kellett már/és ha már leszedi ,kisebb tincsekben rakja vissza....áldom ezt az ötletet,mert azóta ,mióta kisebbre,illetve vékonyabbra vette a tincseket,egyetlen egy le nem esett! Ennek már több hete,sőt,majdnem egy hónapja! Úgyhogy lehet,a súllyal volt probléma,hogy a hajam nem bírta a vastagabb tincseket,és elengedte

hátha ez vkinek hasznos lesz,ha potyognak a tincsek akkor próbáljátok megemliteni a fodrásznak ezt a módszert,attol ne féljetek hogy látszik bármi,mert semmi,ugyanolyan szép a hajkorona,tök mindegy ,hogy kisebb tincsből van több,vagy nagyobb vastagabbol kevesebb ;) sok sikert:)

10. Miss Angel (válaszként erre: 9. - Miss Angel)
2020. febr. 27. 23:49

Remélem ezzel már nem lesz gond :/

Írok később,vagy ha bármi probléma adódna-bár remélem tényleg nem fog-hátha segítek ezzel.

2020. febr. 27. 23:47
Mi végül átváltottunk mikrogyűrűsről mikrohüvelyesre,ezzel teljes elégedett vagyok eddig,csodaszép és nem hullik,nekem pont a gyűrűs technikát nembírta a hajam,sajnos ezek szerint mindeki haja mást bír ill nem bír,tiszta lutri ez a hajhosszabbítás is,mennyi pénzt megsspórolhattam volna,ha egyből hüvelyes technikával csináljuk..de euzt senki nem tudhatta.R
2020. febr. 1. 08:09

Nekem regota keratinos illesztessel van felrakva a pothaj. Semmi gondom vele, alatta no a sajat. Kb 2 ev utan kertem masikat, mert a vegen annyira hozzanott a sajatom hossza, hogy az inkabb dusitas volt csak.

Kulonleges apolast nem igenyel, csak amit a sajatommal is tennek.

Alkoholos es gyumolcssavas keszitmeny nem kerulhet ra, mert oldja a keratint.

Ugyanugy olajozom, balzsam, stb, mint a sajatot.

Ugy ovom, hogy nem vasalom, csak a fodrasz neha egyenesiti vagy gondoriti.

7. Miss Angel (válaszként erre: 6. - Valakivagyok1984)
2020. jan. 21. 23:43
keratinos kezelést közben is kapok,ezért sem értem...de ma voltam szárításon a fodrászomnál-hetente,kéthetente 1x beszáríttatom-mondott sok mindent,pl azt,hogy a haj nem mindig ugyanúgy kerül vissza a fejre,ezért is érezhetem szokatlannak,meg megis szoktam,higgyem el,hogy nem hullott kis sok.Nem tud meggyőzni....most rendelt még 5 dekát,mert nem hagytam békén,azt főleg felülre fogja felrakni,de rak alulra is.Kaptam speciális sampont,balzsamot,amit törölközőszáraz hajra kell fújni,az is táplál és állitolag nem fog a hajam szállni+hajvégápoló is volt még a csomagban.Kíváncsi leszek,beválik-e és megoldódik-e ezzel a probléma,mert az biztos ,hogy nem fogok háromhavonta hajat venni :S
6. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 4. - Miss Angel)
2020. jan. 20. 23:20

Na nalam pont ez volt mert rosszul irtam elozoleg.

Szoval.

Kezdtunk a keratinossal majd lett a huvely es utana a gyuru.

Es a gyurus valt be ugyanis a huvelynel amit eszre vettem es gyorsan le is szedtuk,hogy konkretan a fem annyira eles h levagta az eredeti hajamat azon tul h esett is le tincs ami aggaszto volt h hugom mondta h vagta le a huvely a hajamat..valamiert nem birta

Na ezert valtottunk gyurure ami a legjobban bevallt.

mikrogyuru nekem is ha jol emlekszem.

Amugy nem lehet h alatta a keratin enged el es abbol hullik a hajad?Pl ha rosszul tincsezik akkor lehet ilyen.

5. Miss Angel (válaszként erre: 3. - Valakivagyok1984)
2020. jan. 20. 14:39

ezzel kicsit megnyugtattál,hogy akkor nem rontottam,én becsülettel ápolom azzal az olajjal amit adtak ,figyelek arra,hogy mindig szárazak legyenek mosás után a hajtövek-állítólag ez nagyon fontos-nem cibálom,óvatosan,kímélve fésülöm spec keféfel,a pakolást csak azért rendelem meg,mivel irtózatosan száll a hajam kifésüléskor-de a sajátom is ilyen.

annyit mondott a fodrász,ha ennyire zavar,akkor rendel hozzá plusz tincseket és felrakjuk.köszi:S

nem mondom hogy NAGYON zavar,de zavar,ami érthető,hisz nem olcsó mulatság ez az egész és én az eredeti mennyiséget szoktam meg,arról nem beszélve,hogy állítolag a normális mennyiség amit veszit a haj három hónap alatt az kb 1dkg...

2020. jan. 20. 14:33

érdekes,hogy maguk a tincsek nem potyognak egyáltalán,a hajam tartja a póttincseket,a hajszálak meg így is hullanak és így csökken a hajtömeg??

nem értem.....ha a saját haj nem bírná a póthajat,a tincsek is esnének lefelé,vagy nem??

bocs ha buta a kérdés..

3. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 1. - Miss Angel)
2020. jan. 19. 20:02

Szia!


Nekem hüvelyes szokott lenni de en nem apolom kulonosebben.

Annyi h balzsam kell mosasnal es körkefevel femesselehet csak fesulni a hajtö miatt,de amúgy mas kulonosebb apolast nem igenyel szerintem es a fodraszom szerint se aki raadasul a hugom es a sajat pothajaval is ennyit csinal amikor fent van neki.

2020. jan. 19. 18:03

Nekem nincs saját tapasztalatom.


Viszont egy orvosi műsorban láttam, hogy nem minden hajhagyma képes megtartani a hajpótlás súlyát. Ilyenkor hullani kezd.

Gondolom már rákerestél a témára, mert elég sok ezzel kapcsolatos cikket lehet olvasni.

Teljesen mindegy mivel kenegeted kívülről, az a hajhagymán nem segít.

2020. jan. 19. 14:42

Sziasztok

októberben ezzel a technikával hosszabbítottam meg a hajam.

Azért döntöttem a hajhosszabbítás mellett,mert az alig vállig érő hajam kezelés egyenlő volt a pokollal,minden reggel kb másfél óra vasalás,igazítgatás csak azért,hogy valahogy kiléphessek az utcára,ez nem volt normális állapot.

A hajam hossza is gáz volt,mert ekkora hajat esztétikusan feltűzni,összefogni nem lehet,szanaszét hullik,arról nem beszélve,a reggeli kinszenvedés ellenére,ha a szél megfújta már szinte úgy néztem ki ,mint ébredés után...belefáradtam,a hajam pedig nem nőtt.

próbálkoztam keratinozással,de mindig nehezen kezelhető,erősen hullámos hajam volt,így más megoldást nem találtam,csak a hosszabbítást./amugy sose vágytam póthajra ezelőtt/

Bejött,mert álomszép hajkoronát kaptam mikrogyűrűs technikával,aminek csodájára járnak és amit 3 hónapon át maradéktalanul élveztem...

a napokban vették le és tették vissza a hajat,mert ezt ugye 3 havonta meg kell tenni....és most vettem igazan észre,hogy a haj fogyatkozott,eleinte olyan súlya volt,hogy felkontyolni nem tudtam,a legerősebb gumi nem tartotta meg,most többször is át tudom tekerni rajta a gumikat,illetve érzem is hogy kevesebb lett.Látszani hiány sehol nem látszik,de annyi látszik,hogy kevesebb,mint volt először....


ápolása:kaptam egy speciális olajat,amivel ápolnom kell,és spec hajkefével kell kétszer,reggel-este kibontani,plusz most kapok egy pakolást,amit azért kell hasznalnom,mivel nagyon száll a hajam,amikor kifésülöm,meg am is hajlamos rá.

Akinek ilyen hajpótlása van,az érdekelne,tapasztaltatok -e hasonlót,hogy ápoljátok a hajat,mivel,a ti hajasotok miket "írt elő" az ápolást illetően...

én most jeleztem a fodrászomnak ezt,az volt a válasza,minimális persze hogy elhullik belőle,meg azért érzem ezt ,mert megszoktam a hajat.De lássuk be,ha érezhető a mennyiségcsökkenés,az nem minimális...

kicsit hosszu lett a hozzászólás,bocsi érte,de várom a tapasztalatokat...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook