Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯
17465. popimaci
2017. nov. 12. 16:32
sziasztok.kerdeznem aki mar tulvan a muteten,mindegy mennyi idelye...mi lesz az inzulin rezisztenciaval?mikor fog ;elmulni:?raadasul nekem meg laktoz erzekenysegem is van...ezek helyre fognak jonni,idovel??holnap reggel 7 orara megyek a DMC_BE..ugy orulok..bar ehes vagyok..
17464. eantoni (válaszként erre: 17463. - Eantoni)
2017. nov. 12. 12:08

Es tanulva az en peldambol, ha meno mano tipus vagy, figyelj a vercukor szintedre fokozottan, mert szinte 0 kaloria melett a nyuzsges konnyen hypoglikemiat okozhat. En ma kotelezo gyaloglaskepp megjartam parommal a kozertet, pl ez mar sok lett volna egy nyalintas szolocukor nelkul.

Verhigitot kell adnod?

17463. eantoni (válaszként erre: 17461. - Suzanna83)
2017. nov. 12. 11:59

Szia, nekem onnantol, hogy levettek az infuziot, semmilyen hanyingerem nincs, kiveve amikor egyes szagoktol felugrik a gyomrom, de ez inkabb a nemtetsues kifejezese. Nekem pont, hogy azt igertek, hogy megszunik a refluxom, es ez eddig allja is a helyet, bar az igazsaghoz tartozik, hogy kotelezoen eletem vegeig kell gymorvedot/savlekotot enni a neve: controloc 40mg pantoprazol a hatoanyaga. Amig folyekony kajan vagy jobban oda kell figyelni a savadra, mert nincs ami felszivja es ugye uj a szerkezet is...

Eva

17462. ikres_anyu
2017. nov. 12. 11:03
Köszönöm csajok a beszámolókat, Éva, neked még lehet írok, mert mi is (mármint a férjem) Veszprém előtt állunk. Csak hát még hiányzik egy pici pénz és sok-sok kiló. Ugyanis Mohos doki azt mondta, hogy le kell dobjon 30 kg-ot, addig szó sem lehet műtétről. Szóval ez még "nagy falat" előttünk. Elég fura, kórházban dolgoztam, sajnos tisztában vagyok az eü állapotával, de attól még jobban rettegek, hogy a másik oldalról (betegként, nem fehér köpenyesként!)személyes érintettségbe kerülök!
17461. Suzanna83
2017. nov. 12. 08:55
Az elején nálatok is volt reflux? Ez enyhülni fog majd, csak most így az elején szokatlan a gyomromnak, hogy ilyen kicsi? Ti szedtetek rá valamit? Én láttam ilyen folyékony dolgokat a patikában (Maalox).
17460. Suzanna83
2017. nov. 12. 08:51
És annyi, hogy a szervezést is ők intézik, mindent. Nekem csak e-mailt kellett írnom a Praga Medica-nak és ők intéztek mindent (taxik, hotel, vizsgálatok, műtét, mindent).
17459. Suzanna83
2017. nov. 12. 08:49
A lényeg lemaradt, hátha valakit érdekel. Prágában ez a csomag 1,5 millió forint körül-alatt van. Ebben benne van a reptéri taxi, az összes vizsgálat, műtét, 3 nap kórházban, 3 nap szállodában. Elméletileg svédasztalos reggeli is, de azt mi nem tudjuk kihasználni (sajnos). :)
17458. Suzanna83
2017. nov. 12. 08:45
Én is hazaértem. Én Prágáról tudok élménybeszámolót tartani. Azért választottam Prágát, mert ott várakozás nélkül lehetett menni és ez egy szépségcsomag volt. Taxi, szálloda 3 napra, kórház 3 napra, stb. És még így is olcsóbb volt, mint bárhol máshol a világon. Nagyon kedvesek voltak. És mivel itt főként plasztika és ilyen jellegű műtéteket végeznek, a rutin benne van a kezükben. DE...ha most választhatnék, akkor lehet, hogy a DMCt választanám. Én arra számítottam, hogy ott mindenki beszél angolul, hát nem...csehül és németül beszélnek. Sem a hotelben, sem a kórházban nem volt egy db angol csatorna sem a tvben, így egy hétig szinte senkihez sem tudtam hozzászólni és még tv-t nézni sem tudtam. Közben megtudtam, hogy én azért kaptam ennyi infúziót és folyamatosan, mert már 3x ment szét a vénám és mindig újra-újra kellett szúrni. Ezért egy olyan infúziót kaptam, ami csak 150ml/h sebességre volt állítva. A lány, aki fogadott, ő tudott angolul és a vizsgálatok alatt végig velem volt. Maga a klinikán is volt egy nő, aki néha bejött hozzám és vizitkor is ott volt, mert ő volt a tolmács. Én úgy érzem, hogy egy magánklinikán az a minimum lett volna, hogy ha tudják, hogy az egyik beteg angolul beszél, akkor angolul legalább kicsit beszélő nővéreket tesznek be ügyeletbe. De nem így volt. Így a 3,5 nap kórházban szinte csak a plafont tudtam bámulni. Ez volt a legrosszabb része. Kétágyas szobában voltam és persze egy német beteget toltak be mellém, szóval vele is csak mutogattunk, ha valamit akartunk (ablak, távirányító, stb). De mindenki nagyon segítőkész volt és kedves és igen, angolul is el lehet boldogulni. Hiányoltam még, hogy semmiféle dietetikussal nem volt beszélgetés, csak kaptam 2db A4es lapot, hogy ezt kövessem a műtét után. De nagyon jó volt, pl, hogy hétfőn az összes vizsgálatot megcsinálták (kérhettem altatásban a gyomortükrözést), kedden már műtöttek reggel. Akinek az idő és pénz nagyon fontos, annak tudom ajánlani Prágát.
17457. eantoni (válaszként erre: 17456. - Ikres_anyu)
2017. nov. 12. 08:16

Szia, Veszpremrol a legfontosabb, hogy kozkorhaz, kozsebeszet, nem uri hely, viszont Mohos doki es a csapata hozzaertese, odaadasa felulirja a kenyelmetlenseget es tenyleg probalnak fizetos vendegkent szolgaltatni, de a kozos legter a hangok a szagok neha felulirjak a lehetoseget, szoval aki odamegy annak e szerint kell gondolkodnia. En vittem fulhallgatot, ezzel remekul ki lehet zarni a kulvilagot, szomszedasszony hozott memoria matracot, nekem parnaim voltak, mindketto nagyon nagy segitseg lehet, foleg a hasonalvoknak. Nalam volt egy polar pled, szines, nagyon jol esett, raadasul egy kis szint vitt a szobaba. Mi klubboztunk, en egyenisegemnel fogva is meglatogattam a sorstarsakat es egy-ket bekacsintas utan mar tok jo volt egyutt nevetni a nyugjeinken, sikerelmenyeinken, tudni, hogy amit megelunk az masnal hogyan jelentkezik, mint problema. Voltak pillanataim, amikor bepanikoltam, jo volt atmenni a szomszedba, ahol joerzessel kinevettek, es rajottunk, hogy egy negyed szolocukor hianyzott az eletembol es ujra tudtam mosolyogni. En eddig sem voltam oda az uditokert, edessegekert, amik nagyon edesek (kivetel a tesztasutik), most egyaltalan nem megy, viszont a szervezetemnek hianyzik, szoval most ugy gondolom szolocukor mindig lesz nalam, amig at nem allok a szilard etkezesre, de lehet utanna is. Lehet, hogy segit kicsit a mutet utani depin is, nem tudom, ki kell probalni, nekem segit megtartani az orokmozgosagomat, jokedvemet igy mutet utan is.

Tegnap hazaerkeztem, nehez volt az ejszaka, meg mindig a hatonfekves miatt, vegul a tv nezos dontheto fotelban talaltam meg az almom. Most van 3 felliteres uvegem, 1viz, 1tea, 1leves, egyenlore eddig jutottam. A mai probatetel a laktozmentes tej, tejfol kiprobalasa lesz, minthogy a husleves tegnap nagyon jol viselkedett, sikeresen menetrendszeruen indult tole a reggel (igaz legparnan) ma egy csirkes tejfolos krumplilevesben gondolkodom, meglatjuk mennyire toleralja az en kis belesem

Puszi neked, ha van barmi kerdesed nyugodtan irj akar privatban is. Eva

17456. ikres_anyu (válaszként erre: 17452. - Eantoni)
2017. nov. 11. 19:31
Szia, kiváncsi vagyok a veszprémi friss infókra! Irsz itt vagy privátban?
17455. popimaci (válaszként erre: 17454. - Eantoni)
2017. nov. 11. 17:51
de ari vagy..koszonom szepen,mar nem nagyon eszem,csak levesket repaval,eleg eheskes vagyok mert mar abbahagytam a mercformint...de ezt szerettem volna,2m ft,ugyhogy varakozok,mar csak 2 nap..
17454. eantoni (válaszként erre: 17453. - Popimaci)
2017. nov. 11. 08:35
Drukkolok erted, biztos minden rendben lesz! Ugyesen!
17453. popimaci (válaszként erre: 17452. - Eantoni)
2017. nov. 10. 14:52
szioka DMC-ben es hetfon reggel 7-re visznek be,hogy mikor kerulok sorra..azt meg nem tudom pontosan
17452. eantoni (válaszként erre: 17448. - Popimaci)
2017. nov. 10. 14:26
Szia, holmutenek? Veszpremrol van friss infom.
17451. eantoni (válaszként erre: 17442. - Suzanna83)
2017. nov. 10. 14:24
Szia, nekem az valt be, hogy ugy iszom, mint az oreg protkos, szamba veszek egy kortyot, zubogtatok kicsit es akkor le tudom nyelni. Ma mar 1liternel tartok es ebbol egy pohar husleves volt, nagyon jol esett! Kitartas, jobb lesz!
17450. Scott72 (válaszként erre: 17448. - Popimaci)
2017. nov. 10. 14:13
Szia , csövek nincsenek a DM ben. Kisérö ott lehet igen este 9ig . Utana ugyis pihennec kell egy pár orát aztán indulhat a séta a folyoson
17449. perlerit
2017. nov. 10. 14:11

Sziasztok!

Nekem február -március lesz a műtét. Lassan kezedem a viszgálatokat. :) Most -vagyis még mindig vitamin őrületben vagyok és próbálok utána nézni hogy bőr feszesítésre milyen módok, szerek stb vannak. Hátha minél kevessebb plasztika kell. Vki vmi tapasztalat ? Én most néztem a Peaknek a Peak Collagnén italporát, fehérjét és vitaminokat is tartalmaz . Vkinek erről tapasztalata ?

17448. popimaci
2017. nov. 10. 13:40

sziasztok!

mar csak 3 nap a mutetig az lenne a kerdesem hogy gastric bypass mutetnel is vannak csovek stb.?ill.hogy mukodik a muteti procedura a kisero ott lehet mikor beviszik a pacienst es kihozzak? valamint a latogatas hogy mukodik?

koszonom a valaszokat elore is.

17447. dominós (válaszként erre: 17430. - Suzanna83)
2017. nov. 10. 11:18
Miért pont Prága? Beszélsz csehül?
17446. 1140Ancsa (válaszként erre: 17443. - Suzanna83)
2017. nov. 10. 11:07

Én is nagyon féltem a cső eltávolításától, de gyors és fájdalommentes volt. Nagyon ügyes volt a kötözős nővér. :)

Infúzió folyadékpótlásként kell, mivel nem ihatsz még, de nyeletés után már nem szoktak adni. Kitartás, minden nap jobb lesz!

17445. Margo6 (válaszként erre: 17442. - Suzanna83)
2017. nov. 10. 09:42
Kívánom,hogy minél előbb felépülj, és problémamentesen tudd az új életedet élni. Én még műtét előtt állok, 2018.01.31. Veszprémben. Szabad megkérdeznem, hogy mi történt, hogy még a 4. napon is infuziót kapsz, és közérzeted nem javul. Minden ember másként viseli a műtét utáni időszakot. Sokat olvasom a fórumot és a közösségi oldalakat, így próbálok tapasztalatokat gyűjteni, ezuton szeretném megköszönni mindenkinek az értékes tanácsokat és segítséget. Neked jó egészséget és kitartást kívánok.
17444. popimaci (válaszként erre: 17431. - Scott72)
2017. nov. 10. 08:47

szia scott72

koszonom a hasznos tanacsokat,nagyon orulok neki.

17443. Suzanna83
2017. nov. 10. 06:49
Ja... a cső kihúzása a hasamból...életem legnagyobb fájdalma volt eddig. Ordítottam és vagy egy órán át bőgtem utána. Mázlisták, ahol nem raknak ilyet.
17442. Suzanna83
2017. nov. 10. 06:46
Nekem is rendben ment a nyeletés. Engem még ez sem hajtott meg. Azóta sem voltam nagy WC-n, (kedd óta). Én nehezen tudok inni, vagy inkább merek. Nem merek nagyobb kortyot inni, mert félek még. Idegesít, hogy már ez a 4. napja, hogy 6-24ig megy az infúzió és semmit sem tudok csinálni. Áramba van dugva és ha csak megmozdulok, már sípol, hogy valami nincs rendben. Az infúziót már a 3. helyre kellett bekötni. :(
17441. eantoni
2017. nov. 9. 17:37

Szisztok, jelenten elek. A tegnapi naprol nem szamolok be, bert borzalmas volt, az osszes levego csoklas es oklendezes formajaban jott ki,

Mara szepen megnyugodott minden, azt hiszem ez egy jo nap volt. Rendben volt a nyeletes, igy mar 2,5deci viz elfogyott a fel literbol. A kontraszt anyag is kicsusszant, na errol sem szamolok be, mindenesetre annyit elarulok, hogy 2x zuhanyoztam, ami azt is jelenti, hogy a combfixem is 2x rangattuk fel. Elfaradtam, puszi nektek. Eva

17440. Wági72 (válaszként erre: 17439. - Chety1964)
2017. nov. 8. 13:46
A da vinci klinikán biztos a Tizedes doktor a mütét 2 m forint körül van.
17439. chety1964
2017. nov. 8. 13:06
Fogyásnál ez az eljárás sleeve hogy működik? hol csináljak? mennyibe kerül?
17438. Wági72 (válaszként erre: 17437. - Suzanna83)
2017. nov. 8. 11:54
És az is tartos fogyást garantál?? Illetve ott hallottam sok negativat a kapocs sorrol.
17437. Suzanna83 (válaszként erre: 17436. - Wági72)
2017. nov. 8. 08:55
Ha a sleeve és bypass között gondolkozol, akkor a sleeve kevésbé terheli meg a szervezetet.
17436. Wági72
2017. nov. 8. 08:20
Sziasztok! En meg infokat gyüjtök nagyon félek a műtéttől nekem most gyomor ballonom van amitől fogytam 23 kilot de lassan veszik ki és kicsit félek hogy szépen minden vissza jön rám. Szeretnék végleges megoldást de nek tudom mi mellett dőntsek melyik amelyik nem olyan kockázatos. Segitsetek dönteni. Köszi előre is a válaszokat!
❮❮ ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook