Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha 8 évig nincs fizetve a Tb, kérhetik visszamenőleg? fórum

Ha 8 évig nincs fizetve a Tb, kérhetik visszamenőleg? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
59. globus (válaszként erre: 38. - _Berry_)
2017. jún. 13. 20:37
Miért kellene megúsznia? El lehet képzelni, hogy mindenki megúszni szeretné, de így nem működik. Éppen ez a baj, hogy alig van járulékfizető, többség elúszkál oldalvizeken. Nehogy már a devianciát támogassuk.
58. andi6020 (válaszként erre: 36. - _Berry_)
2017. jún. 13. 20:26
:DD
57. Nyamitörp (válaszként erre: 36. - _Berry_)
2017. jún. 13. 19:56

Az utazgatás nem mentesíti ez alól.

Külföldi munkavállalás esetén is úgy működik, hogy ha EU-s országban rendelkezik bejelentett állással, akkor azt elfogadják itthon is. EU-n kívüli országokban megfizetett biztosítás nem érvényes itthon. Tehát ha valaki pl. Németországban bejelentetten dolgozik, annak nem kell itthon is fizetni mégis ellátják, ha viszont pl. Amerikában dolgozik, akkor ahhoz, hogy itthon is jogosult legyen az ellátásra, ahhoz itt is fizetnie kell. Vagy legalábbis érvényes szerződéssel kell rendelkeznie.

56. Nyamitörp (válaszként erre: 1. - Aden)
2017. jún. 13. 19:52

Ki kell fizetnie visszamenőleg, plusz a késedelmi kamatot. Nekem azt mondta anno az ügyintéző, hogy lehet részletfizetést kérni, de azt általában 2-3 havi részletre bontják, úgyhogy nem érdemes kérelmezni (hacsak nem tudod kifizetni), ráadásul a részletfizetést jobban nyomon követik. Inkább kérjetek üres csekkeket és fizessétek, ahogy tudjátok (ezt is az ügyintéző mondta).

Ez úgy működik, hogy bemész a NAV-hoz és kötsz velük szerződést, akkor a NAV jelenti az OEP felé, hogy rendelkezel érvényes szerződéssel (ez általában pár óra alatt jelentkezik, de másnapra már biztos látszik a rendszerben) és onnantól kezdve jogosult leszel egészségügyi ellátásra, akkor is ha még egy fillért sem fizettél. Az orvos OEP rendszert látja, hogy jogosult vagy-e az ellátásra vagy sem. Azt, hogy tartozásod van azt nem látja, mert a tartozni a NAV felé tartozol.

55. globus (válaszként erre: 42. - Zebracsikó)
2017. jún. 13. 18:49

Éppen így van. Aki külföldre megy dolgozni, bemegy az OEP-hez - manapság NEAK-nak hívják-, közli a tényt, innentől itthon külföldi (kék) biztosítása van, két ország egymás között rendezi a finanszírozást ellátás igénybe vétele esetén. Amennyiben sehol nem fizet, akkor érvénytelen (piros) gomb világít.

Nehéz kimagyarázni a nemfizetést...

54. moonlight13 (válaszként erre: 47. - _Berry_)
2017. jún. 13. 17:53
Ez most olyan, mintha azt mondanád, hogy 30 évig nem voltam beteg, akkor 30 évig nem fizetem. Majd ha beteg leszek, befizetem. Nevetséges, amikkel érvelsz!
53. moonlight13 (válaszként erre: 36. - _Berry_)
2017. jún. 13. 17:49
Csakhogy ez nem így működik!
52. Yennefer (válaszként erre: 34. - Andi6020)
2017. jún. 13. 13:21

Az vót. Fájt is.


De sohatöbbévállalkozás... :D

51. syria (válaszként erre: 49. - _Berry_)
2017. jún. 13. 09:14

Álom, álom, édes álom! Ki és mikor fog merni az egészségügybe hathatósan beavatkozni?

A helyzet évtizedek óta fokozatosan romlik, de olyan óriási mértékre nem volt példa, mint az elmúlt bő öt évben.


Azt előre lehet tudni, hogy ki, mikor utazik, s kb. mennyibe fog kerülni. Ugyanez nem mondható el az egészségügyi ellátás igénybevételéről.

50. _Berry_ (válaszként erre: 44. - Simple)
2017. jún. 12. 09:46
És ez olyan, hogy ha mondjuk az éjszaka közepén rosszul vagy, akkor kimegy az orvos és pl. megállapítja, hogy vakbélgyulladásod van, akkor rögtön bevisz és meg is műt? Mert akkor igazad van, hogy nem akarsz + fizetni, ha a magánt meg tudod fizetni és ott megkapsz mindent.
49. _Berry_ (válaszként erre: 39. - A03dd05915)
2017. jún. 12. 09:30
Addig amíg valaki nem megy orvoshoz, addig nem hárít senkire semmit. Ha meg elmegy és nincs biztosítása, akkor a költségeket rá lehet hárítani. Mert ez kb. olyan, mint a közösségi közlekedés. Ott sem fizet az, aki nem utazik. Ez mindenkinek a saját felelőssége kellene, hogy legyen, hogy előre megfizeti, vagy majd utólag.
48. zebracsikó (válaszként erre: 47. - _Berry_)
2017. jún. 12. 09:26
Amíg nem mond le a magyar tb-rõl hivatalosan, vagy nem szünetelteti hivatalosan, addig kötelessége fizetni. Függetlenül attól, hogy hol él, mit csinál
47. _Berry_ (válaszként erre: 42. - Zebracsikó)
2017. jún. 12. 09:23
Aki utazgat és nem a hazájában van, az nem fog másik országban fizetgetni. Vagy van valami utasbiztosítása vagy nincs.
46. syria (válaszként erre: 6. - 5fd0bd70c7)
2017. jún. 12. 09:07

Azért, hogy ne járjon még pocsékabbul.

Húzós lesz akkor is, ha adnak részletfizetést, mert a kamatok nagyon tudnak hízni, ha befizetésről van szó.

Nem értem, hogyan képesek emberek (és azok rokonai) 8 évig elhanyagolni a hivatalos dolgokat.

45. Epresturmix (válaszként erre: 44. - Simple)
2017. jún. 12. 08:59
Aha, én meg veszek egy havi helyijáratos bérletet és majdnem ingyen utazom egész hónapban. :P
44. simple (válaszként erre: 35. - _Berry_)
2017. jún. 12. 08:22
Vannak magánkórházak, ahol ugyanúgy elvégzik a műtéteket, mint egy állami kórházban. Sőt, szerencsére egyre több ilyen van. Most egy olyan kártyát fogok venni például, hogy éves díjért cserébe majdnem minden vizsgálat ingyen van, plusz jár mellé az ügyelet is, bármi bajod van telefonálsz és azonnal jön házhoz az orvos.
43. simple (válaszként erre: 31. - Moonlight13)
2017. jún. 12. 08:17
De átgondoltam, pontosan tudom, melyik műtét hány millió forint. Szerencsére nekem nem csak ennyi megtakarításom van, úgyhogy nem vágna földhöz.
42. zebracsikó (válaszként erre: 38. - _Berry_)
2017. jún. 12. 06:41

Ha pedig más országban él, akkor megszüntetheti az itteni tb kötelezettségét, mert a másik országnak fizeti meg.


Teljesen járhatatlan út arra hivatkozni, hogy máshol élt vagy utazgatott és be se tette a lábát az országba. Még ha bizonyítani is tudná, nem fogadják el. Hivatalosan kell eljárni, nem megy ez csak úgy, bemondásra

41. zebracsikó (válaszként erre: 38. - _Berry_)
2017. jún. 12. 06:36

Ha magyar állampolgár vagy, fizetned kell. Függetlenül attól, hány napot töltesz el az országban, itt vagy -e ténylegesen, vagy utazgatsz pl.

Erre nem hivatkozhat.

40. 5236d12e25 (válaszként erre: 6. - 5fd0bd70c7)
2017. jún. 12. 06:26
Engem az, hogy a Nav hogy a búbánatba nem kopogtatott még?
2017. jún. 12. 01:42

Szerintem ezt nem büntetésként kell felfogni. Ez egy olyan kötelezettsége minden állampolgárnak, amivel hozzájárul a társadalom egészségének fenntartásához.

Vagyis, aki kihúzza magát ez alól a kötelezettség alól, azt a többi befizetőre hárítja. Felelősebben kéne gondolkodni/gondoskodni az egészségünkről.


Más kérdés az, hogy ezt hogyan használja fel a kormány, de a szavazásainkkal ez is rajtunk múlik.

38. _Berry_ (válaszként erre: 37. - Zebracsikó)
2017. jún. 12. 01:21
Nekem nem kell magyaráznod, az előtte lévő válaszomban írtam, hogy ha az ember magánorvoshoz jár és szűrésekre, akkor is történhet olyan eset, hogy műtétre szorul, ezért nem hülyeség fizetni. A válaszom arra vonatkozott, hogy ha már ilyen helyzetbe került a topikindító testvére, akkor esetleg hogyan úszhatná meg a több 100 ezres büntetést, ha úgysem járt az orvoshoz. Elvégre ha valóban utazgatott volna évekig, vagy élt volna valahol, akkor minek fizette volna?
37. zebracsikó (válaszként erre: 36. - _Berry_)
2017. jún. 11. 23:01

mert a társadalombiztosításnak ez a lényege: ha nem nagyon veszed igénybe, akkor is be kell szállnod a társadalom közös kockázatvállalásába.


Érdekes, azt még soha, senkitől se hallottam, hogy szeretné pl. az élete végéig heti háromszori dialízist magának kifizetni...vagy az infarktusa miatti szívkoszorúér-műtét költségét, vagy bármit.


Mondom ezt úgy, hogy jómagam is főleg magánorvoshoz járok, mert gyorsabbnak, hatékonyabbnak találom. De nagy sz*rban lennék pl. egy baleset miatti komolyabb ellátást igénylő csonttörésnél, hogy más nagy költségvetésű, krónikus betegséget ne is említsek.

Megvan ennek a tb-nek a helye az ember életében és tudomásul kell venni, hogy fizetendő.

Láthatjuk a fórumindító által vázolt helyzetben...

36. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Aden)
2017. jún. 11. 22:07
Indokolja azzal, hogy eddig utazgatott és nem volt az országban. Akkor meg miért, mire fizetne?
35. _Berry_ (válaszként erre: 18. - Simple)
2017. jún. 11. 22:04
Ez nagyon jó, hogy ilyen felelősségteljes vagy magaddal és szűrésekre jársz, de nem egy eset van, amikor valaki ezek ellenére is súlyosan beteg lesz, amihez már nem biztos, hogy elég a magánorvos, ha műteni is kell.
34. andi6020 (válaszként erre: 33. - Yennefer)
2017. jún. 11. 22:01
Az nagyon durván sok /hó.
33. Yennefer (válaszként erre: 1. - Aden)
2017. jún. 11. 21:37
bevasalják visszamenőleg. tőlem 156 ezret húztak be 1 év hiányosság miatt. (bár ez érdekes sztori volt de ez most nem ide tartozik) 30 ezrével tiltották a fizetésemből. mondjuk ezt a részletfizetést nem én kértem :D
32. moonlight13 (válaszként erre: 24. - Ikebana3)
2017. jún. 11. 21:35
Itt most nem a nyugdíjról van szó, hanem a tb-ről, amit most már a NAV intéz. És behajtják. Sőt, ha elvileg a számítógép kijelzi az egészségügyben, hogy nincs befizetve. Akkor is ellátnak, de utólag megfizettetik a kezelést, ha nincs befizetve a tb.
31. moonlight13 (válaszként erre: 18. - Simple)
2017. jún. 11. 21:31
Ezt szerintem nem nagyon gondoltad át. Nézd meg, hogy egy-egy műtétnek mennyi az ára egy magándokinál! Rögtön rámenne az ember összes megtakarított pénze egy-egy ilyen műtétre. Addig persze ez jól hangzik, hogy magándokihoz járunk mindennel, amíg valami drágább dologra nem kerül sor. (Ne kerüljön!)
30. forrest2010 (válaszként erre: 6. - 5fd0bd70c7)
2017. jún. 11. 20:48
5 évre visszamenőleg ! a többi már elévült :(
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook