Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha egy kisgyereknek gond van a lábával, és forditva kell húzni a cipőt, mennyire biztos a gyógyulás? fórum

Ha egy kisgyereknek gond van a lábával, és forditva kell húzni a cipőt, mennyire biztos a gyógyulás? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
49. DODICA (válaszként erre: 43. - Elviracska)
2007. máj. 23. 09:12

Hmm... Ahogy olvaslak, kísértetiesen hasonlítanak az általad írtak a fiam esetével. Csak őt ugye az ortopédiáról elhajtották.(Másfél évesen berendeltek minket vidékről reggel 8-ra, aztán du. 16-kor kerültünk sorra, mert elvesztették a papírunk, s már zárni készültek. Iszonyat volt. Végül gyorsan le is kavart az idegbajos doki.) Ami segítség jött, az mind a etőből, meg szerencsére apum gyógyászati segédeszközforgalmazó, így a munkatársai értenek ehhez.


Nálunk 10 hónaposan állt fel, de csak bőven másfél éves kora után indult el. Akkor is nagy terpeszben, s rémesen beeső lábakkal. Borzasztó látvány volt...Ezért is furcsállom, hogy még nem hallottam a ti módszeretekről.

Mindig merev, magas szárú cipő és szandál lett csináltatva, kifejezetten a saját méreteire, mindig léptetős kivitelben(ellenkező irányba dőlt) s mindbe került a Guy Capron betét (én nagyon szeretem, esküszöm rá, tényleg jó dolog, ha rendesen meg van csinálva), amit oldal jól felnyomkodtak, túlzottan is, hogy ne engedje bedőlni a bokáját, tartson. A legutolsó tornacipő is ilyen volt nálunk elindulásától kezdve.... Ma még mindig nagyon odafigyelünk rá, s kell is még kicsit javítani, de ahhoz képest, ahonnan indultunk, látványos a fejlődés, javulás, s ki fogja ezt már nőni, azt hiszem. (Állítólag minél idősebb, s erősebbek a tartóizmok, annál biztosabb a teljes gyógyulás, akár gyógymódok nélkül is, de persze nagyon jó az, ha a szülő időben figyel, s nem csak a feltűnően csámpás gyerekére, hanem mindre. Megelőzhető pl. egy felnőttkori gerincprobléma...)


Ha látod, hogy van javulás, akkor bizonyára maradtok ennél a fordított cipőnél, de (félre ne érts! csak javaslat, hátha tudok segíteni) szerintem járj utána, hátha létezik kényelmesebb megoldás is. Ha érdekel, meg tudom mondani, hol lehet ilyen betétet szerezni, avagy milyen dőlt talpú cipő, hol, stb....

48. DODICA (válaszként erre: 47. - Icus)
2007. máj. 23. 08:59
Már felvenni se nagyon tudnám, szerintem. :) De 2 percen belül bele is bolondulnék. Pl. begörcsölne a lábam, ami már attól is előfurdul, ha egy cipő túl szoros keresztben.
47. Icus (válaszként erre: 38. - DODICA)
2007. máj. 23. 07:44
Legjobban, ezt úgy tudod érzékelni, ha felveszel egy bakancsot, fordítva és sétálgatsz benne a lakásban. Bár nem tudom, a te lábfejed mennyire áll kifelé. De, ha átlagos, akkor már 10 perc után érzed, hogy "húz szét" a lábad. Ezt nem tudom másként leírni.
46. Icus (válaszként erre: 39. - Elviracska)
2007. máj. 23. 07:42
Volt olyan eset, hogy megállítottak, és megakarták fordítani a gyerek lábán a cípőt! Vad, iden anyuka a kislányával. Amikor mondtam, neki, hogy én direkt adom rá a gyerekre fordítva, nézett rám mintha a Marsról jöttem vola.!
45. Icus
2007. máj. 23. 07:41
Nem dongaláb az biztos, mert nekünk még gyógycípőt sem írt ki a doki, Azt mondta, az csak a "dongalábasoknak" jár. Jó minőségű, magasszárú, keménykérgű talpbetétes cípőt kell venni, ennyi a titok. Sosem felejtem el, de el is tettük a nagyfiam első cípőjét, 1993-ban vettük 1.900,.ft-ért.
44. mongi (válaszként erre: 43. - Elviracska)
2007. máj. 22. 22:45

Értelek,igazad van.

Bocsi,hogy beleszóltam,mert nem olvastam el az előzőeket,ahol biztos le van már irva,hogy nem fejlődési rendellenesség.Tényleg teljesen más a dongaláb.

43. Elviracska (válaszként erre: 42. - Mongi)
2007. máj. 22. 21:31

Ez nem dongaláb...

Az teljesen más...


Nem a lábfej van befelé fordulva,hanem csak befele lépik ,az teljesen két külön dolog...

Ha áll ,vagy ,ül ,vagy bármi nem látszik semmi ,csak ahogy elindul...

A dongaláb viszont már eleve látszik,hogy befelé ,vagy éppen fölfele van fordulva...

42. mongi
2007. máj. 22. 21:20
Ha befeléfordul a lábfej,akkor dongaláb a hivatalos neve.
2007. máj. 22. 21:11

Egy éves 3 hónapos volt mikor elindult ..azóta ...


Szerencsére jól viseli nincsen gond ..már az furcsa neki,ha nincsen cipő a lábán...


Nem tudok semmilyen hivatalos nevet :(((Nemmondta a doki...

40. DODICA (válaszként erre: 39. - Elviracska)
2007. máj. 22. 21:07

Köszi a gyors választ.


Mióta kezdtétek ezt? Mennyi idős is a kicsi? Hogy viseli? Van ennek a betegségnek valami hivatalos neve?

39. Elviracska (válaszként erre: 38. - DODICA)
2007. máj. 22. 21:05

Nekünk,ahogy elkezdett lépegetni már akkor kiderült,hogy rosszúl teszi a lábacskáit...:(((


AZonnal el is vittem ortopédiára ,és egyből ahogy járatta a doki ,mezitláb ,meg cipővel megálapitotta,hogy gond van nagyon...:(((

Ekkor rákérdeztünk a párommal,hogy mi a gond ,hogyan tovább...???

Erre ő azt válaszolta,hogy egy gyógymód van rá,hogy ,éjjel nappal ,kemény száras kiscipőt forditva kell ráadni,és folyamatosan menjünk ellenőrzésre...


Én nagyon bizakodok a javulásban ..e hónap végén még fölkeresünk egy ujabb ortopédust ,szeretném hallani az ő véleményét is...


Ez igy,hogy forditva viseli a cipőt nem engedi,hogy a kislába befele forduljon ...ezért kell fűzős ,száras ,és kemény sarkú cipőre szükség...

38. DODICA (válaszként erre: 37. - Elviracska)
2007. máj. 22. 20:58

:((((


Hihetetlen... Leginkább az, hogy még sose hallottam erről a módszerről, de nem is találkoztam még cipőt fordítva viselő gyerekkel.


Tényleg ez a legjobb módszer? Kegyetlennek tűnik.... Mi a titka? Hogyan hat? Tudtok erről mesélni nekem kicsit?

De tény, ha ez így van (még fel kell ebből kicsit ocsúdnom:) ), ennyi áldozatot mindenképp megér!! Ne is törődjetek senki beszólalásával! Tudjátok a magatok igazát, az a lényeg!

Én meg jobbulást kívánok minden kicsinek!

37. Elviracska (válaszként erre: 34. - DODICA)
2007. máj. 22. 20:52

SZióka


Pedig sajnos ez a gyógymódja ,hogy helyre tudjon jönni a kis lába...

Ez ,hogy forditva viseljük a cipőt amióta járni tud ,éjjel nappal...:(((

36. Elviracska (válaszként erre: 35. - Icus)
2007. máj. 22. 20:50

Igen nekünk is folyton,beszolnak,hogy forditva van a cipőnk...az elején nagyon zavart,de most már rájöttem,hogy jobb nem idegeskedni ,meg könnyebben kezelni ezeket a dolgokat,mert a gyerekem egézségéről van szó,és nemérdekel semmilyen beszólás...

Még olyan tapasztalatom is van ,hogy szembe jövök összesugtak,és hallhatóan osztották,hogy nézd az anyuka forditva húzta a cipőjét a gyereknek....Hát mit mondjak erre,talán semmit....


Reménykedni tudok csak,hogy talán nekünk is helyre jön ,és többet nem kell forditva viselnie a cipőjét...

Nekünk még éjjelre is kell húzni,úgyanugy forditva,nagyon sajnálom szegénykémet ,mert borzalmason kényelmetlen lehet:(((

35. Icus
2007. máj. 22. 19:03

Nekünk nagyon bevált!


A fiamnak annyira befele állt az egyik lába, hogy amikor szaladt rá lépett és elesett!


Nekem már akiságyban feltünt, hogy a gyereknek befele áll a lábfeje, mivel azonban én is "csámpás" vagyok, azt mondta az orvos volt kire ütnie.


Csak nem nyugodtam és elvittem az ortopédiára, ahol az orvos azt mondta, adjam rá fordítva a cípőt. Az utcán hülyének néztek, de nem érdekelt, 4-5 éves korára rendbe jött. Nem azt mondom, hogy most nem áll befele a lábfeje, időnként rá kell szólni, hogy figyelj a lábtartásodra, de aki nem nézi annak fel sem tűnik.

34. DODICA
2007. máj. 22. 10:57

??? Én még ilyesmiről nem hallottam, s el se tudom képzelni, hogy fordítva hogyan lehet ráadni cipőt gyerekre.


Viszont fiammal nekünk is sok probléma volt, iszonyat későn is kezdett el járni, borzasztó szerencsétlenkedve, irtózatos lábtartással. Vittük az Ortopéd klinikára, de onnan "kedvesen" elhajtottak. Kikötöttünk a Petőben, oda járt éveken át. Nagyon sokat segítettek, megtanítottak egy csomó lábtornára, amit feltűnés nélkül, játékosan tudtunk otthon is alkalmazni. Közben folyton csináltattuk a gyógycipőket. Nekünk a Guy Capron betétek jöttek be (ami a saját lábára készül), a léptetős cipőkbe/szandálokba is tetettük. Ma már gyakorlatilag semmi gond, persze a betét/gyógycipő még marad egy darabig, biztos, ami biztos. Pár éve ennek esélyét se láttam. :)

33. 54ec386d0c (válaszként erre: 32. - Elviracska)
2007. máj. 22. 09:41
nekünk a kórházba nem mondtak semmit az első orthopediai szűrésen mondták a jobb lábfej befelé fordult ekkor volt a lányom 3 hónapos kapott már akkor egy "cipőt" (BEBAX) mikor már felállt kopott (TIPEX) cipőt 1 évesen azt monta az orvos korigálodott jav: forditott cipő controll panasz esetén talán a mi esetünkbe nem volt olyan súlyos atornat ma is tornásszuk
32. Elviracska (válaszként erre: 31. - 54ec386d0c)
2007. máj. 21. 08:40

Van ismerősőm ,kik 6 hónaposan fedezték fel ,hogy a kisfiuknak probléma van a lábával,sőt még olyan is van kit két évesen vittek először,és nagyon nemtudtak rajta segiteni ,mert azt mondták már műtét kell ehez,igaz ez súlyosságtól függ....:(((


Ezt nekünk már a korházban mondták ,ezért furcsa nekem,és rögtön cselekedtünk is...


Igen van olyan ,hogy ,kinövi ,ugymond,de legtöbb esetben ,gyógyitás nélkül nem orvosolható...

31. 54ec386d0c (válaszként erre: 24. - Elviracska)
2007. máj. 20. 09:11
olyan szinten nyugodtam bele,hogy most is gyógytornászunk . tud ő szépen menni ha akar . a barátnőm kisfia is befelé rakta a lábát mikor kicsi volt most már ifjú felnőtt és talán a hiúság is segít már nem úgy lép
30. Elviracska (válaszként erre: 28. - Csepke2005)
2007. máj. 19. 09:31

Szia


A kislányomnak nekem is dongalába volt ,úgy született,de 5 napos korában már begipszelték,6 hónapon keresztül ,és minden rendben van szerencsére..


Te nem vetted észre hamarább?Nem segitett senki idejében rajta?

2007. máj. 18. 18:43
Egy nagyon jó sebészt én is tudok ajánlani. A férjem lábát ő hozta rendbe, amikor Egomban el****ták. A neve Hidas Péter. Ha valakit érdekel telefonszámot priviben tudok küldeni. Egy próbát megér, hogy ő mit mond rá!
2007. máj. 18. 18:11

Sziasztok!

Nekem a kisfiam 9 éves és kétoldali dongalába van.

Javaslom nézzetek be az alábbi oldalra nagyon sok mindent meg tudtok a dongalábról annak fajtáiról mert sajnos nem csak "sima" dongaláb van amit tornával lehet rendbe hozni hanem olyan is amit csak többszörös műtéttel.

[link]

Nagyon sokat használ a lábnak az úszás, masszázs, gyógytorna.

Ildi-Viki neked javasolnám, hogy újra nézesd meg a lányod lábát és irass fel neki gyógycipőt. Már lehet olyat kapni amiről senki nem mondja meg, hogy nem normál cípő. Ha gondolod tudok Bp-i cipész címet adni.

Ha bárkinek kellene ortopéd orvos, vagy cipész akkor annak megírom.

Kati

27. Elviracska (válaszként erre: 26. - Wecca)
2007. máj. 18. 09:12

Szia


Nagyon hálás vagyok minden jó tanácsért ,le is jegyzetelem és alkalmazni fogom....

Mégegyszer köszönöm szépen...

26. Wecca
2007. máj. 17. 18:52
Szoktasd rá és figyelj oda, hogy a két térde között üljön! Sarok ülésben ülve a két lába közé csusszanjon be a popsija. A lábfeje a földön kiegyenesedve van így, ez jó neki, legalábbis a lábizmának, a babádnak az elején még nem biztos, hogy tetszik. Érted, hogy melyik ülést "mondom"? Mindjárt megkeresem a szakszerű leírását.
25. Wecca (válaszként erre: 22. - Elviracska)
2007. máj. 17. 18:46
Lúdtalpnak írtam, de a lábfej izmait erősítik, nektek is ez kell. Vegyél tüske labdát! Nem tudom hol laksz, Budapesten több játékboltban is lehet kapni, valószinűleg vidéken is, de az tuti, hogy bárhol lehet kapni kutyának, macskának való játékként tüskelabdát bármelyik kisállatkereskedésben. Azzal maszirozzátok a talpait úgy, hogy előre-hátra tologatjátok a talpával a labdát. Fogd meg a lábfejét és csináld vele (2 talp, 2 labda!)Boka gyakorlatokat végezzetek: bokahajlítás előre, hátra (pipa, spicc a cikkben), oldalra fordítása a lábfejnek. Ezt te csináld a gyerek lábfejével. A híd és a sorompó felemelés is jó gyakorlat.
24. Elviracska (válaszként erre: 23. - 54ec386d0c)
2007. máj. 17. 14:54

És te belenyogodtál???

Nem vitted tovább orvoshoz ,vagy valami más kivizsgálásra?

Hisz 7 éves ,és már erősödtek nagyon a csontok,valószinű,hogy már nem lehet nagyon segiteni rajta...



Én nagyon aggodok,és csak két éves lesz a fiam ,de mindent megmozgatnék,hogy rendbe jöjön,folyamatosan ,érdeklödök..és most ujra ajánlottak egy másik ortopédust,és talán reménykedek ő többet fog mondani...

2007. máj. 17. 14:01
az én kislányomnak is befelé áll a lábfeje most 7 éves mikor kicsi volt kapott spéci cipőt biztos segített de teljessen nem hozta rendbe. most is állandoan rá kell szólni figyeljen ,hogy lép.
22. Elviracska (válaszként erre: 20. - Wecca)
2007. máj. 17. 12:17

Szia


Elolvastam a cikkedet ,de ez a lúdtalpról szól ,nekünk teljesen más a problémánk..

Valóban jó dolgokat ir ,és jók ezek a tornásztatások ,de ehez már egy kicsit nagyobbacska gyerek kell,mivel mi még nemvagyunk két évesek sem...

Ha véletlenűl találsz még a gondunkal kapcsolatos cikket ,szivesen elolvasnám...


Mindenképpen nagyon köszönöm neked..

21. Elviracska (válaszként erre: 20. - Wecca)
2007. máj. 16. 11:57

Nem gond ,mikor mejd megjelenik...


Mindenképp köszike nagyon...

20. Wecca
2007. máj. 16. 06:24
Még ellenőrzés alatt van, nem tudom így el tudjátok-e olvasni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook