Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ha éhgyomorra tornázunk több kcal-t égetünk? fórum

Ha éhgyomorra tornázunk több kcal-t égetünk? (tudásbázis kérdés)


2008. jún. 29. 15:40

Alacsony inzulin és vércukor-szint esetén ég a zsír a legjobban.


De csak akkor, ha a mozgás nem kardiófázisba megy át (magyarán nem kapkodsz tökre kifulladva levegőért, és nem akar a szived kiugrani a helyéről)

14. 531a4728b6 (válaszként erre: 11. - Icus)
2008. jún. 29. 07:59
Eddig nem éhgyomorra csináltam, csak most olvastam róla ezért érdekel, hogy van e vmi alapja ill. hogy hasznosabb e mert ha igen akkor innentől úgy fogom csinálni:).
13. 531a4728b6 (válaszként erre: 12. - NOA)
2008. jún. 29. 07:56

Akkor ezek szerint több zsírt égetünk ha éhgyomorra tornázunk és mondjuk után másfél órával reggelizünk?

Mert akkor ezt szerintem meg is lehet csinálni és főleg akkor ha így több eredményt érünk el.

Előer is köszi az infót.

12. NOA
2008. jún. 28. 13:58

Reggel ha üres a gyomrod és alacsony az inzulinszinted akkor ég a zsír a legjobban.

Pont erről szóló könyvet olvasok.

11. Icus (válaszként erre: 10. - 531a4728b6)
2008. jún. 28. 10:07

Na akkor nem éhgyomorra csináltad!:))


Nekem Laconicgirl javasolta, hogy reggel gyalog menjek munkába. Ez nekem egy jó 35-40 perces "erős" séta. (nekem erős, lehet másnak andalgás). Ő azt tapasztalta, hogy amikor elkezdte, hogy reggel gyalog megy munkába, vagy felkel hajnali 4kor, hogy fusson, sokkal gyorsabban mentek le a kilók, mint amikor ugyanezt a mozgást délután csinálta. Sajnos a gyerekek miatt ritkán van lehetőségem a reggeli gyaloglásra, inkább csak hazafelé jövök gyalog, ha tehetem.

10. 531a4728b6 (válaszként erre: 9. - Icus)
2008. jún. 27. 16:00

Persze reggeli tornára gondolok, konkrétan szobabiciglire meg egy kis erősítésre. Csak akkor ha bírom természetesen. Eddig úgy csináltam, hogy reggeli aztán másfél óra múlva torna(mert tudom h előtte utána annyit ki kell hagyni).

Tényleg zsírt égetek akkor? Az jó lenne.

9. Icus (válaszként erre: 2. - 531a4728b6)
2008. jún. 27. 11:55

Gondolom a reggeli futásra, tornára gondolsz nem?

Nagyon sokan járnak munka előtt futni, úszni, vagy éppen otthon egy kazira ugálnak. Nincs ebben semmi. Ki reggelzik 3-kor, hogy 5-kor tudjon tornázni?:))


Nem égetsz több kalóriát. Viszont zsírt égetsz és nem CH-t, ennyi a különbség. Ajánlom Laconicgirlt, ő "nagy szakértő" ebben a témában:)) Saját maga sok mindent kikisérletezett, szép eredményekkel:))

8. supin (válaszként erre: 4. - 78b7883de8)
2008. jún. 27. 11:00
Ez is alkattól függ. Ki mit bír!
2008. jún. 27. 11:00
Nem égetünk el több kalórát, de fogyás szempontjából jobb üres gymorra kardiózni (már aki birja :)
6. 78b7883de8 (válaszként erre: 5. - Roni24)
2008. jún. 27. 10:59
Persze, hogy közvetlenül előtte nem szabad. A callanetics nagyon jó! De hogy semmi kaja?
2008. jún. 27. 10:54

Szia!

Én mikor régen eljártam callaneticsre ott mindig a lelkünkre kötötték, hogy 1-1és1/2 órával a torna előtt, és után ne együnk és ne igyunk semmit!

Nekem annó bevált, nem voltam rosszul, és könnyebben mozogtam! Szerintem ez minden tornánál hatékony!

Ha bírod evés nélkül az jó, ha nem, akkor egyél olyat, ami könnyű és nem marad rajtad (zöldség, gyümölcs), de mindenképpen várj utána a tornával egy kicsit!

2008. jún. 27. 10:52
Szia! Nem égetsz több kalóriát. Semmivel. A kocso sem fogyszt többet, ha nem tankolsz. Viszont, ha az éhségtől leesik a vércukrod, még akár el is ájulhatsz.
2008. jún. 27. 10:34
Szia!Az odáig szép és jó,de a következményeivel is tisztában vagy?Kérdezem én akinek már van 1-2 tapasztalata ilyen esetekkor mi lehet a probléma.Legalább folyadékot és pár szem szőlőcukrot rágj el előtte.Mert valamennyi energiára szükséged van,ha nem akarsz elájulni torna közben.Csupán,csak jó tanács.
2008. jún. 27. 10:20

Azt olvastam valahol, hogy ha éhgyomorra tornázunk természetesen reggel akkor több kcal-t égetünk és felpörgethetjük az anyagcserénket.

Erről szeretném tudni a véleményeteket, tapasztalataitokat.

köszi

2008. jún. 27. 10:18
Ha éhgyomorra tornázunk több kcal-t égetünk?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook