Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyors segítség, praktikák ájulás után fórum

Gyors segítség, praktikák ájulás után (beszélgetős fórum)


22. moonlight13 (válaszként erre: 19. - Kata_88)
2012. nov. 25. 18:32
Neurológus látta már a lányt?
21. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Kata_88)
2012. nov. 25. 18:32
Nekem is volt alacsony vérnyomásom, de soha nem ájultam el attól. Azért szerintem nem ártana egy CT vagy MRI, mielőtt azt mondaná valaki, hogy ezzel így együtt kell élni. Eshet ugyanis úgy el a lány, hogy jól beveri valahová a fejét.... Ezt azért ettől komolyabban kellene venni!
20. 5146e98818 (válaszként erre: 1. - Kata_88)
2012. nov. 25. 13:42
Kávézzon napi kétszer.
19. kata_88 (válaszként erre: 18. - Hedi13)
2012. nov. 25. 13:39
Szia! 22 éves a leányzó, és nagyon jó barátnőm - ezért a nagyfokú aggódás. Ez természetesen a szülei részéről is megvan, csak ők több mint 200 km-re laknak a "kislányuktól", így csak a távolból tudnak aggódni érte. Persze, volt már több orvosnál is, de úgy néz ki, hogy ez talán alkati dolog lehet nála. Vékony, magas leányzó, szerintem ilyen testalkattal gyakoribbak az efféle panaszok.
18. Hedi13
2012. nov. 25. 13:20

szia! Nagyon sok fórumod van ebben a témában. Nem tudom hány éves a barátnőd, de a szülei nem aggódnak érte? Én biztos addig vinném a gyerekem orvostól orvosig, amíg ki nem derülne mitől ájuldozik gyakran.

Nem tudom mennyire állja meg a helyét az alacsony vérnyomás. Nekem is az, de egyszer nem ájultam el vele. Ez semmiképp sem normális.

A barátnőd addig menjen orvoshoz, amíg ki nem derül mi okozza ezeket az ájulásokat. Főleg ha ennyire gyenge utána. Ez nem játék. Jobbulást neki!

17. kata_88 (válaszként erre: 16. - 5bcf1b7c01)
2012. nov. 25. 13:16
Saját tapasztalat? :(
16. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 15. - Kata_88)
2012. nov. 25. 13:14
Ez sajnos így van...
15. kata_88 (válaszként erre: 14. - 5bcf1b7c01)
2012. nov. 25. 13:07

Nevetni fogsz, de pár hónapja egyszer már próbáltuk a parfümöt. :)

Mondjuk, igazából nem is az volt a baj, hogy nehezen tért magához, mert ez csak pillanatokaig tartott. Az volt a nagyobb baj, hogy semmi ereje nem volt utána.

14. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 13. - 5146e98818)
2012. nov. 25. 12:59
A parfüm is megteszi helyette.
2012. nov. 25. 12:40
Repülősó.
12. aa84065182 (válaszként erre: 10. - Zsuu:))
2012. nov. 25. 12:22
Hát igen, oda kell figyelni. Inni kell (!), és nagyon sokat, lehetőleg vizet. Ágyból, székből, guggolásból hosszú idő után nem csak úgy felpattanni, mert a vérnyomása ott marad, aztán lehet menni utána. Csak szépen, lassan.
11. Zsuu:)
2012. nov. 25. 12:05
Egyébként ha kérdésed van,nyugodtan írj üzenetet!
10. Zsuu:) (válaszként erre: 9. - Kata_88)
2012. nov. 25. 12:03
Például nem áll sokáig egy helyben a tűző napon...ilyesmik,amik tipikus "ájulást elősegítő" helyzetek.
9. kata_88 (válaszként erre: 8. - Zsuu:))
2012. nov. 25. 11:55
Mit értesz azon, hogy "minden külső tényező nélkül"?
8. Zsuu:) (válaszként erre: 6. - Kata_88)
2012. nov. 25. 11:50

Szerintem mindenképp keressen fel egy másik orvost is,mert ha már 2-3 alkalommal megtörténik az ájulás minden külső tényező nélkül,akkor az nem természetes és ez később csak rosszabb lesz.

Ez valószínűleg azért volt,hogy 10 perc után se tudott lábra állni,mert a vérnyomása még mindig alacsony volt.Tudni kell,hogy az ájulás azért következik be,mert nem kap elég vért az agy és a test "könnyíteni" akar saját magán,hiszen vízszintes helyzetben könnyebben tud keringeni a vér a testünkben.Normál esetben a keringés visszaáll 10 perc alatt az eredeti állapotába,de ez esetben az alacsony vérnyomás miatt az nem tud létrejönni.Ha már ez bekövetkezett,akkor a legjobb ha itatunk a beteggel egy kávét vagy valami magas koffein tartalmú italt.De még egyszer mondom,hogy nem élheti le így az életét,tehát mindenképp keressen egy másik orvost!

2012. nov. 25. 11:42

Szia,

a feje lentebb legyen a lábánál, ha a vérnyomása alacsony. Tehát igen, a lábait fel kell emelni jó magasra.

Nem tudom, mennyire rohamszerűen az ájulások, van-e ideje észrevenni magán a jeleket? (Szédülés, fúlzúgás, látászavar, légszomj?) Ha igen, akkor tanulja meg ezt a praktikát: az ujjait teljesen összekulcsolja, és az így összekulcsolt tenyereivel azt a tájékot nyomja erősen, ahol a nyaka és a tarkója találkozik. Ezt nem tudom jobban elmagyarázni, mutatni kéne, de talán így is érthető. Megnyomja jó hosszan, elengedi pár másodpercre, és megint megnyomja. Engem ez a módszer már többször mentett meg az ájulástól.

6. kata_88 (válaszként erre: 5. - Zsuu:))
2012. nov. 25. 11:37

A dokija szerint az alacsony vérnyomásra nem kell gyógyszert szednie, hacsak nem válnak nagyon gyakorivá az ilyesmi rosszullétek. Szerencsére erről azért nincs szó.

Kérdés, hogy más doki is ezt mondaná-e?


Ami a rosszullét utáni dolgokat illeti: láttam olyat, hogy kb. 10 perc fekvés és/vagy ülés után óvatosan felkelt, de gyakorlatilag nem volt ereje a saját lábán menni. Teljesen magánál volt, mindenre válaszolt, kommunikált, viszont gyakorlatilag lábra állni sem tudott.

2012. nov. 25. 11:32

Elsősorban keressen fel egy normális orvost,mert ez nem játék.Nagyon nem jó ha csak úgy néha elájul...ennek később komoly következményei lehetnek.Ha alacsony a vérnyomása akkor adjanak neki gyógyszert az orvosok,amit hasonlóképpen a vérnyomáscsökkentőkhöz,egész életében szednie kell.

Ha elájul,akkor az első számú dolog,hogy "sokk fektetésbe" tesszük,vagyis a lábait felemeljük.Jó esetben 1-2 perc után magához tér,ezután hamar azt mondja,hogy jól van és fel tud állni,de nem szabad hagyni,mert pár lépés után összeesne...a lényeg,hogy legalább 5-10 percet fektessük,aztán ültessük fel és úgyis maradjon 5-10 percet,aztán utána felállhat és segíteni kell neki az első pár lépés megtevésében,ha úgy látjuk,hogy egyedül is képes rá,akkor elengedhetjük.A tévhitekkel ellentétben a vízzel való lelocsolás vagy a pofozgatás semmit se ér.

2012. nov. 25. 11:08
Fektetés, hidegvizes borogatás, szellôztetés. A kávé sem árt meg ilyenkor.
3. kata_88 (válaszként erre: 2. - 9242a6388c)
2012. nov. 25. 10:55
Igen, ezt már sokan, sokszor mondtuk neki. Van amikor lecsúszik neki napi 2-3 liter, máskor még 1 is csak alig. Sajna.
2012. nov. 25. 10:10

Ha fekszik, a lábát fel kell emelni.

Az lenne a legjobb ha a barátnőd sok folyadékot inna, nem csak az ájuláskor, hanem általában.

2012. nov. 25. 10:07

Van egy barátnőm, akinek nagyon alacsony a vérnyomása és időnként vannak ilyen rosszullétei. Sokszor látta már doki, de igazából nem nagyon tudnak mit kezdeni vele. Alkati kérdés nála, hogy ilyen gyengécske, vagy nem tudom.

Szerintetek ilyenkor mivel tesz jót az ember?

Hagyni vízszintesben ott, ahol rosszul lett, míg valamennyire magához nem tér? Vagy inkább megpróbálni kicipelni a levegőre?

Ha fekszik, akkor a lábait felemelni? Vizes ruha? Vagy ha magához tér, akkor itatni inkább?

És hagyni feküdni sokáig, vagy pár perc után azért meg lehet próbálni, hogy legalább segítséggel fel tud-e kelni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook