Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyógyszerekről érthetőbben... fórum

Gyógyszerekről érthetőbben... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
53. Kajati (válaszként erre: 52. - Gameower)
2018. jan. 21. 12:26
Nem minden esetben.A palástfűtea mellé tablettát is kell szednem.
52. gameower (válaszként erre: 51. - Kajati)
2018. jan. 21. 11:33
Es hasznal a tea ?
51. Kajati (válaszként erre: 47. - Gameower)
2018. jan. 21. 10:14
Kamilla,citromfű,palástfűtea amit iszom rendszeresen
50. Guruljka (válaszként erre: 48. - Gameower)
2018. jan. 21. 10:11
Nem mindenkinek van ilyen háziorvosa.
49. 124637ff9b (válaszként erre: 48. - Gameower)
2018. jan. 21. 08:10

Ennek a kontaktusnak oda vissza kell jól működni, nem csak az orvosnak figyelni a betegére, hanem a betegnek is hinni az orvosaban, és betartani az általa előírtakat.

Ha pl. valaki azt mondja, hogy "na az a hülye jól kitalálta, majd én szedem úgy, ahogy nekem jól esik, majd én érzem", az ne is várjon csodákat.

48. gameower (válaszként erre: 46. - 124637ff9b)
2018. jan. 21. 08:03
Nekem is cereltek mar le vernyomascsokkentot,mert a hatast nem ereztem megfelelonek. A haziorvos nem is vonta ketsegbe a keresemet.
47. gameower (válaszként erre: 45. - Kajati)
2018. jan. 21. 08:00
En is iszom teakat a gyogyszereim mellett,de csak koffein mentes gyumolcsteakat..
2018. jan. 21. 08:00

A nagy átlagot tekintve azért a gyógyszerek hasonlóan hatnak mindenkire, ezen dolgoznak sokan sok évig, mielőtt egy gyógyszer bevezetésre kerül.

A tájékoztatók szerint az is meg van állapítva, mekkora a valószínűsége bizonyos mellékhatásoknak.

Valamint oda írják, hogy bármi rendellenesség esetén forduljon orvoshoz...

Nekem pl. egyszer egy vérnyomás csökkentő okozott erős köhögést, le is cserélte az orvosom, azóta sincs problémám.

Önmagukért felelős, de hisztéria mentes embereknek ez nem szokott problémát okozni.

45. Kajati (válaszként erre: 42. - 5c6ba4ad4c)
2018. jan. 21. 07:48

Minden ember más,a gyógyszerek másképpen hatnak ránk.Van aki a természetgyógyászatban hisz.

Tabletták mellett én gyógyteát is iszom.

44. gameower (válaszként erre: 37. - Viva70)
2018. jan. 21. 07:48
En is hasonlo kepen gondoltam es kepzeltem el a topik letjogosultsagat,mint ahogy te is irtad. De sajnos sokan vannak meg kozottunk olyanok,akik homokba dugjak a fejuket,amikor gyogyszerrol van szo.. Pedig minden ember eleteben eljon az idoszak,amikor mar rendszeresen kell gyogyszert szedni.. Evvel a tennyel szembe kell tudni nezni minden embernek,ha tetszik ha nem..
43. 5c6ba4ad4c (válaszként erre: 39. - Ab61752c45)
2018. jan. 20. 21:52
Hol írtam nappali alvásról?
42. 5c6ba4ad4c (válaszként erre: 38. - Kajati)
2018. jan. 20. 21:50
Nálam ezek úgy működtek amikor szedtem, hogy kb. 2 hónapig hatott, aztán kb 1 hónapig nem hatott, majd azután ellenkező módon hatott (pl. nyugtató idegesített) . Úgyhogy magamra vonatkoztatva nem bízok a csodaszerben ,amitől mindig nyugodt leszek vagy egyhuzamban átalszok 7-8 órát minden éjjel. Így alkalmanként veszek csak be ilyesmit. Viszont van, akinek évekig is hat.
41. ab61752c45 (válaszként erre: 36. - 5c6ba4ad4c)
2018. jan. 20. 18:06
mit beszélnék ki magamból.mikor az ötödik nap már tántorogtam.mondom mindegy csak adjanak valamit,hogy aludni tudjak.igaz,akkor éjszakás voltam,de nem tudtam nappal sem aludni.
40. Böce
2018. jan. 20. 18:06

A mellékhatásokról csak annyit, hogy az tisztán az annak a gyógyszernek a mellékhatása.


De ugye ha vki szed még vmi mást, pl vérnyomáscsökkentőt, iszik vmilyen teát, gyógygombát vagy csak étrendkiegészítőt, stb., az már ki tudja, milyen kontraindikációkat produkál.


Az orvosok nem véletlenül taanulnak 6+évet!. Oké, vannak nemtörődöm, rossz dokik is, de még ők is többet tudnak a különféle kölcsönhatásokról, mint mi, laikusok.


Szóval ezért hülyeség ez a fórum.

39. ab61752c45 (válaszként erre: 36. - 5c6ba4ad4c)
2018. jan. 20. 18:03
hogy aludjak nappal.köszi,ha éjjel nem tudok,majd nappal tudok?
38. Kajati (válaszként erre: 36. - 5c6ba4ad4c)
2018. jan. 20. 17:53
Ebben igazad van.Viszont ha a szervezet hozzászokik a gyógyszerhez mindig több kell belőle ,hogy hatása legyen.Aztán meg nehéz leszokni az altatóról,nyugtatóról.Tapasztaltam saját bőrömön.
37. viva70
2018. jan. 20. 17:10
Nem biztos, hogy olyan rossz ötlet ez a fórum. Tény és való, hogy a mellékhatásokat elsősorban el kell olvasni a tájékoztatóban, a kezelőorvossal kell megbeszélni mikre lehet számítani, ahány szervezet annyiféle, stb..., de bevallom én például az a típus vagyok, aki rögtön elkezd a neten kutakodni, ha valami új gyógyszert, vagy más egyebet ír fel, javasol az orvos. Ide a hoxára is úgy kerültem annak idején, hogy egy injekció mellékhatása után kezdtem el kutakodni. Ha előbb idetalálok, nem biztos, hogy beengedtem volna magamnak adatni. Mert sajnos szenvedtem a mellékhatásaitól rendesen, ráadásul a semmiért.
36. 5c6ba4ad4c (válaszként erre: 25. - Kajati)
2018. jan. 20. 16:51
Amit meg nem tudtak orvosolni, abba meg belehaltak vagy szenvedtek tőle egy életen át. Lehet hogy a gyógyszer sem gyógyít bizonyos esetekben, lehet hogy tünetre hat, de ezt sem kell alábecsülni. Ki szereti nonstop élvezni pl. az álmatlanságot hetekig? Most mondhatod erre, hogy pszichológus, csak addig kipurcan valaki a kialvatlanságtól, mire kibeszéli magából.
35. 5c6ba4ad4c (válaszként erre: 31. - Panna.33)
2018. jan. 20. 16:46
Sokszor benézi az ember. Mint amikor azt hiszed hogy vacsorára megevett paradicsomtól dagad a fejed, közben meg a vacsi előtti tusoláshoz használt tusfürdőtől, így még ismételten is úgy tűnhet hogy ez azzz, ne paradicsom! Közben meg a tusfürdő a ludas.
34. 5c6ba4ad4c (válaszként erre: 26. - 12d083b51b)
2018. jan. 20. 16:43
Így van. Nálunk családon belül nem hat egyformán ugyanaz a gyógyszer 2 emberre 10 esetből 6-ban. Mint ahogy sampon sem, egyikünknek jó másikunknak már mosás után csurog a zsír a fejéből ugyanattól.
33. Kajati
2018. jan. 20. 16:03
Mindenkire más más hatással vannak a gyógyszerek.Mellékhatások mindenkinél másképpen jönnek ki.Mindenki maga dönti el szedi a felírt gyógyszert vagy sem.
32. lapbarna (válaszként erre: 29. - 1+1=10)
2018. jan. 20. 15:43
Hagyd! Az antibiotikum gyógyít...
31. Panna.33 (válaszként erre: 27. - Gameower)
2018. jan. 20. 15:42

A mellékhatásokat az orvos felé kell jelezni.

Még az sem biztos, hogy a gyógyszer mellékhatása az a tünet, ami előjön.

Pl. elkezdem szedni x gyógyszert, de ezzel egyidőben hasmenésem is lesz, korántsem biztos, hogy a gyógyszer okozza, lehet, hogy pont a szedés kezdetén benyaltam egy fosós vírust.

Olyan ez,mint amikor bizonyos oltáshoz az autizmust társították, mivel az autizmus jelei a körül az életkor körül jelentkeznek, amikor azt az oltást megkapják a gyerekek. A mai napig oltári nagy hiszti övezi ezt a kérdést, holott már rég kiderült, hogy anyagi haszonszerzés végett készült a hamis tanulmány.

30. 12d083b51b (válaszként erre: 28. - Gameower)
2018. jan. 20. 15:23

Emlékszem, hogy még a rendszerváltoztatás előtt voltak nénikék, akik pl. házasságkötő terembe, nyilvános bírósági tárgyalásokra ültek be kellemes időtöltés, és télen nem otthon fűtöttek.


Mások az orvosi rendelők várótermében ücsörögtek, beszélgettek, kinek milyen baja, betegsége van. Három nap múlva már nekik is ugyanaz a bajuk volt, és azért ültek ott a sorban.

Nagyon-nagyon veszélyes dolog az ilyen téma ennyire nyilvános helyen, és képtelenség ellenőrizni, kézben tartani a témát. Nem tudni, hogy ki, mit ért meg belőle, és ki milyen következtetéseket von le.

Nem mondom, hogy önmagában a szándékod rossz, de lásd be, igen-igen veszélyes terület.

29. 1+1=10 (válaszként erre: 27. - Gameower)
2018. jan. 20. 15:17

Különleges mellékhatást megosztani a gyártóval kell, vagy az ÁNTSZ Országos intézetének megfelelő osztályával. Ők még meg is köszönik. Mint írtam a felíró orvos, vagy a gyógyszerész is segít, de NEM a fórumozók. Gondolj bele, mit kezd egy ilyen információval egy egyszerű beteg. Csak összezavarodik és esetleg nem szedi be a gyógyszerét. Még árthat is neki !

Szakadj már le lészíves erről az önsegítő módszerről. A gyógyszer nem játék !

28. gameower (válaszként erre: 26. - 12d083b51b)
2018. jan. 20. 14:12
Igazad is lehet,de ez nezopont kerdese..
27. gameower (válaszként erre: 24. - Dee)
2018. jan. 20. 14:11
En nem arra gondoltam hogy itt egymasnak ajanlgassanak a forumozok komoly gyogyszereket. Csupan annyi,ha valaki bizonyos gyogyszernel tapasztal valami kulonos mellekhatast ami a tajekoztaton nincs feltuntetve,azt itt megoszthatja a forumon. Evvel szerintem nem artunk senkinek..
26. 12d083b51b (válaszként erre: 6. - Gameower)
2018. jan. 20. 13:55

Már megbocsáss, de éppen azért nem értek egyet azzal, hogy a tapasztalatok megosztása legyen a cél, mert minden ember szervezete más, és még ha mellé pl. az egyiknek magas vérnyomás, a másiknak pl. szívritmus zavar, bármi társul, már rögtön nem egyformán reagálnak ugyanarra a gyógyszerre.


Tapasztalatot szerezni és egymás között megosztani lehet fodrászról, masszőrről, és hasonló szolgáltatásokról, de a gyógyszereket inkább ki kellene hagyni!

25. Kajati
2018. jan. 20. 13:27

Régen nem voltak gyógyszerek ,mégis orvosolták a bajokat.

Nagyanyáink receptjeit elő kellene keresni.

24. dee (válaszként erre: 1. - Gameower)
2018. jan. 20. 12:55
Gyógyszerekről inkább szakemberrel kell beszélgetni nem laikus fórumozókkal. Mert nekem erről az a vicc jut eszembe, hogy ......Használt a szer a tehénnek, amit ajánlottam szomszéd? Nem, megdöglött a tehén! Ja az enyém is! :)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook