Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyulladt pattanásos arcbőr! fórum

Gyulladt pattanásos arcbőr! (beszélgetős fórum)


1 2 3
48. kiscsaj16 (válaszként erre: 45. - Arleen)
2009. júl. 19. 08:45
szia ezt az élesztős dolgot én is hallottam, de miért estére kell enni napközbenb nemszabad,nekem ugy mondták h 1/4 arányban kell fogyasztani 1 pici tejjel és ugy lehörpinteni :)
47. orsibigyu (válaszként erre: 45. - Arleen)
2009. júl. 18. 20:40

Szia!

Én is hallottam ezt, sőt azt is tudom hogy sok B vitamint tartalmaz ami segít a pattanások ellen,állitólag. De nem nekem. Nekem talán most a cink fog, mert egyszer rég szedtem és szebb lett az arcom, azóta viszont nem szedtem, ki tudja miért,s nagyon csúnya már, s kence nem segit. Bár nekem a nagy bűnöm a nyomogatás. De most azt is elhatároztam hogy leszokok róla.

46. Arleen
2009. jún. 2. 23:13
jah és azt még kifelejtettem h az élesztő szedésétől is lehet szebb a bőr?
45. Arleen
2009. jún. 2. 23:12

Sziasztok!

azt szeretném kérdezni, hogy az tényleg igaz h ha minden este eszek 1kis csipetnyi élesztőt az tisztíja belülről a bőrt és az is segít megelőzni a pattanások kialakulását? persze csak akkor lesz látható ha ezt hosszabb ideig folyamatosan csinálom?

köszi előre is a választ:)

44. kiscsaj16 (válaszként erre: 29. - Bianka3)
2009. jún. 2. 16:48
És te nem próbáltad ezt a sóoldatos lemosást? Én rendeltem sószappant és darabos kristálysót most szombaton hozza majd a nővérem már alig várom. Én külsőleg és belsőleg is fogom használni igy szerintem hatásosabb lesz :)))
43. vivili (válaszként erre: 42. - Orsikaaa)
2009. máj. 28. 11:06
Nekem nagyon tetszik, amit itt írtál. És van benne egy rész, amivel maximálisan egyet értek: minden nap kell csinálni a tartós eredmény elérése érdekében.
2009. máj. 25. 17:37
Én régen nagyon pattanásos voltam. Fej, hát mellkas. Évekig folyamatosan. Egyszer a suliba mondták, hogy fél év múlva táncolnunk kell az osztálynak ráadásul olyan ruhában amiben az ilyeneket nem lehet eltakarni. Nagyon megijedtem úgy gondoltam mindent megteszek h csökkentsem. Elkezdtem szoláriumba járni, minden reggel és este alkoholos tonikkal fertőtlenítettema bőröm, csökkentettem a dohányzásom, kerültem a sós mogyit, a csokit és az erősen fűszerezett kajákat, sok répát ettem és más zöldséget amibe sok az A vitamin. Lehet, hogy a nagyon akarástól, de táncra ami fél év múlva lett, mind eltűnt! Biztos vagyok benne, hogy azért mert nap mint nap betartottam ezeket és nem csináltam kivételes napot, hogy most valamit kihagyok (mondjuk egy bőrradírozást) és majd holnap megcsinálom. Mire elérkezett a tánc teljesen felszabadult voltam. Utána jutalmaztam magam persze csokikkal és olyan kajákkal amit szeretek, lustálkodva el-elfelejtkeztem a reggeli esti bőrtisztításról és csak néha csináltam. Azóta megint kezdtek kijönni a pattanásaim. Azóta is vannak, mert nagyon nehezen tartom be ezeket újra. Most elkezdtem megint és megint szépen javul a bőröm, de még nem az igazi. Szerintem akarat kérdése vagy nem tudom, de mikor évekig voltak pattanásaim édesanyám minden féle kence-ficét vett, de semmi nem használt. Lehet hülyeséget írok, lehet, hogy csak nálam vált be, de azért gondoltam leírom, hátha valaki hasznát veszi.
41. vivili (válaszként erre: 25. - Ekidli)
2009. ápr. 20. 08:59
Sziasztok, nekem két tinédzser unokahúgom van, akiknek nem akut módon, de egészséges tinédzser módjára vannak pattanásaik. Van a Babé-nak STOP AKN termékcsaládja kifejezetten a pattanásos, aknés bőrre kifejlesztve, náluk nagyon jó eredményt ért el. Képesek fél órával korábban felkelni és kezelni az arcukat, ahogy a nagykönyvben megvan írva, úgy használják: arctisztítás, tonizálás, ápolás. Azt hiszem ennek a termékcsaládnak van egy olyan krémje, ami kifejezetten a gyógyszerrel kezelt bőr ápolására van kifejlesztve. De mellékesen én is nagyon hiszek a belső tisztításban.
40. kigi
2009. ápr. 20. 07:22
Sziasztok!Én is régóta küzdöttem pattanásokkal, mert amikor abbahagytam a fogamzásgátlót, rá egy félévre nagyon durván pattanásos lett az arcom és a hátam. Próbáltam Normaderm-et, Skinorent, Zyneritet, nem segített. A bőrgyógyász azt mondta az egyetlen gyógyszer ami hat az a Roaccutan, de én azt nem akartam, mivel tesómnak sem segített tökéletesen, de mellékhatás az annál több volt... Most találtam rá a GIGI Derma clear maszkra és arckrémre, nagyon jó, lassan egy hónapja kenem, az arcomon azóta nem jönnek ki gyulladt gócok és a miteszerek száma is jelentősen csökkent. Ezt kenem a hátamra is, szerintem nagyon hatásos.
2009. ápr. 14. 17:29
Hogyan segít az A-vitamin a pattanásos bőrön? Úgy értem mit "tesz" belülről, hogy eltűnnek a pattanások?
2009. ápr. 13. 19:40
Mennyi az az A-vitamin mennyiség, ami már használ?
37. 27be861736 (válaszként erre: 36. - 562d797bf3)
2009. márc. 26. 10:07

az A vitamin???? az igen. Ő az egyetlen, aki belsőleg segíthet, ha már súlyos a helyzet. de A vitamin semmilyen ételben nincs akkora tételben, ami segítene. ráadásul általában csak az A vitamin elővitaminja található meg.

A tömény A vitamin kúra, az a roaccutan. Van egy ilyen topik is...

2009. márc. 25. 17:03
Az A-vitamin hatásos lehet pattanás ellen? Már minden tonikot, bőrradírt, egyebet kipróbáltam, de nem igazán használ. Volt, amelyiktől még több pattanásom lett. Gondoltam, hátha belsőleg kellene valamit.
2009. febr. 25. 16:00
nekem semmi sem használ.12 éve pattanásos vagyok.megszokja a bőröm 1-2 hét után az új termékeket,és visszaáll a régi kerékvágásba.KÍVÜLRŐL HIÁBA KENEGETI BÁRKI IS A GYULLADT BŐRT,MAX. HAMARABB LESZÁRAD A PATTANÁS.BELÜLRŐL KELL HELYREHOZNI A SZERVEZETET,MERT A KÜLSŐ SZEREK HASZNÁLATA EGY ÖRÖK MÓKUSKERÉK...GYÓGYSZERT KELL SAJNA SZEDNI...
34. diegóóó (válaszként erre: 33. - Gruul)
2009. febr. 2. 10:24
Lehet érdemes lenne bőrgyógyásszal megnézetni,hogy mi is lehet az.A teafaolaj szárít bár ha erőssen hígítod akkor sztem egy próbát megér.Baktérium és gombaölő hatása van...meggátolja,hogy továbbfertőződjön az arcod.
33. Gruul
2009. febr. 2. 09:46

Sziasztok!


igazából pattanásokkal már annyira nincs gond 4-5db van összvissz, viszont a két pofim-tól a halántékomig nincs pattanás viszont gyulladt vörös csunya a bőröm, a pórusaim nem is látszódnak ugyanilyen gyulladt pöttyöcskék vannak a homlokomon de ott már előfordul 2-3 pattanás.


mi lehet ez a gyulladás amitől a pórusaim se látszanak?


teafaolaj ez ellen is segithet?

2009. jan. 26. 17:03
Próbáltam a teafaolajat...az is hatásos volt.Ha kijött egy nagyobb pattanásom akkor hígitás nélkül ecseteltem csak a pattanást...egy nap többször és már másnapra nagyon sokat javult.Amúgy meg higitva használom...beleöntöttem egy üres tonikos üvegbe és vattával áttörlöm vele az arcomat.Ja és még egy ötlet: a Dermofil paszta, nekem az is segített.Esetleg élesztős pakolás.Az élesztőt összekevered annyi vízzel hogy kenhető legyen...esetleg egy pici citromlevet is tehetsz bele és ezt rákened az arcodra.Addig kell rajta hagyni amíg teljesen megszárad és mint egy bőrradírt ledörzsölöd az arcodról a maradékot pedig lemosod.A benne lévő B vitamin j tesz a bőrnek.
31. diegóóó (válaszként erre: 29. - Bianka3)
2009. jan. 26. 16:58
Nekem van ilyen sószappanom.Szinte bármilyen gyógynövényboltban kapható.Én is ott vettem.Kb. 1000 ft-ba kerül.Aki járt már tengerparton az biztosan észrevette,hogy a sós víz hatására kitisztult a bőre,ez is így működik!Előszőr rosszabodik a helyzet mert méregtelenít a bőr,kihozza a miteszereket,de ha kitartóan használod egy idő után nagyon szép lesz tőle az arc.
30. moncsicsi83 (válaszként erre: 29. - Bianka3)
2009. jan. 16. 22:05
Köszi
29. Bianka3 (válaszként erre: 28. - Moncsicsi83)
2009. jan. 11. 15:25
Szóval patikában lehet venni sószappant vagy sókristályt. Oldatot kell belőle készíteni, és ezzel kenni a bőrt naponta kétszer. Gyulladáscsökkentő, leszárítja a pattanást, egyensúlyba hozza a hormonháztartást. Kell egy kis idő, hogy a bőr hozzászokjon. Nem kell krémet használni utána. Állítólag jó.
28. moncsicsi83 (válaszként erre: 26. - Bianka3)
2009. jan. 10. 23:14
Ez patikában kapható, vagy otthon is össze lehet kotyvasztani ? :)
27. 5a5c6c6a02 (válaszként erre: 26. - Bianka3)
2009. jan. 10. 20:39
értem! hát nem tudom, még nem probáltam, serencsére nem pattanásos az arcom!
26. Bianka3 (válaszként erre: 24. - 5a5c6c6a02)
2009. jan. 10. 20:34
Nem szemcsés só, teljesen fel van oldva. Olyan, mint a sima víz. Persze a felsértett bőrt kicsit csípi.
25. Ekidli (válaszként erre: 1. - Gruul)
2009. jan. 10. 20:23

Én a helyedben legelőször elmennék börgyógyászhoz, hátha ő többet tud mondani. Ha nem, akkor kozmetikus, és utána kezelni ezekkel a szerekkel.

Unokatesómnak is ilyen volt az arca elég sokáig, aztán el kezdte kenni vmilyen Oriflames kenceficével hetente 2x, és nagyon szépen rendbejött!

24. 5a5c6c6a02 (válaszként erre: 22. - Bianka3)
2009. jan. 10. 20:23
erről nem hallottam, de hogy utána csípni fog az tuti!főleg ha szemcsés a só, és akkor felsérti a pattanást!
23. moncsicsi83 (válaszként erre: 22. - Bianka3)
2009. jan. 10. 20:04
Erről én még nem hallottam...
2009. jan. 10. 20:02
Valahol úgy hallottam sós vízzel (gyógyszertár) kell lemosni a bőrt. Kisebbek lesznek a pattanások. Ez igaz?
21. 5a5c6c6a02 (válaszként erre: 20. - Moncsicsi83)
2009. jan. 10. 18:38
tényleg, az nem jutott az eszembe!jo budos, de hatásos!
20. moncsicsi83 (válaszként erre: 19. - 5a5c6c6a02)
2009. jan. 10. 18:31
A naturlandos termékek jók. Ha nagyon csúnya esetleg sebes a pattanás, akkor még az aknezol is segíthet..
2009. jan. 10. 18:28

bocs moncsicsi nem neked akartam irni!

nem hiszem, hogy az alkohol jot tesz neki, mármint az aftershave!amugy még a szaliciles alkohol használ a naturland-tol amit a gyogyszertárakban lehet venni!főleg ha kitisztitod a pattanásokat és utána bekened vele!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook