Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha a gyermek betölti a 3. életévét, az óvoda köteles azonnal felvenni? fórum

Ha a gyermek betölti a 3. életévét, az óvoda köteles azonnal felvenni? (tudásbázis kérdés)


2011. jún. 25. 22:38

ovodai felvétel szabályai

ezt linkeld be a keresőbe és kiadja a jogszabályt


egyébként, ha a védőnőtől kérsz papírt, akkor köteles felvenni év közben is, de indok lehet bölcsődei felvételre is szeptembertől, ha ez jól megírja neked a védőnő...

2011. jún. 25. 21:43

Nem kötelező felvenni 3 éves kortól a gyermeket óvodába.

Évközben is lehet kezdeni óvodát, de többnyire az úgy lehetséges, hogy a 3. évet megelőző beiratkozásnál jelentkezni kell az óvodába. Ott felveszik előfelvételesnek, tartják a helyét.


Tehát neked a mostani májusi beiratkozásnál kellett volna beiratnod a kisfiadat. Erről sajnos lemaradtál.


Év közben, ha nincs férőhely, nem kötelező felvenni. De akkor próbálkozni kell másik óvodával. Vagy kicsit "sírni" a vezető óvónőnek. Mert ha nagyon akarja, azért felveheti. Járj a nyakára! Jobb ötlet, mint egyből a jegyzőhöz fordulni.Mert ha helyhiány miatt utasították el, akkor mehet a jegyzőhöz... de minek!

2011. jún. 17. 11:19
nem kötelesek felvenni...enyémet is lazán elutasították azzal hogy helyhiány...a szomorú hogy"elvileg küldenek ki értesítőt"amit meg lehet fellebbezni egy bizonyos határidőn belül,én nem kaptam értesítőt s mikor bementem az ovodába közölték sajnos nem tudnak segíteni két héttel előtte volt a fellebbezési határidő.Az értesítőt ajánlottan küldték én még ajánlott szelvényt sem kaptam.Vittem a beíratásnál munkáltatói igazolást is hogy dolgozom az se számított...oldjam meg...Most dolgozom és itt a két gyerek akire anyósomék szintén munka mellett vigyáznak és jövő szeptemberig mikor már négy és fél éves lesz a nagyfiam meg kell oldanom az Ő és az egy évvel fiatalabb gyermekem felvigyázását ugy hogy mindenki dolgozik a családba...
2011. jún. 17. 11:03
Már májusban be kellett volna íratni, hogy 3 évesen bevegyék. Felénk legalábbis ez a protokoll.
2011. jún. 17. 10:58
Köszönöm a válaszokat. Az a nagyobbik probléma, hogy a szülésem után 2hónappal megszűnt a munkahelyem. Tehát nekem még munkát is keresnem kell, de hiába találok ha nem veszik fel sehová a gyerekemet. És így ugye a folyamatosságom is ugrik...
6. c42aaaac41 (válaszként erre: 3. - Mandula71)
2011. jún. 17. 10:54
Nem köteles az óvoda felvenni 3 éves kortól!Az enyémet sem vették fel 2 intézménybe sem.Csak protekcióval kaptunk helyet.
2011. jún. 17. 10:53
5 éves kortól kötelező bármilyen oktatási intézménybe felvenni a gyereket.Itt csak a helyhiányon múlik minden,hogy kit mikor vesznek fel és hova.
4. gne2 (válaszként erre: 2. - Agnik1)
2011. jún. 17. 10:43
Így van, fel kell vegyék év közben is, ha dolgozol. Az én lányom is év közben kezdte az ovit, nem volt semmi gond.
3. Mandula71 (válaszként erre: 2. - Agnik1)
2011. jún. 17. 10:33
Amennyiben van munkahelyed és te a GYES lejárta után visszamész dolgozni, az óvoda köteles felvenni a gyereket. Az egy dolog, hogy nem szeretik év közben, pláne nem a tanév végén, de ez nem szerelem kérdése.Fordulj az önkormányzat jegyzőjéhez.
2011. jún. 17. 10:18
Kisfiam jövő április 30.-án tölti a 3.életévét. Most beszéltem az óvodával ahová majd íratni szeretnénk, mondták, hogy semmi gond. Jövő áprilisban menjek és írassam be, és akkor szeptember 1.-től kezdhet. Csakhogy nekem április 30.-ával letellik a GYES-em, bölcsődébe pedig nem vették fel. A kérdésem tulajdonképpen az lenne, hogy ilyen esetben mi a teendő? Vagy a bölcsődének kötelező felvennie május 1.-től?
2011. jún. 17. 10:16
Tudnátok nekem segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook