Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


15981. Suzanna83 (válaszként erre: 15980. - Ditte 888)
2017. júl. 23. 16:58
De jó..hamarosan túl is leszel rajta. :) Szorítunk!
15980. Ditte 888 (válaszként erre: 15978. - Myocardium)
2017. júl. 23. 16:45
Igen már bent vagyok.15-óra kellett bejönni. Ami eddig történt: aláírtam egy csomó papírt,tájékoztatás,EKG,vérnyomás mérés,hő.Enyhe hashajtó ami cukros tömény szirup,és valami rágó tabletták,hogy a sziruptól ne fúvódjak fel.Este ugyan ez.Kaja már nincs,csak üres leves.Éjfélig tea.
15979. Suzanna83
2017. júl. 23. 13:56
Van arra vonatkozóan információja valakinek, hogy a császármetszésem (15 hónapja) akadálya lehet-e a sleeve-nek? Én azt gondolnám, hogy nem.
15978. myocardium (válaszként erre: 15976. - Ditte 888)
2017. júl. 23. 12:15
Szorítunk, minden rendben lesz! Te miért a sleeve-et választottad? Bent vagy már a kórházban?
15977. csillagpor118 (válaszként erre: 15976. - Ditte 888)
2017. júl. 23. 10:03
Minden rendben lesz,várjuk a beszámolót!:)
15976. Ditte 888
2017. júl. 23. 09:15

Sziasztok!

Végre eljött az én időm is,ma megyek be a kórházba, holnap sleeve műtét. (Ausztriában műtenek)Olyan sokáig vártam rá,remélem minden jól sikerül majd.Szorítsatok nekem.Amint tudok beszámolok nektek a tapasztalataimról.

15975. myocardium (válaszként erre: 15973. - Suzanna83)
2017. júl. 23. 07:57

Én már többször is végigolvastam az egészet, olyan inspiráló mindenkinek a története, és persze nagyon hasznosak a tapasztalatok, jótanácsok. Én is a sleeve mellett döntöttem, persze ezt nem kötöm azonnal a doki orrára, előbb tájékozódom mindenről, meg hogy ő egyáltalán mit ajánl. Tudom, milyen a sok bántó, rosszindulatú megjegyzés, és nyilván erre a műtét után is fel kell majd készülni, mert akkor biztosan az lesz a beszédtéma, hogy hogy tudtál ennyire lefogyni..

Lányok, ha nem túl indiszkrét kérdés..kinek hány mérettel lett kisebb a melltartó mérete? Nagyon deformálja a melleket ez a nagy fogyás?

15974. csaba72 (válaszként erre: 15973. - Suzanna83)
2017. júl. 23. 07:10
Nem kell az ilyenekkel törődni igen tudom,hogy az embernek elmegy még az élettől is a kedve de akkor sem szabad feladni.műtét után meg minden más lesz már te fogsz tündökölni és ezeket a gonosz embereket lefogod alazni. Nemfognak megismerni a fogyasod után...tegnao focin talalkoztam pár emberrel akikkel régen nem és hát ha azt mondom,hogy majdnem hanyatt vágták magukat nem is túlzok :-) volt aki nem is ismert meg úgy köszönt mintha idegennek köszönt volna vissza
15973. Suzanna83 (válaszként erre: 15955. - Myocardium)
2017. júl. 23. 01:06
Nagyon szépen köszönöm Myocardium! Szerintem kellett vagy egy hét, hogy végigolvassam a fórumot. :) Most már 100%ban biztos vagyok benne, hogy a sleeve-et tervezem. Meglátom, hogy az orvos mit javasol, tanácsol majd. Egy héten belül kiderül, hogy mikor repülök haza, alig várom, hogy időpontot kérjek. DM-be szeretnék menni. Egyébként 154 cm vagyok és 105kg. 34 éves vagyok és 17 éves korom óta szenvedek a súlyom miatt. Azóta folyamatosan bántanak mindenhol. Már volt, hogy haza sem mentem egy évig, mert mindig ilyeneket kaptam, hogy Vigyázzatok, jön a cunami! Mi történt veled, nagyon kikerekedtél? Ha ettem valamit: az jót tesz a fogyókúrának! Ilyen kövér még soha nem voltál! Nagyon elhagytad magad! stb. :( Nem bírom tovább! Egyszer 30kg-ot sikerült fogynom, de azt is napi 2-3 óra edzéssel edzőteremben, diétáztam, metformint szedtem és ez is csak 2 év alatt ment le. Soha nem voltam még 70 alatt. :(
15972. Bobe1977 (válaszként erre: 15971. - KM1981)
2017. júl. 22. 23:34
Köszi a választ!😊 A légzésfunkciòn mondta a dokinő hogy műköröm semmi képpen ne legyen. Majd felhívom Mohos dokit mi az Ő kérése!😊
15971. KM1981 (válaszként erre: 15964. - Bobe1977)
2017. júl. 22. 23:13
Szia en leszedettem a mukormom mert mindenki azt mondta nem lehet es a gel lakkot is a labamrol.Persze amikor bementem a csajszinak akit elozo nap mutottek volt mukorme es nem volt gond.Ez a DM-ben volt szerintem kerdezdd meg a dokit az a tuti ;)
15970. Dagi90 (válaszként erre: 15969. - Matilda_unna)
2017. júl. 22. 20:04
Köszönöm szépen 😄 így légyen ahogy írtad.
15969. matilda_unna (válaszként erre: 15968. - Dagi90)
2017. júl. 22. 19:43

Először is, nem fogják elvenni tőled a kaja örömét, ugyanis utána is fogsz enni, csak épp a mennyiség lesz más látványra, viszont érzetre nemigen változik, minden egyes étkezésnél degeszre fogod magad zabálni (már az első pár hét után, amíg hozzászoksz majd az új élethez), csak épp az két púpozott evőkanál kaja lesz, nem két púpozott tányérnyi. Hidd el nekem, teljesen meg fog változni az arányérzékelésed a mennyiségeket illetően, egy idő után már túl soknak fogsz látni olyan mennyiségű kaját is, ami egy normál ember számára épp csak valami előételfélére elég.

Folyamatosan tapasztalom ezt, nem tudom már megállapítani, hogy amit kikészítek magamnak enni, az kevés-e más szemével, vagy kevésnek láttam volna-e azelőtt, nekem nagyon soknak látszik. Igyekszem nem visszaesni a régi szokásaimba, de néha azért megkívánom a régi kedvenceket, és háromszor előfordult a műtét óta, hogy kirúgtam a hámból (mindig ünnepen szoktunk), de amíg a műtét előtt egy közepes pizzát simán letoltam fokhagymás-kenyeres előétellel, vagy be tudtam vágni a mekiben egy egész big mac menüt, krumplival, üditővel, és egy desszerttel a végén, most egyetlen szelet pizza vagy egyetlen darab sajtburger (az a legkisebb fajta) megmászhatatlan hegyként tornyosul a szemem előtt, ugyanazt érzem látványra, mint amikor korábban sok étel volt előttem, és eltöltött az a jó érzés, hogy ezt most mind megeszem, ugyanaz tölt el egy sajtburgertől most, csak épp egy sajtburgert most kétszerre bírok megenni, és ha még elcsórok a férjemtől két szál sült krumplit is, akkor aztán tényleg úgy érzem, mint akit kitömtek, és ugyanazt érzem, mint azelőtt, hogy na most aztán úgy bemekiztem, hogy az csak na! Pontosan ugyanaz az érzés, gyakorlatilag napi négyszer teljesen jóllakom, de tényleg teljesen, épp csak annyi étellel, mint ami azelőtt egy étkezésre volt kb elég.


Másodszor pedig még azt akartam írni, hogy majd a műtét előtt 2-3 nappal azért tényleg csinálj majd egy utolsó jóleső kajálást a kedvencedből, nem kell eszelősen sokat falni belőle, de edd tele magad a legkedvencebbeddel, mert utána azért eltelik majd pár hónap mire megint gond nélkül mindent meg tudsz kóstolni. Megtettem ezt, elmentünk a kedvenc éttermembe, és jól belaktam, és nem bántam meg. A lényeg, hogy semmiképp ne a műtét előtti nap legyen, de ne is sokkal korábban.

15968. Dagi90
2017. júl. 22. 19:19
Végre 158.9 lettem. Nem nagy szám de 169rol ilyen éhséggel mint nekem egy egész jo. 155 körül mondta a doki. Őszinte leszek egyre többet gondolkodok. Pl. Mindig hogy na egy utolsó mekis kaja vagy utolsó kóla vagy utolsó igazi be zabálás. De nagyjából már el könyveltem nekem már 1000x volt utolsó. Úgyhogy marad az éhezés. Jövő hétre meg rendeltem update kaját és már annyira vissza veszem hogy 11kor update fele 4kor másik és semmi más. Le kell mennem 155 körülre. A másik nagy gondolatom hogy egyetlen öröm forrásom a kajálás. És ezt most el veszik majd tőlem.... nem fogok enni egy jó nagy és finom adagot... így problémának tűnik de ha jobban át gondolom elvileg nem leszek éhes és nem fog hiányozni sem a kaja. Tehát nincs gond. Majd elég öröm lesz a 7xl póló csere stb . Jó isten július 22. Van és 31. Műtét 😄😅😆 annyira közel van hogy egyik este az éhség és az izgalom fel váltva nem hagyott aludni.
15967. csaba72 (válaszként erre: 15959. - Shoppingmania)
2017. júl. 22. 16:38
Gratulálok csak így tovább
2017. júl. 22. 15:23
Tudna valaki mesélni sleev műtétről és az utána levő időszakról?Előre is köszönöm a válaszokat.
15965. Bobe1977 (válaszként erre: 15959. - Shoppingmania)
2017. júl. 22. 13:42
Gratulálok! Szép eredmény!😊
15964. Bobe1977
2017. júl. 22. 13:36

Csajokat kérdezném!

A műkörmőt tudom hogy le kell szedetni a műtétre.

De a kérdés: a lábon lévő zselés körmöt is le kell szedni vagy az maradhat? Épített pilláròl is van esetleg valami tudnivalò? Előre is köszi a válaszokat!😊

15963. Kiel (válaszként erre: 15958. - Csillagpor118)
2017. júl. 22. 12:41

Nem, teljesen más. Feszítő, kellemetlen érzés, és akár egy órán át is jövöget vissza először valami nyál szerű hab, aztán a kaja is. Nem émelygős, feszítős, ha akarnám se tudnám visszatartani.

Köszi, még 2-3 kiló, és beérek a normál súlytartományba! :D

15962. KM1981 (válaszként erre: 15959. - Shoppingmania)
2017. júl. 22. 12:27
Wow nagyon nagyon latvanyos! Ugyes vagy csak igy tovabb ;) 🤗
15961. KM1981 (válaszként erre: 15956. - Zsuzska1967)
2017. júl. 22. 12:23
2017 Aprilis.En is vettem mert mindenki azt mondta nekunk kell venni, nekem Vasas doki nem is mondta.
15960. Marcsi Pancsi (válaszként erre: 15959. - Shoppingmania)
2017. júl. 22. 11:02
Gratulalok!!!
2017. júl. 22. 10:52

Akinek van kedve velem örülni vessen egy pillantás a képeimre.

3 hó 10 nap. -32 kg.

Isteni boldogság,szerdán megcsókolgatom Mohos dokit,hogy ekkora csodát tett velem.😆

15958. csillagpor118 (válaszként erre: 15957. - Kiel)
2017. júl. 22. 10:17
Szia kiel! Ez a hányás olyasmi érzetet vált ki mint mikor babát vársz és szinte mindentől rosszul leszel? Nem vagy gyenge? Gratulálok a nagy átalakulásotokhoz!:))))
15957. Kiel
2017. júl. 22. 09:33

Sziasztok! Gyors helyzetjelentés. Február 7.-én műtöttek, 5,5 hónapos vagyok. 128 kilóról indultam, ma reggel 83-at mértem, -45 kiló :). Mivel hónapokig nem maradt meg bennem a kaja proteines tejeskávén, és vitaminon éltem, ezért a fogyásom üteme kicsit gyorsabb mint az átlag. Most már többször marad bent a kaja mint jön ki, de azért még mindig nem egyszerű.

A férjem mindent tud enni, őt öt héttel később műtötték, és 158 kilóról indulva most 119-nél jár! Egyre csinosabb, eddig is imádtam, de most csak úgy csorog utána a nyálam! :D

Azt kell mondjam, hogy életünk legjobb döntése volt ez a műtét, ilyen döbbenetes, gyors változásra nem lehet felkészülni, ahogy matilda_unna mondja. Amikor 40-es, M-es-S-es ruhákat veszel a boltban FÉL ÉVVEL az 54-56-os sokXL-es darabok után, az leírhatatlan.

A hasamon, mellemen nagyon látszik a fogyás, a combom, karom kevésbé gáz, de azért észrevehető. A hajam hullik, de nem annyira vészes, mondjuk proteint, vitamint hűségesen szedtem végig.

Királylányok, királyfik kitartást, türelmet az utatokon, nagyszerű jutalom vár a végén! :)

15956. zsuzska1967 (válaszként erre: 15948. - KM1981)
2017. júl. 22. 08:24
Endem 2016 decemberben műttöttek a DM-ben, nekem akkor természetes volt, hogy saját hálóinget vigyek és a kompressziós harisnyát pedig Vasas doktor mondta, hogy vennem kell... Nem tudom téged mikor műtöttek, azóta ez változhatott...
15955. myocardium (válaszként erre: 15952. - Suzanna83)
2017. júl. 22. 06:29
Szia! Nekem 4-én lesz a konzultációm, Vasas doktorral, de eléggé határozott vagyok, hogy a sleeve-et fogom választani, szóval ha majd lesz konkrét dátum, akkor mindenképpen megírom, hogy arra mennyit kell várni!
2017. júl. 21. 17:03
na jó, az igazat megvallva tavaly ilyenkor még nem is tudtam, hogy létezik ilyen műtét, csak augusztus magasságában értesültem róla, de onnantól paráztam rendesen :-)
15953. matilda_unna (válaszként erre: 15952. - Suzanna83)
2017. júl. 21. 16:59

ejha, már januárra? :-O hű, nem gondoltam, hogy már ennyire be vannak ők is táblázva! Bemegy a sok kis duciság, aztán kijönnek a sovikák :-D ha így megy tovább, az elhízás megszűnik Magyarországon :-) De jó :-)


Olyan klassz most, mert a műtétem előtt és után is jóideig főleg csak magammal voltam elfoglalva, hogy hozzászokjak az új viszonyokhoz, se mostanra már leülepedett nagyrészt (na persze érnek még most is meglepetések bőven), és olyan érdekes figyelni, ahogy a sok ducika szanaszét parázza magát a műtét előtt, pont mint én tavaly ilyenkor, aztán átesnek rajta, és olyan iramban kezdenek fogyni, hogy az csak na, és vicces ahogy egyfolytában álmélkodnak rajta... pont mint én még mindig :-) Sokkal gyorsabban történnek a változások, mint egy sima "fogyjunk együtt csoportban", mint valami gyorsított felvételen, és ezt olyan jó figyelni :-) meg persze megélni is.

15952. Suzanna83 (válaszként erre: 15951. - Matilda_unna)
2017. júl. 21. 16:22
Már a DMben is csak januárra kaphatnék időpontot a bypassra. Azt nem tudom, hogy a sleeve-re is, ha azt választanám. Igen, a várakozási idő az, amiért én is kifizetném a magasabb árat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook