Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyógyszerekről érthetőbben... fórum

Gyógyszerekről érthetőbben... (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
75. Hmkati (válaszként erre: 27. - gameower)
jan. 23. 10:10
Ha tapasztalsz bármilyen ismertetett mellékhatást, s jelzed az orvosnak. Elmagyarázza, hogy nem igaz, vagy hogy attól még szedni kell. Volt amikor egyenesen azt mondta az orvos, hogy hazudok amikor elmondtam, mit tapasztaltam. Majd megemelte a bogyó dózisát.
74. Hmkati (válaszként erre: 2. - Channa*)
jan. 23. 09:56
Azért nem mindig! Engem egy téves diagnózis miatt agyi bénulással kezelnek 20 éve! Pedig egyszerű gerincsérvem volt, s annak fel nem ismerése miatt bénultam le. 2 éve erőltetik a Baclofent agyi bénulás címén, de csak rosszul vagyok tőle. Erre mondják, hogy meg kell szokni a mellékhatásokat. az állandó hasi görcsöt, a 80/50-as vérnyomást. az emésztési gondokat, és persze a lábvizesedést. Hát nem fogom megszokni.
73. gameower (válaszként erre: 71. - Kajati)
jan. 23. 06:45
A gyogynovenyes teak sok esetben befolyasoljak a gyogyszerek optimalis hatasat,erosithetik avagy gyengithetik. Nagyon jo gyumolcstea keverekek vannak a piacon,koffein mentesek.
72. Kajati (válaszként erre: 66. - csontsovány)
jan. 22. 18:08
Sokszor csak akkor veszem be az asztmára a tablettát mikor már nagyon muszáj.Drága készítményeket,porokat írnak fel,hiába van 90%.osra felírva havonta sok ba kerülnek.
71. Kajati (válaszként erre: 70. - Smirnoff)
jan. 22. 18:05

Sokat olvasok,pár betegségem már kialakult amik sajnos krónikus betegségek.Előírt tablettákat szedem,plusz gyógyteák,inhalálás stb.

Próbálok gyógyírt találni,csak mikor beteg leszel egyből pszichiáterhez küldenek.

70. Smirnoff (válaszként erre: 65. - Kajati)
jan. 22. 17:57
A baktériumokat a XVII. században fedezték fel, a vírusokat is már vagy 150 éve. Manapság már elég ciki nem tudni ezekről :P
69. PöttyösPanka (válaszként erre: 58. - Kajati)
jan. 22. 07:11

Azt mondják, humbug:

[link]

68. gameower (válaszként erre: 65. - Kajati)
jan. 22. 06:34
Ebben nagyon sok igazsag van !! Kicsit leegyszerűsitvé,"az agyban dől el minden"!!
67. valeriaria66 (válaszként erre: 65. - Kajati)
jan. 22. 06:05
Jo,ezt megbeszelem a nem letezö pajzsmirigyemmel.A francnak van kedve mindig idöben bevenni a thyroxint amitöl femnegy a pulzusom ezerre ,akkor jön a kedvenc betablokkolo ,mert nem szeretnem idö elött kinyirni a szivem.
66. csontsovány (válaszként erre: 65. - Kajati)
jan. 21. 19:47
Igazad lehet . De ez nem olyan egyszerű . Jó próbáljuk lentebb vinni az adagot , de csak orvosi felügyelet mellett . Még így is örülhetek , hogy viszonylag jól vagyok .
65. Kajati
jan. 21. 19:44
Lehet ,hogy nem is kellenének a tabletták,azt mondják a lélek betegíti meg a testet.ha lelki betegek vagyunk,és orvosoljuk,a test is meggyógyul.
jan. 21. 19:35
ODAADTAM ..:-)
jan. 21. 18:52
S ha a hangok azt mondják,hogy hadjam abba a skizofreniara kapott gyogyszeteket, akkor adjam oda a malacnak?
jan. 21. 18:47

hű ,micsoda vihar kerekedett itt,

ha én beteg vagyok,először is azt mondja a háziorvos,hogy ,,,édes jó Istenem,,,

na ezután összedugják a fejüket a nővérrel,hogy most mi legyen,

ugyan is olyan szinten van gyógyszerallergiám,hogy megáll a tudomány,

ha véletlen mégis kell valami,mindig azt mondja,,na imádkozzunk hogy ne legyen baj,,

mikor eltört a csuklóm a fél baleseti sebészet ott állt a fejem fölött,ha baj lesz,vissza tudjanak hozni a tepsi széléről,

a gyógyszer komoly dolog mindenkinél másképp hat,

hiába mondja valaki hogy ez erre+arra jó ha a másik embert kiüti,

61. ftrap (válaszként erre: 58. - Kajati)
jan. 21. 16:52
Használtam. Valószínűleg placebo.
60. ftrap (válaszként erre: 45. - Kajati)
jan. 21. 16:46
Èn is használok gyógyteákat ès gyógynövènys kèszítmènyeket is. Viszont nincs gyógyszerfóbiám , amikor arra van szüksèg beveszem, de a tartós szedèsükre nem törekszem,mert nálam nem hatnak tatósan. Ugyanígy vagyok más dolgokkal is pl. Sampon. Max kètszer tudom egymás után ugyanazt eredményesen használni, ez alól csak 1-2 kivètel van, de azt sem hetekig.
59. Guruljka (válaszként erre: 58. - Kajati)
jan. 21. 15:10
Engem még nem lehetett meggyőzni róla. Ahhoz meg drágállom, hogy kipróbáljam.
58. Kajati
jan. 21. 14:27
Homeopátiás gyógyszerekről mi a véleményetek,használtatok már?
57. lovelyly (válaszként erre: 56. - Kajati)
jan. 21. 14:22
Azért mondom 😄
56. Kajati (válaszként erre: 55. - lovelyly)
jan. 21. 14:12
Női bajokra van:)
55. lovelyly (válaszként erre: 52. - gameower)
jan. 21. 13:49
Te ne igyál palástfüvet.
54. tumbo (válaszként erre: 47. - gameower)
jan. 21. 12:30
én reggel egy kávét,többet nem.
53. Kajati (válaszként erre: 52. - gameower)
jan. 21. 12:26
Nem minden esetben.A palástfűtea mellé tablettát is kell szednem.
52. gameower (válaszként erre: 51. - Kajati)
jan. 21. 11:33
Es hasznal a tea ?
51. Kajati (válaszként erre: 47. - gameower)
jan. 21. 10:14
Kamilla,citromfű,palástfűtea amit iszom rendszeresen
50. Guruljka (válaszként erre: 48. - gameower)
jan. 21. 10:11
Nem mindenkinek van ilyen háziorvosa.
49. lovelyly (válaszként erre: 48. - gameower)
jan. 21. 08:10

Ennek a kontaktusnak oda vissza kell jól működni, nem csak az orvosnak figyelni a betegére, hanem a betegnek is hinni az orvosaban, és betartani az általa előírtakat.

Ha pl. valaki azt mondja, hogy "na az a hülye jól kitalálta, majd én szedem úgy, ahogy nekem jól esik, majd én érzem", az ne is várjon csodákat.

48. gameower (válaszként erre: 46. - lovelyly)
jan. 21. 08:03
Nekem is cereltek mar le vernyomascsokkentot,mert a hatast nem ereztem megfelelonek. A haziorvos nem is vonta ketsegbe a keresemet.
47. gameower (válaszként erre: 45. - Kajati)
jan. 21. 08:00
En is iszom teakat a gyogyszereim mellett,de csak koffein mentes gyumolcsteakat..
jan. 21. 08:00

A nagy átlagot tekintve azért a gyógyszerek hasonlóan hatnak mindenkire, ezen dolgoznak sokan sok évig, mielőtt egy gyógyszer bevezetésre kerül.

A tájékoztatók szerint az is meg van állapítva, mekkora a valószínűsége bizonyos mellékhatásoknak.

Valamint oda írják, hogy bármi rendellenesség esetén forduljon orvoshoz...

Nekem pl. egyszer egy vérnyomás csökkentő okozott erős köhögést, le is cserélte az orvosom, azóta sincs problémám.

Önmagukért felelős, de hisztéria mentes embereknek ez nem szokott problémát okozni.

1 2 3 4 5

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook