Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha állandóan alacsony a vércukor szint, és jelentős mellette a túlsúly, mit lehet tenni? fórum

Ha állandóan alacsony a vércukor szint, és jelentős mellette a túlsúly, mit lehet tenni? (tudásbázis kérdés)


1 2
23. a9986bef96 (válaszként erre: 2. - Mese)
2010. jún. 20. 20:20

Bocsánat,nem akarok kekec lenni,de az 1,5 lehetett mérési hiba is.Nekem egyszer volt 1,9,de akkor nem láttam már semmit,és csak azért tudtam mérni,mert már nagyon rutinos vc-mérő voltam és csak azért nem kaptam pánikot ijedtemben,mert már gyakorlott rosszullevős voltam,így higgadt fejjel nyomtam be a cukros lötyiket és amit csak találtam kitapogatva...

Neked is az segíthet,ha elkezdesz napi 5-6x alacsony GI-s ételeket enni.

Amúgy ha ennyire alacsonyak lennének mindig a cukraid,annak más,általában tumoros oka kell legyen.Nem hinném,hogy ne foglalkoznának vele.Ha már régóta ez van,akkor pedig tumor kizárva.

22. Pirosalma (válaszként erre: 20. - A9986bef96)
2010. jún. 20. 20:17
Vannak szélsőséges esetek, ezeket el kell tudni különíteni a többitől.
21. a9986bef96 (válaszként erre: 13. - Katinkaboszi)
2010. jún. 20. 20:16
Ő cukorbeteg,úgyhogy az más...Mesének ez nem az igazi,kifejezetten megnehezíti a helyzetét...;)
20. a9986bef96 (válaszként erre: 18. - Pirosalma)
2010. jún. 20. 20:15
Nah,Alma!Témánknál vagyunk...Mi is a megoldás arra a piszok IR,reaktív hypok,hyp.ins-re?Látod emiatt nem látok tisztán.De...bele ne menjünk itt...:D Majd.;)
19. a9986bef96 (válaszként erre: 1. - Mese)
2010. jún. 20. 20:14

Nekem is ez volt a gondom túlsúly nélkül.Olyan szinten,hogy engem diabetológián rendeztek,de nagyon egyszerű megoldással ám...Simán közölték,hogy meg ne merészeljek hízni,mert tuti cukorbeteg leszek.Na,akkor van még egy kis időd neked is...:)

Szóval...

Napi 5-6x egyél alacsony GI-s ételeket és bizony le kellene fogyni...:S

18. Pirosalma (válaszként erre: 12. - Futóbajnok)
2010. jún. 20. 20:04
Most is nagyon jól igazodik, azért csökken le így a vércukra...
2010. jún. 20. 19:57
Amúgy visszagondolva, utólag azt látom, az csak egy ürügy volt a diétázás ellen, hogy én azért nem tudok lefogyni, mert nekem alacsony a cukrom, tehát kénytelen vagyok édességet enni, ezzel meg lehetetlen lefogyni. Ördögi kör, minél többet eszel, annál közelebb kerülsz a cukorbajhoz. Ez épp olyan, mint az alkoholimus, vagy a cigi.
16. Katinkaboszi (válaszként erre: 7. - Mese)
2010. jún. 20. 19:47

próbálj vinni magaddal egy kisebb dobozban párolt zöldséget és lehet rátenni mindenféle dolgokat, hogy más íze egyen és nem und meg :)

joghurtot, kefirt, majonézt, zacsis salátakeveréket, ezt este elkészíted, be a hűtőbe és másnap bárhol bekaphatod.

2010. jún. 20. 19:46
Tehát diétázni kell ilyenkor. Én leszoktam a sok cukorról, helyrejött a cukrom...
14. mese
2010. jún. 20. 19:45
Köszönöm az eddigi jó tanácsokat!:)
13. Katinkaboszi (válaszként erre: 8. - Mese)
2010. jún. 20. 19:45

a keresztfiam felnőttként cukros lett.


Azt mondta a dokinő, mikor elengedte, hogy ha érzi, esik a cukra, akkor vagy egy pohár tej, vagy pár szem szőlőcukor, esetleg ha egyik sincs, akkor egy pohár kóla.

2010. jún. 20. 19:44
tehát, attól nem kell tartani, hogy ha nem eszel többé sok édeset, akkor elájulsz, bekómázol... igazodni fog az inzulintermelődés a szervezet igényeihez. Kevesebb szénhidrátot kevesebb inzulinnal is le tud bontani...
2010. jún. 20. 19:43

nekem is alacsony volt a cukrom.

De nem is orvos hozta rendbe, hanem asszisztenső barátnőm.


Elmondta, hogy 3-4 óránként egyek, de keveset és lehetőleg sok gyümölcsöt és zöldséget.

Most azt csinálom, hogy reggel bőségesen reggelizem, ez van 7-kor, 10-kor egy szelet, csak egy szelet jóreggeltet, 13 órakor ebéd, de semmi kenyér, vagy hús, csak zöldség, bármilyen formában, 4-kor vacsi, egy doboz joghurt.

8 körül pár falat sós és utána már semmi.

Nem mondom, hogy nem eszem édeset, de csak akkor, ha nagyon kívánom és abból is diétásat.


próbálkozz ezzel.

Fogyni csak akkor tudsz, ha nagyon akarsz és nem az édesség utáni vágyad erősebb.

2010. jún. 20. 19:43
Mi a diagnózis?
2010. jún. 20. 19:43
A cukrod meg normalizálódni fog, szinte magától. Nyugi, ha diétázni kezdesz, sem lesz gond, mert ez is úgy működik, mint mikor raktároz a szervezet: észleli, hogy kevesebbet eszel, és így kevesebb inzulin fog termelődni, mert nem viszel be olyan sok cukrot.
8. mese (válaszként erre: 6. - Futóbajnok)
2010. jún. 20. 19:39
de aza poén, hogy nem is vagyok édes szájú! azóta eszek csokit, mikor érzem, hoyg ájulás környékez...
7. mese (válaszként erre: 4. - Futóbajnok)
2010. jún. 20. 19:38
az a baj, hogy össze vissza eszek, a felborult napirendem miatt, főtt ételt, egyhéten ha egyszer juttatok a szervezetembe.. alapvetően jó az étvágyam, de nem mondanám, hogy tömöm magam.. az én problémám étkezéssel inkább az, hogy este jutok ételhez, egész nap a rohanásba alig eszem...
2010. jún. 20. 19:37
Le kell szokni az édességről. Bármi áron. Schobert Norbitól tudom ezt, hogy valaki minél többet eszik belőle, annál több inzulinja termelődik, és gyorsabb a cukor lebontása. Végül felmondja a szolgálatot a hasnyálmirigy, mert nem fogja győzni termelni a sok inzulint, ami a sok édesség lebontásához kell.
5. mese
2010. jún. 20. 19:36
sajnos az a baj, hogy a mai orvosok nem nagyon fogalkoznak kellő képp a betgekkel.. kicsi korom óta járok a problémámmal orvososkhoz, de csak annyit mondanak fogyjak le, és koplaljak.. de hogyan, ha a vércukrom mellet képtelenség koplalni? Felháborít, milyen nem törődöm orvosok vannak.. csak annyit mondtak, a hasnyálmirigyem rengeteg inzulint termel, és kész... fogyjak le, drasztikusan, keményen koplaljak.. ezzel elküldenek...
4. futóbajnok (válaszként erre: 1. - Mese)
2010. jún. 20. 19:34
Nem tudom. Nálam is ez volt a helyzet, bár én sok édességet ettem, napi szinten. És megfigyeltem, minél több édességet eszem, annál alacsonyabb az éhgyomri vércukor. Először azt hittem, jó lesz, ha eszem édeset, de ez egy ördögi kör. Te sokat eszel?
2010. jún. 20. 19:31
Orvosi ellenőrzés mellett nagyon jól lehet fogyni.
2. mese
2010. jún. 20. 19:31
Nekem van ilyen problémám, az orvosok nem foglalkoznka vele, mindig elküldenek... Nagyon nagyon alacsony a vércukor szintem, volt már 1.5-is, és alig éri el étkezés után is a normál értéket... Hatalmas túlsúllyal rendelkezem pechemre, és ennek ellenére csak a csoki, és cukros dolgok azok, amik kicsit helyre hozzák a vércukromat.. Fogynom kellene, de így hogyan?
1. mese
2010. jún. 20. 19:29
Ha állandóan alacsony a vércukor szint, és jelentős mellette a túlsúly, mit lehet tenni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook