Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha átvernek internetes adás-vételi portálon(apród) 2700 Ft miatt ha feljelentem történik bármi is? fórum

Ha átvernek internetes adás-vételi portálon(apród) 2700 Ft miatt ha feljelentem történik bármi is? (tudásbázis kérdés)

11. gyöngyszemü (válaszként erre: 6. - Ubi pretium)
2014. ápr. 28. 21:06

Én is épp pár napja jártam így elküldtem a csomagot ő meg megígérte hogy este már utal is.. igyekeztem mert megkért hogy a kisfiának szeretné húsvétra(játék)De ő azóta sem fizetett, mivel én ajánlva adtam fel megnézettem a postán hogy átvették e már a csomagot mert állította hogy még nem jött meg. Várta, rákérdeztem.... óó igen épp ma dobták be az értesítőt, majd ma átveszem.... Mondtam neki küldje a pénzt mert tudom hogy pár napja át vette a csomagot! Azóta se híre se hamva a volt A..ódon feljelentettem csak azt tudták javasolni hogy forduljak a rendőrséghez és ők segítenek kiadni az adatait. Nem fordulok a rendőrséghez nem ér annyit az egész cécó, de bosszantó hogy hogy lehet valaki ennyire

gerinctelen, és ezt nem büntetik, de ha el veszek egy zsömlét azért lecsukhatnak...

A lényeg hogy nyomozgattam utána a neve és emilje alapján, az összes hirdető oldalon megtalálható, és még vélemények is vannak hozzá hogy nem fizet nem elérhető...... ami pedig pozitív hozzá szólás az gyanúsan az ő hirdetései más néven... :-(

2014. jan. 17. 15:43
Sajnos nem sok..
2014. jan. 17. 12:42
Én 30,000,-Ft miatt mentem a rendőrségre... előre utalás, adás-vétel. A vett holmi nem érkezett meg. A rendőrök néhány napra hazaküldtek, mert ugye lehet, hogy közbe jött neki valami, egy héttel később vették fel a jegyzőkönyvet. Akkora számlaszám gondolom megszüntetve, a telefonszám már nem élt. Ezt követően két hét múlva felhívtak a rendőrségtől, hogy az ügy most került nyomozati szakaszba, de ugye ők már nem tudnak tenni semmit. Ez kb két és fél hónapja volt, azóta csönd van, még a végzés sem ért ide.
8. Regin_a (válaszként erre: 6. - Ubi pretium)
2014. jan. 16. 21:33

Olvastam valahol, ennyi

Lehet kibukik hogy rendszeresen csinálja, volt rá példa.


Hogy találna meg a rendőrség egy kismotort, rendszáma sincs?

És mégis lebukott egy becsületes közúti ellenörzésnél ahol a váz számot leellenőrizték

7. jstefan (válaszként erre: 1. - 7ff5dc369b)
2014. jan. 16. 20:45
Ha a csaló profi akkor soha nem tudják beazonosítani! Adás-vételt személyesen ajánlatos lebonyolítani amikor átadod az árut,és megkapod a pénzt,vagy fordítva.Még ebben az esetben is ajánlatos óvatosnak lenni hogy az üzletfeled nehogy egy bűnözői falka legyen,vagy hamis legyen az áru, vagy a pénz.Amikor naponta van ebben a kis országban 10-15 rablás ajánlatos óvatosnak lenni,még az ilyen kicsi adás-vételeknél is!!!
6. ubi pretium (válaszként erre: 5. - Regin_a)
2014. jan. 16. 19:32
Amiből ügy nem lesz....Esetleg akkor,ha az elkövetőről kiderül,hogy ezt folyamatosan csinálja.
2014. jan. 16. 19:21

Valahol olvastam

bejelentést lehet tenni a szabálysértő lakhelye szerinti jegyzőnél és neki intézkednie kell

/hogy mit hogyan , nem tudom/

Merthogy 50ezer alatt az ilyen "csak" szabálysértés

2014. jan. 16. 17:47
Nem lesz belőle semmi sajnos :( Tanulópénz.
2014. jan. 16. 14:11
nem én jártam igy egy ismerős, és ő mondta hogy holnap megy a rendőrségre. Mondtam neki,y hogy fölösleges, de kiváncsi vagyok rosszul gondolom e.
2. EsztyMorgan (válaszként erre: 1. - 7ff5dc369b)
2014. jan. 16. 14:10
Ha tudod bizonyítani,h igen.. te elutaltad a pénzt akkor talán igen. De 2700ft-ért én biztos nem szaladnék a rendőrségre. Engem is már vertek át... mindig azt mondtam,h költse koporsószögre! Már emiatt nem veszek semmit apródon.. inkább a facebookról szoktam: van egy ilyen adok-veszek oldal. Ott személyesen is megnézhetem,h mire adok pénzt.
2014. jan. 16. 14:08
Ha átvernek internetes adás-vételi portálon(apród) 2700ft miatt ha feljelentem történik bármi is?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook