Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ha kiengedett a fagyasztott zellerlevél, visszatehetem a fagyasztóba? fórum

Ha kiengedett a fagyasztott zellerlevél, visszatehetem a fagyasztóba? (tudásbázis kérdés)


10. 2cc786c515 (válaszként erre: 1. - C622ea64f4)
2014. dec. 11. 21:07

...mennyire olvadt fel? Teljesen? Ha már nem fagyott állapotban van, azt már vagy kidobod vagy beledobhattad volna még valamilyen éppen fövő kajába.

De ha épp csak kiengedett és még jócskán fagyos állapotban van, akkor annak semmi baja sincs.


Múltkor a sógornőm férje, kihúzta a fagyasztót és bedugta a helyére a telefont tölteni. Aztán elfelejtette visszadugni a fagyójukat.


Volt pici izgalom.... A húsokat megfőztük, de a zöldségek még fagyos állapotban voltak - összenyomva egyik a másikkal a zacsikban még nem olvadtak ki, tehát azok maradtak.


Ja és disznóvágás volt éppen :D :D

2014. dec. 11. 18:05
Köszi :o)
8. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - C622ea64f4)
2014. dec. 11. 17:42

En ugy tom, megvaltozik a szerkezetuk, es X anyag maskepp viselkedik fagyasztas utan, szval.en azt mar nem fagyasztanam ujra.

Nem tudsz csinalni pl. Egy krumplipuret, abba belerakhatnad :)

2014. dec. 11. 17:27

Na, mi már fagyasztottunk vissza húst is, és nem lett az újbóli kiolvasztás után abból főzött ételtől semmi bajunk. De ezt azért mégsem ajánlom, hátha...

Ezzel a zellerlevél dologgal egyébként nekem leginkább az a bajom, hogy utálom, amilyen nyálkás lesz a fagyasztott zeller- és petrezselyemlevél, amikor kiolvasztva felhasználom. Megakad a torkomon, ha a kanalamba kerül és a hányingerrel küzdök.

Tudom, hogy fóliás és biztosan vegyszeres kezeléssel termelik, de én szombaton is olyan gyökeret és zellert vettem a piacon, amelynek a gyökerén/gumóján szép friss zöld levél volt, és azt raktam a levesbe. De főzés után ezt is kidobom, nem tudom megenni.

2014. dec. 11. 16:57
Mikor újra kivennéd,csak egy kis fonnyadt lóhere lenne belőle.
2014. dec. 11. 16:55
Ami egyszer már kiengedett,nem fagyasztható vissza.
2014. dec. 11. 16:50
Mindenre érvényes..
2014. dec. 11. 16:49
Tudom hogy semmit sem szabad visszafagyasztani, de ez érvényes a zellerlevélre is?
2014. dec. 11. 16:49

nem


semmilyen fagyazstott és felengedett ételt nem szabad visszafagyasztani

2014. dec. 11. 16:49
Ha kiengedett a fagyasztott zellerlevél, visszatehetem a fagyasztóba?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook