Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyes melletti munkavégzés fórum

Gyes melletti munkavégzés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
134. cony4
2011. febr. 23. 15:30
Egyik gyerkőc tartós beteg.Úgyhogy bárhány órában dolgozhatok ezek szerint.Alapvetően mindkét gyerekemre igényelhetem a gyest, de akkor ésszerűbb az 5 évesre aki tartós beteg, és valószínűleg még fennáll évekig nála a betegség.A kicsi meg áprilisban tölti a 2-őt.
2011. febr. 23. 15:26
ha beteg a babuci akkor korlátlanul
132. cony4
2011. febr. 23. 15:25
Ha jól értelmezem.
131. cony4
2011. febr. 23. 15:25
Köszi.Ha viszont lemondok a gyesről, akkor úgy dolgozok ahogy akarok?
130. BRIGI0906 (válaszként erre: 129. - Cony4)
2011. febr. 23. 15:22
6 orában lehet dolgozni és akkor meg jár melette a gyes!!!
129. cony4
2011. febr. 23. 15:22
Sziasztok.Tudja valaki, hogy a legfrissebb jogszabály szerint a gyes alatt hány órában lehet dolgozni, és jár-e a gyes?
128. zsanci79 (válaszként erre: 127. - Encike 2)
2011. febr. 3. 13:26
Jó kérdés:) Passz. Hívd fel a kincstárat, ott biztos tudják.
127. encike 2 (válaszként erre: 126. - Zsanci79)
2011. febr. 3. 10:16
és ha letelt a szabi visszamehetek még gyesre és mellette 6 órába melozni?
126. zsanci79 (válaszként erre: 125. - Encike 2)
2011. febr. 2. 15:19
Szerintem igen. Mivel a szabidat kezded tölteni, az azt jelenti hogy munkába álltál.
2011. febr. 2. 13:33

Sziasztok!


Jelenleg gyeden vagyok ápr.15-ig, utána jön az a fránya gyes.

Van felgyült szabim plusz a 3. baba után járó nem tudom még mennyi.

Ha gyes napjától venném ki a szabikat addig le kell mondanom a gyest?

Mert már csak 6 órában lehet mellette melozni vagy mit tegyek?

köszi

124. zsanci79 (válaszként erre: 123. - Kiskoz)
2011. jan. 12. 17:38

Szia! A konkrét számokba nem akarok belefolyni, ezt ti tudjátok.

De a lényeg! Mivel papíron kiírták neked a szabikat, ezért ez törvényesen teljesen le van rendezve! Tehát hogy ti feketén mit állapodtatok meg, az a ti dolgotok, de a főnököd is tudja, hogy törvényesen teljesen rendbe van a dolog, kvázi az ő jóindulatán és korrektségén múlik, hogy kifizeti e a szabijaidat...ez valami olyasmi, mintha egy üres papírt írtál volna alá, hogy majd az lesz benne hogy fizetésemelést kapsz, közbe meg leveszik. érted ugye?

A barátnőm sajna pont így járt, aláírta, hogy kifizették neki minden járandósságát, mert úgy egyeztek meg, hogy majd 2 hét múlva megkapja....na azóta is kapja.

Ha tényleg jó viszonyba vagy a főnököddel, én biztos megkérném, hogy üljünk le egy pár percre beszélni. Mert Te tisztába vagy vele, hogy törvényesen le van rendezve, de megbíztál benne, hogy minden rendben lesz, és most úgy veszed észre, hogy visszaélnek a bizalmaddal...gondolom kellett a munkád, hogy mindjárt dolgoztatni akartak.

Sok sikert!

123. kiskoz
2011. jan. 12. 15:39

Sziasztok!

Lehet,h nem pont ebbe a topicba kéne írnom, de akkor légyszi irányítsatok át! Segítséget ill. a véleményetek szeretném kérni.

2010.10. 04-től újra munkába álltam GYES mellett, az addig felhalmozott szabim 52 nap. Hivatalosan ugye azzal kell kezdeni, hogy ezt a sok napot kiveszem, otthon ülök és a munkáltatóm pedig rendes szabiként fizeti ezeket a napokat. Azonban mi úgy beszéltük meg a főnökömmel, hogy papíron szabin vagyok, ahogy kell, viszont a gyakorlatban meg járok rendesen dolgozni, és így kapom a fizut is + a felgyűlt szabikat is kifizeti. Itt kezdődött a bonyodalom, ugyanis a gyermekem miután bekerült a bölcsibe, nagyon gyakran beteg lett, sokat hiányzott és ilyenkor persze én sem tudtam dolgozni, otthon kellett maradnom, de nem kértem magam táppénzre, hiszen volt egy csomó szabim. Még egy fontos infó: én papíron 149000 ft-ra vagyok bejelentve, de a fizut kézbe kapom, 150.000 Ft-ot + kajajegyet.

Októberben volt 20 munkanapom naptár szerint, ebből össesen 7 napot dolgoztam, a többin beteg volt a gyerekem. Erre a hónapra kaptam 75 e-t fizetés címen + 100 e-t mint kifizetett szabi (hogy miért pont ezek az összegek, ne kérdezzétek, én se tudom követni, a főnököm mikor mit hogyan számol). A többi szabit tartalékoltuk későbbre, hogy mi lesz a sorsuk, mivel nem tudtuk előre, hogy a maradék 2 hónapban még mennyit lesz beteg a gyerekem. Novemberben volt 22 munkanap (azaz 21 és 1 ünnep), 16 napot dolgoztam, 6 szabi volt, erre kaptam összesen 110 e-t, ami csak fizu volt, semmi kifizetett szabi. És decemberben volt 23 munkanap, abból 11-et dolgoztam, 12 szabi, most pedig 105000 volt a borítékban. Szóval a lényeg, hogy igazából csak a ledolgozott napok után kaptam pénzt, a felhalmozott szabiból pedig az a 100 e ft lett kifizetve. Akár a napokat számolom, akár az összegeket adom össze és bontom le napokra, mindenhogyan az jön ki, hogy az 52-ből 21 nap lett kifizetve és még kb. 30 lóg a levegőben. És egyre jobban az a gyanúm, hogy a főnököm nem igazán akarja a maradék napokat kifizetni:-(( Ezt így konkrétan nem mondta, de nagyon az az érzésem. Szerintetek mit csináljak, harcoljak ezekért a szabikért? Már egyébként rákérdeztem, de valahogy elterelődött a szó a témáról és csak ködösített, nem jutottam vele semmire. Nem tudom, mit csináljak, mert egyébként tök normális, de most úgy érzem, hogy el akarja tusolni a dolgokat, ezt már amúgy hangoztatta többször is, hogy ez hogy én így "lebabáztam", ez azért a cég számára teher, pontosan a felgyűlt szabik miatt... Szóval írjatok légyszi, szerintetek mi legyen! Köszi!!

122. hpkati (válaszként erre: 121. - 23443e225c)
2010. dec. 30. 14:43
Én úgy értelmeztem a törvényt, hogy igen.
2010. dec. 30. 14:16

Csajok..

Az akkor most igaz hogy március 31.-ig lehet még 8 órában melozni?

120. hpkati (válaszként erre: 115. - A1f813b884)
2010. dec. 30. 08:14

Szia!

Gyes mellett heti 30 órát, vagyis napi 6 órát lehet dolgozni!

2010. dec. 29. 12:43
Pl. adoforum.hu
118. zsanci79 (válaszként erre: 116. - Zsanci79)
2010. dec. 29. 12:42

Még annyi, hogy törvényesen a munkáltatódnak be kell jelenteni a másodállást, hisz így tudsz csak másodállásként tevékenykedni (adózni) mert igazolja, hogy heti 30 órát dolgozol.

Egyéni vállalkozóként akkor fizetsz járulékot, meg adót, ha van vállalkozói kivét.

A Te esetedben ugye Gyes-ről van szó, hogy az milyen főállás....hát nemtudom.

Ettől most nem lettél okosabb, tudom.

Vannnak adózási fórumok a neten, keress rá, ott biztosan hasznosabb infókat kapsz.

2010. dec. 29. 12:36

A képviselők 259 igen szavazattal, 69 nem ellenében, 43 tartózkodás mellett fogadták el az egyes szociális, gyermekvédelmi, családtámogatási, fogyatékosságügyi és foglalkoztatási tárgyú törvények módosításáról szóló előterjesztést. A kormánypártok támogatták, az MSZP és az LMP ellenezte az indítványt, a Jobbik tartózkodott.


A gyes három évre való visszaállítása vonatkozik azokra a gyermekekre is, akik 2010. április 30. után, azaz a gyes folyósítási idejét két évben meghatározó törvény hatályba lépését követően és e jogszabály hatályba lépése előtt születtek. A törvény 30 órában korlátozza a gyes mellett folytatható keresőtevékenység időtartamát.


Az elfogadott javaslat szerint a 2010. december 31-én még keresőtevékenységet folytató gyes-jogosultak egységesen legfeljebb 2011. március 31-ig még a korábbi feltételekkel, azaz munkaidőkorlát nélkül végezhetnek az ellátás mellett munkát.


A törvény kivételt is teremt, mert a tartósan beteg vagy súlyosan fogyatékos gyermek gondozását ellátó jogosult a gyermekgondozási segély mellett - a gyermek egyéves korától - a napi munkaidő-keretre vonatkozó korlátozás nélkül végezhet munkát, valamint az ikrek utáni gyermekgondozási segély teljes munkaidőben történő foglalkoztatás esetén is jár, azonban a törvény értelmében csak egy gyermek után.

2010. dec. 29. 12:32

Másodállásban úgy dolgozhatsz a szalonba hogy ott alkalmazásba vesznek, vagy pedig vállalkozóit váltasz ki. Ez így törvényes.

Amiről Te írsz, hogy se vállalkozói, se alkalmazott, az a fekete munka.

2010. dec. 29. 12:19

Kiírtam egy fórumtémát, de senki nem válaszolt. Bemásolom ide, hátha valaki tud segíteni! Hozzáértők véleményét, tanácsát várom a következőkkel kapcsolatban:

2011 március 25-én lejár a gyed-em. A Parlament most fogadta el a törvénymódosítást, hogy a gyes mellett csak 4 órában lehet dolgozni. Van munkahelyem, de mivel nem tudnának olyan munkaidőt felajánlani, hogy közben a gyereket tudjam hozni, vinni a bölcsibe, ezért nem tudok oda visszamenni, és most belekezdtem egy műkörömépítő tanfolyamba. Lehet-e olyat csinálni, hogy márc. 25-étől kivegyem a felgyülemlett szabimat, de nem mennék vissza, hanem mint műkörmös dolgoznék egy szalonban. Azt hallottam, ha van az embernek munkahelye, nem kell vállalkozói igazolvány. De gondolom valamit mégis kell fizetnem magam után.

Tehát a cégem úgy tudná, hogy még maradok itthon a gyerekkel, de közben dolgoznék a másik szakmámban, 4 órában, mert ugye ennyit lehet gyes mellett.

Vagy van valakinek más ötlete, hogy lenne a legjobb? Egyáltalán nem vagyok otthon ebben a témában!

114. ac7e7ad779 (válaszként erre: 113. - Hpkati)
2010. dec. 28. 11:16
Ó, sajnálom.
113. hpkati (válaszként erre: 109. - Ac7e7ad779)
2010. dec. 28. 07:54
Én is így kaptam ezt az üzenetet. Nem én találtam.
112. hpkati (válaszként erre: 110. - F303be5590)
2010. dec. 28. 07:54
Heti 30 óra.
2010. dec. 28. 07:17
és mi a helyzet a nagyszülővel?
2010. dec. 28. 07:09

'A törvény 30 órában korlátozza a gyes mellett folytatható keresőtevékenység időtartamát. '

milyen időintervallumban?

109. ac7e7ad779 (válaszként erre: 107. - Hpkati)
2010. dec. 27. 20:35
Szia4 Ezt hol találtad meg? Be tudnád másolni a linket?
2010. dec. 27. 18:53
Sziasztok! Épp ma kaptam egy ajánlatot: civil szervezet piackutató munkát végez biztosítók számára. Nem tudom, bele merjek-e vágni...
107. hpkati
2010. dec. 27. 18:46

Sziasztok!

Ezt kaptam, ebben minden benne van!


A képviselők 259 igen szavazattal, 69 nem ellenében, 43 tartózkodás mellett fogadták el az egyes szociális, gyermekvédelmi, családtámogatási, fogyatékosságügyi és foglalkoztatási tárgyú törvények módosításáról szóló előterjesztést. A kormánypártok támogatták, az MSZP és az LMP ellenezte az indítványt, a Jobbik tartózkodott.


A gyes három évre való visszaállítása vonatkozik azokra a gyermekekre is, akik 2010. április 30. után, azaz a gyes folyósítási idejét két évben meghatározó törvény hatályba lépését követően és e jogszabály hatályba lépése előtt születtek. A törvény 30 órában korlátozza a gyes mellett folytatható keresőtevékenység időtartamát.


Az elfogadott javaslat szerint a 2010. december 31-én még keresőtevékenységet folytató gyes-jogosultak egységesen legfeljebb 2011. március 31-ig még a korábbi feltételekkel, azaz munkaidőkorlát nélkül végezhetnek az ellátás mellett munkát.


A törvény kivételt is teremt, mert a tartósan beteg vagy súlyosan fogyatékos gyermek gondozását ellátó jogosult a gyermekgondozási segély mellett - a gyermek egyéves korától - a napi munkaidő-keretre vonatkozó korlátozás nélkül végezhet munkát, valamint az ikrek utáni gyermekgondozási segély teljes munkaidőben történő foglalkoztatás esetén is jár, azonban a törvény értelmében csak egy gyermek után.


A gyes folyósítási idejének visszaállításával összhangban a gyermeknevelési támogatást újra a legkisebb gyermek hároméves korától lehet majd igénybe venni. A törvény bevezeti az örökbefogadói gyermekgondozási segélyt.



A törvénymódosítással változik a lakásfenntartási támogatás jelenlegi rendszere. A változtatás célja egyrészt a szociális gáz- és távhőtámogatás megszűnése miatt ellátás nélkül maradó jogosultak befogadása a lakásfenntartási támogatás rendszerébe, másrészt a támogatás célzottságának és hatékonyságának növelése.


A jogosultsági jövedelemhatárt a törvény az öregségi nyugdíjminimum 250 százalékában határozza meg a korábbi 150 százalék helyett, ugyanakkor eltörli a lakásfenntartási költségek jövedelmen belüli arányára vonatkozó előírást. A jövedelemszámítás alapja az egy főre jutó jövedelem helyett a háztartás fogyasztási szerkezetét jobban kifejező fogyasztási egység lesz. A lakásfenntartási támogatást elsősorban természetben kellene nyújtani a törvény alapján.


A törvény szerint 2011-ben az ápolási díj alapösszege megemelkedik. A jogszabály szűkíti az egyházi fenntartók fogalmát azzal, hogy kizárólag a kormánnyal szociális feladatok ellátására is kiterjedő megállapodást kötött egyházak tartoznak majd a törvényben meghatározott egyház fogalma alá. Emellett pedig megteremti az Egyházi Fenntartók Tanácsa működésének jogi alapjait. A tanács a szociál- és nyugdíjpolitikáért felelős miniszter véleményező, javaslattevő és tanácsadó szerveként működik a jövőben.


A rendelkezésre állási támogatás (rát) helyébe a bérpótló juttatás lép. Az általános szabályoktól eltérően a bérpótló juttatásra való jogosultság esetében nem kétévente, hanem évente történő felülvizsgálatot ír elő, azaz évente meg kell vizsgálni, hogy a jogosult legalább 30 nap időtartamban folytatott-e keresőtevékenységet, illetve részt vett-e munkaerő-piaci programban, képzésben.


A bérpótló juttatás szabályainak többsége megegyezik a rát szabályaival. Új elem azonban, hogy a jövőben az önkormányzat rendeletben előírhatja, hogy a juttatásban részesülő a lakókörnyezetét tartsa rendben.



A törvénnyel kibővül a közfeladatot ellátó személyek köre az intézményi ellátás keretében foglalkoztatott ápoló, intézményvezető ápoló, gondozó és szociális, mentálhigiénés munkatárs, továbbá a falu- és tanyagondnok személyével.


A települési önkormányzatok bölcsődés korú gyermekek napközbeni ellátásának biztosítására irányuló kötelezettségének - a bölcsőde működtetése mellett - családi napközi formájában is eleget tehet. A törvény 2011-től az általános iskola 8. évfolyamán tanuló és rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult gyermekek számára is biztosítja az ingyenes gyermekétkeztetést.


A jogszabály szerint kizárólag a bölcsőde esetében növekednek az ellátásért fizetendő térítési díjak, a gyermekétkeztetés egyéb formáiban változatlanul az élelmezés nyersanyagköltségének egy ellátottra jutó napi összege a térítési díj alapja.


A törvény lehetőséget teremt a várandós anya férjének vagy élettársának a befogadására a családok átmeneti otthonába. Ezt azzal indokolják: a gyermeket váró anya helyzete indokolja, hogy a számára ebben az időszakban támaszt, segítséget jelentő személy mellette legyen.

2010. dec. 27. 18:04
Heti 30 órát dolgozhatsz csak, hogy a gyest is megkapd. 2011. március 31.-ig kapja még a gyest aki már ebben az évben is 8 órában dolgozik mellette. Tovább nem! Csak 6 órás munkavégzésnél
105. viki021
2010. dec. 27. 16:27
heti 30 óra
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook