Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha egy kisgyereknek gond van a lábával, és forditva kell húzni a cipőt, mennyire biztos a gyógyulás? fórum

Ha egy kisgyereknek gond van a lábával, és forditva kell húzni a cipőt, mennyire biztos a gyógyulás? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
19. Elviracska (válaszként erre: 17. - Wecca)
2007. máj. 15. 20:04
Ok.Nagyon köszi,elolvasom.
18. Mocori
2007. máj. 15. 17:58
Köszike!!!
17. Wecca
2007. máj. 15. 15:07
Feltettem a gyakorlatokat az óvodások/iskolások témakörben.
16. Elviracska (válaszként erre: 15. - Wecca)
2007. máj. 15. 08:38
Köszönöm nagyon a biztatást...
15. Wecca
2007. máj. 14. 21:33
Sziasztok! Gyógytestnevelő óvónéni vagyok. Igen, ez a gyógymód a babáitok lábainak. Bízzatok a dokikban! Minden nap végezzetek lábtornát, majd teszek fel cikknek!Komolyan kell venni, de nem reménytelen eset. :)
14. Mocori (válaszként erre: 13. - Elviracska)
2007. máj. 14. 21:27
Dehogy haragszom. És tényleg remélem, hogy minden rendben lesz!
2007. máj. 14. 20:59
Ne haragudj ,semmi rosssz szándékkal nemirtam ezt neked ,csak a tapasztalatomat irtam le ,és bizok ,hogy nincsn komoly gond ,és elegendő lesz a kis szandál viselése majd ...
12. Mocori (válaszként erre: 11. - Elviracska)
2007. máj. 14. 20:57
Jujj, ne ijeszgess ilyenekkel, hogy késő lesz... remélem nem, meg csak látja /tudja a doktor nénije. Majd szerdán kiderül. A kórházba is azt mondták, hogy majd akkor lesz fontos az a kisszandál, mikor elkezd járni.
11. Elviracska (válaszként erre: 10. - Mocori)
2007. máj. 14. 20:51

Ez nem ugynevezett dongaláb ?


Nekem a kislányom született igy :(((de már 5 napos korában gipszelték is be...,és 6 hónapos koráig hordtuk hetente -két hetente vissza ,és cserélték a gipszet ,és nekem is ugyanezt mondták ,hogy nem volt helye a méhemben,és attól alakult ki az ugynevezett dongaláb...

De ami a ficskámnál van ez annyira nem súlyos ,csak rosszul lépik nem állnak befele a lábai,de a lányomnak ,befele álltak,és a gipszek közt mikor egy-két napot szabadon volt akkor kellett tornásztatnom...



De mára már jele sincsen ,nagyon szépen kigyógyult ,észre sem vevődik ,hogy gond lett volna valaha...


Nem kellen-e komolyabban utánna érdeklödnötök ,ezért nehogy késő legyen..nekünk nagyon jó volt ,hogy korán kikezelödött ,és ahogy irod ti már 3 hónaposak vagytok.

10. Mocori (válaszként erre: 6. - Elviracska)
2007. máj. 14. 20:40
Három hónapos a babám. A pocakomba kicsi volt a hely és úgy született, hogy teljesen befelé volt fordulva a lába. Minden pelenkázásnál tornáztatnom kell és a héten megyünk tanácsadásra, most mondja meg a doktornő, hogy mikor kell ortopédiára menni. Már szebb a lábfeje, de ha behúzza a lábát, még mindig befelé áll. Nekünk is azt tanácsolták a kórházba, hogy fordítva kell majd a cipőt ráadni, ha elkezd járni. Meg kap valószínű egy ort.éd szandált, amitől állítólag rendbe jön. Remélem!!!
9. Elviracska (válaszként erre: 8. - Csibe78)
2007. máj. 14. 20:24

Szia

Nekünk mikor két hónapos volt ,akkor az ortopédus azt mondta minden rendben van ,mert elvittem egy rutin szerű vizsgálatra ,de sajnos mikor elindult láttam ,hogy valami nincsen rendben ,és nagyon rosszul lépik....Visszavittem ,és azt mondta ez egy betegség in nyulásnak nevezte meg nekünk ,és hordja a cipőjét forditva ez a gyógymod rá...:(((

2007. máj. 14. 20:19
Ilyet még nem is hallottam! Ez mitől alakul ki? Ez valami születési rendellenesség? Bocsi, ha túl érdeklődő vagyok, de a sok borzalom közül, amiről az ember tud, erről még tényleg nem hallottam.
7. Elviracska (válaszként erre: 4. - Tacus)
2007. máj. 14. 20:19

Szia

És körül mennyi időt viselte forditva?

Nekünk éjjel nappal ,forditva kell sajna viselni ,és nagyon sajnálom,hisz nagyon kényelmetlen lehet...

6. Elviracska (válaszként erre: 3. - Mocori)
2007. máj. 14. 20:17
Mekkora a babád?Honnan gondolod ,hogy gond lesz?
5. Elviracska (válaszként erre: 2. - Csibe78)
2007. máj. 14. 20:16
Igen
2007. máj. 14. 20:13

Szia,


Fiamnak az egyik ovistársának ugyan ez volt a baja, nekik is uezt mondták, és bejött! Helyrejött a gyerek lába!

2007. máj. 14. 20:13
Arra én is kíváncsi lennék, mert nálunk is ez a gond (ill. ez lesz, mert még pici a babám).
2007. máj. 14. 20:12
Ezt úgy érted, hogy a jobb cipőt a bal lábára és fordítva?
2007. máj. 14. 20:10
Van valakinek tapasztalata, hogyha egy kisgyereknek gond van a lábával, és forditva kell húzni a cipőt, mennyire biztos a gyógyulás?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook