Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyűlölök reggelizni, de muszáj lenne, mert éhgyomorra nem... fórum

Gyűlölök reggelizni, de muszáj lenne, mert éhgyomorra nem... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4
100. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 98. - Michelle.r)
2022. szept. 14. 20:18

Hogy derült ki, hogy szájlégző voltál?


Én gyerekkorom óta rossz alvó vagyok, de fiatalon nem volt semmi gond sem a vérnyomásommal, sem a pulzusommal. Szerintem a klimax erőteljesen hozzájárul.

A pajzsmirigyemmel semmi gond nem volt eddig, legalábbis a tavaszi laboreredményem jó volt.

99. Channa* (válaszként erre: 96. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 14. 19:53
Pajzsmirigy túlműködésnél lehet magas a pulzus. Nekem az volt.
98. michelle.r (válaszként erre: 96. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 14. 19:34

Ha rosszul alszol, ne csodálkozz se a magas pulzuson, se a magas vérnyomáson. Sőt inzulinrezisztenciához is vezethet .


Nekem onnan indult az egész, hogy szájlégző voltam, kemény volt megtanulni és áttérni az orrlégzésre. Attól fogva javultak az alvási eredményeim, és a vérnyomásom is visszatért az egyébként szokásos 120/80-ra.


A gyógyszer nem oldja meg a problémádat, és biztos, hogy mellékhatása is van.

2022. szept. 13. 22:09
Helyesen: nem a magas vérnyomás, hanem a magas pulzus derült ki. Alapból, gyógyszer nélkül, nyugalmi állapotban olyan 90-100 körül szokott lenni.
96. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 88. - Michelle.r)
2022. szept. 13. 21:18

Teljesen véletlenül derült ki a magas pulzusom néhány éve. Valamiért vettem egy vérnyomásmérőt - talán a férjemnek - aztán az üzletben, amikor az eladó kipróbálta rajtam a műszert, rögtön kiderült a magas vérnyomás. Elmentem orvoshoz, ő meg felírta a gyógyszert.


Hogyan lehetne egyáltalán kideríteni, hogy mitől magas a pulzusom? Alvásproblémám gyerekkorom óta van, esténként szenvedés volt az elalvás. Gyógynövényekkel próbálkoztam, de nem ért semmit, így azt mondtam év elején, ha egész életemben nem aludtam, akkor most, 52 évesen már végre tudjak aludni, így beadtam a derekam és elfogadtam a gyógyszert. Rivotrilt szedek este egy szemet.

2022. szept. 12. 05:15
A TK liszthez,,még nem próbáltam,,,de láttam hogy a sütimesteres pék kiszitálja,a szitában maradó héj részt beáztatja és igy teszi hozzá a kenyérhez vagy péksütihez.
94. Epresturmix (válaszként erre: 93. - Globus)
2022. szept. 12. 04:52
Ahol eddig néztem, ott nincs.
93. globus (válaszként erre: 92. - Epresturmix)
2022. szept. 11. 21:00
Nagyi titka kenyérliszt nem kapható?
92. Epresturmix (válaszként erre: 91. - Timycat)
2022. szept. 11. 19:50
Jajj a Bl80-at sehol nem találom! Több recept is írja, javasolja pedig! Kevertem aha, de nekem tömény.
91. timycat (válaszként erre: 90. - Epresturmix)
2022. szept. 11. 19:33

Teljes kiörlésű lisztet mindig keverni kell, önmagában nemcsak a gépben, sehogy sem lesz jó.


Az megint más kérdés, hogy mi van a teljes kiörlésű lisztben 😬 a gabona külseje veszi fel a mocskot, vegyszert, gombákat, toxinokat... Általában a raktár alja kerül bele... Certit venni a tökéletes minőségről pedig bevett gyakorlat.


Én egy kis malomból vettem mindig a lisztet, tőlük a teljes kiörlésűt is be mertem vállalni, egyébként kenyérlisztből (BL80) szoktam kenyeret sütni.

90. Epresturmix (válaszként erre: 89. - Michelle.r)
2022. szept. 11. 19:17
Sajnos a tk Liszt egy rakás szar a gépben. Olyan fojtós lett a bele. Nyugodtan megeszem, mert én pl nem eszek péksütiket, olajban sült dolgokat. Ennyi kell nekem is. :)
89. michelle.r (válaszként erre: 82. - Epresturmix)
2022. szept. 11. 19:07
Nem kevésbé, mint a kenyér BL55-ös fehérlisztből 😇 Nagyon régen ettem, de akkor úgy csináltam, hogy hideg vízzel leöltöttem, miután megszívta magát, tettem bele reszelt almát, aszalt szilvát, kókuszreszeléket, aszalt áfonyát - vagy egyéb, éppen elérhető gyümölcsöt - és megszórtam fahéjjal. Így kifejezetten szerettem. Tejjel forrázva, főzve én sem tudom megenni. Pedig állítólag főzve barátságosabb a gyomorral.
88. michelle.r (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 11. 18:55
Nem akarsz inkább annak utána menni, hogy mitől magas a pulzusod? Az enyém, a vérnyomásommal is az egekben volt egy ideig, mint kiderült, az alvásproblémáim miatt volt. Megoldódott. De gyógyszert egy napig sem szedtem.
87. Zoxa (válaszként erre: 80. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 11. 11:01
Sajnálom, hogy megutáltad a banánt, van sok egyéb gyümi, VAGY többen írtak zabpehelyről, zabkásáról, ezek is jó ötletek, remélem segítenek neked!
86. Epresturmix (válaszként erre: 84. - Timycat)
2022. szept. 11. 10:40
Kókuszos cerbona müzlit eszem csak meg. Szoktam rétegezni. Nyámi.
85. syria (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 11. 10:18
Sok-sok éven keresztül én is hasonlóan voltam: akár ebédidőig se soltam éhes, jól elvoltam 1 liter vízzel. (Szerintem a gyerekek elindítása - részükre mindig gondoskodtam szendvicsről -, a munkába rohanás miatti időhiány idézte elő ezt a helyzetet. Meg biztosan az is, hogy a szüleimtől sose kaptam reggelit, szendvicset se - nyilván hasonló okok miatt - és sok évig éhesen ültem az iskolapadban.) Amikor tudatosult bennem, hogy nem helyes a reggeli mellőzése, változtattam. Az irodában bekapcsoltam a számítógépet, elindítottam a műszakomat, aztán mentem egy emeletet a büféig, ahol vettem egy csinos és finom szendvicset. Mire megettem, beérkeztek a titkárnők is, akiknek első dolguk volt a kávéfőzés. Mindig megkínáltak, nekem csak be kellett szállnom a kávéköltségbe. Aztán ezer éve home office-ba kerülvén folytattam a gyakorlatot: a számítógép bekapcsolása előtt tálcára készítettem valami csinos reggelit, szalvétát is mellékelve - rengeteget számít a tálalás! -, de a kávé nem hiányzik reggel, simán elindul a napom nélküle is.
84. timycat (válaszként erre: 82. - Epresturmix)
2022. szept. 11. 09:40
Én szeretem, nekem nincs vele bajom. Kész vagy félkész cuccot nem veszek, én a nem menő sima zabpelyhet veszem.
2022. szept. 11. 09:39
A 79.hszt nem is látni akkora reklám van berakva! Morr…😣
82. Epresturmix (válaszként erre: 81. - Timycat)
2022. szept. 11. 09:37
Egyszer kipróbáltam ezt a nagyon fancy zabkását. Olyan volt, mintha teleokádta volna valaki a tálat. Értem, hogy nagyon menő, de úgy hírlik nem is olyan egészséges mint azt hisszük. Pár menőbb ismerős csaj is eszi, de mégsem tud napokig kakálni.
81. timycat (válaszként erre: 80. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 11. 09:26

Alma felkockázva, rá zabpehely kevés víz be a mikróba 1-2 percre aztán megszórva fahéjjal.

Ha nagyon nincs étvágyam és nincs banán itthon nálam még ez az ami lecsúszik nagyobb erőfeszítés nélkül.

Vagy natúr joghurt gyümölccsel összeturmixolva és zabpehellyel vagy kukoricapehellyel dúsítva plusz némi magokkal (tökmag, fenyőmag, napraforgó, len) megszórva

80. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 79. - Zoxa)
2022. szept. 11. 09:16

Sziasztok! Hű, nem gondoltam volna, hogy ilyen sok bejegyzés lesz a vallomásomra! 😉


A banánt sikerült megutálnom. Orvosom ajánlotta, hogy egyek sokat, miután a labor kimutatott egy kisebb káliumhiányt. Hát egy darabig ettem, de már ránézni sem bírok 😦

79. Zoxa
2022. szept. 11. 09:05

Sokszor hajnalban kelek, a melóm miatt ÉS 3 gyógyszert (köztük a pulzuscsökk.-t!) veszek be éhgyomorra, évek óta! Utána rövid időn belül kávézom is (csak gyenge kávét iszom), semmi gondom ezzel.

Reggeli helyett ehetnél gyümölcsöt, én pl.: eszek 1 banánt, h. ne legyen üres a gyomrom, erre gondoltál már?

78. Epresturmix (válaszként erre: 77. - Channa*)
2022. szept. 11. 08:36
A paradicsom lédús, édes. Most is azt ettem. A kenyeret Bl55 liszttel sütöm. Próbáltam teljeskiőrlésűvel is, de az hamarabb száradt ki. Pici ecettel szoktam, nem morzsál, 3 napig kenyér. :)
77. Channa* (válaszként erre: 76. - Epresturmix)
2022. szept. 11. 08:20

Ha van lehetőséged és energiád, az jó! És biztos jobb is.

emlékszem én is azokra a paradicsomokra amit a nagymamám 'termelt'.

Nem volt olyan, hogy savanyú, túl édes, csak pont jó volt.


És milyen lisztből sütöd a kenyeret?

Búzadaránál vettem észre, hogy a pennystől semmi bajom, de a spárban vett márkástól órákig fájt a gyomrom...

76. Epresturmix (válaszként erre: 71. - Channa*)
2022. szept. 11. 07:15

Egyre jobban kezdünk és igyekszünk mindenből sajátot gyártani. Mióta az itthon sütött kenyeret eszem, nem puffadok. 😱

A paradicsom és a paprika sem csinál savat, ellenben a boltival. Ezt megfigyeltem. Isten tudja mivel etetnek minket. 😒

75. Miss Angel (válaszként erre: 74. - Miss Angel)
2022. szept. 11. 01:30

*amíg

:)

74. Miss Angel (válaszként erre: 48. - Timycat)
2022. szept. 11. 01:25

nem vagyunk egyformák,én nem eszek sokat,max 2x egy nap,meg ha nagyon megkivánom,akkor egy kis nasi.Inni csak ásványvizet,vagy energia és cukormentes kólát-italokat szoktam,meg reggel 1 kv-t. Ha wttől kevesebbet ennék,nem 45 kiló lennék,hanem 40.Abból meg köszönöm ,nem kérek.


sose gondoltam volna,hogy létezhet rosszullét,ha az ember nem eszik :)))) sajnos megtapasztaltam,ha egész nap nem eszek egyáltalán semmit,akkor érzem néha hogy fájni kezd a gyomrom,mintha ki akarna lyukadni,hülye érzés.ilyenkor bekapok egy két falatot csak hogy jobban legyek,mert este már nem szeretek enni,mondjuk ugy 6 után,mert akkor nem alszom jól.

ezt csak azért hoztam fel példának,mert az általánosítás hülyeség.,ami jó az egyik embernek a másiknak nem,totál különbözöek az igényeink,meg hogy mit bírunk,mint ahogyan az anyagcserénk sem egyforma.Ha te úgy érzed kettőnél több étkezés kell,akkor kell és kész,a lényeg hogy egészséges legyél és jó legyen a közérzeted.Elhízott embereknél persze minden más,de amigy ez a veszély nem fenyeget,addig nincs min aggódni:)

73. gyöngy:) (válaszként erre: 70. - Channa*)
2022. szept. 10. 23:43
Nekem ez nem opció, mert én képes vagyok este bármikor enni.🙂
72. timycat (válaszként erre: 71. - Channa*)
2022. szept. 10. 23:42
Ez így nem igaz, nagyon nem.
71. Channa* (válaszként erre: 67. - Timycat)
2022. szept. 10. 23:10

A minősége mindennek vacak.


A teljeskiőrlésű kenyér sem az aminek kellene lennie, minden tartósítva van, kezelve valamivel.


Ha te termeled a zöldségeidet, a gyümölcsöt és húst is, akkor talán nem, bár attól függ, hogy az állatokat mivel eteted.


Nem mindenkinek van lehetősége erre, illetve van aki nem is képes rá, valamint ideje sincs mindenkinek, így marad a boltban vásárolt élelmiszer, ami hiába drágább, hiába kecsegtetnek azzal, hogy egészséges, egyik sem az.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook