Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Zanussi Lehel fagyasztószekrény miért nem fagyaszt? fórum

Zanussi Lehel fagyasztószekrény miért nem fagyaszt? (tudásbázis kérdés)


1 2
56. Piroska52 (válaszként erre: 54. - Júliusi)
2019. júl. 7. 08:11
A miénknek használt,még évekig működött.
55. júliusi (válaszként erre: 52. - 0adc8842b1)
2019. júl. 7. 07:08

A hőfokszabályzó kattan, az jó.

Ha a gáz ereszt,azzal nem tudunk mit csinálni.A szerelő kiszállása, munkadíj, lassan új fagyasztót vehetek,annyit nem ér...A másik, itt a környéken nincs is hűtőszerelő..:(

2019. júl. 7. 07:05

Hát lányok, sajnos nincs jó hírem.Nem fagyaszt.Nekiálltam kipakolni belőle a meggyet,mentem ami menthető.Egy részét átpakoltam a hűtőm fagyasztójába.Másik részének nekiugrom, és kimagozom, lekvár lesz belőle...Ezt akartam megúszni, de nem sikerült,a fene egye meg...:(

Azért még teszünk egy próbát, fejre állítjuk a fagyasztót, ahogy tanácsolták,ettől rosszabb már úgyse lesz..ha már tönkrement az állásban...:(

53. globus
2019. júl. 6. 21:51
.
52. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Júliusi)
2019. júl. 6. 08:58
Hogy van a hűtöd? A hőfokszabályzót az óramutató járása szerint tekerd maximumra. Tehát jobb felé. A piros, sárga lámpa még nem jó, a zöldnek kell világítania, akkor jó a hűtés. Nyugodtan tele pakolhatod, az nem igaz, hogy terheli a hűtést. A hűtőt felfordítani az abszorciós hűtőknél szokták, mert ott nincs motor, csak a hőáramlat.A motoron van egy hőérzékelő és nem engedi, hogy a motor leégjen. Azt hallani lehet, hogy kikapcsol, (nem zúg,) vagy mikor kapcsol be. Ha zúg, de nem hűt, a baj lehet a hőfokszabályzó rossz és esetleg amikor kimosták a hűtőt elment belőle a folyadék. Azt könnyebb cserélni. Ha a hőfokszabályzót visszatekered, akkor ki kell kapcsolnia mondjuk minimál fokozatban. Ha nem kapcsol ki, akkor csere. Nagyobb baj akkor van, ha a gáz valahol ereszt a keringető csőben, maga a motor általi részen. akkor szegény motor hiába megy. Valahol lyukas a cső. Azt újra kell gázzal tölteni.
51. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Júliusi)
2019. júl. 6. 08:52
Most hogy van a hűtöd? A hőfokszabályzót az óramutató járása szerint tekerd maximumra. Tehát jobb felé. A piros, sárga lámpa még nem jó, a zöldnke kel világítania, akkor jó a hűtés. Nyugodtan tele pakolhatod, az nem iagz, hogy terheli a hűtést. A motoron van egy hőérzékelő és nem engedi, hogy a motor leégjen. Azt hallani lehet, hogy kikapcsol, és ne zúg, vagy mikor kapcsol be. Ha zug, de nem hűt, a baj lehet a hőfokszabályzó rossz és esetleg amikor kimosták a hűtőt elment belőle a folyadék. Azt könnyebb cserélni. Ha a hőfokszabályzót visszatekered, akkor ki kel kapcsolnia mondjuk minimál fokozatban. Ha nem kapcsol ki, akkor csere. Nagyobb baj akkor van, ha a gáz valahol ereszt a keringető csőben, maga a motor általi részen. akkor szegény motor hiába megy. valahol lyukas a cső. Azt újra kell gázzal tölteni.
50. Amaunet (válaszként erre: 49. - Regin_a)
2019. júl. 5. 22:49
ZFU 17 S típushoz.
2019. júl. 5. 22:28
48. júliusi (válaszként erre: 46. - Globus)
2019. júl. 5. 20:04

Nem nekem...sajnos...

Hanem az egyik váladzolonak...

47. aileron44 (válaszként erre: 46. - Globus)
2019. júl. 5. 19:26
Az elején azt írta az nem világít, erre gondoltam én, hogy akkor fagyasszon reggelig folyamatosan. De végül is ő dönti el. Bár az is lehet, hogy a zöldben rossz az izzó.
46. globus (válaszként erre: 42. - Júliusi)
2019. júl. 5. 19:21
Ha csak a zöld ég, akkor már rendben dolgozik. Szerintem.
45. globus (válaszként erre: 42. - Júliusi)
2019. júl. 5. 19:21
Látod, ez az, amire nem emlékszem. Mármint a narancs gombra... piros volt, ez ziher. Szerelő nem tudott azonnal jönni, hosszú hétvégére esett a balhé. Közben kértünk egy használaton kívüli fagyasztót kölcsön kolléganőm anyósától, de nem kellett átpakolni végül. Szerelőnek nem volt pofánk mondani, hogy vaklárma történt, hanem azt telefonáltuk, hogy tárgytalan a hívás, vettünk újat :DD
44. aileron44 (válaszként erre: 42. - Júliusi)
2019. júl. 5. 19:18
Szerintem reggelig nyugodtan hagyhatod, ha az jelzi a folyamatos fagyasztást, gond nem lesz belőle.
43. júliusi (válaszként erre: 41. - Aileron44)
2019. júl. 5. 19:12

Köszi..:)

Holnap dolgozom egész nap,reggel még ránézek, este majd íruk, van e változás.


Köszi mindenkinek a segítséget, akár sikerül, akár nem...:)

42. júliusi (válaszként erre: 38. - Globus)
2019. júl. 5. 19:10

Ha jól értem neked 3 napig nem hűtött rendesen, és mire jött volna a szerelő, beindult?


A narancssárga kapcsolót akkor most hagyjam bekapcsolva,hogy gyorsabban hűtsön?


Mert az egyik válaszoló azt írja, neki úgy megy, hogy csak a zöld ég...

41. aileron44 (válaszként erre: 40. - Júliusi)
2019. júl. 5. 19:09
Rendben, drukkolok neked, hogy végül megoldódjon a probléma és működjön ahogy kell.
40. júliusi (válaszként erre: 39. - Aileron44)
2019. júl. 5. 19:06

Minden fiókba tettem én is valamennyit...

A hőmérő mér...csak nem tudtam minden hsz ra reagálni...

2019. júl. 5. 19:01
Lehet, hogy butaság amit írok. Én a meggyet elosztanám minden fiókba, ha egymáson van, szerintem több energia kell neki, hogy átfagyassza. Vagy nem, én úgy csinálnám :D
38. globus
2019. júl. 5. 18:21

Annak a bizonyos "lámpa/kapcsolósornak" működése.

1 kapcsoló kapcsol: zöld üzemjelző lámpa világít.

2. kapcsoló is(!) kapcsol: sárga lámpa is világít.

Funkciója: ha nagyobb mennyiségű fagyasztandó árú várható (holnap disznóvágás), direktre kapcsolja a hűtést, ezzel kiiktatja a termosztátot/hőfokszabályzót, jóval mélyebbre hűt le, egy kicsit akkumulálja a hideget, tartalékot képez.

Piros lámpa: ha a beállított érték (normálisan ca. -15_-25)

fölé emelkedik 5C-al, (nyilván hiba van, esetleg rengeteg meleg árut pakoltak bele), akkor kigyullad a piros lámpa. Ez bekövetkezik meleg hűtő indításakor is természetesen, de idővel persze kialszik, mert "lefelé hűlvén", eléri a megfelelő hőmérsékletet.


[link]

37. aileron44 (válaszként erre: 36. - Globus)
2019. júl. 5. 18:11
Én írtam neki, hogy mérje mennyi fok van benne, arra nem válaszolt :(
36. globus (válaszként erre: 7. - Júliusi)
2019. júl. 5. 17:46
Majdnem 3 napig. Disznóölésben voltunk és hússal pakoltuk tele. Nem romlott meg, mert fagyasztott a hűtő, 0 fok alatt dolgozott, de nem érte el a - 18-at, amire be volt állítva.
35. Amaunet (válaszként erre: 34. - Júliusi)
2019. júl. 5. 17:40

Képeket találtam a készülékről, de használati útmutatót nem.:/


Ezen a két linken szó van róla, de a diplodocs-on már nem találni.



[link]


[link]

2019. júl. 5. 17:12

[link]


Ez van a hatan.

33. júliusi (válaszként erre: 31. - Piroska52)
2019. júl. 5. 17:11
Jo,persze,csak mar zolden vilagitana...de jo lenne!
2019. júl. 5. 17:09
2019. júl. 5. 17:09
azért ird majd meg,hogy jó lett-e,
30. Piroska52 (válaszként erre: 27. - Júliusi)
2019. júl. 5. 17:07
azt is feltettem,
2019. júl. 5. 17:07
Ha jol latom 125 ft volt...??
28. júliusi (válaszként erre: 26. - Piroska52)
2019. júl. 5. 17:06
Oke,lattam koszi.
27. júliusi (válaszként erre: 24. - Piroska52)
2019. júl. 5. 17:04

En a tetejen levo hofokszabalyzora gondoltam,amit penzermevel lehet elforgatni...

Nem az elejen levo vilagito gombokra.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook