Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gyertyakészítés házilag fórum

Gyertyakészítés házilag (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Gyertyakészítés házilag

2018. okt. 1. 15:09
Tudja -e valaki, hogy mivel lehet színezni a gyertyákat? szeretnék színeset de nem jött össze, pedig azt mondták ételfestékkel próbáljam
2009. okt. 27. 13:39

Szeretnék zseléből gyertyát készíteni. Segítene vki, hogy egy 20-25dkg-os zseléből kb. mekkora űrtartalmű mécses tőlthető meg?

Köszi

2008. nov. 27. 14:52
illatgyertyát csinált már vki? hogyan kell??neten nem találok róla semmit:(
2008. okt. 8. 11:58

Képet? Fényképet lehet rá rakni. Szerintem úgy célszerű hogy méretre vágod a képet. majd a kész gyertya felületét picit felolvasztod mondjuk egy máik gyertyával és abba nyomod a képet.

A baj csak az hogy zsíros lesz a kép.

Szerintem nem nagyon érdemes kísérletezni vele.

2008. szept. 20. 20:12
Hogy lehet képet rakni a gyertyára???
2007. nov. 19. 08:54
Sújtás-zsinór vagy hasonló vastag, sodrott zsinór is teljesen jó kanócnak, mi a vastagabb gyertyákba olyat szoktunk tenni.
15. birogaby (válaszként erre: 14. - Zsütyi)
2007. nov. 19. 08:43

Akkor valószínû,hogy attól lehetett.

Mikróban hogyan,mennyi idô alatt,milyen edényben olvasztottad?Én nem mertem mikróba tenni, gôz fölött olvasztottam.

14. zsütyi (válaszként erre: 12. - Birogaby)
2007. nov. 17. 17:44

Mikróban.

De amit magamnak csináltam, az nem lett penészes. Csak az a másik, amit másnak csináltam. Mondjuk náluk penészedtek a falak is. Lehet hogy attól volt.

13. e28ddc7c9b (válaszként erre: 10. - Birogaby)
2007. nov. 16. 22:17

Tapasztalatból tudom, hogy nem minden madzag jó kanócnak.

Néztem a neten, de többe kerül a posta költség, mint a kanóc. A kanóc 50-100 Ft közt van (métere), a posta költséget 500-1000 Ft közt számolják fel.

12. birogaby (válaszként erre: 8. - Zsütyi)
2007. nov. 15. 14:31
Hogyan olvasztottad a zselét?Ha gôz fölött,talán egy-két vízcsepp került bele és attól lehet.Más okot nem tudok.Persze attól elôfordulhat mástól is,de én még nem hallottam róla.Van többéves zselégyertyám,aminek azonkívül,hogy poros lett a teteje,és nemigen tudom letakarítani róla,más baja nincs.
2007. nov. 15. 14:27
Én is a megmaradt gyertyacsonkokat szoktam újraolvasztani,készítettem már ajándékba így gyertyát.Öntôforma helyett kiürült üdítôsdobozban is lehet gyertyát önteni,ha megkötött a gyertya a dobozt egyszerûen levágod róla,és kész.
10. birogaby (válaszként erre: 9. - E28ddc7c9b)
2007. nov. 15. 14:21
Nem tudom,hogy bármilyen madzag megfelelô lenne-e gyertyákhoz,de kanócot bármelyik hobbyboltban lehet kapni.Ha nincs ilyen bolt a közeledben,neten is utánanézhetsz,sok boltnak van csomagküldô szolgálata is,onnan rendelni is tudsz.
2007. nov. 9. 10:46

Sziasztok!

Valaki tudna segíteni, hogy gyertyába való kanócot hol lehet kapni? Vagy milyen madzag a megfelelő?

2007. aug. 23. 21:31
Régebben csináltam zselégyertyát ajándékba. Aki kapta az panaszkodott hogy egy idő után bepenészedett a teteje. Tudja valaki mitől lehetett?
2007. aug. 23. 21:08
ez nagyon jónak tűnik.mondjuk én mék nem vok anyuka
2007. ápr. 22. 11:21
CSAK EGY BAJUK VAN, NAGYON HAMAR LEÉGNEK, NEMUGY MINT A MÁRTOGATOTT GYERTYÁK.
2007. ápr. 1. 09:28
En a félig elhasznalt gyertyákat szoktam osszegyujtogetni,es azokat is újra lehet olvasztani,es szep gyertyak lesznek beloluk.Csak olvasztas elott le kell szedni az esetleges szennyezodest,megegett kanocveget rola,mert az elszinezheti a gyertyat.
2007. febr. 14. 20:08
Egy ötlet! - néha olcsóbb, ha nem krea boltokban vesztek gyertyát, hanem kész gyertyákat vesztek a hipermarket-ből és felolvasztjátok.
2007. febr. 11. 12:58
én is csináltam már gyertyát ajándékba!És nagyon szeretem a gyertyákat
2007. febr. 5. 02:00
Imádom a gyertyákat,főleg ,ha az saját készítésű.Szerintem is nagyon jó,és szép ajándék.
2007. jan. 17. 09:19
Mi is készíthetünk otthon gyertyát házilag és nem kell hozzá nagy tudomány. Praktikus ajándékokat lehet belőle készíteni. A legjobb, ha kreatív boltba megyünk el vásárolni, ott szinte mindent meg lehet kapni hozzá.

Ugrás a teljes írásra: Gyertyakészítés házilag

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook