Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyes melletti munkavégzés fórum

Gyes melletti munkavégzés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2007. aug. 29. 23:36

Köszi mindenkinek ezt a sok hozzászólást.

Zsu neked külön köszönöm, hogy megosztottad személyes tapasztalatodat. Azt én is gondoltam, hogy az ÁllamKincstárnál kell igényelni a GYES-t, de az új, hogy a munkáltatótól igazolás kell.

Mi van akkor, ha nekem 2007. október 27-től kell igényelnem a Gyest, és aznaptól vagyok szabin ( ami ugye munkaviszony, olyan mintha dolgoznék)akkor rögtön az igényléskor vinni kell a munkáltatói igazolást?

Szerencsére itt nálunk most nyílik a bölcsi, így a kicsi fiamat, aki két éves lassan el tudom helyezni.

Őszinte elismerésem Zsu, hogy így kitartasz és helyt állsz a gyermekedért. Biztosan nem lehet könnyű és én is félek hogyan is fogja viselni az anyahiányt a kisfiam. Szerintem átvészeljük. Tudod van egy nagy lányom is, aki 10 éves, és vele én is egyedül maradtam, mikor ő még meg sem született,. Hasonlókon mentem keresztül, mint te. De azóta van egy gyönyörű családom, és 3 szép gyerkőcöm.


Buzaskata: Nekem mindent az Államkincstárnál kell intézni. Ahol én lakom ott a TB és a TÁH külön van. De ahol egyben van ott nem kell máshol intézni szerintem. A csp-t is ott intéztem.

2007. aug. 29. 19:03
Barátnőm is visszament a munkahelyére a kislány 2éves korában.Egy gyárba ahol még túlórázni is kell,simán kapta GYES-t 3éves korig.
12. Audrey40 (válaszként erre: 10. - Zsu77)
2007. aug. 29. 18:43

Atyaisten...minden elismerésem!

És mondd csak, ha nem titok, mit dolgozol?

11. 754c7e07c3 (válaszként erre: 7. - Kobagabi)
2007. aug. 29. 16:31
Bocs, ahol én laktam ott egyben volt a Tb-é saz Államkincstár. Hol intézted a Csp-t? Oda kell menni a Gyes miatt is.
10. Zsu77
2007. aug. 29. 16:28

Az én kicsim 9 hónapos volt amikor elkezdtem dolgozni, mivel a férjem megunt minket. Rettegtem, hogy valami törést okozok nála azzal, hogy dolgoznom kell, mert ráadásul mi ingázunk, hétköznap a munkahelyem közelébe lakunk, hétvégén pedig otthon vagyunk.

Szerencsére semmi gond nincs, imád a mamijával lenni (szintén ingázik velünk, a papi meg otthon rendezi a dolgokat), néha van egy kis sírás mikor eljövök, de én délbe megyek hozzájuk és együtt eszünk és du. legkésőbb fél 5-5 között már velük is vagyok.

2007. aug. 29. 16:23

Az összege fix., ha én kaptam volna akkor 24 e párszáz Ft, anyukám 27 e párszáz Ft-t kap, mert neki már nem vonnak nyugdíjjárulékot.

A GYES-t nem a munkáltató fizeti, hanem az állam.

Mivel igazolást kell kérned amunkáltatótól, így mindenképpen tudni fogják, de ez miatt nem lehet semmi gond, mivel a munkáltatónak ebből semmi hátránya nem származik.

8. Zsu77 (válaszként erre: 7. - Kobagabi)
2007. aug. 29. 16:19
Én most intéztem el. Igaz nálunk az anyukám kapja a nyugdíj mellé, ez egy gesztus tőlem, mert vigyáz a kicsire míg dolgozok, amúgy én is kaphatnám. Nem a Tb-nél kell intézni, hanem az államkincstárnál. Én pl. Váchoz tartozok ott intéztük. A Magyar Áll. Kincstár honlapján vannak nyomtatványok, a vonatkozót kinyomtathatod és már kitöltve viheted, ill. a munkáltatótól kell egy igazolás, hogy mikor vetted fel a munkát. Egy kikötés a gyerek elmúljon 1 éves és a max. napi 8 óra munka.
2007. aug. 29. 15:32
Nem tudom pontosan melyik törvény mondja ki, de azt hiszem 2006.01.01-től lehet gyes mellett teljes munkaidőben dolgozni. Azt nem tudom, hogy maganak intézem, vagy a munkahelyen keresztül. Nekünk azt mondták az Államkincstárnál kell intézni. Buzaskata szeinted akkor is a Tb-nél kell intézni, ha van munkahely? Jó lenne azért ha nem csak a törvényt hozták volna meg a fentiek, hanem valami eligazítást is adhattak volna. Az biztos 100%, hogy lehet gyes mellet teljes időben dolgozni, a gyermek 1 éves kora után.
2007. aug. 29. 08:22
Sziasztok!Én úgy hallottam,hogy csak akkor jár a gyes 8 órás munka mellett,ha csak délelőtt dolgozom.Ez nem 100%,csak hallottam.
2007. aug. 29. 07:53
Van munka mellett gyes. A Tb-nél kell intézni, ahol a csp-t is!
2007. aug. 29. 07:52
Lehet Gyes mellett dolgozni 8 órában.Kapod a GYes-t és a fizetésedet.
3. kobagabi (válaszként erre: 2. - Anettt01)
2007. aug. 28. 23:22

Szia Anett! Ezt cáfolom, mivel most már a GYES igénybevétele mellett igenis el tudsz menni teljes munkaidőben dolgozni. Persze csak a gyermek 1 éves kora után. Én most megyek vissza dolgozni, és mellette a gyes-t is megigénylem. A kicsim most lesz két éves, így míg be nem tölti a hármat, addig szimultán kapok fizetést, és GYES-t.

Csak azt nem tudom még, hogyan is kell intézni. De a munkahelyem is megerősítette, hogy kaphatom a gyes-t is.

2007. aug. 28. 09:43
Szia! Én úgy tudom, hogy a GYES csak a gyermek 3éves koráig jár vagy addig, amíg nem dolgozol. Tehát ha be vagy jelentve teljes munkaidőre, akkor már eleve nem kapsz GYES-t, csak családi pótlékot.
2007. aug. 26. 13:51

Érdekelne, hogy vannak-e olyanok, akik teljes munkaidőben dolgoznak GYES mellett? Hogyan bírják? A gyermek hogyan viseli az anyuka hiányát?

Hogyan kell igényelni az ilyen GYES-t? Ugyanúgy, mint egyébkén? A GYES összegét pedig hogyan kapják kézhez? A fizetéssel, vagy külön? Kell-e a munkáltatónak szólni, hogy GYES mellett dolgozik az anya? Milyenek a járulékok? Az adózás? ...stb.

Egyszóval, csevegjünk a GYES-ről, és az azzal kapcsolatos dolgokról.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook