Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha a 2 hónapos kisfiam felcseréli a nappalt az éjszakàval, hogy tudom én visszacserélni? fórum

Ha a 2 hónapos kisfiam felcseréli a nappalt az éjszakàval, hogy tudom én visszacserélni? (tudásbázis kérdés)


15. Roni24
2009. aug. 6. 23:09

Szia Moncsy!


Úgy látom csupa jókat mondtak eddig a lányok, az én tapasztalataim is hasonlóak!

Szerintem egyátalán nem cseréli fel az éjszakát a nappallal, nagyon kicsi még ahhoz, mondhatni még azt sem tudja fiú-e vagy lány! :D Még csak most fogja megtanulni mikor van éjjel, és nappal, de ez sokáig is elhúzódhat, ne aggódj miatta! Mégha már kialakul is a rendszere, akkor is lesznek majd olyan tényezők, ami miatt felborul 1-1 napra, de ez teljesen normális!

Ilyen picinek csak néhány dolog miatt vannak ébren, éhség, pisi-kaki, pocifájás, de a nap nagy részét átalusszák. Nagyon rövid ideig tudnak ébren lenni!

Az én kislányom éjszaka mindig mellettem aludt, és ha felsírt, csak cicit nyomtam a szájába! Nem feltétlenül evett, de azonnal visszaaludt! Sosem gyújtottam lámpát, soha nem keltem fel, csak a szájába nyomtam a cicit és szépen visszaaludt. Így én is jobban tudtam pihenni, és ő se ébredt fel teljesen! Hajnaltájban kellett csak pelenkát cserélni. HA kakis éjjel, persze cserélj alatta pelust, de ne beszélj hozzá, és próbáld meg minél gyorsabban, hogy ne ébressze fel teljesen a saját sírása!

Egyébként a sólámpa egy nagyon jó dolog, az se baj, ha egész éjjel fel van kapcsolva, a fiam is, és a lányom is úgy aludt éjszaka az első néhány hónapban, nem volt semmi gond belőle! Észre se vették mikor már egyátalán nem égett a lámpa!

Ami még nagyon fontos, nappali altatásnál, soha ne sötétíts be neki, és ne lábujjhegyezzetek, ne suttogjatok, hogy jajj, nehogy felébredjen! Így fogja megtanulni, hogy nappal zajok vannak és világos, éjszaka pedig csend, sötétség és nyugalom! Amiatt se aggódj, hogy a zajok miatt nem fog nappal aludni! Meg fogja szokni! :)

Sok sikert!

2009. aug. 6. 23:02

Sziasztok.

Nálunk is bevált a sólámpa és a teljes nyugalom.Ha felébredt csak az érzést kapta,hogy biztonságban van.Apának sem engedtem,hogy beszéljen,gügyögjön neki.2 hetes korától átalussza az éjszakát.Este 8.30-tól reggel 8-ig.

Védőnéni szerint azért ehhez szerencse is kellett.:)

13. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 12. - Sylvia81)
2009. aug. 6. 22:54
Én sem csomagoltam, ha nem volt muszáj.:)
2009. aug. 6. 22:46
Ja, éjjel csakis akkor pelusoztam át, ha volt kaki.
2009. aug. 6. 22:45

Én anno muszáj voltam lámpát gyújtani az éjjeli szophoz, különben nem találtam el a mellbimbómat a mellbimbóvédővel, de egy sólámpát használtunk. Meleg narancs fénye van, nagyon megnyugtató a kicsiknek. Éjjel mindig hagytam aludni, viszont nappal 3óránként ébresztő volt. Így tanácsolta a védőnénink.

Érdekes, hogy nem nagyon volt éjjeli balhés, pedig nagyon hasfájós volt...

2009. aug. 6. 22:39
Nálunk amíg picik voltak a lányok, az vált be, hogy a fürdést kitoltuk este 9 körülre, utána nagy zabálás és elég jól bírták az éjszakát. Napközben amennyire csak tudod, tartsd ébren, vagy rövidek legyenek az alvási ciklusai (1-2 óra). Éjjel pedig én az éjjeli lámpát +ban letakartam egy kendővel, hogy kevesebb fényt adjon és nekem többen tanácsolták, hogy éjszaka nem szabad (vagy csak nagyon halkan) beszélni a picihez, így hamar rájön, mi a különbség az éjjel és a nappal között...eltart egy darabig, de sikerülni fog. Kitartás!:)
9. k.tünde78 (válaszként erre: 6. - Moncsy85)
2009. aug. 6. 22:35
Ne legyen fény egyáltalán.Ezekszerint nem is nagyon éhes,lehet,hogy csak szomjas .
8. k.tünde78 (válaszként erre: 5. - Moncsy85)
2009. aug. 6. 22:33

Bizony Ő is "öregszik" és egyre többet lesz ébren.

Azt viszont nem írtad le hogy éjjel,hogyan viselkedik,mert a nappali tökre elfogadható.Viszont ne hagyd,hogy nappal egyhuzamban 4-5 órát aludjon.

2009. aug. 6. 22:31
szia én amíg ilyen kicsi volt 3 óránként ébresztettem enni nekünk kb. 3 hónapos korától állt be az alvás mert hasfájós volt így addig minden éjjel hajnali 4-5ig fen voltunk vele, próbáld meg lekötni a figyelmét ha érdeklődő tipus akkor lehet húzni nappal az időt, de túlzásba se vidd mert átfordulhat az ellenkezőjábe és olyan fáradt lesz hogy csak üvölteni fog :) hát nem egyszerű
6. Moncsy85 (válaszként erre: 4. - K.tünde78)
2009. aug. 6. 22:30
Csak nyammog a cumin ha felkel. Lámpát kapcsolok de az épp hogy ad egy kis fényt
2009. aug. 6. 22:27
Idáig olyan szépen aludt. Délután kb 1-5-ig aludt, 5-től játék, 7-kor fürdés vacsora és alvás. Most meg csak délután alszik kb 4 órát meg vacsi után 4-5 órát másnap 1-ig.
2009. aug. 6. 22:22

Drasztikusan hangzik,de próbáld nappal többször ébren tartani hosszabb időre(korának megfelelően).Éjjel pedig ne ugorj hozzá azonnal ha felsír.

Egyébként enni szokott felkelni éjjel????Lámpát kapcsolsz neki????

3. Pocok:) (válaszként erre: 2. - 9d6cbcbded)
2009. aug. 6. 22:21
Igaz igaz..és ne hagyd 2óránál többet aludni napközben egyfolytában,ha kell ébreszd fel!!Tuti!
2009. aug. 6. 22:19
Próbálj meg vele nappal többet foglalkozni, ne aludjon olyan sokat. Így talán elfárad estére...
2009. aug. 6. 22:19
Ha a 2 hónapos kisfiam felcseréli a nappalt az éjszakàval, hogy tudom én visszacserélni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook