Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyes melletti munkavégzés fórum

Gyes melletti munkavégzés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2009. jan. 2. 16:12

Valaki tud nekem segíteni?

GYES-en vagyok ,és jövő héten vissza mennék dolgozni.

De a kisfiam még nem töltötte be az egy évet.

Lehet így dolgoznom GYES mellett?Február 21-én lesz csak 1 éves.De ezt a munkát nem szeretném elszalasztani.

ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!!!

73. kobagabi (válaszként erre: 72. - Újramunka)
2008. szept. 16. 19:39
Ez nincs így. Én gyes mellet dolgozom, a gyes maga adómentes jövedelemnek számít. Viszont a munkabérből ugyanúgy levonják a járulékokat. Sőt mivel nekem magas a bérem, még az adójóváírást sem kapom:(
2008. szept. 15. 20:32

sziasztok,


tudna nekem valaki abban segíteni, hogy gyes mellett akarok munnkát végezni napi nyolc órában, és nettó összegekről beszélgetünk a leendő munkaadómmal és ő azt mondja, hogy a gyes melletti munkavállalótól nem kell minden járulékot megfizetni? ez így van?nagyon köszönöm

2008. szept. 2. 08:20

Hali!

Általában bölcsibe akkor veszik fel, ha be tudod mutatni a szerződést.

70. tafonta (válaszként erre: 69. - Wendy87)
2008. aug. 27. 10:33

Köszi! Gyet kizárva, az a megoldás éri meg legkevésbé, már ami az anyagiakat illeti. Nincs problémám azzal, hogy most itthon avygok a gyerekekkel, csak a bölcsi miatt aggódom, hogy felveszik-e a gyereket. Meg ha lejár a fizetett szabi is, addigra nyár vége felé lesz és még csak akkor jönne a beszoktatás, amikor viszont már dolgoznom kellene.

Megfontolom a Gyes-t.

69. Wendy87 (válaszként erre: 68. - Tafonta)
2008. aug. 27. 10:24
Két éves korától mindenképp gyes-re kell menned, ebben nem sok eldönteni való van. Amúgy ha gyed-en vagy, nem is adhatod bölcsibe, csak ha már gyes-en vagy. Mivel ugye a gyed mellett dolgozni egyáltalán nem lehet, így aki gyed-en van, az otthon van. Akkor meg minek a bölcsi? Szóval ők így állnak hozzá, ezért nem lehet. A gyes mellett viszont már korlátlan időben végezhetsz munkát, akkor már lehet bölcsis is a pici. Na most, vagy két éves kora után visszamész dolgozni, vagy maradsz otthon még egy évet gyes-en, aztán (mivel három gyereked van) igényelsz gyet-et, de az azt jelenti, hogy három kiskorú gyereknek kell lenni, a legkisebb 8 éves koráig kaphatod maximum, és csak akkor, ha egyik gyerek sem tölt napi 5 óránál többet intézményben (ovi, iskola, stb.) és max négy órát dolgozhatsz mellette. Ennek az összege megegyezik a gyes összegével.
2008. aug. 27. 10:11
Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni! Most éppen Gyed-en vagyok harmadik gyerekemmel és ez sorozatban a harmadik Gyed-em. Mivel eléggé zsúfoltak nálunk (is) a bölcsik és nehezen lehet bejutni (bár nekem lenne elég indokom bejutni), azon gondolkodom, hogy fiam 2 éves korától Gyesre menjek-e. Ez a mostanihoz képest annyival lenne rosszabb anyagilag, hogy a jelzálogunk törlesztőrészletének összegével lenne kevesebb a pénzem. Viszont ha elmennék 4 órába dolgozni, akkor mégiscsak bölcsis lenne a fiam, ám anyagilag pont ott tartanék mint most. Mit tegyek? Ráadásul fiam május 2-án született, ha bölcsibe adnám is, őszig nem tartana ki a fizetett szabim, szerintem.
67. gym
2007. dec. 22. 13:43

Ferildinek üzenem!

Most kértem e-mailen a MÁK családtámogatási osztályától írásos választ az alábbi kérdésre. Íme:

A GYES folyósítását nem érinti 2006. január 1-jétől, ha fizetésnélküli

szabadságát megszakítja és fizetett szabadságot vesz igénybe.


Magyar Államkincstár

Családtámogatási Főosztály


Levél amit írtam:

----- Original Message -----

From:

To: <cstam@allamkincstar.gov.hu>

Sent: Friday, December 21, 2007 1:27 PM

Subject: Gyes melleti munkavégzés-Fontos kérdés


Tisztelt Dr. Dani Csaba!

Kérem, hogy erősítse meg nekem írásban, hogy ha a munkavállaló vissza szeretne menni dolgozni, megszünteti a fizetés nélküli szabadságát, és kiveszi a felgyülemlett szabadságát, akkor nem kell a szabadság kiadás idejére a Gyes-t megszakítani.

Sajnos ez nincsen leírva egyértelműen sehol, és sok HR-es, munkaügyes azt

mondja a kismamáknak, hogy meg kell szakítani a gyest.Gyors válaszát előre is köszönöm!


Egy HR-es kismama

2007. dec. 14. 20:11
Tud nekem segíteni vmilyen jogszabállyal vki ?Gyes mellett visszavesznek dolgozni,de a munkaügyes azt mondja le kell mondanom a gyes-ről míg a szabimat töltöm,utána újra igényelhetem.Nem tudom vele megértetni,hogy ilyen nincs!Nem is kaptam ebben a hónapban gyes-t csak a munkabért.Ügyvédhez nem akarok menni míg nem muszáj,mert akkor úgysem mehetek vissza dolgozni.De ilyen sincs amit ő mond!
2007. okt. 7. 10:36

Feladtam A Gyes igénylőmet, és a szabimat is lassan lejelentik!

Október 27-től már hivatalosan is dolgozom!

64. kobagabi (válaszként erre: 63. - 7130b15964)
2007. okt. 1. 22:22
Hát a mi bölcsinkbe 12 gyerek jár. Itt ez szeptembertől indult, de volt is a helyért harc. Tényleg nem tudom mi lett volna, ha minket nem vesznek fel! Mivel a környéken sincs még egy ilyen lehetőség, csak kb. 35 km-re. És oda is csak a helyiek mehetnek!!
63. 7130b15964 (válaszként erre: 62. - Kobagabi)
2007. szept. 30. 22:30
Valószínűleg úgy, hogy feltornázzák az összeget olyan magasra, amit még éppen ki tud/hajlandó préselni magából a rákényszerült szülő, meg néhány olyan, aki egyébként is ezt választaná, mert megengedheti magának. Ezekben az ovikban általában nincs tömegnyomor, így mindenkinek jut a játékmotorból is, csak bírja ki a szülők zsebe...
62. kobagabi (válaszként erre: 58. - 7130b15964)
2007. szept. 30. 21:40
Úristen, hát ehhez képest a mi fizetnivalónk tényleg semmiség! Hogy tudnak ennyit elkérni?! Akkor mi tényleg ne szóljunk semmit! És köszi a megértést! Szia
61. 7130b15964 (válaszként erre: 59. - Lindike)
2007. szept. 30. 21:09

Egyrészt van egy réteg, aki nem vagy csak későn vállal gyereket (és ebből kifolyólag valószínűleg kevesebbet), illetve nem feltétlenül tudják igénybe venni a közovikat, bölcsiket, mert hülye ürüggyel elutasítják őket. Pl. ha valaki a 3 éves gyerekét oviba akarja adni fél napra, hogy szocializálódjon, másokkal is játszon közösségben stb., de van egy kistesó, aki miatt az anyuka otthon van, akkor eleve nem veszik fel a nagyot. Aztán ha éppen anyu másik városban vállal munkát, akkor nem tudja beadni a helyi oviba/bölcsibe a gyereket, mert túl korán vinné és túl későn menne érte, viszont a munkahelye környéki intézményekben sem valószínű, hogy fogadják a gyereket, mert ott meg azt mondják, hogy kell a hely a környékbelieknek és egyébként is vigye a lakhelye szerinti oviba/bölcsibe a gyereket.


Ilyen esetben marad a méreg drága privát ovi. Nem puccból, kényszerből.

60. 7130b15964 (válaszként erre: 59. - Lindike)
2007. szept. 30. 21:03

Én inkább azt tartom szomorúnak, hogy egy nagyon szűk réteg fizeti be a közösbe, azt amiből leginkább ők nem részesülnek, a többiek részéről meg megy a siránkozás. Nem egy helyen olvasható a neten is, hogy hogyan lehet trükközni, hogy az évekig semmit vagy csak a minimálbér után adózóknak hogyan lehet maximális gyedet szerezni. Ez bosszantó azoknak, akik a félfizetésüket csak a papíron látják. Igaz, kevesen vagyunk...


A karrier és a gyerekek nem összeférhetetlen dolog (szerintem). Ez persze nem jelenti azt, hogy csak az élhet teljes életet, aki karriert épít és gyereket szül. Mindenkinek el kell döntenie, hogy mit tart fontosnak, mit bír el pszichésen, fizikálisan.


Manapság szokás a karrierről, mint valami mumusról beszélni. Szerintem nem elítélendő az, aki fontosnak tartja, hogy a szakmájában sikereket érjen el és ezzel együtt teljes családi életet próbál élni.


Európában sehol nem maradnak otthon az anyák 3 évig. A legtöbb helyen már a 6 hónapos babákra bébiszitterek vigyáznak (mert nincs állami támogatású gyerekfelügyelet, a magánintézmények meg drágábbak, mint a bébiszitterek).


Szép lenne, ha nálunk mindenki otthon maradhatna 3 évig úgy, hogy annyi támogatást kapna, mintha bejárna dolgozni, de ehhez igencsak kevés adófizetőnk van, úgyhogy képtelenség abból a kevésből ezt megfinanszírozni.

59. lindike (válaszként erre: 57. - 7130b15964)
2007. szept. 30. 09:35
igazad van. és nagyon szomorú,hogy egyre kevesebb karrierista fiatal nő vállal gyereket,és szomorú, hogy nehezen lehet megélni 1 fizetésből és el kell mennie az anyának dolgozni a picike mellől.Így értetted az első mondatot?
58. 7130b15964 (válaszként erre: 56. - Kobagabi)
2007. szept. 29. 21:41

Persze, értem én, hogy hirtelen 10-20 ezer forint többlet kiadás gondot jelenthet. De nyilván még mindig "egyszerűbb" kigazdálkodni, mint saját finanszírozásból megoldani az egészet. Felénk a privát intézmények 75-100 ezer forint körül fogadják a gyerekeket. Megjegyzem a legtöbb gyerek nem azért jár oda, mert annyira pénzesek a szüleik, hanem azért, mert szeretnék megtartani az állásukat, de valami oknál fogva nem jutnak be közintézménybe, hiába fizették be a részüket a közösbe... (van rá példa a közvetlen környezetemben is).


Az 5 ezer/hó/fő étkezési hozzájárulás ehhez viszonyítva méltányosnak tűnik (nyilván, mint extra kiadás nem feltétlenül üdvözítő).

57. 7130b15964 (válaszként erre: 55. - Lindike)
2007. szept. 29. 21:32

Csak kis mértékben azokéból, akik valaha is használják ezt a közszolgáltatást. Egyébként csak azt nem értem, hogy miért képzelik az emberek az államot valami kifogyhatatlan pénzesbugyornak, ami az ő gondjaik teljes finanszírozására van kötelezve.

Sehol a világon nem nevelik a gyerekeket közpénzből, kivétel egy szűk réteget (de oda senkinek nem célja tartozni).

56. kobagabi (válaszként erre: 54. - 7130b15964)
2007. szept. 29. 20:35

Tudom, és egyetértek veled abban, hogy mindez többe kerül, mint amennyit fizetünk. És ezzel tisztában is vagyok: Csak ezt egyik pillanatról a másikra vezették be. Egyik nap azt mondták nem kell fizetni, mert 3 gyerekünk van, másnap pedig már hirtelen fizetni kellett, és nem nagyon számítottunk rá, így nehéz volt hirtelen kigazdálkodni.

Nem szeretnék megint belemenni ilyen pénzes dolgokba, hisz akárhányszor összekerülünk egy fórumon, mindig ezen vitázunk. Nem érdemes! Mi csak kis emberek vagyunk! A nagyok meg úgysem éreznek ebből semmit se!

55. lindike (válaszként erre: 54. - 7130b15964)
2007. szept. 29. 08:30
És szerinted kinek a befizetett adójából fizetik meg mindazt a fűtést stb.,meg óvónőt aki az oviban vigyáz a gyerkőcre???
54. 7130b15964 (válaszként erre: 53. - Kobagabi)
2007. szept. 28. 23:38

Mi az, hogy nem éreztek semmit? Két gyerek felügyelete, fűtés, világítás, uzsonna, ebéd mindehhez 10ezret adtok. Szerinted mennyibe kerül valójában?

Mennyiben kerül egy órányi felügyelet, ha valaki képesítés nélkül a házadban vigyáz a gyerekekre és nem visz nekik kaját, te meg fizeted a rezsit is?


Nem azt akarom ezzel mondani, hogy neked meg se kottyan a 10 ezer, mert nem tudom, hogy mennyiből gazdálkodsz havonta, csak azt szerettem volna érzékeltetni, hogy ha neked ezt otthon kellene megoldanod, vagy nem kapnátok támogatást akkor sokkal többe kerülne.

53. kobagabi (válaszként erre: 51. - Lindike)
2007. szept. 28. 22:31
Sajnállak! Egyébként nálunk sem volt bölcsöde! Már évek óta az anyák a Polgármester nyakára jártak! És most is szeptember 1-től csak azért indult be, mert ezen az éven meg kellett egy ovis csoportot szüntetni a kevés gyerek miatt. Hát gondolták, majd a bölcsisekkel feltöltik, és még a támogatás is több egy bölcsisre, mint egy ovisra. Bár mi ebből semmit nem érzünk, mert én is 10.000.-Ft-ot fizetek a kettő gyerekért havonta. Ovi, bölcsi. A lányom 5.es, ő meg suliba kajál az is 5000.-Ft. A többit már nem is írom!
52. kobagabi (válaszként erre: 50. - Ccd9bb7d17)
2007. szept. 28. 22:27
A vicc az, hogy külföldön ez egészen másképp van! Én voltam Kanadában, és ott a nők, szinte szülés után mennek vissza a munkahelyükre. De ott az alaksorban óvoda, bölcsöde működik. Anyuci meg akkor megy babázni, mikor úgy érzi a kicisnek szüksége van rá. Etetés, alvás...stb. Ez az elszomorító! Itt miért nem tudnak ilyet létrehozni? Akkor sok anyuka nem kényszerülne arra, hogy minimálbér alatt éljen! Nyugodt lenne anya, baba.
2007. szept. 28. 15:20
érdeklődtem, és mivel vidéki vagyok, nem veszik be a bölcsibe, mert az önkorm.a vidéki gyerekeket nem támogatja!!!egy világ omlott bennem össze.3 éve itthon vagyok, mert hiszek abban hogy jó a gyereknek.a nagy elkezdte az ovit.a kicsi 8 hós,akár most is mennék dolgozni, keregélek,igaz félgőzzel.marad a magán, az kettő van az egyik 15e/hó a másik 45e/hó.Elkeserítő...
50. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 49. - Kobagabi)
2007. szept. 28. 13:50
Nagyon rossz így,hogy szinte egyáltalán nincs olyan munkahely ahonnan ez megoldható:-((
49. kobagabi (válaszként erre: 46. - Ccd9bb7d17)
2007. szept. 28. 12:59
Hát kb. én is ettől tartok! Hogy egyik napról a másikra kell majd szervezkednem! Hugom kisfia az enyémmel egy helyre jár bölcsibe, így egy héten 2 napot biztosan segít. Anyukám nyugdíjas, mellette dolizik, így nem biztos el tud jönni, mikor menni kell a kicsikért. Egyszer kétszer a középsőért a 10 éves lányom is el fog tudni menni, de neki meg sokszor délutáni elfoglaltsága is van. Meghát tanulnia is kell! A férjem meg este 1/2 8-ra ér haza! Úgyhogy passz! Azt hiszem sokat lesznek egyedül! Mást nem tudok! Még a 10 éves lányom el is van az 5 éves középsővel. Na de a kicsi még csak 2 éves!!!
2007. szept. 28. 12:02
Nálunk sajnos még bölcsöde sincs és az oviba is dráma bejutni. Valószínűleg magánba kell majd beadnom babyt, mert muszáj visszajönni dolgozni. Elmúltak azok az idők, amikor apuka fizetése elég volt egy család fenntartására...
47. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 45. - Lindike)
2007. szept. 28. 11:01
Nálunk nehéz,és minél hamarabb jelezni kell,van aki egy évvel előtte jelzi,aztán max mégsem viszi,de beiratja előre,mert hosszú a várólista.Elvileg kötelesek elhelyezni a gyerkőt ha anya-apa is dolizik.
46. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 43. - Kobagabi)
2007. szept. 28. 11:00
Nagyon nehéz volt,de tusott segíteni az apuja heti 2napot,ugyanannyit anyáék,enyém volt a péntek mert akkor hamarabb hazaértem.reggel én vártam hogy nyisson a bölcsi,gyerkővel a karomon,kinyilt az ajtó,beadtam és rohantam a buszhoz.Nehéz volt megszervezni,egyik nap szerveztem a következőt.Most már nehezebb,majdnemhogy lehetetlen megoldani,pedig mennék dolizni,de emiatt nehéz....-(
2007. szept. 28. 10:31
nehéz bölcsit találni? folyamatos a beíratás?mennyivel kell előre jelezni a szándékot,hogy akarom vinni?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook