Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha az albérlő nem fizet, mit tehetek? fórum

Ha az albérlő nem fizet, mit tehetek? (tudásbázis kérdés)

2013. aug. 24. 08:43
Szerencsére a munkáltatóm könyvelője nem küldte el az adóbevallásomat és most így be lett vallva az albérlet és adózok is utánna.Már mehet a bíróságra is.Mivel van adójóváírás,családi kedvezmény és nem is keresek sokat,9600 ft az adója.Viszont a szerződésben az szerepel,hogy ez a bérlőt terheli.Így még hozzáadhatom a tartozáshoz
2013. aug. 22. 11:52
Hála az égnek,ezek 1 éve kiköltöztek,csak a nő beteg lett,a pasi pedig azóta nem fizet.A nő áprilisig fizette a tartozást,de sajnos,ő haldoklik,a fickó pedig,mivel illegáris lakó volt,ki akarja húzni magát a felelősség alól.A párom azt mondja,hogy átmegy Polgárra és megtapossa,de én csitítom,mert csak neki lenne belőle baja.
16. györfi rózsa (válaszként erre: 6. - O.melinda)
2013. aug. 21. 15:04

Szia!

Nem irigyellek, lehet ezt az összeget már elbukod! Ráadásul nem mehetsz be a saját lakásodba, mert a bérlő feljelenthet! Érdemes lett volna hivatalosan kiadni a lakást, akkor most nem volnál ilyen nagy bajban!

15. kszb (válaszként erre: 12. - O.melinda)
2013. aug. 21. 14:53

ezt csak átmenetileg lett volna szabad hagynod... de erre már te is rájöttél. 1-2 hónap, és nem tovább, ha minimálisan sem törleszt neked... Sajnos most te fizetheted az ő élete nyomorának az árát.

Beszélj egy ügyvéddel. Ha pedig a jóindulatodnál vezérelve fogadtad be, akkor lehet szó se lesz albérleti díjról, csupán a felhalmozott rezsi tartozásról....

2013. aug. 21. 14:51
mostmár én is okosabb vagyok,de ővelük kapcsolatban nem tudom,mire számítsaak
13. tixtina (válaszként erre: 10. - Kszb)
2013. aug. 21. 14:48

Ez a legtisztább-mi is úgy adtuk ki a lakásainkat,hogy ide jönnek a számlák,és befizetjük csekken-amit minden hónapban bemutatunk a bérlőknek.

Így biztos,hogy be van fizetve.

2013. aug. 21. 14:47
Nem volt neki hová menni a gyerekkel,a férje kidobta.A gyerek a fiamnak barátja volt és osztálytársa,sajnáltam őket kitenni.Mindig ígérgették,hogy tartozásrendező hitelt intéznek,adósságrendezési támogatást az önkormányzatnál,stb.Ennyit a jóindulatról.Igaz,a sors megverte őket,de talán nem véletlen
11. Rita 72 (válaszként erre: 1. - O.melinda)
2013. aug. 21. 14:47

Ha bíróságra mész, nem az lesz a tárgyalás témája, hogy Te adóztál vagy sem.

Ettől csak akkor kell tartanod, ha a volt lakód megfenyeget, hogy feljelent az adóhatóságnál.


Egy ismerősöm kiadta az árverés alatt lévő házát, és a lakói felhalmoztak egy csomó tartozást, és még ezt-azt el is vittek a házból, amikor kiköltöztek.

A bíróság kötelezte az albérlőket a tartozás megfizetésére.

És az, hogy az ismerősöm fizetett-e adót, szóba sem került.

10. kszb
2013. aug. 21. 14:45

Én is évekig laktam albiban. Nálam minden tulaj a saját címére kérte az albi számláit is, az elszámolásnál pedig havonta elém tette azokat, és az alapján fizettem ki őket neki (ő előre befizette, és azután rakta elém amikor megbeszéltük, h találkozunk) + az albérleti díjat. NAV felé senki nme jelentette le, h én az albérlője vagyok, de ők is korrektek voltak velem, én meg miért ne lettem volna az? Amúgy, ha nem fizettem volna, mivel hivatalos szerződés nme volt, simán kipakolhatott volna, mondván, h önkényes lakásfoglaló vagyok. Gondolom a törvény így nem mellettem állt volna.

Ezt én sem értem, h hogy tud vki ilyen rezsi tartozást felhalmozni??? Hogy lehet ezt hagyni? Ez sok hónap nemtörődömsége.

2013. aug. 21. 14:38

Nem igazán értem, hogy tud egy albérlő ekkora tartozást felhalmozni???

Én is laktam fiatalon albiban évekig, de nálunk halálpontosan (volt, hogy napokkal előbb is) jött a főbérlő a bérleti díjért és a rezsiért. Talán ezért is tudott átverni, nem kicsit, mindig elhittem, hogy ennyi, meg annyi a rezsi, és közben a másik lakásából való rezsi jó részét is én fizettem.

Tessék szerződést kötni, bejelenteni, és adózni, és akkor lehet pereskedni!

2013. aug. 21. 14:34
Ráadásul majdnem egy évig még az előző tulajnak fizette az albérletet,mert nem volt teljesen kifizetve a lakás
2013. aug. 21. 14:33

Azt hiszem,nemrég volt téma a Naplóban.

A minap néztem meg a videót.

Tanulságos.

Az a baj,hogy a törvény a bentlakókat védi,a birtoklót-hiába nem ő a tulaj -sajnos:((

2013. aug. 21. 14:30
Ő sem tudja bizonyítani,hogy fizetett,Egyébként közel 500000 tartozása van,amit az én fizetésemből vonnak le
5. terek (válaszként erre: 1. - O.melinda)
2013. aug. 21. 14:27

ha nem adóztál akkor lehet rosszabbul járnál a bírósággal mint ha hagynád az egészet. biztos, hogy meg fognak bűntetni.

keress fel egy ügyvédet és kérd ki a tanácsát

4. 32fab46f2a (válaszként erre: 1. - O.melinda)
2013. aug. 21. 14:24
A kauciót visszaadtad neki? Mert ha nem, akkor az fedezi a tartozása egy részét.
2013. aug. 21. 14:22

Szia!


Ha nem hivatalos albérlő volt, akkor én nem biztos, hogy perelnék...Gondolj csak bele...amit fizetett Neked albi díjat azt Te bejelentetted? Adóztál utána? Csúnyán megbüntethet a NAV...

2. agis
2013. aug. 21. 14:21
Ha volt szerzodes, de nem adoztal a berleti dij utan, nem feltetlenul a birosag a legjobb otlet.
2013. aug. 21. 14:07

Volt egy albérlőm,aki nagyon sok közüzemi számlát gyűjtött össze.Közjegyzőhöz fordultam,de ellentmondással éltek.

A Tiszaszolgban ügyvéd előtt elismerte a tartozását.

Nem hivatalos albérlő volt,szerződés volt,de nem volt bejelentve,viszont a siját illegárisan beköltöztette a lakásomba.Ezért kérhetek-e plussz bérleti díjat tőle?A bíróságon,ha perré alakul,nekem mennyit kell fizetnem,mikor látom a pénzem?Érdemes-e elkezdeni?Lesz-e tárgyalás,vagy csak a bizonyítékokat kell benyújtani?Kérhetek-e költségmentességet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook