Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomor bypass lefogyásra fórum

Gyomor bypass lefogyásra (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
18141. ikres_anyu
2018. ápr. 6. 08:32
JJnew, van egy facebook-os csoport, egyik adminja már öt éves műtött, szerintem tőle bátran kérdezhetsz a hosszú távú tapasztalatairól! Az élet Gyomor Bypass-szal nyilvános csoport! ez a neve, ha érdekel!
18140. katze82 (válaszként erre: 18139. - Lara34)
2018. ápr. 6. 07:41

egyetértek Larával, itthon viszonylag kevés a tapasztalat. a régebbi műtöttek el is tűnnek a fórumokról, ha nincs bajuk...a műtét előtt állók, vagy a komplikációkkal küzdők fórumoznak, így nehéz hosszútávú információhoz jutni.

nyugat-európában is kb. ez a helyzet, amit írtál. aki visszahízik, kap egy fix gyűrűt (fobi ring asszem) a bypasszra, vagy még egy gyomorszűkítést...bár sztem h vki nem tud élni a bypassz nyújtotta lehetőségekkel, ott már fejben van a gond..

18139. Lara34 (válaszként erre: 18138. - JJnew)
2018. ápr. 6. 06:28

Kedves Jj new!

Persze hogy nincsenek. Magyarorszagon ez a mutet kb 2012 ota letezik, tehat sehol sincsenek tapasztalatok hazankban. En nagyon sok angol nyelvu oldalt olvastam a mutetem elott. Foleg ametikait. Ott talaltam olyan noket akiket 10-15 eve mutottek. Alapvetoen semmi bajuk nem volt, de valamicsket visszahiztak. Viszont Amerikaban mar van bypasst "helyrehozo" mutet is. Azoknak akiknek a bypass mar nem mukodik es valamiert hiznak. Akkor csinalnak egy korrekcios mutetet. Szoval ott inkabb ez megy. Nalunk ujdonsag naluk termeszezes😁

18138. JJnew (válaszként erre: 18134. - Lara34)
2018. ápr. 5. 22:26
Hajra igen de hosszu tavu tapasztalatok sajnos meg nem elerhetoek a DM-ben. (10-15 ev)
18137. JJnew (válaszként erre: 18136. - Ikres_anyu)
2018. ápr. 5. 22:24

Szia biztos a Vasas dr is majd valaszt ad a kerdesedre en csak azert levelezek vele kozvetlenul mert akarhanyszor az asszisztensnek irtam mindig az orvos hivott vissza ugyhogy egy ido utan csak direkt a Vasas doktorral beszeltem. Mas is jart igy?

De akkor ha jol ertem inkabb jobban megfelelne nektek a szeptemberi idopont?

18136. ikres_anyu (válaszként erre: 18130. - JJnew)
2018. ápr. 5. 21:31

Kíváncsi vagyok Vasas dr véleményére, mert a férjem nem kis darab...!

Nem tudom te kivel tartod a kapcsolatot, én az asszisztensnővel levelezek, ő adott időpontot is. Habár mér egy jó hete eléggé hallgatag, de általában válaszol!

JJnew, írj magadról, ha gondolod!

18135. bobecma
2018. ápr. 5. 21:21

Köszönöm Lara34 a hozzá szólásodat, kėt hetet gondoltam,

bébiétel beszereztem, fehérje, turmix, kefir,

hat nap múlva túlvagyok a műtégen dr.Juhász Å műt Szombathelyen..A konzultáció érthető volt ,nyugodtan készülök a műtétre.

18134. Lara34
2018. ápr. 5. 20:23
Sziasztok, en-olvasva a kommenteket es helyzeteket- azt latom, hogy akit Vasas doktor mutott, annak az embernek nincs komplikacioja es minden menetrendszerint megy hosszu tavon is. LEhet tevedek, de en ezt a kovetkeztetest vontam le...ugyhogy batran a DM-el!
18133. NellyNati (válaszként erre: 18129. - JJnew)
2018. ápr. 5. 19:46
Szia. Nem ismerem es nem is hallottam a mini bypass rol. Nekem bypassom van. Veszpremben műtöt Dr Mohos Elemér főorvos. 6 hetes vagyok es -14 kilo. Szerintem ez be válik neked is. 😊
18132. Suzanna83 (válaszként erre: 18129. - JJnew)
2018. ápr. 5. 18:10
Azért külföldön naponta 10esével (most lehet túloztam) műtik a betegeket. És sok helyen csinálják csak a Minit. Ők bypasst kértek...szerintem nem is tudják, hogy két fajta van, mert külföldön a minit csinálják. Így lehet, hogy több tapasztalat van ebből, mint a nagy bypassból. Én egy lányt ismerek, aki szintén Prágában volt és ő döbbenetesen lefogyott. Minden egyéb műtétet ott fog csináltatni utána ha kell (hasplasztika, stb). De megértelek, egyáltalán nem könnyű bármelyik mellett is voksolni. Én már túl vagyok rajta és még mindig nem tudom, hogy jól döntöttem-e.
18131. Suzanna83
2018. ápr. 5. 18:05
Írtam múltkor, hogy megosztom az orvosi leletemet és az átbeszélését. 7én leszek 5 hónapos műtött, 18,4kg-t fogytam (utolsó 2 hónapban csak 3kg ment le), egyre többet szédültem. PCO és IR volt műtét előtt is. Most is nagyon rossz lett az eredményem, de most még nehezíti a felszívódás is a dolgot, mert a két órási cukrom 2,9 lett. A D vitamin szintem az orvos szavaival élve botrányosan alacsony. A B12, kálcium is nagyon csökkenő tendenciát mutat. Metformint nem szedhetek az az alacsony cukorszint miatt (korábban ez jó volt). 160grammos étkezést írt elő (30, 25, 40, 25, 30, 10 grammonkénti ch eloszlásban), mellette inofolic , jód, szelén, D és kálcium szedését. És a minden napi sportot, ami szintén jótékony hatással van a magas inzulin szintre. Szeptemberben újra kivizsgálás.
18130. JJnew (válaszként erre: 18127. - Ikres_anyu)
2018. ápr. 5. 18:01
Mennyi neki a bmi-a ha kerdezhetem? Vasas dr inkabb a nagyobb pacienseket reszesiti szerintem elonyben. Mikor mut szeptemberben? En nem a titkarsagot hivom es elegge szukszavu igy sajnos.
18129. JJnew (válaszként erre: 18128. - Suzanna83)
2018. ápr. 5. 17:58
Nekem is ugy de sajnos nincsen meg a kello klinikai tapasztalat hogy hosszu tavon ez mennyire mukodik (vagy nem mukodik?). Sajnos a gyuruvel mar befurodtem nem akarok meg egy mutetet ami csak csalodast okoz, de koszonom a valaszt.
18128. Suzanna83 (válaszként erre: 18118. - JJnew)
2018. ápr. 5. 17:53
Szia! Azt tudom, hogy Prágában (engem ott műtöttek Sleeve-vel), ezt a Mini Bypasst csinálják. Nekem ez szimpatikusabb, mint a magyarországi bypass.
18127. ikres_anyu (válaszként erre: 18126. - JJnew)
2018. ápr. 5. 16:38
Ó, nekem a férjem érintett! Sajnos elég sok a túlsúlya, szóval első körben tuti fogyókúrát ír neki majd elő Vasas dr, de 2018 szeptemberi időpontot tudtak mondani a műtétre, az előjegyzés alapján!
18126. JJnew (válaszként erre: 18125. - Ikres_anyu)
2018. ápr. 5. 13:43
Es mikor szeretned a mutetet? Nekem a julius vege vagy az augusztus jo es ezt is ajanlotta fel a Doktor Ur! Gyurubol bypassz egy ideje mar dolgozom az ugyon...
18125. ikres_anyu (válaszként erre: 18124. - JJnew)
2018. ápr. 5. 13:28
Szia, mi áprilisban megyünk konzultálni a DMC-be!
18124. JJnew (válaszként erre: 18120. - Lara34)
2018. ápr. 5. 11:38

Igen mar latom en is... sajnos.

Masik verzio a DM lenne. Julius vegen valaki??? Vagy augusztusban?

18123. Lara34 (válaszként erre: 18122. - Vikka10)
2018. ápr. 5. 06:18
Kedves Vikka! Te fogyokuraztal vagy sokat fogyokuraztal? Es ha igen, akkor sikerult leadnod valaha 20-30 kg-ot?
18122. Vikka10 (válaszként erre: 18119. - Eantoni)
2018. ápr. 4. 21:43

eantoni!!! Nagyon nagyon gratulálok a teljes élethez :) Nem bántom, aki ezt nem érti meg, mert a minimális, vagy semmilyen súlyfelesleggel küzdők elképzelni sem tudják mit jelent az elhízottság! Az emberekben az él, hogy aki kövér, az biztos napi 70 sajtburgert eszik meg 20 kg sültburgival és kólából egy hektoval. Persze.... nekem se a legyek hordták össze a kilókat. Nem mondom, hogy éjt nappalá téve koplalok. Nem is ez a hiba, hanem, ha hónapokig figyelek és nem nasizok, akkor is pluszba lesz a mutató és nem minuszba.

Az emberek azt gondolják, ha pl egy nőt kövéren elvesznek, akkor biztos a férj is sorstárs vagy olyan, aki senkinek nem kell és így egymásra találtak kényszerből. Világ életemben olyan pasijaim voltak, akikért ölték egymást a csajok és mégis a kis csúnya elhízott csajjal voltak :) mint írtam a férjem se az a kis ágrolszakadt szerencsétlenség. Jó pasi, több diplomája van, mint zoknija, sikeres vállalkozó és mégis az én kezem fogja és engem ölel át, még így is, hogy ekkora vagyok :) most már szeretnék én is olyan lenni, akire Ő is még büszkébb lehet :) első szóra támogatott és bíztat. Most már csak azért imádkozok, hogy minden rendben legyen 13 nap múlva :)) és végre 21-ke legyen, hogy újra a kicsikéimmel lehessek :))) az a fránya 5 nap :))) de mivel utána lesz a szülinapom, így ajándéknak tekintem :))))

18121. Lara34 (válaszként erre: 18114. - Bobecma)
2018. ápr. 4. 19:48

Szia,

En magamrol tudok nyilatkozni. Enni azokat szabad ami meg van jelolve. Bebietel, husle, turo, hal en eszek banant, feherjepor. Kis adagokat lehet enni ( max 2 dl) . En tudok 5-szor is enni. Inni siman. 1.5-2 liter lemegy. 2 hetig voltam otthon. Egy het biztos kell.szia

18120. Lara34 (válaszként erre: 18118. - JJnew)
2018. ápr. 4. 19:43
Szia, szerintem nincs ilyen itthon..
18119. eantoni (válaszként erre: 18113. - Vikka10)
2018. ápr. 4. 17:17

Szia Vikka,

Tetszett a leveled es nagyon magamra ismertem sok reszleteben...engem a mutet elott sokat vizsgaltak, kerestek az okat, hogy miert nem tudjak megallitani a hizasomat, mikozben az osszes leletem tokeletes volt es a dietetikusok is rabolintottak a kajalasomra. Igen, valamit valamikor en rontottam el menet kozben, keves ido jutott a mozgasra, de nem voltam tunya, de menet kozben valahol onjarova valt a rendszer es olyan szinten raallt az agyam a raktarozasra, hogy mar nem sikerult megfognom. Nagy nevek neztek, mit kezdjenek velem, nem jutottam egyrol kettore, akkor talalkoztam Mohos dokival, aki biztatott, hogy tobb hozzam hasonlo problemara adott megoldast a mutet...sokunknak nem csak az a fontos, hogy kevesebbet eszunk, nalam az is nagyon sokat szamitott, hogy a telit3ttseget, felszivodast ujrakototte...es igen, 5honapos mutott leszek 8an, a BMIm mostanra a normal tartomanyt surolja es most mar nincs miert depisnek lennem...most mar nem csak sikeres, okos, temperamentumos csaj vagyok szuper kis csaladdal, de egeszseges, jo csaj is lettem. Szoval hajra elore!

18118. JJnew
2018. ápr. 4. 11:44
Sziasztok! Volt valakinek mar itt MGB-je? Mini Gastric Bypass? Erre a mutetre keszulok majus elejen. Gondolom hogy kulfoldi tapasztalat kell mert azt hiszem ezt a muteten Magyarorszagon meg nem csinaljak. Koszi
18117. NellyNati (válaszként erre: 18113. - Vikka10)
2018. ápr. 3. 23:57
Kicsit maskent de majdnem igy vagyok !!!!!! Es jol írtad! En mar 6 hetes vagyok es 13 mínusznál jarok. Műtet nelkul soha nem sikerult volna. Csak a bypass 😊
18116. katze82 (válaszként erre: 18113. - Vikka10)
2018. ápr. 3. 23:00
big like!!!!
18115. ikres_anyu (válaszként erre: 18113. - Vikka10)
2018. ápr. 3. 22:51
Nem nekem írtad ugyan, de mélyen érintett amit írtál. "Tetszett." Nekünk ugyan 2 kisfiunk van és a férjem érintett, nem én. De.... pár hónapja a fiúk mondták hogy az egyik ovistársuk (átlagos gyerek, átlagos szülőkkel) cinikus megjegyzést tett apára. Nem emlékszem mi volt már a megjegyzés, de arra igen, hogy mindketten a könnyeinkkel küzdöttünk, mert olyan rosszul esett amikor itthon elmesélték. Nehéz dolog ez a súly, a férjem is műtét előtt áll, csak még van egy feltétel, szinte lehetetlen. Mohos doki csak akkor fogja megműteni, ha lead 30 kg-ot, mert így nehezen fér a gyomrához és beleihez, ami miatt nem sikerülhet a műtét. Szóval ismét a fogyás a cél, sokadik sikertelen fogyás után most hatalmas a tét, hogy ezúttal sikerüljön...
18114. bobecma
2018. ápr. 3. 22:20
Mindkettőtöknek Köszönöm a választ, még egy mit tudtok enni, naponta hányszor, és mennyi folyadékot tudtok beviini, mikortól tudtok dolgozni menni...
18113. Vikka10 (válaszként erre: 18104. - Itamacskav)
2018. ápr. 3. 20:28

Kedves itamacskav!

Szerintem aki a műtétet választja az sok sikertelenségen van túl. Sokan nem a boldogságot keresik benne, csak a segítséget. Micel a többiek kálváriáját nem tudom, így engedd meg, hogy az enyémet elmeséljem.

Világ életemben túlsúlyos voltam. Kisgyerekként egyáltalán nem volt vészes, de mégis azt hallgattam a családomtól, hogy én kövér vagyok. Most szembesültem 36 évesen azzal, hogy egy tök átlagos kislány voltam. Fiatal felnőttként elkezdtem hízni, majd nagy küszködések árán lefogytam 70kg-ra. Mikor eleresztettem magam, akkor 1 vacsi után is a szervezetem csak raktározott. Az első kislányomat 31 évesen szültem 129 kg-osan. 1 dekát nem szedtem fel a terhesség alatt, viszont a megszületését követően 10 kg feljött. Miért? Nem ettem egészségtelen dolgokat és egetverően sokat sem. Rendszertelenül annál inkább. Bocs a meghatározásért, de ha egészségesen étkeztem, ha nem székletem nem volt napokig.

A 2. Babám után ugyanez volt csak +20kg-al. Hogy étkezek? Napi 5x kisadagot, fehérhúst, pátolt zöldséggel só nélkül. Szerinted mennyi ment le 2 hónap alatt? Megmondom +4 kg-al vagyok nehezebb. Mozgok-e? Többet, mint az átlag.

Mitől van? Fogalmam nincs. Pajzsmirigyem rendben, vesém ok. Nem vagyok cukros és nem vagyok ir-es. Naponta úszok, dolgozom, takarítok, gyerekeket rendezek és senki nem mond megoldást, hogy magamtól lefogyjak. Voltam személyi edzőnél, endokrinológusnál, táplálkozási tanácsadónál. Írtam mindent, csináltam becsülettel.

Mit szeretnék? Hosszú életet és felnevelni a kislányaimat. Miért megyek müttetni magam?

Magamért és értük, mert a hülye próbálkozásaimmal kimaradok a gyermekkoruk legviccesebb részéből, mert a sok átlagos ember undorítóan elítélőek úgy, hogy tán mindenben kenterbe verném őket. Azért, mert nem szeretném, hogy a kislányaimat miattam érje atrocitás, mert ugye a sok fittnes lady cuki kis gyermeke azonnal megszólja a mást...

Nem leszek boldogabb a műtéttől, mert már most boldog vagyok. Van egy sikeres sportoló férjem 4 diplomával (tehát nem azért mentem hozzá, mert végre valaki elvett bárki is legyen), van 2 egészséges csodálatos kislányom, sikeresek vagyunk az élet minden területén.

Azért csinálom, mert az idő pereg és a felesleges hiábavaló küzdelem helyett élvezni szeretném :) magam miatt .

Emellett gratulálok a sikereidhez! Sok emberre ráférne az az akarat, ami benned van. Hidd el, ha 20-25 kg súlyfelesleg lenne rajtam, bele se vágnék a műtétbe :)))

További sikereket kívánva üdvözöllek :)

18112. zsokadebrecen (válaszként erre: 18110. - Bobecma)
2018. ápr. 3. 11:53
Szia! Jól mondja Noncsi katéter nincs csak nyitott műtét esetében, 1 éjszakát kell intenzíven lenni, márc 6-án műtöttek és eddig 13 kg ment.
❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook