Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyermekkori lúdtalp kezelése, tapasztalatok fórum

Gyermekkori lúdtalp kezelése, tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2013. márc. 18. 21:31
Sziasztok! Nekem egy dolog tűnik hasznosnak: mezítláb a kertben. A gyerekeim mindig mezítlábalnak, ha lehet és nincs lúdtalpuk. A páromnak totál lapos volt a lábboltozata, amióta - pár éve - vidéken élünk, ő is mezítláb tölti a nyarat és elkezdett neki javulni. A gyerekeknek még csak mondani sem kell, mert reggel általában pizsamában, mezítláb lógnak ki az udvarra és ősszel úgy kell rászoktatni őket, hogy kimenetel előtt húzzanak cipőt. :-)
2013. márc. 18. 14:45

Szia!

Én is gyerekkoromtól lúdtalpas vagyok, ovis és kisiskolás koromban hordtam lúdtalpbetétet (fémből volt és marha kényelmetlen), tornáztam is, anyukám minden nap végigcsináltatta velem a gyakorlatokat, amiket az ortopéd orvos mondott, mégsem javult semmit sem. Igazából annyira nem vészes a helyzet, mert legalább nem fáj, különösebb gondom nem volt még vele. Szerintem az, hogy mennyire kidobott pénz-e vagy sem, ettől függ leginkább, hogy fáj-e a lába, illetve ha igen, akkor jobb-e neki a speciális cipőben.

2013. márc. 18. 14:37

Szia!

Nekem is ez a gondom.

Pici korában supinált cipőt vettünk, abban tanult meg járni, de aztán már nem tudtuk megvenni a drága cipőket, és 4 éves kora körül elkezdett nagyon fájni a lába a gyereknek. Akkor mondta a doki hogy ilyen cipőt kell hordania. Azóta azt vesszük neki újra és nem angyon javul, sőt még mindig fájlalja a bokáját.

2013. márc. 18. 14:30
Lehet hogy haszontalan volt a kidobott pénz a drága cipőkre.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook