Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem enged be az albérlő a lakásba. Mit tehetek? fórum

Nem enged be az albérlő a lakásba. Mit tehetek? (tudásbázis kérdés)

1 2
36. petrikek (válaszként erre: 34. - Michelle.r)
2011. dec. 5. 19:44
Én adózok bőségesen ingatlan bérbeadás után. Persze engem is megfenyegetett. Erre következő alkalommal az adófolyószámlámat a kezébe nyomtam. Bár nem tudom mit gondol, mivel számlát is kapott (már amikor fizetett)...
35. petrikek (válaszként erre: 33. - B4c06bc553)
2011. dec. 5. 19:43
Végül férjem felhívta, hogy kihívja a rendőrséget (ismét), hogy kicsit nézzenek körül a holmijában. Erre azonnal el akarta vinni a holmit. Pénze persze nem volt költöztetőre, így azt is mi fizettük. Annyit se mondott, hogy köszi.....
2011. nov. 7. 11:11

Mielőtt jogi tanácsokat osztogattok, nem árt belenézni a törvénybe, ott pontosan le van írva, milyen jogai és kötelezettségei vannak a tulajdonosnak, illetve a bérlőnek.


Enélkül, a tulajdonos könnyen birtok háborítást követhet el. És persze ilyenkor derül ki, hogy nem bölcs dolog nem hivatalosan, nem adózva bérbe adni az ingatlant, mert évekre visszamenőleg büntetőkamattal megfizetni az eltitkolt adót valószínűleg több, mint benyelni az okozott kárt.

És ezt a bérlők is jól tudják.

33. b4c06bc553 (válaszként erre: 31. - Petrikek)
2011. nov. 7. 10:26

Nem akadályozhat meg abban, hogy a saját lakásodban éld az életed. Jelenleg nem tudod, mivel ott vannak a bútorai. Hívd fel, és írj egy levelet neki (biztos van egy címe, ami nálad megvan). Nem érdekes, hogy nem ott tartózkodik, ha egy tértivevényes levelet írsz és ha nem veszi át, attól még érvénybe lép minden, ami abban szerepel! Mond el és írd meg neki, hogy mennyi időt adsz számára, hogy elvigye a cuccait, amennyiben nem viszi, akkor te beteszel mindent egy raktárba, vagy bérelsz egy garázst, és csak akkor fog hozzá jutni a saját dolgaihoz, ha kifizeti a tulajnak a bérleti díjat.

Viszont el kell gondolkodni rajta, hogy fog-e menni érte, nehogy felesleges költségbe verd magad.

32. 6187eb1c9a (válaszként erre: 31. - Petrikek)
2011. nov. 7. 07:43
Őrülj neki,hogy otthagyta,az enyém teljesen kiürítette a bútorozott lakást,az utolsó kanalat is elvitte:(
2011. nov. 7. 04:35

Sziasztok!

Nálunk bonyolódik a helyzet (lejjebb röviden a tört.). Bérlő kiköltözött (valakihez) és az összes ramatyát otthagyta, hogy majd ha bérel lakást akkor elviszi. Ennek kb egy hónapja. Ügyvéd szerint felelős őrzés terhel vagy mi, viszont zálogjogom is van addig amíg a tartozását nem fizeti ki. Tegnap felhívtam, hogy kiteszem az utcára a cuccait, vigye ahova akarja. Erre megfenyegetett, hogy akkor feljelent a rendőrségen. MÉg a végén én leszek bűnöző egy ilyen miatt.

30. csgybzs (válaszként erre: 23. - Szakalyadri)
2011. okt. 13. 08:08

Ebben igazad van. Bár nekünk mindkét félről szerencsés az eset. A főbérlő nagyon messze lakik, akkor találkoztunk vele össz-vissz mikor megegyeztünk. Ő kap minden csekket, kifizeti és utólag utaljuk. A lakásra vigyázunk, csinosítgatjuk. Igazából meg tudom érteni az aggodalmát a főbérlőknek, de én nem tudnám elképzelni, hogy a nyakamra járjanak (de az is igaz, hogy ha nem ilyen beállítottságú lennék és az egészet lelaknám, akkor meg.... hja..... gáz)

Mi azt is megbeszéltük, hogy cserélhetünk-e zárat, mit lehet alakítani a lakáson.

29. 91d4989ab9 (válaszként erre: 11. - B4c06bc553)
2011. okt. 12. 20:46
sajna nem igy vannak ezek a dolgok
28. 91d4989ab9 (válaszként erre: 5. - 83e25137af)
2011. okt. 12. 20:43
sajna nem igy van:(
27. Ditta67 (válaszként erre: 26. - 6187eb1c9a)
2011. okt. 12. 18:45
Kedves.De aki ilyen az vissza is fog jönni.Eljöhet még a Te időd,csak így tudod-e bizonyítani a tartozást?
26. 6187eb1c9a (válaszként erre: 25. - Ditta67)
2011. okt. 12. 18:37
Nehogy azt hidd!Leszámolt a munkahelyéről,külföldre ment,a lakáskulcsot bedobta a levelesembe...
25. Ditta67 (válaszként erre: 24. - 6187eb1c9a)
2011. okt. 12. 18:18
Na erre jó a közjegyző.Az adatai alapján meg tudod találni és a munkahelyén a tartozását levonathatod per nélkül.
24. 6187eb1c9a (válaszként erre: 4. - Györgyi 63)
2011. okt. 12. 18:14
Ugyanígy jártam én a vízzel,közel 200000ezret kellett fizetnem a hideg és a meleg vízért,mert csak egy köbméter volt bemondva,ám az én lakóm köddé vált.Egyszerűen kiköltözött...
23. szakalyadri (válaszként erre: 22. - Csgybzs)
2011. okt. 12. 17:00

Szerintem ez csupán megegyezés kérdése,eleve ilyen szabályokat állítottunk fel.

Azt azért megjegyzem hogy az elmúlt 3év alatt szinte baráti viszony alakult ki,sőt volt olyan hogy a saját otthonunkban aludt a bérlő mert ragasztót nyomott az exe a zárba és este 10kor már nem találni lakatost:DDDDD

Ez most sajnos olyan világ hogy nagyon oda kell figyelni rá kit engedsz be a lakásodba:((

22. csgybzs (válaszként erre: 19. - Szakalyadri)
2011. okt. 12. 13:26
Azért ez nem mindig naívság... Én pl. nagyon nem örülnék, ha a főbérlő minden hónapban a nyakamra járna.
2011. okt. 12. 13:08
Egyszer olvastam egy cikket, tippek voltak benne főbérlőknek, akik nem tudják kitenni a lakót, bár nem ez a kérdés, de még jól jöhet, szóval: A főbérlőnek nincs joga per nélkül kitenni a lakót, és bemenni sincs joga, ha nincs otthon a lakó. Viszont azt ajánlják egyszerűen szereltesd le a bejárati ajtót, javítattás címén, vagy az egyik nagy ablakot, mert az a ház része és az a te tulajdonod, amit bármikor karbantarthatsz, kicserélhetsz...hamar üres lesz a lakás:)
20. Ditta67 (válaszként erre: 14. - Petrikek)
2011. okt. 12. 12:18

Ha közjegyző előtt írod,per nélkül kiteheted!

A közjegyző sem kér többet,mint az ügyvéd!

19. szakalyadri (válaszként erre: 4. - Györgyi 63)
2011. okt. 11. 19:37

Te most ezt komolyan mondod??????????

Egy éve nem jártál a saját lakásodban???

Én felmegyek minden hónapban,ott fizet és adja át a feladóvevényeket.

Ne haragudj,de hogy lehet ennyire naív valaki????

Hogy menj be?-tulajdoni lap és rendőrség!Így!

2011. okt. 11. 19:22

ablakot meg ajtót kell festeni

ismim így tette ki az albérlőit akit egyébként még a törvény is védett, talán valami szociális munkás ment ki megnézni Őket és mondta a tulajnak, hogy tél előtt nem teheti ki őket, a tulaj meg ablakfestét néven leszedte az ablakokat és az ajtókat

ki is költöztek

2011. okt. 11. 19:15
Mi is albérletben lakunk most.A tulaj soha nem akar bejönni a lakásba,illetve ha hoz finom sütit vagy vmit,akkor persze behívjuk :)) De ő egy angyal,ilyen albérlet a földön nincs :)) Sajnos csak két részletben tudjuk a díjat fizetni neki,de belement,pedig nem kevés pénz a mai világban.Zárat nem lenne pofán az ő lakásán cserélni... Sőt,én az is megkérdeztem,mikor függönyt cseréltem.
2011. okt. 11. 19:08

a tegnapi Fókuszban volt egy fiatal nő , aki hasonló cipőben járt...



kiderült, közjegyzői okiratba kell foglaltatni a bérleti szerződést, és akkor van csak joga a tulajnak kilakoltatni a lakóját! Különben nincs joga még a saját tulajdonába se bemenni, mert a bérlőt megilleti a birtokvédelem lehetősége.

15. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 3. - Nagyon genyó)
2011. okt. 11. 19:07
:DDDDD
14. petrikek (válaszként erre: 13. - Sort)
2011. okt. 11. 18:54

Na, én meg így jártam:


Bérleti szerződés idén 06.14-én (évek óta adok ki lakást, eddig soha semmi gond nem volt). 1 havi kaució, a rezsit én fizetem, utólag számolunk el.

A bérleti díjat soha nem hozta időben, a rezsi összegét sem. Hívogatni kell, fenyegetni, könyörögni stb. Na ebből gondoltam elég. A bérleti szerződésben 30 nap felmondást kötöttünk ki írásban. A felmondást megírtam, átadtam neki 09.01-én. Aláírta. Persze nem költözött ki. Hívtam 1-én, ígérgetett. Ma odamentem, rendőrt hívtam.... A rendőr előtt megállapodtunk, hogy e hét pénteken 10-ig kiköltözik, egyébként a rendőrség kilakoltatja (akár ma is kilakoltatta volna)- jelenlegi tartozása 100000 ft.

Nagyon kell vigyázni. Megéri a szerződést ügyvéddel megiratni, nem csak letölteni egy szerződés mintát a netről.


Ennél persze bonyolultabb a dolog, de vázlatosan ezek a tények. Ha

13. Sort (válaszként erre: 1. - Györgyi 63)
2011. júl. 20. 19:49
Menj oda, lehetoleg ne egyedul, hanem ket nagydarab csaladtaggal. Lehetoleg amikor nincs otthon. Csereltesd ki a zarat, es kerj szamlat a lakatostol, mert bizony annak a munkanak a koltsege is ot terheli. Olvasd le az oraalasokat. Szamold ki mennyi a hatralek. Aztan zard be az ajtot, es hagyj ott egy levelet, melyben azonnali hatallyal felbontod a berleti szerzodest. Ird ra mennyivel tartozik, es kozold vele, hogy amennyiben egyuttmukodik, ertsd elmetek egyutt a szolgaltatokhoz, es ott kifizeti a valos oraadatok alapjan a hatralekot, akkor te is egyuttmukodsz, es beengeded a lakasba, hogy osszeszedje a cuccait. Csak igy lehet, kulonben belekeveredhetsz egy tobb evig huzodo polgari peres ugybe, melynek a vegen ugyan jon a vegrehajtas, de addigra az alberlodnek mar semmi nem lesz a neven.
2011. júl. 20. 19:00

Van szerződés?

Van hátraléka?

2011. febr. 1. 15:00

Mi az, hogy TE mit tehetsz?

Te azt teszel, amit akarsz! A te lakásod!

Ő csupán bérli tőled. Ő csak abban az esetben cserélheti le a zárat, ha azonnal neked is ad kulcsokat! A tudomásod nélkül neki ezt tilos és szerződés ellenes, nyugodtan mondj fel neki!

A bérlőd hamis adatokat diktál be (tartozást halmoz fel), kicseréli a zárat, ezáltal meggátolja, hogy te a tulajdonodba bejuss - azonnali hatállyal felmondást von ez az eset maga után.

Amit írt Olgi - semmi köze a bérleti viszonynak ahhoz, hogy gyereke is van! Ez az ő gondja! Nem kell a gyerekre tekintettel lenned egy csalóval szemben!

2011. febr. 1. 14:26

CSak óvatosan!

Mindenképp menj be a lakásba. Beszélj meg vele egy időpontot, ha nem enged be hívj lakatost!

Én fél éve szívtam meg, mert az albérlőink is mindig kevesebbet diktáltak be, mint kellett volna.

DE ha gyerek is van, nem lesz egyszerű kitenni őket :(

2011. febr. 1. 11:33
Van bérleti szerződésetek? Írtatok bármilyen papírt, amikor kiadtad neki az albérletet?
8. Pancsika37 (válaszként erre: 4. - Györgyi 63)
2011. febr. 1. 11:11

Milyen jogon cseréli ki a zárat???

Biztos hogy sántikál valamiben, szerintem nem a valós adatokat diktálja be. Valahogy be kell jutnod, ha kell rendőri segítséggel. Vagy cseréld ki a zárat!!

2011. jan. 31. 20:20

1,Alapból szerintem egy albérlő,nem teheti meg,hogy kicseréli a zárat.

2,mivel én is laktam albérletbe,a főbérlővel közösen olvastuk le az órákat,közösen számoltuk ki mennyi az annyi!Minden hónap 5-én.

3,fúrasd szét a zárat és cseréld le Te,akkor nem tud bemenni,

4,tartok töle arra játszik,hogy gyerekkel úgy sem teszed ki bármi is történik.

5,nem tudom be vannak e jelentve oda,van e szerződés,de ha van nyoma menjél oda rendőrökkel.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook