Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha fodrászüzletet akarok nyitni, milyen engedélyek kellenek? fórum

Ha fodrászüzletet akarok nyitni, milyen engedélyek kellenek? (tudásbázis kérdés)


2011. márc. 18. 21:36
köszönöm
12. Anda39 (válaszként erre: 10. - Lillababavp)
2011. febr. 8. 20:21

Hívjátok fel a területileg illetékes ÁNTSZ ügyintézőt, úgyis ő megy ki ellenőrizni az üzletet, minden rendben van-e.

Kell külön mellékhelyiség a vendégeknek mosdóval, kell öltöző (ha nem egyszemélyes), kell konyhaféle, ahol enni lehet, meg egy csomó minden. Még az sem mindegy, hogy mekkora az ablak, nyitható-e, milyen a világítás, stb.

2011. febr. 8. 20:12
Én úgy tudom, hogy a Wc pl kötelező. Ha férfi-női, akkor mindkettő, ha csak egyik, akkor egy mellékhelyiség is elég! Vannak speciális előírások a vegyszerek tárolására, és az étkezésekre!
2011. febr. 8. 16:49
Sziasztok! A hugom most fog bérelni egy üzlethelységet, amiből fodrászatot szeretne csinálni. Milyen engedélyek kellenek hozzá? A helységen belül nem kell átépíteni stb, csak a fejmosót kell beszerelni. Egy másik lánnyal közösen fogják csinálni, de nem egy műszakban dolgoznak majd. Öltözők kialakítására van valami előírás?
2010. okt. 10. 16:43

Olvasom az ÁNTSZ engedély feltételeit, 2010. év eleji cikk. Az utolsó bekezdést idézem:


"Annak ellenére, hogy a fodrászatban, kozmetikában, lábápolóiparban, valamint a körükbe tartozó tevékenységek folytatásának közegészségügyi követelményeiről szóló jogszabály több mint 30 éve jelent meg, alapvetően még ma is alkalmazható, természetesen a jelenlegi korszerű körülményekhez igazítva.

Dr. Gáll Ildikó

osztályvezető főorvos

ÁNTSZ Közép-magyarországi

Regionális Intézete"

Ez a jogszabály a

6/1969. (IX.4.) EÜM. rendelet a fodrász, a kozmetikus és a lábápolóipar, valamint a körükbe tartozó tevékenységek folytatásának közegészségügyi szabályairól

elnevezést viseli. Elég kemény szabályozások vannak az üzlet üzemeltetésére vonatkozóan.

2010. okt. 2. 21:02
Én is furcsálltam de ezt a felvilágosítást kaptam az illetékes osztályon.
2010. okt. 2. 14:52
Köszi hogy írtok!Nem lesz koztmetika,csak én,falun nem érné meg nagyobb szalont csinálni.Én is csak azért merek belevágni,mert hiányolnak a vendégek,tudom hogy lenne munkám.De nem sürgős,a második gyermekem még csak fél éves,de gondoltam utánajárok,hogy tudjam mire kell számítani,főleg anyagilag,mennyibe kerülnének az engedélyek.Csak azért furcsálom,mert amikor széket béreltem,még arról is kellett engedélyt kérnem,hogy veszélyes anyagokkal dolgozom,azt hiszem az a papír akkor 5000e ft volt.Bár ennek már van 6 éve legalább,azóta minden más.
6. ebf2510f25 (válaszként erre: 1. - Gabóca10)
2010. okt. 2. 14:39
210/2009. (IX.29.) kormányrendelet, nézz itt utána.
5. missanonim (válaszként erre: 4. - Gabóca10)
2010. okt. 2. 10:11
Még nem nyitottam, most van folyamatban, én is otthon akarok nyitni.De utánajártam, mert a barátnőm is nyitott és nem hittem el neki, így felhívtam az önkormányzat illetékes osztályát és azt mondták, hogy a jelen szabályozás mellett nem kell semmi.Igaz, hogy akarnak ezen változtatni, de egyenlőre ez még igy van, ahogy.Azért javaslom hogy kérdezd meg az önkormányzatot, nehogy az legyen, hogy ez településenként változó. Én megyeszékhelyen lakom , itt ez van hálaégnek.Azonban ha kozmetika is lesz, akkor kell valami, de ennek nem jártam utána mert engem az nem érint.
2010. okt. 2. 00:13
Ez komoly?Jelenleg még gyesen vagyok második babámmal.De falun lakunk egy közeli városban széket béreltem egy szalonban,de ott voltam reggeltől estig,két gyerek mellet jobb lenne majd itthon,az udvarban az egyik mellék-helyiséget szeretném majd átalakítani,így mindíg itthon lehetnék.De szeretném normálisan,hivatalosan csinálni,de túl szép lenne ha ilyen könnyen menne!Te is nemrég nyitottál üzletet?
2010. okt. 1. 23:54
Nem fogod elhinni-én sem hittem- de a jelen szabályozás szerint semmi!!!!!!!!!!!!!!
2010. okt. 1. 22:53
Nem a vállalkozói igazolványra gondolok,meg a berendezések,hanem az APEH,ANTSZ stb.
2010. okt. 1. 22:51
Ha fodrászüzletet akarok nyitni, milyen engedélyek kellenek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook