Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyes melletti munkavégzés fórum

Gyes melletti munkavégzés (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
44. alficica (válaszként erre: 43. - Kobagabi)
2007. szept. 28. 10:27
Hát ez jó kérdés. Magam is hasonló gondokkal küszködök. Én megpróbálok olyan munkahelyet keresni, ami 16-ig van. Itt vizsáznak a gyerkőcre 17-ig. De még oda is kell érjek. Hát nem tudom. Nehéz lesz. Ráadásul nem hirdetnek munkát a közelben.
2007. szept. 19. 00:25
Tudtok nekem segíteni? Ti hogyan oldottátok/oldjátok meg, ha rossz a munkabeosztás és menni kell az oviba/bölcsibe a gyerekért? Nekem 11-19-ig kell majd dolgoznom, de bölcsi, ovi csak 16-ig van. Na most hová tegyem és ki hozza el a gyerekeimet a köztes időben? Család egyszer-kétszer segít, de nem állandóan.
2007. szept. 17. 11:32

Ma is bölcsiztünk a kicsimmel. Már reggel otthagytam, és most délben megyek vissza hozzá és akkor ott megpróbálunk alukálni is. Remélem a jövőhétre elérünk odáig, hogy már egyedül is alszik majd a bölcsiben.

Ez már a 3. hét, hogy járunk. Jó lenne már beszokni.

2007. szept. 12. 20:18
Elég bunkó lehet az a személy, de szerintem is felesleges. Ha viszont lejár a gyesed, akkor ne hagyd magad.
40. ESZTER1971 (válaszként erre: 38. - Kobagabi)
2007. szept. 12. 17:26
sajnos hiába mondtam neki a paragrafusokat ugyan azt mondta hogy megnézi de nem számol el!azt mondta miért akarok egy lovat kétseggel megülni!szüntesem meg a gyest , mondtam neki dehogy szüntetem meg, és nekik a gyeshez semmi közük mert azt a Magyar Állam kincstártol kapom,és nem a munkáltatotol! de már ugy vagyok vele hogy nem érdekel ahogy a gyerek beszokik a bölcsibe megyek vissza dolgozni, az legalább fix. de köszönöm a segitséget aranyos vagy!
2007. szept. 11. 16:08

Hat éve Gyesen: visszaveszik?


Szeretném megkérdezni,hogy tudnának-e segíteni abban,hogy 6 éve vagyok gyesen, vagyis december 6.-án volt 6.éve pont. Szeretnék az iránt érdeklődni, hogy a munkáltatómnak vissza kell-e vennie dolgozni vagy nem és jár-e valami szabadság vagy bármi ilyenkor.Előre is köszönöm válaszát.


Dr. Sipos Márta: Amennyiben határozatlan időtartamú volt a munkaszerződése, akkor munkáltatójának tovább kell foglalkoztatni. Az időközbeni béremelésnek megfelelő mértékben fel kell emelni a munkabérét. A távollét, a fizetés nélküli szabadság első évére jár a szabadság, amit ha visszamegy dolgozni, természetben ki kell adni.


Talán ez a legjobb válasz a kérdésedre. Itt szakértő mondja, hogy a szabit természetben ki kell adni. Remélem segítettem egy kicsit. Ez a téma engem is foglalkoztat, ezért is próbáltam összeszedni, amit találtam.

2007. szept. 11. 15:45

Mi a teendő abban az esetben, ha az anya egy évesnél idősebb gyermekével gyeden, gyesen van, és vissza szeretne munkáltatójához az eredeti munkakörébe menni?

Az anyának a fizetés nélküli szabadság megszüntetésének időpontját munkáltatójával egyeztetnie kell. Itt a kölcsönös együttműködés szabályai az irányadóak, azaz mindkettőjük jogos érdekére tekintettel kell a munkába állás pontos napját meghatározni.


Ezt követően kérni kell a gyermekgondozási díj folyósításának megszűntetését, és a következő naptól a gyes folyósításának megállapítását (vagy munkáltatója családtámogatási kifizetőhelyén, vagy a Magyar Államkincstár Megyei Területi Igazgatóságánál).


A továbbiakban a már aktívan munkában álló szülő a gyest is megkapja. Függetlenül attól, hogy az anya a fizetés nélküli szabadságot nem veszi igénybe, munkáltatója a munkaviszonyát rendes felmondással a gyermek három éves koráig nem szüntetheti meg.


Még ezt találtam. Arra vonatkozóan, hogy a felhalmozott szabit mikor kell kiadni az előbbi írásomból olvashatod. Vagyis 30 napon belül, ahogy a fizetésnélküli szabit megszüntetes. Egyszerűbb lenne telefonon megkérdezned az Államkincstárt.

2007. szept. 11. 15:09

Másrészt, maradt a rendelkezés, miszerint a munkavállaló betegsége, illetőleg személyét érintő más elháríthatatlan akadály esetén a szabadság kiadását az akadály elhárulását, megszűnését követő 30 napon belül meg kell kezdeni, és e rendelkezéstől érvényesen eltérni nem lehet.


Ez utóbbi rendelkezést a gyakorlatban leginkább a kismamákra, szülő nőkre, anyákra alkalmazzuk. E jogszabály miatt van az, hogy a szülést követően újból munkába álló szülőnek oly sok felhalmozott szabadsága van.


Még ezt találtam, de én szerintem a munkatörvénykönyvét kellene megnézni.

2007. szept. 11. 14:56
holnap mi is kezdjük a bölcsit! én jobban izgulok mint a gyerek szerintem!
35. ESZTER1971 (válaszként erre: 34. - Kobagabi)
2007. szept. 11. 14:52
oké!EZT MÁR ÉN IS MEGTALÁLTAM, DE NEM IGAZÁN A GYES MELLETTI MUNKA VÉGZÉSSEL FOGLALKOZIK ILL. A FELHALMOZODOTT SZABADSÁG KIADÁSÁVAL. NEKEM LEGALÁB IS NEM EGYÉRTELMŰ, ÉS IGY MÉG VISSZA SE TUDOK VÁGNI A KÖNYVELŐNEK HA MÉG ÉN SEM ÉRTEM. DE ELŐRE IS KÖSZI A SEGITSÉGET.
2007. szept. 11. 14:22

Abból, hogy a szabadságra való jogosultság feltételeként a törvény megköveteli a tényleges munkavégzést, logikusan következik, hogy a munkaviszony szünetelésének idejére általában nem illeti meg szabadság a dolgozót.


A kivételeket (amikor tehát úgy illeti meg a munkavállalót a szabadság, mint ha munkát végezne) a törvény tételesen felsorolja:


a keresőképtelenséget okozó betegség időtartamára;

a szülési szabadság időtartamára;

a gyermek gondozása vagy ápolása miatt kapott fizetés nélküli szabadság első évére;

a harminc napot meg nem haladó fizetés nélküli szabadság tartamára;

a tartalékos katonai szolgálat idejére, és

minden olyan munkában nem töltött időre, amelyre a munkavállaló távolléti díj-, illetve átlagkereset-fizetésben részesül.

Az első pont esetében, ha a munkavállaló már nem kap táppénzt, a betegen eltöltött idő fizetés nélküli szabadságnak minősül. A harmadik pontban meghatározott időtartam egyrészt a szülési szabadságtól független, azt követően kezdődhet csak el, másrészt a jogosultat szülésenként illeti meg. Végül az utolsó pontban olvasható szabályból az következik, hogy nem jár szabadság a munkából kiesett olyan idő után, amely időre távolléti díj, illetve átlagkereset sem jár: arra az időre például, amíg a dolgozó szabadságvesztés-büntetését tölti, amíg ösztöndíjjal külföldi tanulmányúton van, vagy amíg sorkatonai avagy polgári szolgálatát tölti.


Hát eddig ezt találtam. Itt az olvasható, hogy a szülési szabadság után veheted ki bármikor a szabidat. De próbálok többet keresni erről.

2007. szept. 11. 14:02

Eszter, én utána nézek neked ennek a dolognak, de az tuti ki kell adniuk a szabit. Mellékesen jegyzem meg, hogy ha nem lennél gyesen és úgy mennél vissza dolgozni, akkor is először a szabidat kellene kiadniuk. Az meg már lényegtelen, hogy mellette a Gyes-t is kapod.

Nem értem, őket. Szerintem, csak irigyek, hogy te egyszerre két pénzt kapnál. Na majd megnézem, éás visszajövök mindenképp.

2007. szept. 11. 08:58

sziasztok!

sajnos a hülye könyvelövel nem jutok zöldágra! kértem a fizetésnélküli szabadságom megszüntetését szept.1-től, mert hogy megyek vissza dolgozni,gyes mellett 8 órába és kértem a felhalmozodott szabim kiadását, de elutasitott. azt mondta ilyen nincs nem számol el csak ha letelt a gyes akkor vehetem ki a szabikat.hozzak neki olyan paragrafust, törvényt ami azt állitja hogy ha megszüntetem akkor kell kiadnia.Na hát ilyen paragrafus nincs,de olyan sincs amit ő mond. mit tegyek? már minden hol érdeklődőm de még sehol nem kaptam választ hátha itt segitségre találok,mert addig nem tom felhivni, és mivel érvelni hogy kiadja.vagy akkor adja ki ha megszüntetem a gyest, na hallotatok még ilyet? köszi a segitséget!Eszti

2007. szept. 9. 22:41
Holnaptól ismét megyünk a bölcsibe. Most már talán délig maradunk, és remélem nemsokára már ott is hagyhatom egy kicsit. Szeptember vége felé már jó lenne, ha ott is aludna. Remélem könnyen vesszük az akadályt, mert januártól én is nyugdtabban mennék dolgozni, ha tudnám, minden ok. a gyermekemmel.
2007. szept. 6. 12:08
erre a bölcsis témára én is kiváncsi vagyok!
2007. szept. 6. 11:46

Szia mindenkinek! Ma voltam kint a munkahelyemen megint. Megkaptam a munkáltatóit, ami a bölcsibe kell, hogy igazoljam tényleg dolgozni fogok.

És ma láttam először a beosztásokat is. Hát azért félek egy kicsit. Mivel nevelő leszek, 11-19-ig kell járnom, meg hébe hóba estére 19-7-ig. Az éjszaka kivitelezhető: A nappal húzósabb. Nekem 16-ra mennem kell a gyerkőcökért ovi, bölcsi. Hogyan fogom megoldani még nem tudom. Nehéz! Ti ezogyan hidaltátok át, ha volt valakinek ilyen gondja!?

28. kobagabi (válaszként erre: 27. - ESZTER1971)
2007. szept. 4. 23:09

Ez egyszerűen felháborító, hogy egyes munkáltatók mit meg nem akarnak tenni a kismamákkal. Köteles kiadni a szabidat a gyerek 1 éves kora után bármikor, amikor te igényled. Milyen az állásod? Határozatlan idejű? Mert ha igen, akkor köteles neked a megszűnt helyed helyett felajánlani a cégen belül másik helyet. Velem is ez történt. Én gyed alatt jártam fősulira. Egy sima adminisztrátor voltam, de most nem tehetnek oda vissza, mert magasabb a végzetségem, és így leszek én csoportnál vezető nevelő.

Legelőször nekem is mondta a főnök, hogy gondoljam meg, mert még olyan kicsi a gyermek....blablabla. De nem neki kell huszonakárhányezerből etetnie azt a gyereket. Ráadásul építkezünk is, és sok mindenre kell a pénz. Na és van 3 gyermekem. Ő rájuk meg főként sok kell.

Szállj harcba bátran és ne hagyd magad!!!

2007. szept. 4. 11:03
Köszönöm szépen a segitséget! mert én is igy gondoltam de a munkahelyen a könyvelő azt mondta hogy felejtsem el a szabit azt majd a gyes letelte után vehetem ki.na most benyögték hogy az a rész ahol én dolgozom december ig él, és közöélte velem a kis fönököm hogy most ne mennyek vissza dolgozni majd gyes után. na ezt nem igy müködni, mert 24000-ből nem lehet megélni stb.nem fogom hagyni magam tehát harcba állok.!a törvényeket bujom a neten de ilyet én még sehol nem olvastam hogy csak gyes után vehetem ki a szabit?!
2007. szept. 3. 22:02
én is október 26-án születtem :))
2007. szept. 3. 21:25

Ja elfelejtettem írni. Voltam ma kint a munkahelyemen, és úgy néz ki csoportvezető leszek.

Ez nagyszerű. Ráadásul kikerülök a csoporttal lakásotthonba, ami nem messze lesz az új házunktól. Most nagyon fel vagyok dobva!

2007. szept. 3. 21:22

Szia Eszter!


Mielőtt visszamész dolgozni ki kell hogy adják a szabit, és már az is munkába állásnak számít! Írj egy kérvényt, hogy megszünteted a fizetésnélkülö szabidat, mert mennél vissza dolgozni, és írd le kivennéd a szabit is. Meg azt is írd, hogy mikortól. Már most is kiveheted, de beszélj a munkáltatóddal.

Én is most megyek vissza, és intézkedek. Én Gyeden vagyok, és most igénylem a gyest, és úgy megyek vissza dolgozni. A kicism 2007.10.26-án tölti a kettőt. De már mi is járunk szokatóba bölcsibe. 2007.10.27-től dec.31-ig leszek itthon szabin, és január kettőtől dolgozom. Mellette a gyest 2008.10.26-ig kapom.

2007. szept. 3. 16:48
aki tud válaszoljon nekem! a kérdésem a következő: gyes melett szeretnék vissza meni dolgozni szept-től,de szept.12 től szoktatom a gyereket bölcsibe és a felhalmozodott szabit azt már lehet kérni hogy ketyegjen szeptembertől?a gyesem ápr.17 én jár majd le.a szabi után meg munkába álok-nék. köszönöm a válaszokat előre is.
2007. szept. 3. 16:45
Sziasztok
2007. szept. 2. 13:38

A beszoktatásra nekem is lesz időm, hiszen csak január 2-től dolgozom. És ebben bízom én is hogy az idő megoldja. Meg a középső gyermekem most lesz középsős, és a bölcsi egy épültben van az ovival, így gondolom jobb lesz. Na és már tavaly is szinte mindig vittem a kicsit magammal, ha vittük-hoztuk a nagyobbat az oviba.

Már lassan el kell kezdenek intézni a GYES-t is. Igénylés, meg ilyenek! Nem szeretem ezt az intézősdit. Más hogy van ezzel? Nem utáljátok, hogy ennyi papírmunkával, és nem kevés utánajárással, és ideggel jár, a Gyes-t, GYEd-et, Anyaságit, Csp-t..stb. intézni? Miért nem lehet ezt egyszerre egy papíron letudni?!

20. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 19. - Kobagabi)
2007. szept. 1. 16:11
Én másfél évesen adtam be manómat bölcsibe...addig csak együtt voltunk,3hetet szántam a folyamatos beszokatásra,egy napot sem sirt ...nem mondom voltak nyügis reggelek,de nem a beszokás elején,hanem rosszul ébredtünk,stb...nem volt könnyű,de kellően odafigyelve megoldható....
2007. szept. 1. 16:08
Sziasztok! Kiszámolták a munkahelyemen, hogy dec. 31-ig itthon lehetek. Jan.2-vel megyek dolgozni. Kicsit tartok azért tőle. Félek, hogy a kicsi fiamnak lelki traumát okozok, és még jobban félek attól, hogy én hogyan viselem majd lelkileg ezt. Ti akik visszamentetek dolgozni ezt hogy viseltétek? És van időtők minden másra? Főzés, mosás, takarítás? EZt ki hogyan oldotta meg?
2007. aug. 31. 08:53

Valószínű, hogy a munkahelyemtől fogok mindent megkérdezni. Még van egy kis időm addig, így remélem mindent sikerül átbeszélni.

Egyébként tegnap volt a bölcsibe megbeszélés, így hétfőtől megyünk szokatóba.

Remélem nem fog majd sokat sírni a kisfiam utánam. Így is nehéz lesz ez lelkileg nekem.

Zsu te ezt hogyan vészelted át?

Sajnos az időbeosztásom is elég gáz lesz. De a kollégák kedvesek, így lehet egyezkedni.

17. Zsu77 (válaszként erre: 14. - Kobagabi)
2007. aug. 30. 08:38

Nekem úgy adták ki az igazolást, hogy márc. 1-től a szabadságomat töltöttem és ápr.1-től álltam munkába. Nekem jún. 14-én volt 1 éves a kicsim, így én ettől az időponttól igényelhettem meg.

Én sem tudtam az igazolásról, nem is vittem, de nagyon rendesek voltak, mert faxon is elküldhettem.

Jövőre én is szeretném bölcsibe vinni, abár a szüleim maximálisan segítenek, na nem anyagiakban, azt nem is fogadnám el, de annál nagyobb segítség amit most tesznek értem és ezt nem várhatom el tőlük örök időre.

Gratulálok a családodhoz! Nagyon nehéz lehetett neked is, de látod az élet milyen szépen rendbe hozott mindent.

16. Zsu77 (válaszként erre: 12. - Audrey40)
2007. aug. 30. 08:29

Szia!

Autópálya építésen dolgozok főtechnológusként. Szeretem a munkámat és a kollegák is fantasztikusak, megértik, hogy picim van. Máshol biztos nem tudnám így csinálni.

15. 754c7e07c3 (válaszként erre: 14. - Kobagabi)
2007. aug. 30. 00:03
Szerintem telefonon kérdezd meg először, mit kell hova vinned, és egyebek, mert lehet, hogy pusztán jó indulatból nem jót mondok, mondunk. Ennyit tudok, hogy az államkincstárnál kell mindent intézni, ha a céged kifizetőhely akkor is, de jobb, ha ők mondják el. Sajna, többez nem tudok. Bár tudnék.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook