Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯
17961. Suzanna83 (válaszként erre: 17958. - Kittykata)
2018. márc. 9. 23:39
Nekem évekkel ezelőtt volt gyomortükrözésem, semmi érzéstelenítőt nem kaptam és életem legrosszabb élményei közé tartozott (most már a Drain cső kivétele vezet a listán). Most a műtét előtt a vizsgálatoknál ezt már kikötöttem az elején, hogy csak altatásban. Ezek után is, ha bármikor szükség lesz rá, csak altatásban engedem. Úgy semmi sem fájt, semmit sem éreztem.
17960. popimaci
2018. márc. 9. 19:19

sziasztok

lattam,hogy ismet jelentkeznek a regebbi mutottek,ugyhogy en is irok az en 4 honapomrol.

en is pozitivumokrol tudok beszamolni,nektek.a mutetnel 127kg voltam most 97 kg lettem!!! kb 25 eves koromban voltam ennyi kg.nekem a mutettel a felepulessel nem voltak gondok,engem az atalakulas reszekent a lelki dolgok voltak nehezebbek.ez uton koszonom Eatoninak es csaba72-nek a lelki tamogatast..es persze a tobbieknek akik gondoltak ram.szoval ..amit eszrevettem az a fazas..kepes az ember talpa is megfazni,mert egyszeruen a talpparna lefogy es felfazik.erre erdemes ugyelni,mert muszaj az embernek a labara lepni,mivel repulni nem tudunk..es ez a fajdalom pihentetessel es ibubrofen krem kenessel mult el.jolesik pizsamaban aludni,mert fazok,es hibeg a labam.a pukizas..az almatol csak attol..a tobbit szereti a gyomrocska.kedvence a leves,barmilyen leves.evek ota basmati rizst eszunk kicsit finomabb az ize mint a sima rizsnek,semmi gondd a gyomrom az elejetol fogva szerette.en a derekfajdalom miatt csinaltattam meg ezt a beavatkozast,meg persze azert is mert mar nem tudtam tovabb ekkora testben es nehezsegek ,korlatokkal elni.most mar egyedul veszem fel a cipomet,es oromet okoznak a kis dolgok.a munkaban is egyre ritkabban ulok le,inkabb azert mert elfarad az ember a 12 orai meloban esha van rola orvosi engedejem miert ne uljek le.meg eleg sulyos vagyok...szoval tenyleg nagyszeru erzes,es nem kell felni a mutettol,a vizsgalatoktol,az esetleges kis hanyastol..megeri,es ismet megcsinalnam..erot es kitartast mindenkinek.

17959. Andi1963 (válaszként erre: 17958. - Kittykata)
2018. márc. 9. 17:42
A sajátomról tudok csak beszélni: az orvos nagyon ügyes és emberi volt; végig mondta, hogy hogyan lélegezzek, próbáljam ellazítani az éppen aktuális területet, sikerült is, kb. 3 perc volt az egész. A kellemetlen rész az volt, mikor kihúzták a csövet, az olyan öklendezős érzés, de másodszorra sem kérném az altatást. Ne izgulj a tükrözés miatt, ez már tényleg rutin eljárás és profi mindenütt az asszisztencia is, segítenek mindenben. Az meg, hogy hamar lesz a műtét, csak hab a tortán: ezelőtt évekkel mit nem adtunk volna érte:)Mindent összebolyongtunk, hogy ne kelljen 1-2 évet várni....
17958. kittykata (válaszként erre: 17957. - Andi1963)
2018. márc. 9. 16:59
Köszönöm a bíztatást, aranyos vagy, de megmondom őszintén h nagyon megijedtem hogy ilyen hamar lesz. Főleg a gyomortükrözés... érdemes altatásban? Mi a tapasztalat?
17957. Andi1963 (válaszként erre: 17956. - Kittykata)
2018. márc. 9. 13:54

A Duna Medicalban, ahol többünket is műtöttek, a vizsgálatokat is megcsinálják. A recepció összeszervezi az időpontokat.

Neked is hajrá:)

Örvendetes, hogy mennyi sikertörténet!

Andi

17956. kittykata (válaszként erre: 17955. - Andi1963)
2018. márc. 9. 13:49
Ráckevén, Pest megyében
17955. Andi1963 (válaszként erre: 17954. - Kittykata)
2018. márc. 9. 13:47

Szia kittykata,

hol laksz?

17954. kittykata
2018. márc. 9. 13:36
Sziasztok! Tegnap voltam Juhász doktornál első konzultáción, április 4-re már műtéti időpontot kaptam!!! Tud valaki segíteni abban, hogy hol van olyan hely ahol egyben 1 nap alatt lezavarják az összes vizsgálatot ami addig kell? Alig van 3 hetem! Kicsit meg is ijedtem, hogy ilyen gyorsan...
17953. eantoni
2018. márc. 9. 09:55

Sziasztok!

4honapos lettem 7-en es azon gondolkodom mit is irjak...ugy erzem boldog vagyok,elegedett es kiegyensulyozott, hosszu evek utan vegre egyenesbe ertem. 22kilot fogytam (113,5rol indultam, most 91,4 vagyok es 163cm) egyenletesen mindenhonnan, 44/46-os a mostani ruhataram es bar megfogadtam, hogy nem veszek uj dolgokat a vegallomasig, bizony-bizony egy-ket alap ruhadarabot be kellett szereznem 😎😍. Erdekes elmeny es visszajelzes, hogy mennyivel tobben koszonnek, mosolyognak ram, amiota "normal" alkatu lettem 😎😍.

Teljes eletmod valtason mentem at, amiben maximalis partner parom is, rutinszeruve valt a sok seta, a het 3x-i uszas.

Nagyon jo az eronletem, fejben jo vagyok, annyi,hogy estere mar lathatoan elfaradok, ilyenkor mar jol esik bevackolni, bebugyolalni magam egy nagy takaroba (mert hogy a fazas ugy tunik orok) es csak semmittenni.

Kajaban nincs nagy valtozas, maradt a 2x, 3x 2decis mennyiseg delutan/este, delelott egy Actimel, feherje. Sokaig nem tudtam meginni fintorgas nelkul a feherjet, igazabol azota megy, miota vettem hozza egy sajat shakert, valahogy finomabbra keveri el, konyebb meginni.

Mindent eszem, ami jol esik, de teljesen elmaradtak a magyaros kajak, a feher liszt es feher cukor, ezeket nem szereti a pocakom, nekem meg nem hianyzik. Fokent husit es zoldseget eszem, de jol tud esni par szem krumpli, vagy teszta is az etelben. A rizs egyenlore nem megy, 3xprobaltam, mindannyiszor visszajott. Csaba a basmati rizst ajanlotta alternativakent, ennek meg adok egy utolso eselyt😎😍...Igyekszem egy heten egyszer halat is enni. Egyre tobbszor kerul elo a jegsalata, mozarella, narancs is, mint koret, vagy epp nasi, regi/allando kedvenc az olivabogyo, sult cekla, bebi repa/zoldborso, leveles spenot. Ha sietek, vagy nincs lehetosrgem fott etelre, nagy kedvenc a zabpehely+magok+voros afonya kombo joghurttal. Vannak kis csinos uvegeim, amikben aprora tort diofelek, egyebek vannak, igy a mindenkori kedvem szerint tudom osszekesziteni a muzlimet.

Elvezem a valtozast, osszessegeben eddig csak pozitiv valtozast kaptam a mutettol es minden apro problema ellenere ujra nekivagnek.

Szep napot Mindenkinek es sok sikert az elottem, utannam jovoknek! 😍😍😍

17952. Andi1963 (válaszként erre: 17950. - Vikka10)
2018. márc. 9. 08:17

Szia Vikka10,


a tulsulycentrum.hu oldalon megtalálod a Vasas doktor asszisztensének, Anikónak az elérhetőségét, vele vedd fel a kapcsolatot (ha bypasst szeretnél.


Hajrá:)

Andi

17951. ikres_anyu (válaszként erre: 17950. - Vikka10)
2018. márc. 9. 08:12
Szia, mikorra van időpontod Veszprémbe? Pár hónap mindenképpen van a DMC-ben is, de jelentkezz be és az asszisztensnő meg tudja mondani!
17950. Vikka10
2018. márc. 8. 23:09
Sziasztok! Dmc-be mennyi most a várólista? Nekem minden vizsgálat megvan. Időpontom is van veszprémbe, de jobb lenne most mégis magánba és pesten.
17949. gyuri76
2018. márc. 6. 22:23

Sziasztok!Bejelentkezek hejzetjelentés.

Holnap leszek három hónapos bypass műtött -23kg most kezdek mocorogni-mozogni eddig nincs probléma ,kezdenek fejben is elrendeződni a dolgok.Még mindíg többet merek mint amit meg tudok enni de már legalább nem eröltetem mert úgy is a kaja győz tudom már melyik az utolsó falat.

Március közepén megyek Veszprémbe kontrollra elötte vérvétel aztán meglátjuk miböl élünk.

Kitartást kívánok minden műtét elött álló és frissen műtött társaknak.

17948. katze82 (válaszként erre: 17947. - Suzanna83)
2018. márc. 6. 16:16
sztem lehet azért van, pl. a németeknél első körben inkább sleevet csinálnak
17947. Suzanna83
2018. márc. 6. 14:48
Képzeljétek...ránéztem egy-két külföldi oldalra és van, ahol már a sleeve drágább, mint a bypass. Meglepődtem.....
17946. katze82 (válaszként erre: 17944. - Valakiaki40)
2018. márc. 6. 07:15
lourdessa-t keresd meg, vagy az ő bejegyzéseit. ő fent van facen is, már rengeteget fogyott.
17945. csaba72 (válaszként erre: 17942. - NellyNati)
2018. márc. 6. 01:30
Nyugi nem lesz semmi gond. Most meg elég nehez főleg az,hogy az ember mit igyon vagy egyen. Nyugi igyál ivójoghurtot vagy olyan termeket amiben van szenhidrat cukor es feherje ( nutridrink ) habar ezek a termekek eleg emelygősek. Leturmixolva barmit meglehet enni en anno kakashere pörköltet turmixoltattam le - rohadt rossz az íze. Érdekes minden hústermek turmixolva megváltozik az ízük. Nagyon jó lassan a krumplipüré meg ilyan ételek ami megragás utan válnak pépesé...
2018. márc. 5. 21:06
Valakit operáltak a DaVinci magánklinikán? Én oda mennék. Ott van drain cső? Milyen az ellátás? Ott ugye sleeve-t műtenek, az picit másabb, mint a bypass
17943. Lara34 (válaszként erre: 17938. - Eantoni)
2018. márc. 5. 20:23
Köszönöm a megosztott élményket. Közben beszéltem az orvosommal, itt nem lesznek csövek, csak egy darab vérvétel a végén. Ez számomra megnyugtató. A lelki dolgoktól nem félek, hisz tudom miért teszem és nagyon akarom. Egyedül -ez a következtetésem-csak a rosszulléttel kell megküzdeni, ami nem kiszámítható.Remélem azért adnak valamilyen jó fájdalomcsillapítót...
17942. NellyNati (válaszként erre: 17941. - Csaba72)
2018. márc. 5. 20:02
Szia. En azt mégsem ereztem. Nekem a hanyingerrel gyűlt meg a bajom es a gyengeseggel. Holnap leszek 1 hetes de meg mindig gyenge vagyok. Folyadek is nagyon nehezen megy. Kortyolgatok. Remelem nem lesz semmi gond.
17941. csaba72
2018. márc. 5. 19:40
Nekem mikor kihúztak a csövet mintha az összes erőmet kihúztak volna. Alig birtam lemenni a kocsiig. Szörnyű volt
17940. Suzanna83 (válaszként erre: 17939. - Eantoni)
2018. márc. 5. 10:33
De jó neked...Na..pont ezért is írtam, hogy mindenkinek más. Nekem rettenetesen fájt, mintha az összes belső szervemet kitépték volna és utána a nyakam és vállamnál az a fájdalom....egy órán keresztül nem bírtam a sírást abbahagyni. :(
17939. eantoni (válaszként erre: 17937. - Suzanna83)
2018. márc. 5. 10:29

Leszek en az ellenpelda, csak hogy osszekavarjalak 😘- nekem olyan ugyesen vettek ki a csovet, hogy egy nagylevego/kifuvasbol megvolt, minden fajdalom nelkul, kb10mp alatt...

😎😍

17938. eantoni (válaszként erre: 17933. - Lara34)
2018. márc. 5. 10:21

A huncutsagot felreteve, nem tudsz ra felkeszulni, mindenkinel maskent alakul. Van akinel hanyinger van, szedules, van akinek a muteti resz meg se kottyan, viszont depis lesz, esetleg megszallja a vilagvege, a hogyanistivabb hangulat. Nekem mindenbol jutott egy pici, viszont a haton fekves volt a mumus, sehogy sem ment a fekves, iszonyatosan fajt tole mindenem, konkretan onnantol, hogy kitoltak a mutobol, vigyazban ulve aludtam 2 hetig, mert a gerincem annyira reklamalt a hanyat fekves ellen, de az igazsaghoz tartozik, hogy engem a mutet tobbek kozott a gerincservtol mentett meg. En ezzel egyutt vegig aktiv,vidam voltam, ugyanakkor az indulas napjan -valoszinuleg attol, hogy leesett a vercukrom- bepanikoltam, ilyen elmenyem addig megsosem volt, a szomszedok raktak rendbe joszoval es nemi szolocukorral. Ugyanezen lanyok 2napig zombikent uzemelteka mutet utan, alig tudtam tartani bennuk a lelket, ellenben harmadnapra nem hogy feltamadtak, de reggel 6kor mar vidaman jottek latogatni, mert addigra mar tul voltak meg a setajukon is.

Szoval nem lehet sablont huzni, komoly a mutet is, vannak kegyetlen pillanatok, de ezek utolag mar tenyleg nem fontosak, foleg ha elszant vagy a valtozasokra es a sikerre.

En minden nehez pillanat ellenere holnap reggel ujra nekifutnek az egesznek, 4honap, 22 kilo fogyas, teljes eletmod valtas utan fulig er a szam az uj eletemben.

17937. Suzanna83 (válaszként erre: 17936. - Valakiaki40)
2018. márc. 5. 10:08
Hányingerem nem volt, de igen, nekem nagyon fájt. A kórházban azonnal adnak fájdalomcsillapítót, szóval ki lehet bírni. Napról napra jobb volt. Egy hét után már semmit sem lehetett érezni belőle. De ha választhatnék, akkor olyan helyre mennék, ahol nincs Drain cső, az életem egyik legnagyobb fájdalma volt, amikor kihúzták. (De mindenkinek más ez is gondolom...)
17936. Valakiaki40 (válaszként erre: 17935. - Suzanna83)
2018. márc. 5. 05:02
Milyen volt a műtét után? Mikor felébredtél? Nagyon fáj? Hányinger volt?
17935. Suzanna83
2018. márc. 5. 01:55
4 hónapja volt sleeve műtétem (Prága), -17,1kgnál járok. Tettem fel két képet, mert most már kezd látszani is. :)
17934. Miri.uk (válaszként erre: 17929. - Eantoni)
2018. márc. 4. 21:54
Koszonom a valaszotokat.elfogom kezdeni vezetni az etredemet +elkell kezdjek sportolni.nem egyszeru sajnos de valahogy idot szakitok ra.mindenkepp irni fogok ha beindul ujra.tovabbi fogyast kivanok mindenkinek🙂🙂🙂
17933. Lara34 (válaszként erre: 17931. - Eantoni)
2018. márc. 4. 20:17
Köszi, bár én a titkokat is szeretem tudni.Ha tudom mire számíthatok, akkor jobban fel tudok rá készülni agyban és akaraterőben.
17932. Lara34 (válaszként erre: 17922. - NellyNati)
2018. márc. 4. 20:12
Köszönöm a választ, Készülök és mindent tudni szeretnék.Köszi és jobbulást!
❮❮ ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook