Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha 4 órában dolgoztam 3 évig utána gyesen voltam ha visszamegyek 6 órába dolgozni mennyi szabadság jár nekem.? fórum

Ha 4 órában dolgoztam 3 évig utána gyesen voltam ha visszamegyek 6 órába dolgozni mennyi szabadság jár nekem.? (tudásbázis kérdés)

2011. márc. 22. 12:01

Amikor szültél és még maradt szabid, azok a napok+ a GYES első évére a munkaviszonyod alapján járó egy évi.

De ha pl.a szülés előtt voltál táppénzen és esetleg áthúzódik a következő évre a szülés, akkor más a helyzet. Minden függ a dátumoktól.

A szabadság napjainak számát nem befolyásolja, hogy napi 4, vagy 6, esetleg 8 órában dolgozol.

2008. szept. 3. 16:34
De az elmúlt 3 évre is jár visszamenőleg? Bocsi ha hülyeséget kérdeztem de 10 évvel ezelött amikor visszamentem dolgozni azzal kezdték hogy kiadták a (talán ) 60 nap szabit.Ilyen már nincs?
4. gabcsyka (válaszként erre: 2. - Ejmi)
2008. szept. 2. 15:45
Igy van, a szabi életkor utánjár, illetve a gyerekek után 2nap/fő, de csak az egyik szülő igényelheti. A ledolgozott napi-heti-havi óraszámnak semmi köze nincs hozzá.
2008. szept. 2. 15:43
4éve nov.-ben kaptuk egy 2és fél éves kisfiut nevelőszülőként, azonnal gyesre jöttem vele .Elötte 4 órában dolgoztam.Közben állapotos lettem és most fog letelni a gyesem a kislányommal.Kiváncsi lennék jár e nekem szabadság amit a gyes alatt nem vettem ki, vagy ilyen már nincs is ?
2. ejmi
2008. szept. 2. 15:41
Az életkorodnak megfelelően, ugyan annyi, mint ha 8 órában dolgoznál. Teljelsen minden, hogy 4-6-8 óra, a szabi ugyan annyi !
2008. szept. 2. 15:39
Ha 4 órában dolgoztam 3 évig utána gyesen voltam ha visszamegyek 6 órába dolgozni mennyi szabadság jár nekem.?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook